Profile cover photo
Profile photo
‫طراحی لوگو‬‎
1,277 followers -
لوگو شما=هویت شما.طراحی لوگو خود را به ما بسپارید.
لوگو شما=هویت شما.طراحی لوگو خود را به ما بسپارید.

1,277 followers
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
مراقب لوگوهای کپی باشیم
طراحان لوگو امروزه با چالش های بسیار بالای روبرو هستن یکی از بزرگترنی این چالش ها که این شاخه از گرافیک را تهدید میکند حضور برخی افراد سود جو و ناآگاه است که بدون داشتن علم و هنر در زمینه طراحی لو گو و طراحی برند پا به این عرصه گذاشته اند و با عث ایجاد خسارت جبران ناپذیری به این حرفه گشته اند لازم به ذکر است که برخی از کارفرمایان نیز در پا گرفتن این افراد بسایر موثر هستند برخی کارفرمایان فقط به دنبال قیمت پایین هستند و به این فکر نمی کنند که لوگو که آنها بر روی کالای خود استفاده میکنند متغلق به شرکت دیگری است.
طراحان سودجو با دیدن پر رونق بودن این صنعت با قیمت های بسیار پایین و طرح های کپی توانسته اند پول خوبی به جیب بزنند اما این امر در دراز مدت باعث ضربه زدن به این صنعت خواهد شد این افراد که در بیشتر زمینه ها حضور دارند و به طور مقطعی به این امر می پردازند و بعد از کسب منفعت مالی از این حرفه بیرون میروند این امر درباره برخی سایتها به وضوح اتفاق افتاده است اما هرگز باعث عبرت نشده است و تعداد زایدی از کارفرمایان نیز از این افراد ضربه خورده اند زیرا بعد از مدتی متوجه شده اند که لوگو و برند مورد استفاده کامل کپی بوده و شرکتی که این برند را ثبت کرده است از شرکت متقلب شکایت کرده است.
طراحی لوگو و برند امری بسایر مهم است و نباید به خاطر بدست آوردن منفعت شخصی این شاخه گرافیک را بد نام کنیم.

http://logonama.com/category/184
Add a comment...

Post has attachment
رنگ و برندینگ

در طراحی لوگو انتخاب رنگ یکی از انتخاب های مهم در لوگو می باشد که باعث هویت بخشیدن به به طرح می شود انتخاب رنگ موثر می تواند در موفقیت لوگو بسایر تاثیر گذار باشد زیرا همانطور که در مباحث قبل عنوان کردیم هر یک از رنگ ها داری مفهومی خاص می باشند و زمانی که ما رنگی را بدون اینکه بدانیم میتواند چه مفهومی داشته باشد انتخاب و از آن در طراحی برند و لوگو استفاده با این کار ناخواسته تمام زحمات طراحی و ایده پردازی را به هدر خواهیم داد.
انتخاب رنگ مانند لباسی است که برای لوگو در نظر گرفته می شود حال اگر این لباس زیبا و جذاب نباشد و نتواند بار مفهومی مورد نظر طراح را با خود داشته باشد پس می توان گفت که لوگو کارآیی مناسبی نخواهد داشت. انتخاب رنگ از بسیاری جهات مهم است با انتخاب رنگ مناسب میتوانیم مخطبان خود را متاوجه این مسئله کنیم که کالا مورد نظر با طرح لوگو بر روی آن برای چه جنسی از افراد و چه رده سنی مورد استفاده قرار میگیرد.
هر رنگ دارای خاصیتی روانشناسی در خود است که طراح لوگو باید شناخت کاملی نسبت به رنگ ها داشته باشد تا بتواند با انتخاب و یا ترکیب چند رنگ مناسب با یکدیگر برندی قابل قبول و قابل دفاع از خود ارائه دهد. شاید بسیاری از طراحان لوگو به اینکه رنگ ها دارای خاصیت روانشناسی هستند توجه نکنند و فقط با در نظر گرفتن سلیقه شخصی خود رنگی را برای لوگو و برند طراحی شده انتخاب کنند این کار باعث ضربه ای بسیار بزرگ به کسب و کار کارفرما وارد می نماید و هرگز نمیتواند به برندی معتبر در بازار تبدیل شود زیرا شرکت های رغیب از همین ضعف استفاده کرده و باعث به چالش کشیدن شما خواهند شد.
http://logonama.com/category/183
Add a comment...

طراحی آرم جشنواره معماری ایران

بر اساس تصمیم هیئت رئیس و اعلام دبیر جشنواره معماری ایران طراحی لوگو این جشنواره به مسابقه گذاشته خواهد شد از تمامی علاقمندان، استادان، طراحان، دانشجویان دعوت می شود تا در این مسابقه بزرگ شرکت نمایند.
قوانی شرکت در مسابقه:
لوگو طراحی شده باید دارای هویت فرهنگی و تاریخی معماری ایرانی اسلامی داشته باشد به طوری متناسب با یک جایزه مهم و بسایر مطرح در سطح ایران باشد. توصیه می شود تا از المانها و ویژگی های ایرانی اسلامی بهرمند شوید.
طراحی لوگو باید از لحاظ هنری و زیبایی بسیار غنی باشد و در عین حال سادگی خود را نیز خفظ کرده باشد.
لوگو طراحی شده میتواند از نوع لوگو تصویری، لوگو تایپ و یا لوگو ترکیبی باشد کلمه مورد نظر نیز(( جشنواره معماری ایران)) است.
فایل ارسالی باید به صورت رنگی و تک رنگ ارسال شود.
در صورتی که طراحی به صورت سه بعدی باشد از آن در طراحی تندیس نیز استفاده یا الهام گرفته خواهد شد.
نحوه ارسال آثار:
ارسال آثار فقط از طریق سایت جشنواره قابل قبول است و آثاری که به غیر از این روش آثاری را ارسال نمایند در مسابقه شرکت داده نخواهند شد. در صورت برنده شدن یک نسخه به صورت لایه باز باید ارسال گردد.
مهلت ارسال آثار تا 14 بهمن ماه 1395 می باشد. آثاری که بعد از تاریخ مقرر شده ارسال شوند بررسی نخواهد شد.
http://logonama.com/news/78
Add a comment...

Post has attachment
کار تیمی در طراحی لوگو
برای طراحی لوگو داشتن یک ذهن باز و خلاق از نیازهای اولیه یک طراح می باشد اما این همیشه به خودی خود پاسخگوی مناسبی برای یک طراح لوگو نیست طراحی باید بتواند قابلیت برندینگ شدن را برای لوگو طراحی شده در نظر بگیرد.
بحث امروز درباره کار تیمی و همفکر ی می باشد یکی از اساسی ترین راه های کسب موفقیت برای یک مجموعه، همانطور که اشاره شد وجود یک تیم متخصص تنها قسمت ابتدایی کار است مرحله بعد برای موفقیت یک کار تیمی اعضائ تیم هستند که چقدر میتوانند با هم همکاری و همفکری داشته باشند در مجمو عه عای طراحی لوگو معمولا کار به صورت انفرادی صورت می گیرد اما تجربه ما نشان داده است که کار تیمی بسایر موفق تر است زیرا برای طراحی برند به طور همزمان از چند ذهن خلاق استفاده می کنید تا اینکه فقط متکی به یک فرد یا یک ذهن نباشید.
برای کار تیمی ابتدا باید یک نفر را به عنوان سر گروه انتخاب کرد این شخص باید ویژگی هایی بسیاری داشته باشد که برخی از آنها در این مطلب اشاره خواهیم کرد ابتدا باید رد زمینه طراحی لوگو و برند متخصص امر باشد این امر این قدرت را به او میدهد تا بتواند تسلط کافی بر روی زیر مجموعه خود داشته باشد و اگر نقصی در کار بود بتواند آن را برطرف کند و مشکل بوجود آمده را مرتفع کند.
قدرت رهبری دیگر مشخصه است که این فرد باید داشته باشد برای موفقیت همواره لازم است تا افراد زیر مجموعه شما بدانند که باید از شما پیروی کنند این باید نباید منجر به خود رای شما شود این تنها قدرتی است که شما باید در مواقع لازم از آن استفاده کنید تا بتوانید افراد گروه خود را همدل نگاه دارید.
طراحی لوگو بخش های مختلفی دارد که افراد مختلف در آن فعالیت دارند از افراد موجود در واحد تحقیق گرفته تا دوستان گرافیست همگی در برند شدن یک طرح بسیار موثر هستند کافی است که فقط ما بدانیم که باید در چه سمتی از چه افرادی استفاده کنیم.
در گوشه ای از این مطلب به این اشاره کردیم که همفکری و کار تیم باعث میشود تا یک لوگو و برند موفق باشد زیرا ما همیشه از زاویه ای به لوگو نگاه میکنیم که عیبی در آن نمی بینیم زیرا خود طراح برند هستیم در صورتی که افرادی متخصصی که از دور نگاه می کنند بهتر می توانند ایراد لوگو و برند طراحی شده را متذکر شوند.
http://logonama.com/category/182
Add a comment...

گروه طراحی لوگونما دارای کار گروه ویژه ای برای طراحی لوگوهای صادراتی است وظیفه این کار گروه بسایر متفاوت است و باید با رقبای دیگر خود در سایر کشورها رقابت کنند. هدف از تشکیل این کار گروه جداگانه بهه دلیل اهمیت بسایر بالای طراحی لوگو در بحث صادرات است و متاسفانه کشور ما ایران در بحث صادرات غیرر نفتی تا حدی ضعیف است و این نه به دلیل کیفیت بد محصولات تولید کنندگان ایرانی می باشد بلکه ضعف تولیدد کنندگان در مباحث تبلیغاتی است از همین رو ما بر آن شدیم تا در حد توان باعث بهبود و ایجاد رونق در این عرصه شویم.

وظایف این گروه در لوگونما بسیار سنگین است زیرا باید با کسانی رقابت کنند که هیچ گونه شناختی از آنها ندارند و این خود کار را بسایر سخت خواهد کرد اما ما معتقدیم که جوانان باهوش و خلاق ایرانی همواره در تمامی مسیرها موفق خواهند شد و این امر در طراحی لوگو های صادراتی نیز صادق است.

رقابت در حوزه طراحی لوگو صادراتی نیاز به داشتن مهارتهای زبان شناختی و روانشناسی است همانطور که در مطالب قبل گفتیم طراحی لوگو تنها یک طرح نیست که با قرار دادن چند المان در کنار یکدیگر بتوانیم لوگو طراحی کنیم قرار دادن المانهای مناسبی تنها قسمت کوچکی از یک پازل است با قرار دادن قطعات اشتباه پازل ماا خراب خواهد شد و لوگو طراحی شده هرگز نمیتواند موفقیتی را که باید کسب کند و به عنوان یک برند معتبر درر بازار جایگاهی را برای خود کسب کند.http://logonama.com/category/179

Add a comment...

Post has attachment

مسابقه طراحی پوستر یولا
فراخوان سومین دوره مسابقات طراحی پوستر یولا برگزار می کنید.

این مسابقه به صورت بین المللی بوده و تمامی افراد با توجه به شرایط و قوانیم میتوانند در این مسابقه بزرگ شرکت نمایند.

هدف از برگزاری این نمایشگاه در هر سال متفاوت بوده و امسال هدف از برگزاری مخالفت با افراط گرایی و معرفی منابع جدید انرژی می باشد.

علاقه مندان، استادان، طراحان و تمامی کسانی که به رشته گرافیک علاقه مند می باشند میتوانند در این مسابقه همگانی شرکت نمایند

این نمایشگاه قصد دارد به طور مستقیم با افراد، دانشگاه ها و.... در ارتباط باشد و از طریق جلسات و کنفرانس ها با آنها در ارتباط باشد.

موضوعات نمایشگاه:

افراط گرایی

معرفی منابع جایگزین انرژی

قوانین و مقررات:

استفاده از هر سبکی آزاد می باشد

روش های طراحی:

گرافیک دیجیتالی

طراحی حروف

تصویر سازی

عکاسی

کارتون

چاپ

هر شرکت کننده حداکثر مجاز به ارسال سه پوستر می باشد با فرمت:

RGB, DPI72,JPG,A4

جوایز برندگان:

جایزه اول:3000 یورو

جایزه دوم:1000 یورو

مهلت اراسل آثار تا 10 مهرداد ماه 1395.

این مسابقه میتوانین مسابقه میتواند سکویی برای معرفی شما باشد تا استعداد خود را به نمایش بگذارید. ما قصد داریم با بخش های خصوصی از طریق ها همکاری داشته باشیم.http://logonama.com/news/77

Photo
Add a comment...

انتخاب نام تجاری

انتخاب نام تجاری یکی دیگر از قطعات مهم پازل برای برند شدن است که باید در انتخاب آن بسایر دقت کرد انتخاب نام برای لوگو و برند همان قدری مهم است که انتخاب اسم فرزندتان برایتان اهمیت دارد درصد موفقیتت شما در تجارتان درصد زیادی به نام شما نیز وابسته است ممکن است برای مدت کوتاه با صرف هزینه بسیار بالاا بتوانید خود را مطرح کنید اما مطمئن باشید این مطرح شدن به صورت مقطعی خواهد بود و همیشگی نخواهد بود زیرا بعد از مدتی از اذهان پاک خواهید شد یا در صورت انتخاب نام تجاری نامناسب مورد تهاجم همکاران خود قرار خواهید گرفت.

برخی نامی را برای تجارت خود انتخاب میکنند که توجیهی برای آن ندارند و این باعث آسیب رساندن به آن مجموعه خواهد شد غافل از اینکه انتخاب لوگو و نام تجاری یکی از عوامل مهم در موفقیت و برند شدن شما درر بازار می انجامد. در طراحی لوگو استفاده از اسم مناسب بسیار اهمیت بالایی دارد توصیه می شود که انتخابب نام تجاری خود را با مشورت از طراحان لوگو انتخا کنید و یا اگر در مجموعه خود مشاور تبلیغاتی دارید اینن مسئولیت را به وی بسپارید.

ویژگی هایی که یک نام تجاری باید داشته باشد بسیار وسیع و گسترده است اما در این مطلب به تعدادی از این ویژگی ها اشاراتی خواهیک داشت.

1: نام تجاری نباید مشابهی داشته باشد. برای بررسی این مطلب میتوان به سایت های ثبت دامنه رجوع کنید.

2: نام تجاری باید توضیحی در خود داشته باشد به طور مثال ترکیبی از خصوصیات شرکت باشد.

3: نام تجاری را باید به نحوی انتخاب کنید که در آینده نیاز به تغییر نداشته باشد ( اگر روزی خواستید وارد بازار صادرات باشید نیاز نباشید تا نام برند خود را تغییر دهید).

4: هارمونی بالایی باید در هنگام طراحی لوگو برای نام تجاری وجود داشته باشد ( در طراحی لوگو باید نام تجاری بسیار خوانا و قابل درک باشد).http://logonama.com/category/178

Add a comment...

طراحی لوگو از سالیان سال وجود داشته و قدمت بسیار بالایی دارد شاید این قدمت با قدمت انسان روی زمین یکی باشد قدمتی چند صد هزار ساله. حضور اشکال از زمان انسانهای نخستین در زندگی وجود داشته استت زمانی که نه حروفی وجود داشت نه زبان مشخصی برای برقراری ارتباط با سایر انسانها از اشکال استفاده می شد و با کشیدن شکل روی اشیا، دیگران را از وجود خطر یا شکار آگاه می کردند این زبان همگانی بر حسب نیاز انسان بوجود آمد، نیاز به درک کردن چیزی از سوی دیگران رساندن مفهوم به نقاط دور دست این خلاقیت در وجود انسان برای سالها باعث شگفتی بود که بتواند با طراحی اشکال یا طراحی لوگو با دیگران ارتباط برقرارر کند.

آن دوره را میتوان شروع طراحی لوگو دانشت دانشی که بدون دانستن به آن دست یافته بود و امروزه بعد از صد ها هزار سال ما از آنها به عنوان لوگو برای رساند پیامی که نیاز به زبان خاصی ندارد و با آن میتوان با تمام زبانن ها ارتباط برقرار کرد استفاده میکنیم.

لوگو امروزه خود یک زبان بین المللی است ومردم تمام دنیا بدون دانستن حروف الفبا، با آن اشنایی کامل دارند. در نیای امروز شاهد آن هستیم که برندهای معروف در سرتاسر دنیا دارای محبویت بالایی در سایر کشورها می باشند. این نوع از برقراری ارتباط همان برقراری ارتباط انسانهای نخستین است پس میتوان گفت که لوگو یک زبانن مشترک برای تمام کشورها است و حد و مرزی را نمی شناسد.

http://logonama.com/category/177
Add a comment...

Post has attachment
در ادامه مبحث مشاوره تبلیغاتی به نکات دیگری در این مطلب اشاره خواهیم کرد که دانشتن آن باعث خواهد شد تا بتوانیم با دید بازتری برای کسب و کار خود یک مشاور تبلیغاتی استخدام نماییم.

مشاور تبلیغاتی باید خود کننده کار باشد به این مفهوم که با اصول طراحی و بازاریابی و غیره به خوبی آشنایی داشته باشد تا بتواند هدف مشخصی را برای مجموعه یا شرکت تعیین نماید و تمام تبلیغات را در مسیر مورد نظرر هدایت نماید اما متاسفانه در بیشتر شرکت های ایرانی به این مسئله توجه نمی شود و اکثر شرکت ها ازز داشتن یک مشاور تبلیغاتی اجتناب میکنند و آن را هزینه اضافی برای مجموعه خود میدانند غافل از اینکه شاید یک مشاوره تبلیغاتی مناسب می تواند باعث افزایش فروش شود و سودآوری بسیاری خواهد داشت.

قدرت تصمیم گیری یکی از ویژگی هایی می باشد که یک مشاور تبلیغاتی باید از ان برخوردار باشد. در بسایری موارد تصیماتی باید گرفت که ممکن است عواقب ناخوشایندی را با خود داشته باشد اما تشخیص اینکه اینکه این تصمیم میتواند درست باشد یا غلط تنها بر عهده این فرد است که باید بتواند در لحظه تصیم درستی را بگیرد مثلا در انتخاب برند یا لوگو شرکت فرد تصمیم گیرنده است که بتواند لوگو مناسبی را برای مجموعه انتخاب کندد یا خود قدرت طراحی لوگو را داشته باشد.

یکی دیگر از عوامل موفقیت در تبلیغات که باید مانند عوامل دیگر بسیار مورد توجه قرار داد انتخاب نام است. این مورد نیز در آینده بسیار تاثیر گذار خواهد بود. در مطالب بعدی به این مبحث خواهیم پرداخت.

http://logonama.com/category/176
Add a comment...

همواره تجربه نشان داده است که باید برای اثبات خود به مشتریان را های مختلفی را امتحان کنیم کیفیت یکی از این عوامل است که میتوانیم نشان دهیم که حرف و عمل ما با هم یکی است در دنیای پر رقابت تجارت امروز این امر گستردگی بسیار زیادی پیدا کرده است و دیگر نمیتوان تنها به کیفیت تکیه کرد زیرا قبل از آنکه مشتری بتواند کیفیت کالای شما را امتحان کند نیاز دارد تا بتواند با کالای تولیدی شما ارتباط برقرا کند.

امروزه مردم وقت بسایر کمی دارند تا بتواند تمام چیزی را که به آن احتیاج دارند ابتدا کیفیت آن را امتحان کنند پس ناچار هستند که به تبلیغات اعتماد کنند که این اعتماد بسایر سخت به دست خواهد آمد زیرا داشتن تبلیغ درست نیز کار بسیار پر دردسری است برای داشتن تبلیغات موثر و مناسب احتیاج به یک مشاور تبلیغاتی استت که بتواند تمام نیازهای شما را برآورده سازد. اینکه یک مشاوره تبلیغاتی چه وظایفی دارد به طور کلی تر درر مباحث دیگر به آن خواهیم پرداخت اما نگاه کلی به آن خواهیم کرد.

مشاوره تبلیغاتی باید خود طراح باشد تا بتواند با زیر و بم کار آشنایی کامل داشته باشد و بداند که برای طراحی یک لوگو یا بنر تبلیغاتی چه پروسه ای باید طی شود یکی دیگر از ویژگی های مشاوره تبلیغاتی این کهه باید دید بسایر وسیعی داده باشد به این معنا که این است که بتواند آینده نگری کند، در تبلیغات باید چشمم اندازی داشته باشد یعنی باید بداند که در گام بعد نیازمند چه اقدامی هست، به طور مثال اگر مشاوره تبلییغاتی میخواهد لوگویی را طراحی کند باید بداند که طراحی این لوگو نیازمند چه مشخصه هایی است و یاا طراحی لوگو نباید صرفا یک لوگو ساده باقی بماند باید در قابلیت تبدیل شدن به یک برند را داشته باشد و طراحح بتواند این قابلیت برندینگ را در آن بکنجاند.

http://logonama.com/category/175
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded