Profile cover photo
Profile photo
LeoSolutions
2 followers -
Sprawdzone rozwiązania IT oraz profesjonalne wsparcie dla firm i nie tylko
Sprawdzone rozwiązania IT oraz profesjonalne wsparcie dla firm i nie tylko

2 followers
About
LeoSolutions's posts

Post has attachment
Ogarnęło Cię szaleństwo związane z Black Friday? A może wyczekujesz na Cyber Monday? Niezależnie od Twoich upodobań i filozofii wyprzedażowej w LeoSolutions przygotowaliśmy dla Ciebie i Twojej firmy gorącą ofertę!

Zamów stronę internetową lub blog a dostaniesz od nas pakiet korzyści za darmo na rok! Spiesz się, oferta ważna tylko do końca cyberponiedziałku!

Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

Post has attachment
Czy masz konto na ePUAP lub PUE ZUS? Jeśli nie to możesz być niestety w błędzie!

Platforma Usług Elektronicznych ZUS przez ponad dwa miesiące miała poważną lukę w systemie. Luka ta pozwalała zakładać konta zupełnie nieświadomym osobom dzięki znajomości imienia, nazwiska i numeru pesel.

Co daje to konto? Dużo, na przykład:
- dane osobiste wraz danymi adresowymi
- numer dowodu osobistego
- informacje o ubezpieczeniach i składkach
- informacja na temat OFE
- informacje o zaświadczeniach lekarskich
- informacje o przyznanych rentach i pobieranych zasiłkach

Dodatkowo konto to umożliwia kontakt z ZUS i wykonywanie różnych zmian na koncie, przez które możemy utracić np. pobieraną rentę.

Więcej na ten temat można przeczytać na Niebezpieczniku https://niebezpiecznik.pl/post/jak-mozna-bylo-poznac-wysokosc-zarobkow-milionow-polakow-przez-luke-w-internetowej-platformie-zus-u/

Co zrobić, jak żyć? Dla własnego bezpieczeństwa warto założyć sobie profil ePUAP a następnie PUE ZUS.
Jeśli takie konto już istnieje możemy przypuszczać, że padliśmy ofiarą. Co w takiej sytuacji zrobić? Na chwilę obecną nie wiadomo a ZUS milczy. Na pewno warto zgłosić się w takim przypadku do odpowiedniego urzędu aby zgłosić sprawę.

Post has attachment
Nikt chyba nie może podważyć jak ważne jest nasze bezpieczeństwo. Niestety często zaniedbujemy nasze bezpieczeństwo w sieci. Powody są różne: od niewiedzy po lenistwo lub zaniedbanie. W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów i nie tylko, będziemy starać się walczyć z tym pierwszym - niewiedzą ;)

Hasła - to je zaniedbujemy bardzo często. Stosując proste i identyczne hasła w wielu serwisach internetowych narażamy siebie na wiele niebezpieczeństw. Ze względu na fakt, iż coraz częściej słyszy się o dużych wyciekach informacji z bardzo popularnych serwisów, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Pierwszą i chyba najważniejszą zasadą jest stosowanie różnych haseł. W zadaniu tym pomogą nam różnego rodzaju menadżery haseł, które wygenerują i zapamiętają za nas unikalne i skomplikowane hasła. Warto skorzystać również z dwustopniowej weryfikacji logowania o ile jest dostępna.

Dla lepszej motywacji warto odwiedzić stronę https://haveibeenpwned.com/. Sprawdzając nasz adres email lub nazwę użytkownika dowiemy się czy nasze dane są bezpieczne. A przecież nikt nie chciałby, aby ktoś zalogował się do naszego banku lub konta FB hasłem, które wyciekło np. z Dropboxa :)

Post has attachment
Głównym obszarem naszej działalności jest tworzenie oraz utrzymywanie stron internetowych. Naszą ofertę kierujemy głównie do małych i średnich przedsiębiorstw oraz instytucji na terenie całego kraju. Jednakże mamy również naszą lokalną misję, do której przywiązujemy szczególną uwagę :)

W ramach tej misji chcielibyśmy dotrzeć do jak największej liczby przedsiębiorców i instytucji w naszym regionie oraz pomóc im zaistnieć w sieci.

Jednym z pierwszych naszych klientów, który przybliżył nas o jeden krok do realizacji tego celu jest Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej. Pod czujnym okiem Dyrektora szkoły Janusza Nadolnego odrobiliśmy naszą wakacyjną pracę domową. Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, dzięki wielkiemu zaangażowaniu, udało się wdrożyć nową stronę.

Tak więc zapraszamy pod nowy adres http://loizbica.pl/, a już niebawem napiszemy o kolejnym zadaniu domowym!

Post has attachment
Witamy w LeoSolutions! :)

Naszą misją jest profesjonalna i kompleksowa obsługa informatyczna średnich i małych przedsiębiorstw ale i nie tylko.
Jeśli chcesz poznać nas lepiej odwiedź naszą stronę internetową: http://leosolutions.pl
Photo
Wait while more posts are being loaded