Profile cover photo
Profile photo
Kritiky.cz
91 followers -
Recenze, knihy, PC hry, filmy
Recenze, knihy, PC hry, filmy

91 followers
About
Posts

Post has attachment
Akta X - Návrat domů (Home Again) - S10E04 - Muž s náplastí si zasloužil utrhnout víc končetin. - https://www.kritiky.cz/tv-recenze/2018/akta-x-navrat-domu-home-again-s10e04-muz-s-naplasti-si-zaslouzil-utrhnout-vic-koncetin/ - Epizoda měla slibný začátek, postavy, obě dějové linie i prostředí. Ale jako celek je to vlastně nic neříkající nuda.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Akta X - Setkání s příšerodlakem (Mulder & Scully Meet the Were-Monster) - S10E03 - Zábava slušná, co tam máte dál? - https://www.kritiky.cz/tv-recenze/2018/akta-x-setkani-s-priserodlakem-mulder-scully-meet-the-were-monster-s10e03-zabava-slusna-co-tam-mate-dal/ - Ještě během úvodní znělky mi hlavou běžela otázka, zda jsem si omylem místo epizody nové, desáté série nepustila jeden ze starších dílů Akt X. Čichači barvy a příšerně zahrané zelené monstrum by tomu nasvědčovali. Nedůvěřivě jsem čekala na to, co přijde dál – Mulder je starší, takže je to správný díl. To si z nás tvůrci střílí? Ano, ale takovým způsobem, že musím jednoduše říct, že mě pořádně dlouho nějaký film či seriál tolik nepobavil.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Aquaman - Recenze - 80% - https://www.kritiky.cz/filmove-recenze/2018/aquaman-recenze-80/ - Chlap co mluví s rybama....No tak trochu jo, ale rozhodně ještě mnohem víc. Aquaman je film inspirovaný komiksy DC a pojednává o Arthurovi Currym. Je nutno říct, že i zde (podobně jako u MCU) je film opravdu jen inspirací, takže co se týče původu, bere si z komiksů několik příkladů, a vytvoří Arthurovo původ po svém. Někdo bude Aquamana označovat za ne příliš DC, někteří ho z legrace už nyní označují jako nejlepší Marvelovku od DC. Ale dle mého názoru to tak úplně není a v závěru této recenze se dozvíte proč.

O čem tedy Aquaman je? Atlanna (Nicole Kidman) je královna Atlantidy. Ano, toho bájného města, zde vyobrazeno jako velmi technicky pokročilé země (nyní již pod vodou). Bohužel s domluveným královským sňatkem nesouhlasí a prchá. Zraněnou jí pak nalézá strážce majáku Tom Curry (Temuera Morrison). Pomůže jí a nabídne střechu nad hlavou. A jak to tak bývá slovo dá slovo a je ruka v rukávu. Tom s Atlannou zplodí syna. Pojmenují ho Arthur. Arthur Curry (Jason Momoa) je tak napůl člověk a napůl Atlanťan. Rodiče jeho pravou podstatu tají, ale jsou taktéž názoru, že může konečně propojit oba světy na souši a pod vodou.

Takto nějakou dobu žijí, ale události zapříčiní, že Atlanna, Atrhurova matka, musí uprchnout i od nich, aby je uchránila. Otec se synem tak sami. Atrhur ale brzy zjistí, že je nejen silnější než ostatní spolužáci, ale hlavně, že umí komunikovat s vodními tvory.

Arthur pak dospěje v silného bojovníka. Začne se vměšovat do osudů obyčejných lidí a formuje se jako skutečný hrdina. Netuší však o politickém boji o moc v Atlantidě, který může mít za následek válku s lidmi na souši. Tuto válku navíc chce vést jeho nevlastní bratr Orm (Patrick Wilson). Ormova snoubenka Mera (Amber Heard) to však nechce dopustit, navštíví Arthura a poprosí o spolupráci. Je totiž nutné Orma svrhnout z trůnu a dosadit tam právoplatného dědice, samotného Arthura. Ten odmítne. Sled dalších událostí avšak donutí Arthura jít do osobního sporu s nevlastním bratrem, cestovat s Merou přes půl světa a pokusit se najít bájný trojzubec Atlana, dávného vládce Atlantidy.

Do cesty se Arthurovi a Meře nepostaví jen mocichtiví bratr Orm, ale i král Nereus (Dolph Lundgren), pirát Black Manta (Yahya Abdul-Mateen II), nebo dokonce obří mořská příšera. Jak tuto cestu zvládnou? To máte možnost již nyní zjistit v kinech.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Agent bez minulosti - Jason Bourne ve svém prvním filmu navštívil i Prahu - https://www.kritiky.cz/filmove-recenze/retro-filmove-recenze/2018/agent-bez-minulosti-jason-bourne-ve-svem-prvnim-filmu-navstivil-i-prahu/ - Talentovaný pan Ripley a běžkyně Lola v jednom filmu? Jde to dohromady? Co myslíte? Matt Damon a Franka Potente ale bojují o holé životy a musím uznat, že pro diváky je to zábava jako hrom.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Čekání na vánoce – příjemné adventní příběhy - https://www.kritiky.cz/recenze-knih/2018/cekani-na-vanoce-prijemne-adventni-pribehy/ - Víte, proč se slaví první vánoční mše hned po půlnoci? Těšíte se s děti na společně strávený čas s knihou v době adventní? Chcete se dozvědět mnoho zajímavostí o biblických postavách?
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Tvořivá dílna – celoroční inspirace pro kluky a holky - https://www.kritiky.cz/recenze-knih/2018/tvoriva-dilna-celorocni-inspirace-pro-kluky-a-holky/ - Máte tvořivého ducha? Hledáte zajímavé inspirace na tvoření? Chcete si vyzdobit svůj byt v době různých svátků? Tak neváhejte a sáhněte po novince s názvem Tvořivá dílna. Rozhodně budete nadšeni tak jako jsem já.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Krycí jméno U.N.C.L.E. - Superman v režii Guy Ritchieho - https://www.kritiky.cz/filmove-recenze/retro-filmove-recenze/2018/kryci-jmeno-u-n-c-l-e-man-from-u-n-c-l-e-the-70/ - Režisér Guy Ritchie, který se může pochlubit, mimo jiné, úspěšnými filmy o Sherlocku Holmesovi, využil své schopnosti k natočení dalšího filmu, kde se dělí o přízeň diváků hned dva sympatičtí herci. V roli agenta CIA svádí ženy neodolatelný Henry Cavill a v roli agenta sovětské KGB krotí svůj šarm Arnie Hammer, který už předvedl svou nehybnou tvář ochránce zákona ve filmu Osamělý jezdec. Tihle dva mladí pánové pomohli vnést do filmu dostatek energie i suverenity, jak se dá natočit vtipná retro parodie na akční filmy z první poloviny šedesátých let minulého století. Byla to doba plná agentů, kdy se bojovalo na všech frontách, a nepřítel číhal v každém autě. V utajených místech číhá odporný zloduch, který chce zničit celý svět, a jeho úchylní pomocníci s tupými mozky operují nezbytnými mučícími nástroji. Nic z toho ve filmu nechybí.Scénáristé Scott Z. Burns a David Campbell Wilson napsali příběh, který je srozumitelný, i když přináší nečekané zvraty a neobvyklé situace.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Vánoce se blíží - přehled nejznámějších Vánočních filmů - https://www.kritiky.cz/specialy/2018/vanoce-se-blizi-prehled-nejznamejsich-vanocnich-filmu/ - Vánoce jsou nejkrásnější svátky v roce, je to možná ohraná fráze, ale stále ještě pravdivá. Pravdivé je také to, že z vánočních svátků se pomalu stává něco, co má s tradičním pojetím těchto oslav pramálo společné. Mnoho lidí bere Vánoce spíše jako „utrpení“ než něco příjemného. Vidí jen nákupy, vaření, pečení, smažení, balení dárků a to vše ve zběsilém tempu. A pro změnu, někteří z nás berou Štědrý den, jako možnost jak dostat, co nejvíce drahých předmětů s vynaložením velmi malé námahy. Stačí k tomu jen jediné, napsat seznam přání a je to (a mimochodem, tento seznam se velmi často podobá katalogu nejnovější elektroniky). Ale o tom přece Vánoce, alespoň primárně, nejsou a já Vám přináším přehled několika filmů, které by Vám měly připomenout, co je pravý „duch Vánoc“.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Vyrobte si kouzelná zvířátka - https://www.kritiky.cz/recenze-knih/2018/vyrobte-si-kouzelna-zviratka-3/ - Dlouhé podzimní večery a plískanice, kdy přes mlhu není vidět na krok, nebo na okna dopadají těžké kapky deště a střechou cloumají poryvy větru. Takové období nemají rádi ani dospělí  a o dětech, které byly zvyklé trávit léto venku, ani nemluvě. Jak je zabavit, aby netrávily dlouhé hodiny u počítače nebo před televizí? Pexeso a Člověče se také omrzí… Co si zkusit vyrobit zvířátka, která určitě udělají dvojnásobnou radost. Při výrobě samotné a potom třeba jako milý dárek pro rodiče, prarodiče nebo kamarády. Ale kde vzít inspiraci? Vezměte si k ruce novou knihu Blanky Kochové Vyrobte si kouzelná zvířátka, pohledejte materiál a pusťte se do toho.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Žádoucí a nežádoucí rostliny na zahradě - https://www.kritiky.cz/recenze-knih/2018/zadouci-a-nezadouci-rostliny-na-zahrade/ - Každý kdo někdy měl nebo stále má zahradu řeší nekonečný a věčně se opakující problém – plevel! Kde se některé druhy stále berou a jak poskytnout dostatek prostoru setým plodinám, ale netrávit pletím celé hodiny a dny? Existují dva zcela protikladné přístupy. Vytrhat ze záhonu vše, co jsem nevysadil nebo naopak opačný extrém nechat přírodu, ať si poradí sama a nechat se v době sklizně překvapit, jak to dopadlo. Posledních několik let lidé stále častěji volí návrat k přírodě a druhou alternativu, ale občas je potřeba v rozumné míře přírodě pomoci. Pro ty, co se nekloní ani na jednu stranu a chtějí mít alespoň částečnou kontrolu nad tím, co v jejich zahradě roste a bují je určena knižní novinka německé autorky Bärbel Oftring  Žádoucí a nežádoucí rostliny na zahradě s podtitulem Jak je rozpoznat a co s nimi.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded