Profile cover photo
Profile photo
Lexika
LEXIKA Preklady textov a tlmočenie
LEXIKA Preklady textov a tlmočenie
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
Predvolebné letáky sa nevyhli ani našej pozornosti a natrafili sme na jednu celkom nelogickú chybu v kanalizácii. Okrem toho sme porovnávali priaznivé účinky cvikly a červenej repy a nezabudli sme pridať ani nejaký ten neologizmus či slangový výraz z cestovateľského prostredia. To všetko opäť v pravidelnej jazykovej rubrike Lexika spisovne.
#jazykovéokienko   #slovenčina  

Post has attachment
V jednom z predchádzajúcich článkov sme vás stručne oboznámili s históriou strojového prekladu a jeho základnými druhmi. V našom najnovšom príspevku na blogu zase nájdete prehľad moderných nástrojov strojového prekladu a informácie o ich vzniku, využití, fungovaní, ale i o faktoch, ktoré širokej verejnosti až také známe nie sú.

Post has attachment
Hľadáme ďalšiu posilu do Lexiky! Pracovná pozícia je vhodná pre absolventov VŠ, prípadne študentov 5. ročníka, ktorí môžu pracovať na plný úväzok. Ak máte záujem pracovať ako projektový manažér v skvelej agentúre, ozvite sa!  :)

Post has attachment
Chcete vedieť ako vznikol strojový preklad? O jeho počiatkoch si prečítate v našom poslednom článku na blogu.

Post has attachment
Máte domáce zvieratko? A čím ho kŕmite? Ak sú to granule, tak zbystrite pozornosť. V Lexike spisovne zistíte prečo. Okrem iného sa dozviete niečo nové aj o kolonkách, vignetách, ba dokonca aj o obci Oščadnica.

Post has attachment
Nie ste si istí, či v lete jete melón, alebo dyňu? Zaujímať by vás mohli aj priechodné izby v bytoch, pekárne a pekárstva, aj to, či ide byť zajtra pekne a či sa uvidíme aj zajtra. Venujte chvíľu našej slovenčinárskej rubrike, a budete mať v tomto zhluku viet o čosi jasnejšie.

Post has attachment
Lexika spisovne vám dnes dokáže, že ani lingvisti z Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra nie sú takí nekompromisní, ako si mnohí doposiaľ mysleli.

Post has attachment
Lexika hľadá nového člena tímu! Ak by ste chceli byť Vendor Managerom v prekladateľskej spoločnosti a práca v dobrom kolektíve je pre vás priorita, ozvite sa!

Post has attachment
Lexika spisovne dnes aj o zdravotných bratoch, Gmailoch, krémovníkoch a veterníkoch :) Zgustnite si na našom utorňajšom jazykovom okienku!

Post has attachment
Aj keď samica kraba nie je krabica a samica hada zase nie je hadica, pripravili sme iné zaujímavé slová, z ktorých aspoň jedno pravdepodobne používate nesprávne. Viete ktoré?
Wait while more posts are being loaded