Profile cover photo
Profile photo
Kupno Spółek
2 followers -
Zajmujemy się sprzedażą spółek. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
Zajmujemy się sprzedażą spółek. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

2 followers
About
Kupno Spółek's posts

W Kodeksie Cywilnym możemy znaleźć informacje mówiące o przepisach prawnych z zakresu prawa cywilnego obejmujące przynajmniej podstawowy zestaw instytucji z tej dziedziny.

W Polsce obowiązuje ustawa, która została uchwalona 23 kwietnia 1964 r.
#KodeksCywilny zaczął obowiązywać z dniem 1 stycznia 1965 r., z wyjątkiem artykułów 160–167, 178, 213–219 i 1058–1088, które weszły w życie z dniem ogłoszenia, czyli 18 maja 1964 r. Opublikowany został w Dzienniku Ustaw nr 16, poz. 93 z 1964[1]. Organem wydającym był Sejm PRL, a organami zobowiązanymi: Rada Ministrów, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

Kodeks Cywilny zawiera:
I Część ogólna
II Księga regulująca:
– prawo rzeczowe
– prawo zobowiązań
– prawo spadkowe

#firma #prawo

Post has attachment
Każda osoba niebędąca obywatelem Polski, jak najbardziej ma możliwość założenia własnej firmy w naszym kraju. Ważne jest jednak, aby osoba ta pamiętała o obowiązkowym spełnieniu prawnie narzuconych warunków.

Sprawdź o czym mowa! :)

#zakładaniefirmy #firma #kupnospółek

Post has attachment
Czym jest prokura i na czym polega jej istota?

Wszystko to zostało omówione w naszym dzisiejszym artykule. Zatem zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

#prokura #księgowość #obsługaksięgowa

Post has attachment
Podatek dochodowy od osób prawnych nazywany także #CIT jest podatkiem bezpośrednim obciążającym dochody przedsiębiorców. Podatkiem CIT objęte są osoby prawne, #spółki kapitałowe w organizacji, spółki komandytowo-akcyjne oraz inne spółki posiadające zdolność prawną, ale nieposiadające osobowości prawnej.

#prowadzeniefirmy

Post has attachment
Każdy rodzaj #spółki posiada pewien organ, który odpowiada za podejmowanie najważniejszych decyzji gospodarczych i zatwierdzanie działalności pozostałych organów. W przypadku spółki z o.o. jest to zgromadzenie wspólników.

#organyspółki #firma

Dlaczego warto założyć jednoosobową działalność gospodarczą?

Wielu początkujących przedsiębiorców decyduje się poprowadzić firmę w formie #spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ze względu na jej szybki proces rejestracyjny. Często zupełnie nieświadomie narażają się tym samym na dodatkowe koszty z jakimi wiąże się księgowość pełna, której prowadzenia wymaga spółka z o.o..

Osoby stawiające pierwsze kroki w ogromnym świecie biznesu powinny przeanalizować otworzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Jest to wariant bardzo korzystny zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców.

Zalety jednoosobowej działalności gospodarczej:
– szybka i bezpłatna rejestracja,
– brak wymaganego kapitału zakładowego,
– możliwość wyboru dogodnej dla siebie formy opodatkowania,
– księgowość prowadzona w formie uproszczonej.

Dodatkowo w razie potrzeby odnalezienia inwestora istnieje możliwość przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z o.o..

#spółkajednoosobowa #własnafirma

Post has attachment
#NIP - czym jest i kiedy okazuje się niezbędny?

Zapraszamy do zapoznania się z treścią naszego artykułu, który z pewnością w odpowiedni sposób przybliży Państwu kwestię tego pojęcia.

#zakładaniefirmy #firma

#REGON - poznaj jego definicję!

REGON – Krajowy Rejestr Urzędowy Podmiotów Gospodarki Narodowej.
Rejestr ten prowadzony jest przez Prezesa GUS.
Rejestr na bieżąco aktualizuje swój zbór informacji o podmiotach gospodarki narodowej. Prowadzony jest w systemie informatycznym w postaci centralnej bazy danych oraz terenowych baz danych posadowionych w 16 urzędach statystycznych.

Wpisowi do rejestru REGON podlegają:
– osoby prawne,
– jednostki organizacyjne nie mające osobowości prawnej,
– osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, w tym prowadzące indywidualne gospodarstwa rolne,
– jednostki lokalne ww. podmiotów.

NUMER REGON
Pod tym pojęciem rozumiany jest także numer identyfikacyjny REGON, czyli dziewięciocyfrowy numer podmiotu gospodarki narodowej w powyższym rejestrze.

#firma #rejestracjaspółki

Post has attachment
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z najchętniej wybieranych form działalności gospodarczej przez polskich przedsiębiorców.

Zainteresowanych zakupem lub rejestracją spółki zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi. Nasi konsultanci odpowiedzą nas wszystkie Państwa pytania.

#spółkazoo #kupnospółek #gotowaspółka

Post has attachment
Podczas rozpoczynania własnej działalności niejednokrotnie pojawia się dylemat – założyć nową czy kupić gotową spółkę? Rozwiązanie tego problemu powinno być proste.

Samodzielne zakładanie spółki kontra zakup gotowej!

#zakupspółki #gotowaspółka #zakładaniespółki
Wait while more posts are being loaded