Profile cover photo
Profile photo
LoveForFrance Iza
http://mojaalzacja.pl
http://mojaalzacja.pl
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
Alzackie miasteczka na Szlaku Win to prawdziwe perełki. Wąskie uliczki, kolorowe domy, mnóstwo kwiatów i dekoracji. Zachwyt i zakochanie od pierwszego wejrzenia. Sami zobaczcie!

Post has attachment
Francuski ślub to temat bogaty w różnice kulturowe i zwyczajowe smaczki. Nie jestem weteranką, ale przygotowałam jeden bardzo francuski ślub w swoim życiu - swój własny ;)

Trochę o nim opowiadam na blogu i na jego podstawie staram się uogólnić, jak wygląda francuskie wesele. Częstujcie się, les amis :)

Post has attachment
Wakacje już za rogiem, a Alzacja to niesamowity region na piękne francuskie podróże. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić jest Volerie des Aigles, park ptaków drapieżnych. Fascynujące spotkanie z sokołami, orłami i kondorami. Sami zobaczcie!

http://mojaalzacja.pl/volerie-des-aigles/

Post has attachment

Post has attachment
Przegląd podstawowych lekarstw dostępnych bez recepty na wypadek, gdyby na wakacjach we Francji dopadło Was przeziębienie, ból brzucha (z przejedzenia oczywiście ;) ) albo migrena.
To taka bezcenna wiedza, która lepiej, żeby nigdy się nie przydawała, ale lepiej mieć ją pod ręką :)

#francja #wakacjewefrancji #wakacje #chorobanawakacjach #francuskieleki #francuskielekarstwa #lekibezrecepty

Post has attachment
Premierowy tekst na blogu po rebrandingu. Żegnaj Love for France, witaj Moja Alzacja :)

Dziś na blogu między innymi o tym, jak wygląda alzackie serce i jak często widzę przelatujące bociany za oknem. Poza tym opowiadam, co się na blogu zmieniło, a co się zmieniać nie będzie :) Zapraszam serdecznie!

#mojaalzacja #blogofrancji #alzacja #francja #rebranding #rebrandingbloga #loveforfrance

Post has attachment
Nie jest tajemnicą, że Francuzi na co dzień używają nieco innego języka niż ten piękny, literacki z książek i gazet. Jak w takim razie mówią? Jakich słówek używają? O tym jest dzisiejszy post na blogu. Zapraszam serdecznie!

#językfrancuski #mowapotoczna #językpotoczny #slangfrancuski #francja

Post has attachment
Turystom wybierającym się do Alzacji polecam kilka sprawdzonych restauracji w Miluzie, gdzie można dobrze zjeść. A wszystkim, którzy lubią kulturowe smaczki opowiadam, o czym należy pamiętać wybierając się do restauracji we Francji.

Myślicie, że kelner, który zamiast Was obsłużyć wskazuje Wam wyjściowe drzwi to po prostu gbur? Nie zawsze! ;)

#francja #alzacja #miluza #restauracje #francuskakultura

Post has attachment
Sery mogą być świetnym pomysłem na prezent przywieziony z podróży po Francji. Trzeba tylko wiedzieć, który kupić, aby nie "pachniała" nim walizka jeszcze przez kolejne trzy miesiące ;) Na blogu przegląd najważniejszych i najciekawszych gatunków francuskich serów. Zapraszam serdecznie!

#francja #francuskiesery #podróże

Post has attachment
Wielkanocne jajka stworzone przez francuskich mistrzów czekolady to gratka dla wszystkich, którzy kochają czekoladę, Paryż i piękne przedmioty.

Warto wspomnieć, że niemal każdy z największych czekoladników (chocolatier) ma w Paryżu swój sklepik firmowy z pralinkami, w którym bez problemu można wydać każde pieniądze... Tymczasem oglądanie jest całkiem za darmo :) Zapraszam na czekoladowe małe dzieła sztuki!

#francja #czekolada #wielkanoc #tradycje
Wait while more posts are being loaded