Profile cover photo
Profile photo
Logistyka kolejowa
23 followers -
przewozy kolejowe,transport kolejowy,logistyka kolejowa,spedycja,kolej,galeria,parowozy,regulaminy
przewozy kolejowe,transport kolejowy,logistyka kolejowa,spedycja,kolej,galeria,parowozy,regulaminy

23 followers
About
Posts

Post has attachment
Tegoroczne targi Trans Poland dobiegły końca.

 Wydarzenie, podobnie jak przed rokiem, zgromadziło w Warszawie specjalistów z branży transportu i logistyki – w roli wystawców zaprezentowało się blisko 100 firm z 15 państw, a około 2 600 osób z 26 krajów świata pojawiło się jako odwiedzający. Wśród gości nie zabrakło również przedstawicieli instytucji branżowych oraz mediów specjalistycznych. W tym roku targi przebiegały pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.
http://logistykakolejowa.pl/html/kolejny_sukces_targow_trans_po.html
Add a comment...

Post has shared content
Jesteście ciekawi efektów modernizacji trasy E59 z Poznania do Wrocławia? Zobaczcie zdjęcia nowego przystanku Wrocław Grabiszyn, mostu nad Odrą oraz wiaduktu nad ul. Grabiszyńską.
Za kilka miesięcy podróżni skorzystają z wygodnych peronów linii poznańskiej. Mamy dobrą wiadomość w 2015 r. przejazd między stolicami Wielkopolski i Dolnego Śląska potrwa krócej niż dwie godziny.
http://bit.ly/E59_efekty

#Wrocław #Poznań #E59 #PKP #PLK #kolej #wiadukty  
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-11-26
5 Photos - View album
Add a comment...

Post has shared content
Jeśli zastanawiacie się, czy jesteśmy przygotowani do zimy zachęcamy Was do zapoznania się z pytaniami, które zadawali Panu Andrzejowi Zdziechowi uczestnicy czatu z ekspertem 20 listopada. Macie pytania i wątpliwości lub nie mogliście wziąć udziału w czacie, zawsze możecie napisać komentarz pod wpisem, a my z pomocą naszego eksperta postaramy się na nie odpowiedzieć.

#PLK #czatzekspertem #czat #koleje #zima  
https://www.facebook.com/PolskieLinieKolejowe/photos/a.443223469568.217676.365775959568/10153417490284569/?type=1&theater
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Polska leży na skrzyżowaniu szlaków i w końcu należałoby to wykorzystać
Polska ma szanse stać się platformą logistyczną przepływu towarów ze wschodu na zachód, z północy na południe i odwrotnie. Leżymy jako kraj na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych i w końcu należałoby to wykorzystać. Ciągle dziwi mnie to, jak mały użytek robimy z naszego potencjału i możliwości tranzytowych. Nie rozwijamy dostatecznie systemów transportowych i infrastruktury dla przewozów tranzytowych  – mówi dr. Mirosław Antonowicz.
http://logistykakolejowa.pl/html/polska_ma_szanse_stac_sie_plat.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Gospodarka wagonami towarowymi
Pociągi lokalne które poruszają się w wewntąrz Ekspozytur PKP mają numery 2, 3, 4 i 5 cyfrowe. Dwie pierwsze cyfry są takie same lub druga cyfra jest zerem. Pociągi zmieniają numery na granicy kierunków.
http://logistykakolejowa.pl/html/gospodarka_wagonami.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Terminy kolejowe, co oznaczają terminy: prace manewrowe, dokument technologiczny, harmonogram obróbki czy grupa relacyjna?
Poniżej przedstawiamy i omawiamy najczęściej wystepujace terminy na kolei przy transporcie kolejowym.
http://logistykakolejowa.pl/html/terminy_kolejowe.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Regulamin - Czas pracy drużyn trakcyjnych
Prawidłowe powiązania między wymaganiami stawianymi przez zadania i środowisko pracy a zdolnościami operatora są szczególnie ważne w transporcie.
http://logistykakolejowa.pl/html/regulamin_-_czas_pracy_druzyn_.html
Add a comment...

KOLEJNY SUKCES TARGÓW TRANS POLAND – DRUGA EDYCJA ZA NAMI
Tegoroczne targi Trans Poland dobiegły końca. Wydarzenie, podobnie jak przed rokiem, zgromadziło w Warszawie specjalistów z branży transportu i logistyki – w roli wystawców zaprezentowało się blisko 100 firm z 15 państw, a około 2 600 osób z 26 krajów świata pojawiło się jako odwiedzający. Wśród gości nie zabrakło również przedstawicieli instytucji branżowych oraz mediów specjalistycznych. W tym roku targi przebiegały pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.
5 listopada 2014 o godzinie 10:30 w Centrum EXPO XXI w Warszawie odbyła się uroczysta ceremonia inauguracyjna. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Edward Strachan – Lent Trade Events, Laurent Noel – Dyrektor Sektora Transportu i Turystyki ITE Group, Janina Mentrak – Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Paweł Konowałek – Manager Targów Trans Poland.
 
Jakie były Trans Poland w 2014 roku?
Druga edycja targów Trans Poland zakończyła się dużym powodzeniem. Odbywające się w ramach programu towarzyszącego konferencje i prelekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających, a wystawcy nie kryli zadowolenia z przebiegu imprezy.
W tym roku debiutujemy na targach Trans Poland. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni, z tego względu, że odwiedza nas bardzo duża ilość osób – zarówno naszych stałych klientów i partnerów, jak i zupełnie nowych. Nawiązaliśmy wiele kontaktów biznesowych i przyznam szczerze, że nie spodziewaliśmy się aż tak wielkiego zainteresowania. Już w tej chwili wiemy, że nasza obecność w przyszłym roku jest konieczna – mówi Joanna Ryszkowska, ERONTRANS.
 
Odwiedzających jest na pewno więcej niż w zeszłym roku – na poprzedniej edycji pojawiłam się jako gość. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co się działo na naszym stoisku. Mamy już mnóstwo nowych przemyśleń odnośnie naszej obecności w przyszłorocznej edycji targów. Nie zastanawiamy się, „czy wziąć udział”, ale „jak się zaprezentować”. Jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Klaudia Grzybowska, TimoCom.
 
Tegoroczni wystawcy dołożyli wszelkich starań, by jak najlepiej przygotować się do udziału w wydarzeniu. Wielu z nich postanowiło właśnie podczas Trans Poland zaprezentować swoje najnowsze rozwiązania i propozycje. Utrzymane w formule B2B targi umożliwiły, z jednej strony, spotkanie managerów z firm transportowych, a z drugiej osoby decyzyjne w działach logistycznych importerów, eksporterów oraz przedsiębiorstw produkcyjnych i dystrybucyjnych. Właściciele, managerowie, dyrektorzy i prezesi stanowili aż 62% wszystkich odwiedzających. Wśród wystawców znalazły się natomiast takie firmy, jak DB Schenker Grupa Raben, Polskie Linie Lotnicze LOT - Biuro Cargo i Poczty, Loconi Intermodal, PCC Intermodal, Transics, TimoCom, Lufthansa Cargo, DPD Polska, Trans.EU, Bridgestone Sales Polska, DAF Trucks Polska i wiele innych.
 
 
 
Targi bardzo nam się podobają, widzimy mnóstwo gości. Jesteśmy cały czas bardzo zajęci, co mocno nas cieszy. Na tym właśnie nam zależało, więc pewnie będziemy tutaj w przyszłym roku. Jeżeli chodzi o kwestie organizacyjne – wszystko jest jak najbardziej w porządku – podsumowuje Piotr Skipor, Grupa Raben.         
Trans Poland są naszymi pierwszymi targami w Polsce. Podchodziliśmy do nich z pewną dozą ostrożności ale widzę, że nasza obecność się opłaciła. Na naszym stanowisku dużo się działo, mieliśmy bardzo dużo gości i wiele potencjalnych klientów zainteresowanych naszą ofertą. W przyszłym roku na pewno będziemy potrzebować większego stoiska! – ocenia Jan Brachmann, Seifert Polska.
Trans Poland to nie tylko przestrzeń targowa. Absolutną nowością podczas tegorocznej edycji była Strefa Służb – w jej ramach przedstawiciele Służby Celnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Transportowego Dozoru Technicznego oraz Policji udzielali darmowych konsultacji i porad prawnych wszystkim zainteresowanym uczestnikom targów.
Podobnie jak w ubiegłym roku, w programie znalazły się również Spotkania Transportowe, organizowane przez redakcję magazynów TSL Biznes i Truck & Van wraz z partnerami.
Wspólnie z naszymi partnerami i ekspertami przybliżamy przewoźnikom aktualne i potencjalne zagrożenia oraz podpowiadamy, jak sobie z nimi radzić. Dzięki temu przewoźnicy zupełnie za darmo zdobywają w jednym miejscu porcję najważniejszych informacji, które mogą być niezwykle pomocne w ich codziennej działalności zawodowej – mówi Mirosław Ganiec, redaktor naczelny magazynu TSL Biznes.
Każdy dzień targów był okazją nie tylko do spotkań z „kolegami po fachu”, ale także do poszerzania specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Pierwszego dnia odbyła się konferencja „Bezpieczeństwo transportu do państw WNP”, podczas której prelegenci udzielili odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące przewozu towarów na Wschód. Poruszone zostały między innymi kwestie ostatnich zmian gospodarczych i politycznych, ich wpływu na polski transport oraz problem funkcjonowania karnetów TIR w Rosji.
 
 
Drugiego dnia gwoździem programu było Forum Intermodalne EURO TSL 2014, którego głównym celem było zaprezentowanie nadchodzących w 2015 roku zmian w przepisach ADR oraz przybliżenie nowoczesnych rozwiązań wpływających na poziom bezpieczeństwa przewozu chemii i towarów niebezpiecznych.
Ostatniego dnia targi nie zwolniły tempa – konferencja Trans & Log zgromadziła licznie zebranych managerów działów logistyki w przedsiębiorstwa związanych z różnymi branżami.
Planując drugą edycję targów, chcieliśmy nie tylko zapewnić odwiedzającym możliwość nawiązania kontaktów biznesowych, ale także dostarczyć im dużą dawkę merytorycznej wiedzy, którą łatwo będzie wykorzystać w praktyce – mówi Paweł Konowałek, Manager targów Trans Poland.
Organizując targi Trans Poland staramy się wnikliwie analizować branżę TSL i obserwować zachodzące w niej zmiany. Muszę przyznać, że z radością patrzę na dużą jej aktywność. Cieszy mnie to, że targi znalazły swoje miejsce i nie mogę się doczekać kolejnej edycji, na którą już teraz serdecznie zapraszam! –dodaje.
Trzecia edycja targów Trans Poland odbędzie się 4-6 listopada 2015 w Centrum EXPO XXI w Warszawie.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded