Profile

Cover photo
Loqman Hakimi
189 followers|52,551 views
AboutPostsPhotos

Stream

Loqman Hakimi

Shared publicly  - 
 
حديث قدسي :
اذا رفع العبد يديّه للسماء وهو عاصٍ فيقول : " يا رب " ، فتحجب الملائكة صوته !! فيكررها : " يا رب " ، فتحجب الملائكة صوته !! فيكررها في الرابعة ، فيقول الله عز وجل : إلى متى تحجبون صوت عبدي عني !! لبيك عبدي لبيك عبدي لبيك عبدي لبيك عبدي
سبحانك ربّي ما أرحمك
 ·  Translate
1
Add a comment...

Loqman Hakimi

Shared publicly  - 
 
نصیب دوزخ اگر طلق بر خود انداید
چنان درو جهد آتش که چوب نفت اندود
مقدرست که از هر کسی چه فعل آید
درخت مقل نه خرما دهد نه شفتالود
به سعی ماشطه اصلاح زشت نتوان کرد
چنانکه شاهدی از روی خوب نتوان سود
#سعدی   #عنترشناسی  
 ·  Translate
 
عنترشناسی !!!
در دوران شباب و از باب مطایبه توام با طعنه در واکنش به آن بخش از همکاران که تفاخر طلبانه در هر فرصتی بمنظور معرفی خود قطاری از مدارک و مدارج و تایتل های دانشگاهی را پیشوند و پسوند عنوان خود می کردند اینجانب نیز شیطنت مان گل کرده و در معرفی خود می گفتم:
سجادی هستم از باغ وحش. بخش عنترشناسی!!!
علی ایحال امروز هم با دیدن این تصویر سرکار خانم شادی صدر سنسور عنترشناسی مسبوق به سابقه مان بعد از مدت ها اکتیو شد! و ناغافل نهیب مان زد که حالا مشروب خوردن این علیا مخدره در جوار نام «الله» و جوف کتیبه حسین ابن علی و اصرارش در انتشار این دهان کجی به اعتقادات و مقدسات مسلمانان به کنار! اما لاکردار چه اصراری دارد تا به هر نحو ممکن موید و مصداق مثل معروف «بازی بیشتره میمون زشت تر» شوند!؟
هر چند می دانیم و می پذیریم زشتی و زیبائی امری نسبی است و ملاک حُسن خلق و پارسائی است. اما بالاخره .... بگذریم!
...
 ·  Translate
23 comments on original post
2
عین الف's profile photoLoqman Hakimi's profile photoIdin Najafi's profile photo
5 comments
 
لقمان! آقا امیر کبیر گذرت خورد بیا، دلتنگیم. :) 
 ·  Translate
Add a comment...

Loqman Hakimi

Shared publicly  - 
 
 
راز انقلاب!
عکس ضمیمه یکی از قوی ترین و معنادار ترین عکس های منتشره از راهپیمائی گرامیداشت انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال گذشته بود.
شکل و ظاهر مرد ویلچر ران و تصویر همسر متوفایش در کنار نوشته معنادار بالای تصویر (گفته بود در راهپیمائی 22 بهمن من را هم ببر) نشان دهنده خواستگاه و خاستگاهی است که در قشربندی های اجتماعی بیرون از طبقات مرفه و تازه به دوران رسیده و آلامدان و باد دماغ داران محسوب می شوند!
طبقه ای که 36 سال است در کنار انقلابش و برای صیانت از آن سخت جانی و پایمردی و پایداری می کنند.
طبقه ای که به صفت ظاهر از حیث مادی «انقلابش و نظام برآمده از انقلابش» لقمه دندان گیری به ایشان نداد.علی رغم این ایشان را در حراست از انقلاب شان دچار تردید نکرد.
معروف است در میانه جنگ دلیران تنگستان با متجاوزین انگلیسی، یکی از یاران رئیسعلی دلواری از ایشان پرسید:
ما امروز می جنگیم و کشته می دهیم که چی به دست بیاوریم؟!
رئیسعلی نیز در جواب می گوید:
ما نمی جنگیم که چیزی به دست بیاوریم، بلکه می جنگیم که چیزی از دست ندهیم!
در انقلاب اسلامی نیز مانائی این اقشار در کنار انقلاب شان قبل از آنکه منتجه از داده های حکومت به ایشان باشد محصول نفی نشدن ایشان از جانب حکومت و تکریم ایشان از جانب حکومت است.
اقشاری که تا پیش از این و در تمام ادوار سلطنت به اتهام مسکنت و فقیری و بی نوائی و بی سوادی و بی کلاسی و بی لباسی و بی ریختی(!) و بی پرنسیبی و بی اتیکتی و ناآلامدی و قرشمالی و سیه چردگی و سفله انگاری محکوم به دیده نشدن بود!
بر همین سیاق بالغ بر 5 سال پیش در «خوابگردها» نوشتم:
فردای درگذشت و مراسم سوگواری بنیان گذار جمهوری اسلامی که با حضور جمعیتی بالغ بر ده میلیون نفر در بهشت زهرای تهران برگزار شد با یکی از همکاران گفتگو می کردم و از ایشان پرسیدم:
این چه رازی است که خمینی بعد از ورود به ایران با استقبالی چهار میلیونی در تهران مواجه شد و در همین بهشت زهرا نوید فردائی آباد و آزاد و مرفه را به ایرانیان داد و برخلاف انتظار در تمام ده سالی که در تهران در قید حیات بود و رهبری نظام و انقلاب را به عهده داشت تمامی لحظات مردم ایران صرف جنگ و کشتار و ناامنی و گرانی و بی ثباتی اقتصادی شد اما علی رغم این وقتی ایشان فوت کرد باز هم بیش از ده میلیون نفر از همین مردم در سوگ ایشان در همین بهشت زهرا به عزا نشستند و در فقدانش بی تابی کردند؟
آیا غیر از این بود که خمینی هر چند فرصت نیافت تا وعده های ایرانی آباد و امن و مرفه را برای ایرانیان و مریدانش محقق کند اما برای شیفتگان وی همین کفایت می کرد که وی ایشان را برخلاف همه سلاطین پیش از این بدلیل فقر و مسکنت مالی و فرودستی تحقیر نکرد و نه تنها تحقیر نکرد بلکه ایشان را ولی نعمتان خود و دیگر مسئولین مملکت نامید که صاحبان اصلی مملکتند.
http://bit.ly/1bqxfWv
مبارک باد سالگرد انقلاب تان.
 ·  Translate
15 comments on original post
2
Add a comment...

Loqman Hakimi

Shared publicly  - 
 
 
خاطره رهبر انقلاب از اولین دیدار با امام پس از پانزده سال

حدود ساعت نه‌ونیم، یا ده بود - همه خسته و کوفته، روز سختی را گذرانده بودند و متفرق شدند. من در اتاقی که کار می‌کردم، نشسته بودم و مشغول کاری بودم؛ ناگهان دیدم مثل این که صدایی از داخل حیاط مدرسه رفاه می‌آید، مثل این‌که کسی آمد، کسی رفت. پا شدم ببینم چه خبر است. یک وقت دیدم امام از کوچه، تک و تنها به طرف ساختمان می‌آیند! برای من خیلی جالب و هیجان‌انگیز بود که بعد از سالها ایشان را می‌بینم - پانزده سال بود، از وقتی که ایشان را تبعید کرده بودند، ما دیگر ایشان را ندیده بودیم - فوراً در ساختمان، ولوله افتاد؛ از اتاقهای متعدد - شاید حدود بیست، سی نفر آدم، آن‌جا بودند - همه جمع شدند. ایشان وارد ساختمان شدند. افراد دور ایشان ریختند و دست ایشان را بوسیدند. بعضیها گفتند که امام را اذیت نکنید، ایشان خسته‌اند.

برای ایشان در طبقه بالا اتاقی معین شده بود، به نحوی طرف پله‌ها رفتند تا به اتاق بالا بروند. نزدیک پاگرد پله که رسیدند، برگشتند طرف ما که پای پله‌ها ایستاده بودیم و مشتاقانه به ایشان نگاه می‌کردیم. روی پله‌ها نشستند؛ معلوم شد که خود ایشان هم دلشان نمی‌آید که این بیست، سی نفر آدم را رها کنند و بروند استراحت کنند! روی پله‌ها به قدر شاید پنج دقیقه نشستند و صحبت کردند. حالا دقیقاً یادم نیست چه گفتند. به‌هرحال، «خسته نباشید» گفتند و امید به آینده دادند؛ بعد هم به اتاق خودشان رفتند و استراحت کردند.
http://farsi.khamenei.ir/page?id=25068
 ·  Translate
8 comments on original post
1
Add a comment...

Loqman Hakimi

Shared publicly  - 
 
 
کف‌گير به ته ديگ خورد يا فرصت تاريخي آزادسازي عربستان
با مرگ ملک عبدالله بن عبدالعزيز، سلمان 80 ساله پادشاه جديد و کوچکترين برادرش مقرن 75 ساله، ولي‌عهد عربستان سعودي شدند.
به قدرت رسيدن در عربستان سعودي، پيچيدگيهاي زيادي دارد که به زن‌بارگي ملک عبدالعزيز برمي‌گردد. او در 77 سال عمرش، 38 زن (البته همزمان 4 زن) داشت که از آنها 36 پسر و 30 دختر به دنيا آمدند.
براساس وصيت ملک عبدالعزيز قرار شد از سال 1332 ه.ش. به بعد، به نوبت، پسران بزرگتر به پادشاهي برسند. در سال 1385، ملک عبدالله «شوراي بيعت» را تشکيل داد تا اختلافات بين برادران و برادرزاده‌ها، علني نشود و داخل خودشان، پادشاه و ولي‌عهد را تعيين کنند.
تا الان 23 پسر و 5 دختر ملک عبدالعزيز مرده‌اند و بقيه زنده‌ها، بالاي 75 سال سن دارند. 
ميانگين سن مرگ پادشاهان و وليعهدان سعودي 76.75 سال است. بنابرين با مرگ قريب‌الوقوع ملک سلمان و ولي‌عهد مقرن، دعواي به قدرت رسيدن، به سطح نوه‌هاي ملک عبدالعزيز کشيده خواهد شد و احتمالاً از شوراي بيعت هم کاري ساخته نخواهد بود. 
اين ماجرا در عربستان سعودي، سابقه‌دار است. چنان که در سال 1354، ملک فيصل توسط برادرزاده‌اش ترور و کشته شد.
اميدوارم با اضمحلال آل‌سعود در چند سال آينده، فرصت تاريخي آزادسازي عربستان از طريق عراق، کويت، بحرين و يمن به کمک ايران، مهيا گردد و همه ما در زير سايه «جمهوري اسلامي عربستان» به زيارت حرمين شريفين و حرمهاي بقيع برويم.
#ملک_عبدالله   #خادم_الحرمين_الشريفين   #عربستان   #سعودي   #ملک_سلمان  
 ·  Translate
2 comments on original post
1
Add a comment...

Loqman Hakimi

Shared publicly  - 
 
گر به دولت برسی مست نگردی، مردی!
گر به ذلت برسی پست نگردی، مردی!
اهل عالم همه بازیچه دست هوسند!
گر تو بازیچه این دست نگردی، مردی!

 ·  Translate
1
Add a comment...

Loqman Hakimi

Shared publicly  - 
 
 
در جریان ولایت فقیه، برخی شبهه علمی دارند و برخی شهوت عملی..قرآن آن را که شبهه علمی دارد به عنوان رایزن فرهنگی می‌پذیرد، ولی آن که شهوت عملی دارد را به عنوان راهزن فرهنگی رمی می‌کند ...
سخنرانی معروف آیت الله جوادی آملی در اعتراض به منتظری در مسجد اعظم قم که منجر به اعتراض مردمی و حصر منتظری شد
 ·  Translate
4 comments on original post
1
Add a comment...

Loqman Hakimi

Shared publicly  - 
 
 
به نظرم خیلی مهم نیست که یک نفر نداند ملاصدرا اهل شیراز بوده نه اصفهان... مهم این است که یک نفر عصبانی، تند مزاج و پرخاشگر باشد و در عین حال قدرت هم داشته باشد... چنین آدمی در مظان سوءاستفاده از قدرت است.
پ ن: این صفحه توسط هواداران آقای یامین پور مدیریت می شود، نه خود ایشان. (ستاد رهایی بخشی از دست شکایت دولت)
 ·  Translate
57 comments on original post
1
Add a comment...

Loqman Hakimi

Shared publicly  - 
 
 
The 1979 Islamic ‪Revolution‬ is the mirror on which the sun of Islam shone and was reflected back to us. Had this mirror not existed, like the previous eras of darkness and the ancient times, we would have had to sit still and just talk about ‪#‎Islam‬. 
Ayatollah Khamenei, 01/01/1991
‪#‎IslamicRevolution‬ ‪#‎Iran‬
1 comment on original post
1
Add a comment...

Loqman Hakimi

Shared publicly  - 
 
 
در میان ادعیه اول دعای عرفه، بعد دعای سحر و بعد مناجات شعبانیه از همه برتر هستند، و در میان زیارات اول امین الله و بعد جامعه کبیره. رزقنا الله و ایاکم.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Loqman Hakimi

Shared publicly  - 
 
 
تو یک اداره ای کاری داشتم. امروز مراجعه کردم. هر چی گشتن پرونده منو نتونستن پیدا کنن. گفتم اجازه بدید خودم تو پرونده ها بگردم و پیداش کنم. عبامو از رو دوشم برداشتم و آویزون کردم از رخت آویز. زیر لب گفتم (إِنَّهُ عَلَىٰ رَجْعِهِ لَقَادِرٌ) [طارق ۸] دست انداختم تو پرونده ها دو تا پرونده رو رد کردم سومی پرونده خودم بود.
منشی اداره مات و مبهوت داشت تماشا می کرد. گفت حاج آقا چطور شد؟ گفتم بذارید یه چیزی بهتون یاد بدم واسم دعا کنید. هر وقت چیزی گم کردین با اعتقاد کامل بگید که انه علی رجعه لقادر، یعنی همانا او تواناست بر بازگرداندنش، مطمئن باشید پیدا میشه.
فکر کنم قبلا هم در مورد این آیه مطلب نوشته بودم.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Loqman Hakimi

Shared publicly  - 
 
 
To the Youth in Europe and North America Print
21/01/2015
twitter.com/khamenei_ir
fb.com/www.Khamenei.ir

 In the name of God, the Beneficent the Merciful
 To the Youth in Europe and North America,

The recent events in France and similar ones in some other Western countries have convinced me to directly talk to you about them. I am addressing you, [the youth], not because I overlook your parents, rather it is because the future of your nations and countries will be in your hands; and also I find that the sense of quest for truth is more vigorous and attentive in your hearts.

I don’t address your politicians and statesmen either in this writing because I believe that they have consciously separated the route of politics from the path of righteousness and truth.

I would like to talk to you about Islam, particularly the image that is presented to you as Islam. Many attempts have been made over the past two decades, almost since the disintegration of the Soviet Union, to place this great religion in the seat of a horrifying enemy. The provocation of a feeling of horror and hatred and its utilization has unfortunately a long record in the political history of the West.

Here, I don’t want to deal with the different phobias with which the Western nations have thus far been indoctrinated. A cursory review of recent critical studies of history would bring home to you the fact that the Western governments’ insincere and hypocritical treatment of other nations and cultures has been censured in new historiographies.

The histories of the United States and Europe are ashamed of slavery, embarrassed by the colonial period and chagrined at the oppression of people of color and non-Christians. Your researchers and historians are deeply ashamed of the bloodsheds wrought in the name of religion between the Catholics and Protestants or in the name of nationality and ethnicity during the First and Second World Wars. This approach is admirable.

By mentioning a fraction of this long list, I don’t want to reproach history; rather I would like you to ask your intellectuals as to why the public conscience in the West awakens and comes to its senses after a delay of several decades or centuries. Why should the revision of collective conscience apply to the distant past and not to the current problems? Why is it that attempts are made to prevent public awareness regarding an important issue such as the treatment of Islamic culture and thought?

You know well that humiliation and spreading hatred and illusionary fear of the “other” have been the common base of all those oppressive profiteers. Now, I would like you to ask yourself why the old policy of spreading “phobia” and hatred has targeted Islam and Muslims with an unprecedented intensity. Why does the power structure in the world want Islamic thought to be marginalized and remain latent? What concepts and values in Islam disturb the programs of the super powers and what interests are safeguarded in the shadow of distorting the image of Islam? Hence, my first request is: Study and research the incentives behind this widespread tarnishing of the image of Islam.

My second request is that in reaction to the flood of prejudgments and disinformation campaigns, try to gain a direct and firsthand knowledge of this religion. The right logic requires that you understand the nature and essence of what they are frightening you about and want you to keep away from.

I don’t insist that you accept my reading or any other reading of Islam. What I want to say is: Don’t allow this dynamic and effective reality in today’s world to be introduced to you through resentments and prejudices. Don’t allow them to hypocritically introduce their own recruited terrorists as representatives of Islam.

Receive knowledge of Islam from its primary and original sources. Gain information about Islam through the Qur’an and the life of its great Prophet. I would like to ask you whether you have directly read the Qur’an of the Muslims. Have you studied the teachings of the Prophet of Islam and his humane, ethical doctrines? Have you ever received the message of Islam from any sources other than the media?

Have you ever asked yourself how and on the basis of which values has Islam established the greatest scientific and intellectual civilization of the world and raised the most distinguished scientists and intellectuals throughout several centuries?

I would like you not to allow the derogatory and offensive image-buildings to create an emotional gulf between you and the reality, taking away the possibility of an impartial judgment from you. Today, the communication media have removed the geographical borders. Hence, don’t allow them to besiege you within fabricated and mental borders.

Although no one can individually fill the created gaps, each one of you can construct a bridge of thought and fairness over the gaps to illuminate yourself and your surrounding environment. While this preplanned challenge between Islam and you, the youth, is undesirable, it can raise new questions in your curious and inquiring minds. Attempts to find answers to these questions will provide you with an appropriate opportunity to discover new truths.

Therefore, don’t miss the opportunity to gain proper, correct and unbiased understanding of Islam so that hopefully, due to your sense of responsibility toward the truth, future generations would write the history of this current interaction between Islam and the West with a clearer conscience and lesser resentment.

Seyyed Ali Khamenei
21st Jan. 2015
http://khl.ink/sc1qj
301 comments on original post
1
Add a comment...
Collections Loqman is following
Links
Basic Information
Gender
Male