Profile

Cover photo
112 followers|28,743 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

Lajmetshqip

Shared publicly  - 
 
Një shërbesë përkujtimore po mbahet në Francë për 130 viktimat e sulmeve të dy javëve më parë në Paris. Rreth 1.000 persona janë mbledhur në qendër të Parisit për ceremoninë e organizuar me këtë rast. Mes tyre është edhe vetëpresidenti François Hollande,…
 ·  Translate
Një shërbesë përkujtimore po mbahet në Francë për 130 viktimat e sulmeve të dy javëve më parë në Paris. Rreth 1.000 persona janë mbledhur në qendër të Parisit për ceremoninë e organizuar me këtë rast. Mes tyre është edhe vetëpresidenti François Hollande, titullarë të tjerë, të mbijetuar të sulmevesi dhe të afërm të viktimave. Një […]
1
Add a comment...

Lajmetshqip

Shared publicly  - 
 
Deputeti i Partisë Socialiste Ben Blushi i ka dhënë një tjetër “shuplakë” Kuvendit të Shqipërisë, e veçanërisht partive politike, të cilat i quajti përrenj të pisët, duke përfshirë këtu edhe Partinë Socialiste ku ai bën pjesë. Fjala e deputetit Ben…
 ·  Translate
1
Add a comment...

Lajmetshqip

Shared publicly  - 
 
“Mami, të lutem, ma thuaj sërish, si nisi Lufta e Parë Botërore?” “Zemër, ta thashë një herë, ka ndodhur shumë kohë më parë. Një shekull është kohë shumë e gjatë”. “Por mami, të lutem”. ‘Epo, është e ndërlikuar. A do vërtetë që ta dish?” “Po, mami”.…
 ·  Translate
“Mami, të lutem, ma thuaj sërish, si nisi Lufta e Parë Botërore?” “Zemër, ta thashë një herë, ka ndodhur shumë kohë më parë. Një shekull është kohë shumë e gjatë”. “Por mami, të lutem”. ‘Epo, është e ndërlikuar. A do vërtetë që ta dish?” “Po, mami”. “Eshtë një histori e trishtë. Bota ishte organizuar në […]
1
Add a comment...

Lajmetshqip

Shared publicly  - 
 
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama ka uruar Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishanin me rastin e festës së Pavarësisë. Në një mesazh urimi, Obama ka uruar të gjithë popullin shqiptar, duke e konsideruar këtë festë si…
 ·  Translate
1
Add a comment...

Lajmetshqip

Shared publicly  - 
 
Në ditët në vijim pritet përkeqësim i kushteve atmosferike, me shira të dendur dhe erë të fortë, ndaj Drejtoria e Emergjencave Civile në Ministrinë e Brendshme njofton gjithë qytetarët se nuk ka vend për panik, por u kërkon gjithë strukturave në qendër…
 ·  Translate
Në ditët në vijim pritet përkeqësim i kushteve atmosferike, me shira të dendur dhe erë të fortë, ndaj Drejtoria e Emergjencave Civile në Ministrinë e Brendshme njofton gjithë qytetarët se nuk ka vend për panik, por u kërkon gjithë strukturave në qendër apo në pushtetin lokal, të dëshmojnë angazhimin maksimal për përballimin në kohë të […]
1
Add a comment...

Lajmetshqip

Shared publicly  - 
 
Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqja bëri të ditur se QSUT prej orës 23.00 të së hënës furnizohet normalisht me ujë të pijshëm. “Furnizimi normal i QSUT me ujë ka vazhduar kështu që besoj kush nuk e ka marrë vesh akoma ta shpërndajë. Shërbimi i dializës u…
 ·  Translate
1
Add a comment...
In their circles
1 person
Have them in circles
112 people
Serafina Dalina Tuana's profile photo
VJOLLCA DOKU's profile photo
xhevat mehmeti's profile photo
Lirika Sheremetaj's profile photo
edmir zagani's profile photo
Albanian Tourism's profile photo
Francesk Voli's profile photo
Argjenta Bajrami's profile photo
burhan admir's profile photo

Lajmetshqip

Shared publicly  - 
 
Përveç turqve, rusëve dhe sirianëve, në orën e goditjes me raketën Aim-9X e mbikëqyrnin zonën edhe dy satelitë dhe radarët e 11 vendeve – aeroplanmbajtësja amerikane Vinson, francezja Charles de Gaulle, baza katariote e Al Udeid, dhe më pas anglezët,…
 ·  Translate
1
Add a comment...

Lajmetshqip

Shared publicly  - 
 
Përplasja mes SHBA-së dhe Rusisë ka shumë pak gjasa që të ndodhë pasi të dy vendet i druhen njëra-tjetrës, ndoshta Rusia pak më shumë. SHBA është fuqia më e madhe dhe e padiskutueshme ushtarake dhe shifrat e thonë mjaft mirë këtë. Por dhe Rusia nga ana e…
 ·  Translate
Përplasja mes SHBA-së dhe Rusisë ka shumë pak gjasa që të ndodhë pasi të dy vendet i druhen njëra-tjetrës, ndoshta Rusia pak më shumë. SHBA është fuqia më e madhe dhe e padiskutueshme ushtarake dhe shifrat e thonë mjaft mirë këtë. Por dhe Rusia nga ana e saj ka zhvilluar mjaft fuqinë e saj ushtarake. […]
1
Add a comment...

Lajmetshqip

Shared publicly  - 
 
KINE – Infrastruktura portuale dhe sektori i bujqësisë janë dy nga fushat ku Kina do të mbështesë Shqipërinë. Garancinë për këtë e ka marrë në Kinë kryeministri Rama i cili gjatë një takimi me homologun Li Keqiang, ku u theksua domosdoshmëria e…
 ·  Translate
KINE – Infrastruktura portuale dhe sektori i bujqësisë janë dy nga fushat ku Kina do të mbështesë Shqipërinë. Garancinë për këtë e ka marrë në Kinë kryeministri Rama i cili gjatë një takimi me homologun Li Keqiang, ku u theksua domosdoshmëria e bashkëpunimit dypalësh, bashkëpunim që nisi 2 vite më parë. Në bujqësi pala kineze […]
1
Add a comment...

Lajmetshqip

Shared publicly  - 
 
Ky është momenti dramatik kur pilotët luftarakë turq paralajmërojnë avionin rus të tërhiqen para se ta sulmojnë. Një regjistrim audio është publikuar sot nga “The Mirror”. Aty dëgjohet momenti kur turqit i thonë pilotëve të ndryshojnë drejtim. “Forca…
 ·  Translate
Ky është momenti dramatik kur pilotët luftarakë turq paralajmërojnë avionin rus të tërhiqen para se ta sulmojnë. Një regjistrim audio është publikuar sot nga “The Mirror”. Aty dëgjohet momenti kur turqit i thonë pilotëve të ndryshojnë drejtim. “Forca ajrore turke është duke folur. Keni hyrë në hapësirën ajrore turke. Ndrysho drejtim për në jug menjëherë”, […]
1
Add a comment...

Lajmetshqip

Shared publicly  - 
 
“Eshtë pilot rus! Allahu Akhbar!” Dhe nën thirrjen “Allahu është i madh”, një komando rebelësh sirianë që i përkasin Brigadës së Dhjetë kanë vrarë një prej pilotëve që pilotonin avionin gjuajtës rus, i cili u rrëzua nga F-16 turq. Më pas, rebelët kanë…
 ·  Translate
“Eshtë pilot rus! Allahu Akhbar!” Dhe nën thirrjen “Allahu është i madh”, një komando rebelësh sirianë që i përkasin Brigadës së Dhjetë kanë vrarë një prej pilotëve që pilotonin avionin gjuajtës rus, i cili u rrëzua nga F-16 turq. Më pas, rebelët kanë shpërndarë në internet një filmim, ku shihet kufoma e pilotit. “Kemi vrarë […]
1
Add a comment...

Lajmetshqip

Shared publicly  - 
 
Shqipëria nuk është as më shumë e as më pak e kërcënuar se vendet e tjera. Kështu shprehet kryeministri Edi Rama në një shkrim të tijin, të titulluar “Asnjë frikë nga terrorizmi”. “S’ka vend për panik. S’ka vend për frikë. S’ka vend për të ndryshuar asgjë…
 ·  Translate
Shqipëria nuk është as më shumë e as më pak e kërcënuar se vendet e tjera. Kështu shprehet kryeministri Edi Rama në një shkrim të tijin, të titulluar “Asnjë frikë nga terrorizmi”. “S’ka vend për panik. S’ka vend për frikë. S’ka vend për të ndryshuar asgjë në rendin e ditës sonë. Shqipëria nuk është as […]
1
Add a comment...
People
In their circles
1 person
Have them in circles
112 people
Serafina Dalina Tuana's profile photo
VJOLLCA DOKU's profile photo
xhevat mehmeti's profile photo
Lirika Sheremetaj's profile photo
edmir zagani's profile photo
Albanian Tourism's profile photo
Francesk Voli's profile photo
Argjenta Bajrami's profile photo
burhan admir's profile photo
Contact Information
Contact info
Email
Story
Tagline
Lajme shqip, lajmet shqip, lajmet e fundit ne shqip nga Shqiperia dhe bota.
Introduction
Lajmet shqip eshte nje faqe me informacione nga me te ndryshmet. Na ndiqni dhe do te merrni informacionet e ores se fundit. Informacion, kuriozitete, sport, auto, udhetim