Profile cover photo
Profile photo
Levné Zájezdy
3 followers
3 followers
About
Posts

Post has attachment
5 DOVOLENÝCH, ZA KTERÉ OD SVÝCH DĚTÍ DOSTANETE TITUL NEJLEPŠÍ RODIČE
„To je jízda! Jsi super tati! Mami, je to tu jako v pohádce!“ Když chcete slyšet od svých dětí právě tyto věty, nechte se inspirovat, kam je vzít!

5. NEJRYCHLEJŠÍ JÍZDA HLAVOU DOLU V EVROPĚ!
Na jízdu hlavou dolu ve stodeseti kilometrové rychlosti s přetížením 5 G tu nebudete potřebovat řidičský průkaz. V italském Gardalandu si zajezdíte, že na to nikdy nezapomenete. Areál pátého nejnavštěvovanějšího a nejoblíbenějšího parku na světě v pohádkovém provedení má také pohádkovou rozlohu 700 000 metrů čtverečných a najdete ho poblíž italského jezera Lago di Garda.

Zájezdy zde: http://www.levnezajezdy.cz/italie-lago-garda

4. KDE SI DÁVÁ RANDE MICKEY MOUSE A INDIANA JONES? V DISNEYLANDU PŘECE!
Vstupenka do pohádky zvané Disneyland stojí jen 55 EUR a cesta z Paříže sem trvá veřejnou dopravou jenom 35 minut! Symbolem nejznámějšího pohádkového parku je nádherný zámek, obklopený 5 pohádkovými zeměmi a dračí jeskyní s mechanotronickým drakem. V parku můžete zažít vypaření ze sedačky po zásahu bleskem, vystřelení kanónem do vesmíru přímo z horské dráhy, svět Indiana Jonesa přímo na vlastní kůži nebo jízdu lodičkou mezi pohádkami. A nezapomeňte se vyfotit s Kačerem Donaldem nebo Mickey Mousem, to je tu povinné!

Zájezdy zde: http://eurovikendy.levnezajezdy.cz/pariz

3. PO NÁVŠTĚVĚ LEGOLANDU, VÁS BUDOU DĚTI NA RUKOU NOSIT!
Uklízet lego děti naučíte, když je za odměnu vezmete do světa postaveného z 50 milionů těchto kostiček. V německém legoměstečku si užijete spoustu zábavy v legoautíčkách, bitvu na lodi s legopiráty, nebo dobrodružný let až do výšky 22 metrů. Jsou tu taky pouťové atrakce v legostylu nebo minilegokrajinka s miniaturami Hamburského přístavu a Berlínskeho parlamentu. Legoland v Německu je ideálním cílem pro víkendovou rodinnou dovolenou, protože v tomto světe jeden den nestačí!

2. KOPE HROCH NOHAMA KDYŽ PLAVE?
To zjistíte hravě, když s dětmi navštívíte hrochárium - jednoznačný tahák berlínské ZOO, kde můžete sledovat hrochy i pod vodou. Jde o jednu z deseti nejlepších ZOO na světě a potvrdit to můžou i patagonští tučňáci skotačící na ledu a na sněhu, které jim imitují jejich skutečné životní prostředí. Bezpochyby nejdůležitější součástí ZOO je akvárium, které se vyznačuje největší biologickou rozmanitostí na světě. V 25 tisících litrech vody tady plavou medúzy, tropické i sladkovodní ryby, krokodýli i žraloci a celkem na deset tisíc živočichů.

1. JE V BAVORSKU TROPICKÉ TEPLO A ROSTOU TAM PALMY? ANO!
Už jste někdy zažili s rodinou piknik pod palmou na pláži? A víte, že nemusíte hned k moři, ale stačí popojet kousek k sousedům do vodního ráje v Bavorsku? Gigantické termální lázně Therme Erding vás pod střechou překvapí gejzíry s palmami, solnými jeskyněmi, obřími skluzavkami, vodními hřišťátky, vodopády a pro vás dospělé tam nechybí samozřejmě sauny, plážové bary a restaurace. Aquapark je rozdělený do zón pro rodiny s dětmi a pro dospělé. Ten první zahrnuje skluzavkový a termální ráj, ty pro dospělé jsou již meditační a saunové ráje, kde můžete vyzkoušet některou z 25 saun jako cestu kolem světa. Každá ze saun je zaměřena na některou z krajin, například v sauně Británie najdete keltské vodopády a vesmírnou oblohu jako ve Stonehenge.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-07-31
6 Photos - View album

Post has attachment
5 HISTORICKÝCH SKVOSTŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT DŘÍVE, NEŽ ZEMŘETE, NEBO JE ROZKRADOU!
http://goo.gl/GbpQfK 

Stavět “Roll´s Royce mezi kostely a nedožit se jeho dokončení? I to se některým architektům při stavbách stalo! Některé památky se stavěli předlouho, jiné málem rozkradli! Dveřmi těch nejpůsobivějších prošly milióny turistů a foťáky „nacvakaly“ jejich siluety nespočetněkrát. Architektonické skvosty, které alespoň jednou v životě musíte vidět!
http://goo.gl/owOPN7

Tu fascinující stavbu starou bezmála dva tisíce let si můžete prohlížet na pěticentové eurominci, ale proč ji neohmatat pohledem naživo? Nemalou část Kolosea – dávného dějiště gladiátorských zápasů, krvavých bojů se zvěří i stylizovaných námořních bitev, se málem povedlo rozkrást zlodějům, kteří stavební materiál ze zdí olupovali jako perník z chaloupky. Ale i to, co z majestátného Kolosea zbylo, dnes podlamuje kolena miliónům návštěvníků a nutí je navštěvovat italskou metropoli Řím zas a znova.

4. ZVENKU NEUVĚŘITELNÝ KOSTEL, ZEVNITŘ JAKO NA STAVBĚ! 

http://goo.gl/uBX5ZO
Uvnitř malta, cement, míchačky a prkna, po kterých si jako po můstcích prohlížíte jednotlivé lodě chrámu, zvenku obdivuhodná stavba kubistického ražení! Navštívili jste už někdy nádherný kostel, kde to vevnitř vypadá jako na stavbě? Tak to musíte vidět Chrám sv. Rodiny – La Sagrada Familia v Barceloně od vyhlášeného architekta Antonia Gaudího, který ji započal stavět jako poslední velkou svatyni křesťanství, ale dostavby se už nedožil. Dodnes se dokončuje pouze z příspěvku dobrodinců. Plán, že se tak stane v roce 2026, vám dává šanci, to ještě stihnout. 

3. JAK TO BUDE VYPADAT NA BOŽÍM SOUDĚ?

http://goo.gl/owOPN7
Mrtví jsou vyrváni z hrobu a duše zemřelých se vznášejí k rozhněvanému Bohu. To je výjev z obrazu Poslední soud podle renesančního umělce Michelangela, kterým vyzdobil strop i zdi Sixtinské kaple ve Vatikánu. Když vaše oko spočine na freskách Stvoření světa, Prvního hříchu nebo výjevech ze Starého a Nového zákona, i vy pochopíte, že někdo nás stvořit musel a tam nahoře skutečně existuje Bůh.

2. CHRÁM MATKY BOŽÍ V PAŘÍŽI

http://goo.gl/sjGBmF
Jaká to musela být kráska, která zaujala mysl spisovatele Victora Huga, aby napsal další velkolepý román? Žádná žena! Byla to nejúžasnější reprezentantka francouzské gotiky! Pařížská katedrála Notre-Dame ve své době i dnes fascinovala umělce stejně jako všechny návštěvníky, kteří prošli přes její práh. Věže vysoké 69 metrů, zvon Emanuel vážicí 13 tun nebo varhany se 7800 píšťalami, to všechno vás složí do kolen přímo na břehu pařížské řeky Seiny. A klidně s sebou vezměte i 9000 dalších kamarádů - přesně tolik lidí se totiž do této kolosální katedrály, vejde.

1. KAMENNÁ ŠIBENICE NEBO ZAVĚŠENÝ KÁMEN?

http://goo.gl/wo7jYe
Tak, který je ten pravý? Existují dva odlišné překlady názvu Stonehenge, který pojmenovává největší megalitickou památku na světě i na seznamu UNESCO. Dodnes se spekuluje, jestli původních 30 několikatunových kamenů postavených do kruhu sloužilo jako pohřebiště, místo k léčení nemocných nebo astrologická observatoř. Možná na to přijdete zrovna vy, když zavítáte do Jižní Anglie na toto magické místo.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-07-31
6 Photos - View album

Post has attachment
Jak změnit pomluvu, že jsou Češi paštikáři?

O Češích se traduje, že si i na pláž vezmou ponožky do sandálů. Nebo, že na pláži svačí paštiky, jen aby ušetřili za jídlo. Říkává se: “Na každém šprochu, pravdy trochu!” Možná, že jste i vy byli svědkem situace, když si krajan od švédských stolů odnáší ubrousek, naštosovaný jídlem. 
Jde o to zvolit správnou dovolenou a pak si ji pořádně užít. Někdy váš rozpočet vylepší volba dobrého all-inclusivu, někdy návštěva země, kde není tak draho.

Do Chorvatska rozhodně bez ponožek v sandálech!

Většina malebných pláží u Jadranu je z malých oblázků, nebo z betonových plat. Nemusíte tam v ponožkách, z obavy, že vám zaleze písek mezi prsty! V Chorvatsku se stává tento kus oděvu naprosto nepotřebným i pro notorické nosiče „ socks and sandals“. S cenou jídla je to tu horší. Utratíte za něj více než doma. Proto se jako dobrá volba jeví volba all-inclusiv v některém z hotelů. Vynahradí vám to čistota moře, která je tady naprosto skvostná. A jazyk, kterému Čech rozumí a dorozumí se, i kdyby jste necekl ani slůvko anglicky.
http://www.levnezajezdy.cz/chorvatsko-strava

Už za 8 hodin se můžete slunit Itálii!

Kdo má rád písek, lehký přistup do moře, pizzu, pastu a přívětivé lidi, musí do Itálie. Jsou tam místa jako šitá na míru pro rodiny s dětmi. Tady nebude nikomu vadit křik a řev, protože to patří k místnímu naturelu. Kvalita služeb je na vysoké úrovni a ceny celkem přijatelné. V nejbližším letovisku Lignano jste autem už za 8 hodin po dálnici. Do Itálie se vyplatí jít v červnu a červenci, naopak v srpnu si tam dovolenou moc neplánujte. To by jste si hezky - česky zanadávali za volantem na věčné zácpy, protože v srpnu mají plošné závodní dovolené všichni Italové a cesty jsou jich plné.
http://www.levnezajezdy.cz/pobytove-italie

V Bulharsku přespíte i levněji než za 300 korun!

V Bulharsku si budete připadat jako boháč. Svačiny si mazat rozhodně nemusíte, protože vás vyjde levněji se najíst venku. Jedna noc se tady pohybuje kolem 300 korun. Lokalita Primorsko i okolí Varny u českých turistů vedou a jsou dostupné i letecky za velice dobrý peníz. A hlavně,domluvíte se tady i bez angličtiny.
http://www.levnezajezdy.cz/bulharsko-letecky

Egypt – jenom 4 hodiny letu!

Čtyři hodiny letu, to nemá mezi dovolenými mimo evropský kontinent konkurenci! I proto je Egypt jasnou volbou mnoha Čechů. Ceny hotelů kvůli poslednímu vývoji politické situace klesli o čtvrtinu. Kdo se nelekl, může balit už zítra. Tady se vyplatí vsadit na hotelové komplexy. Důvody jsou dva - bezpečí a voda. 
Egypt je kolébkou nejstarší kultury a také ráj nadšených obchodníků Určitě smlouvejte a dávejte bakšiš, patří to k tradici. Prodejce to baví a bavit to bude i vás. 
http://www.levnezajezdy.cz/egypt-all-inclusive

Turecká dovolená-jako sladká telenovela!

Většina nekončících seriálů z toho prostředí neklame. Skutečně je tam krásně jako ve filmu. Turecko má navíc vlhké klima. Je totiž ze všech stran obklopené mořem. Perla turecké riviéry Antalyia je u Čechů v oblibě asi nejvíce. Nejspíš na ně platí i to, že je tady voda k jídlu ve většině restaurací zdarma. Ceny potravin i oděvů jsou tu také velice výhodné. V porovnání s Řeckem dokonce poloviční! Turecko je vlastně cenově srovnatelné s Bulharskem. Vyplatí se tady nakoupit oblečení, koření, nebo peněženky a kabelky z kůže. Jejich ceny jsou v porovnání s cenami u nás třetinové. Krade i smlouvá se tady měně než v Arabských zemích. Velkou výhodou napůl muslimského Turecka je i to, že se ženy nemusí halit šátkem. 
http://www.levnezajezdy.cz/pobytove-turecko 
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-07-31
7 Photos - View album

Post has attachment
5 SPORTŮ, U KTERÝCH VÁM ADRENALIN VYLÉTNE NA MAXIMUM!

Taky milujete ten pocit, když vám srdce může vyskočit z hrudníku, tep stoupá na maximum, adrenalin bublá a vám se vyplavují hormony štěstí do krve? Pocit blaha vás zalévá a vy víte, že musíte zažít další adrenalinový výpad na místa, na která nejde zapomenout!

5. SURFOVANÍ NA SOPCE CERRO NEGRO je horká záležitost!
Voní to vzrušením i sírou, protože sjet na prkně aktivní sopku vyžaduje absenci rozumu a obrovskou touhu po adrenalinu. Nový ztřeštěný sport svět poprvé objevil díky australskému surfaři, který s partičkou kamarádů hledal extrémní prostor pro nové aktivity. “Soptivá holka” Cerro Negro v Nikaragui mu padla do oka. Musel jenom vyzrát na materiál surfu. Zkoušeli všechno, i dveře z ledničky. Vyhrála to překližková deska s kovovými prvky na některých místech ještě vyztužená umakartem. Sjet sopku můžete dvěma styly: Vsedě, což je rychlejší, nebo “na stojáka”, což vypadá víc cool.Stačí zahodit rozum...

4. ADRENALIN POD VODOU? Když se nemůžete vynořit, kde se vám zachce!
U potápěčů je poslední hit potápění v jeskyních. V podvodních zákoutích si zamilujete prostupy světla hladinou do krápníkových komnat, naprosto průzračnou vodu a výzdobu kolem. Není to ale nic pro padavky. V jeskyni se totiž nemůžete vynořit kdekoliv! A v tom tkví ten adrenalin. Platí tu pravidlo 1/3 vzduchu. Jedna třetina na cestu tam, jedna na cestu zpátky a jedna jako rezerva na pomoc sparingpartnerovi. Je to sport vhodný jenom pro zdatné potápěče. Nutností je umět používat podvodní znakovou řeč, mít dvojitou lahev a svítilnu. Komplikace při tomto druhu potápění může způsobit míchání slané vody se sladkou, protože mají různou teplotu. Dojde přitom k totálnímu zakalení vody. Při takřka nulové viditelnosti nejste schopni identifikovat nic, jenom světlo potápěče před sebou. Nejvhodnějším lokace pro tento druh potápění jsou v Japonsku, jižním Pacifiku, Yucatanu v Mexicu, nebo na Floridě.

3. Hlavní je nekoukat se dolů! (Highlinig)
Lana natažená mezi skalnatými věžemi nebo výškovými budovami a na nich chodec. Hlavní je nekoukat se dolů! Adrenalin vám do hlavy vhání ta výška. Highliner? To musí být blázen! Je to ale taky někdo, kdo v provazochodectví zvládá královskou disciplínu. Ta je náročná hlavně po stránce psychické. Zvládne ji jenom frajer s perfektním balancem, uvolněným napětím a bezostyšnou přehlíživostí nad pádem do hlubin smrti. Ale i frajer musí použít záložní jištění v podobě lana s popruhem pro případ, že by mu uklouzla noha. Protože jinak by highliner skončil jako ta lžička, co spadla do kafíčka..a udělala bác! Praktikovat to můžete naprosto všude!

2.Jak se dá zlomit páteř ve vodě?
Jednoduše zkuste creeking neboli česky „kryking“ , což je sjíždění strmých potoků a řek, nebo bezhlavá jízda dolů vodopády. Pocit rychlého propadu, nečekané překážky a vyražený dech, to všechno je důvod, proč do toho krykeři jdou všude na světě naprosto „po hlavě“.
Zapotřebí je „krýkovka“, speciálně přizpůsobený kajak na „freestyle“ jízdu navržený tak, aby tu divočinu vydržel. U krýkingu je nutných více chráničů i více oprav lodí. A taky si můžete zlomit páteř, kotníky, nebo s kajakem přistát vertikálně.
U nás to vyzkoušejte třeba na krkonošské Snědé nebo Mumlavě. U sousedů na Wald Aist z rakouské strany Šumavy, v Semenze v Itálii. Ideální je také korzická Codi. A Naprostá pecka je to v rumunském Mureši nebo Vaseri.

1. Letí, letí superman! (WINGSUIT FLYING)
Být superhrdinou chtěl být snad každý kluk! A existuje obleček i bláznivá disciplína, ve které to jde! Po navlečení vypadáte sice trošku jako okřídlený blbeček, ale fantastická klouzavost 2,5 metru pro každý metr sestupu tuto pachuť stírá. Jediné omezení pro dychtivé je, že navléknout superhrdinovský obleček a skočit někam do hlubin můžou jenom ti, kteří mají „absolvováno“ 200 běžných seskoků padákem. Jde totiž o velice nebezpečný sport.

http://goo.gl/fYn48V
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-07-31
7 Photos - View album

Post has attachment
5 JÍDEL, KTERÁ ROZHODNĚ (NE)CHCETE OCHUTNAT!

Lidé cestují tisíce kilometrů do jihovýchodní Asie, jen aby zaplatili za naběračku polévky, která vypadá jako rýma, 400 korun! Jiní se potýkají s uvízlými tykadélky, škorpióny mezi zuby, nebo pomlaskávají nad uvařenými embryi nenarozených zvířat!
A na závěr to všechno hezky zalijí skleničkou hadího vína…

ZA PÁR SLIN PTÁKA UTRATÍTE MAJLANT!
Vypadá jako nudle, které tečou z nosu, když s vámi cloumá rýma, ale prý chutná božsky!
Řeč je o “kaviáru Východu“, neboli polévce uvařené z ptačího hnízda. To tvoří jenom sliny rorýsovitých ptáků a po uvaření patří mezi nepřekonatelnou delikatesu čínské kuchyně.
Sehnat hnízda není jednoduché. Jde to jen 2x ročně a sběrači za nimi šplhají po vysokých stěnách jeskyní, což cenu polévky žene do astronomických výšek. Jedno kilo hnízd vyjde bezmála na 10 tisíc dolarů! Za talíř tohoto afrodiziaka, připomínajícího hustou rýmu, pak dáte v přepočtu bezmála 400 korun!

KACHNÍ EMBRYO NATVRDO!
Byli byste schopni zabít malinkatou roztomilou kachničku? Vietnamci nebo Číňani se s tím nemažou. Dříve, než se z oplodněných kachních vajec vylíhnou drobouncí ptáčci, vejce pár dní uměle zahřívají, aby v určité fázi vývoje kachničku uvnitř uvařili natvrdo. Takto upravené kachní embryo se prý vyznačuje delikátním spojením chutí vařeného žloutku, tekutiny, jež dosahuje kvality kachního vývaru, a křehkého plodu, jehož kosti a zobáček v krku neuvíznou, protože jsou měkoučké a peří ještě mokré.

JÍDLO BUDOUCNOSTI CHUTNÁ PO OŘÍŠKÁCH, ŠKVARKÁCH NEBO JAKO CHLÉB!
„Mami, zabalíš mi prosím k svačině smaženého švába?“ Možná i takto žadoní o svůj příděl do školy děti Thajců, kteří zařadili hmyz do svého jídelníčku. Je čas vyměnit hrst buráků za pár smažených moučných červů, opékané mravence nebo kobylku v těstíčku! Brouci vypadající odpudivě jsou tak výživní, ale hlavně levní. Hlad už zažene i malá hrst - a to lépe než pečené kuře.
Thajci si různé brouky nejraději kupují ve stáncích na ulici za pouhou desetikorunu.
Nejlahodnější jsou prý mouční červi, kteří chutnají po celozrnném chlebu, mravenci po oříškách a housenky soumračníků zase jako škvarky. Thajci mlsají i cvrčky, kobylky, sarančata a šváby.
Chuť i cena jsou výborné. Jediné, co se tomuto jídlu budoucnosti dá vytknout, jsou uvízlá tykadélka mezi zuby.

ŠKORPIÓN DOLCE GUSTO!
Křupy-křup! V Číně snědí snad všechno, co se hýbe. Škorpión je tu považován za velikou pochoutku. Osmahnutý, stejně jako syrový. Bát se jeho jedu ale nemusíte, tenhle druh je totiž
z kontrolovaných chovů, speciálně přispůsobených na zbavování toxinů.
Navíc je plný vitamínů a živin, a koupit se dá dokonce i zalitý v karamelu - jako lízátko.

VSSSTUPTE DO HADÍ RESSSTAURACE PROSSSSÍM!
Hadí restaurace jsou ve vietnamské Hanoji výsostně mužská záležitost! Ideální na zapití uzavřeného obchodu. Hadí hostina tam začíná porážkou nebohého tvora. Následuje bizarní sklenička ještě teplé hadí krve smíchané s rýžovým vínem, do které žbluňkne tepající vyřízlé hadí srdíčko. Pak následuje osmichodové hadí menu. Z kobry vyjde na tři tisíce, z užovky na šest set korun. Při odchodu z hadí restaurace vám ještě zaručeně vnutí hada nakládaného v rýžovém víně za dvě stovky. Do Čech ale lahev s naloženým hadem raději nevozte. Celníci tuto pochoutku zpravidla zabavují. Dovoz je totiž přísně zakázán.

PS: Úvodní obrázek vypadající jako lidská lebka je složen ze šunky, oliv a sýra a je podávan jako dort.

http://goo.gl/fYn48V 
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-07-31
6 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded