Profile cover photo
Profile photo
Krzysztof Weremczuk
Made in Poland
Made in Poland
About
Posts

Post has attachment
Sycylia
Sycylia
photos.google.com
Add a comment...

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Fortyfikacje - Świnoujście
25 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Świnoujście
52 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Molo - Międzyzdroje
12 Photos - View album
Add a comment...

Post has shared content
Zapowiada się ciekawie :)
 20 artystów na I Festiwalu Fotograficznym w Görlitz w Zielone Świątki: Otwarcie w piątek, spotkanie z artystami w sobotę, aukcja dzieł sztuki na Galę Darowizn Görlitz w poniedziałek

Wielu artystów z regionu, Niemiec i Europy zaprezentuje swoje dzieła podczas I Festiwalu Fotograficznego w Görlitz w dniach 23-25 maja. Dodatkowo odbędą się liczne imprezy specjalne – www.fotofestival-goerlitz.de . Wstęp jest wolny.
Już w piątek, 22 maja, na otwarcie Festiwalu odbędzie się wernisaż, który będzie miał miejsce w Muzeum Fotografii (Löbauer Straße 7) o godz. 19:00. Wszyscy zainteresowani spotkają tam inicjatorów i artystów Festiwalu.

Od soboty do poniedziałku Zielonych Świątek, w godzinach 10:00-18:00, otwarte będą miejsca wystaw: Fabryka Energii (Bautzener Straße 32), Kultourpunkt na Dworcu Kolejowym w Görlitz i Muzeum Fotografii. W sobotnie popołudnie, od godz. 15:00, entuzjaści fotografii będą mogli porozmawiać z artystami.

Festiwal zakończy się w poniedziałek wieczór. O godz. 17:00 w Fabryce Energii odbędzie się aukcja dzieł sztuki, którą organizuje Danilo Strauß, jeden z inicjatorów Festiwalu, a poprowadzi Axel Krüger. Wybrane eksponaty zostaną zlicytowane na dobry cel. Cały dochód z licytacji zostanie przekazany na Galę Darowizn Görlitz, która odbędzie się 6 czerwca (www.spendengala.net).

Entuzjaści fotografii mogą oprócz tego wziąć udział w bezpłatnych spacerach fotograficznych i warsztatach. Więcej informacji znajduje się na stronie Festiwalu: www.fotofestival-goerlitz.de. 23 maja startuje również tegoroczny Konkurs Fotograficzny „W Podróży”. Motywem przewodnim jest „Przemysł” (www.fotowettbewerb.fvks.eu). Dobrą okazją do poszukania odpowiednich motywów jest odwiedzenie miejsc, w których organizowane są wystawy festiwalowe. Wszystkie te miejsca są perełkami architektury przemysłowej.

++ Tło ++

Inicjatorzy Festiwalu Fotograficznego w Görlitz – wspólnej inicjatywy Muzeum Fotografii Görlitz, grupy Görlitzer Fototreff, Stowarzyszenia Promocji Miasta Kultury Görlitz-Zgorzelec FVKS, Fabryki Energii w Görlitz i Ideenfluss e.V. – chcieliby zwrócić większą uwagę na tematykę fotografii w regionie. Udało się zgromadzić wspólnie uczestników pochodzących z regionu i tych znanych szerszej publiczności, dzięki czemu wystawy są bardziej urozmaicone. Do tego dochodzi interesujący program ramowy. Inicjatorzy informują, że projekt adresowany jest zarówno do profesjonalistów, jak i osób interesujących się fotografią. Miejsca wystaw zachwycają swoim urokiem dawnej kultury przemysłowej.

Program imprezy i informacje promocyjne będą dostępne w językach niemieckim, polskim, angielskim i czeskim. Zgodnie z planami inicjatorów projekt w kolejnych latach ma być udoskonalany i zostanie włączony do oferty kulturalno-turystycznej.

W tym roku Festiwal wzbogaci także saksońska inicjatywa „Kunst:offen” (www.kunstoffeninsachsen.de). Już po raz jedenasty artyści z całej Saksoni otworzą swoje ateliers w Zielone Świątki.

Linki:

Festiwal Fotograficzny w Görlitz (23-25 maja) w Internecie: www.fotofestival-goerlitz.de

... oraz na Facebooku: www.facebook.com/Fotofestival.Goerlitz

Zdjęcia (Prasa):

• Festival-Location Fabryka Energii (Zdjęcie: Volker Bachschneider): www.fotofestival-goerlitz.de/wp-content/uploads/2015/05/energiefabrik-150411-002.jpg

• Festival-Location Muzeum Fotografii (Zdjęcie: Claudia Glatz): www.fotofestival-goerlitz.de/wp-content/uploads/2015/04/Fotomuseum.jpg

• Festival-Location Kultourpunkt na Dworcu Kolejowym Görlitz (Zdjęcie: Claudia Glatz): www.fotofestival-goerlitz.de/wp-content/uploads/2015/05/kulturpoint-150425-001.jpg

• Festival-Plakat (Projekt: Claudia Glatz / Zdjęcia: Lucien Zell): https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/11252004_1576336032620988_175397245534591502_n.jpg?oh=61fde730489c4ebdb0b4d1f2a06e1efe&oe=55FD936D&__gda__=1439633372_8ab2c60601135e9d269bbb7585192f05

-----------------------------------------------------------------------------------

Kontakt:

Festiwal Fotograficzny w Görlitz – c/o Wolfgang Blachnik
Muzeum Fotografii Görlitz t.z.
Löbauer Straße 7, D-02826 Görlitz
info@fotomuseum-goerlitz.de

www.fotofestival-goerlitz.de
www.facebook.com/Fotofestival.Goerlitz
-------------------

FVKS, Untermarkt 23, D-02826 Görlitz
www.europastadt.org


#fvks   #goerlitz   #festiwal   #fotografia   #Görlitz  
Startseite - Görlitzer Fotofestival
Startseite - Görlitzer Fotofestival
fotofestival-goerlitz.de
Add a comment...

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
II Zlot Motocyklowy w Krzeszowie
44 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Bazylika w Krzeszowie
26 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Zwałowarka i inne żelastwa na KWB Turów
14 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Zamek Chojnik
91 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Berzdorfer See, Bagger 1452 SR-s 1200
32 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded