Profile

Cover photo
63 followers|170,207 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Kosovalive360

Shared publicly  - 
 
Policia në bashkëpunim me ATK arreston 3 persona për lojëra të fatit
 ·  Translate
Pas aksionit të ndërmarr me 21 janar 2017 nga Drejtoria e Lojërave të Fatit në Administratën Tatimore të Kosovës, ku si rezultat janë mbyllur 20 njësi të lojërave të fatit, kemi pranuar informacione se 2 prej këtyre lokaleve janë hapur prapë. ATK në bashkëpunim me Policinë e Kosovës menjëherë kanë ...
1
Add a comment...

Kosovalive360

Shared publicly  - 
 
Sindikalistët vlerësojnë kontributin e Stavilecit për Ligjin për Trepçën
 ·  Translate
Ministri i Zhvillimit Ekonomik Blerand Stavileci, ka pritur sot në takim një delegacion të Sindikatës së Pavarur të Minatorëve të Trepçës, të kryesuar nga kryetari i saj, Shyqyri Sadiku, me të cilët ka biseduar për zhvillimet aktuale në këtë ndërmarrje dhe të ardhmen e saj. “Me miratimin e Ligjit për Trepçën ...
1
Add a comment...

Kosovalive360

Shared publicly  - 
 
Politikat e reja fiskale 2.0 diskutohen edhe me këshillin e investitorëve evropian
 ·  Translate
Në vazhdën e diskutimeve me komunitetin e biznesit për pakon fiskale 2.0 Ministria e Financave ka organizuar sot takim diskutimi me përfaqësuesit e Këshillit të Investitorëve Evropian në Kosovë, ku u vlerësua kjo qasje e re e Qeverisë së Republikës së Kosovës që para finalizimit të politikave të reja ...
1
Add a comment...

Kosovalive360

Shared publicly  - 
 
Kosova po forcon lidhjet me Azinë, thotë Hoxhaj - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka vazhduar turin e tij të vizitës duke qëndruar në Brunei, ku është pritur nga Sulltani i këtij vendi, Haji Hassanal Bolkiah, të cilin e ka falënderuar për përkrahjen që i ka dhënë Kosovës, para dhe pas njohjes së pavarësisë. Në këtë takim, Hoxhaj ka shprehur vullnetin e Kosovës për t’i forcuar lidhjet mes dy shteteve dhe shoqërive në fusha të ndryshme të jetës, veçmas në ek...
 ·  Translate
Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka vazhduar turin e tij të vizitës duke qëndruar në Brunei, ku është pritur nga Sulltani i këtij vendi, Haji Hassanal Bolkiah, të cilin e ka falënderuar për përkrahjen që i ka dhënë Kosovës, para dhe pas njohjes së pavarësisë. Në këtë ...
1
Add a comment...

Kosovalive360

Shared publicly  - 
 
SBASHK: Gatishmëri për të realizuar kërkesën lidhur me projektligjin për pagat
 ·  Translate
SBASHK-u po vazhdon me angazhimet që përmes dialogut me institucionet e Kosovës të arrij marrëveshje për përmirësime në projektligjin për pagat e me qëllim që profesioni i mësimdhënësit të rangohet në vend të merituar. Pasi që fillimisht SBASHK-u reagimin dhe kundërshtimin kundër Projektligjit ...
1
Add a comment...

Kosovalive360

Shared publicly  - 
 
Aditivët në ushqim -   Aditivët kryejnë funksione të dobishme në një shumëllojshmëri ushqimesh. Ata janë kemikate që përdoren për të ruajtur gjendjen, ngjyrën, shijen dhe cilësinë e ushqimeve. Disa prej aditivëve (shtesave) mund të eliminohen nëse ne pranojmë t’i kultivojmë, t’i përpunojmë dhe t’i konservojmë vet ushqimet tona. Mirëpo, sot shumica e konsumatorëve mbështeten në NE ushqimet e gatshme te cilat permbajne additive. Shumë nga aditivët që përdoren në industrinë ushqimore ndodhen n...
 ·  Translate
Aditivët kryejnë funksione të dobishme në një shumëllojshmëri ushqimesh. Ata janë kemikate që përdoren për të ruajtur gjendjen, ngjyrën, shijen dhe cilësinë e ushqimeve. Disa prej aditivëve (shtesave) mund të eliminohen nëse ne pranojmë t'i kultivojmë, t'i përpunojmë dhe t'i konservojmë vet ...
1
Add a comment...

Kosovalive360

Shared publicly  - 
 
Konstituohet komisioni i ekspertëve për matjen e territorit të Kosovës
 ·  Translate
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në takimin konstituues të Komisionit të ekspertëve për matjen e territorit të Republikës së Kosovës. Në takim ishin të pranishëm edhe zëvendëskryeministrat Hajredin Kuçi e Ramiz Kelmendi, ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, ...
1
Add a comment...

Kosovalive360

Shared publicly  - 
 
Haradinaj: Bisedimet e Thaçit e Mustafës poshtërim që po i bëhët Kosovës dhe shqiptarëve!
 ·  Translate
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i cili gjendet në Francë pas ndalimit të autoriteteve franceze në bazë të një fletarresti të Serbisë, thotë se bisedimet e Thaçit dhe Mustafës me siç i quajti ai, shërbëtorët e Millosheviqit, janë poshtërim për shqiptarët. “Bisedimet e Hashim ...
1
Add a comment...

Kosovalive360

Shared publicly  - 
 
Lansohet projekti “e-Kutia”, matja e opinionit të qytetarëve për shërbimet administrative
 ·  Translate
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka marrë sot pjesë në lansimin e projektit elektronik “E-Kutia”, i cili do të shërbejë për matjen e opinionit të qytetarëve për shërbimet administrative që ofrohen nga institucionet e Republikës së Kosovës. Me këtë rast, Mustafa ka vlerësuar rëndësinë që ...
1
Add a comment...

Kosovalive360

Shared publicly  - 
 
Legjislacioni i ri mbi falimentimin ofron sistem funksional dhe bashkëkohor
 ·  Translate
Ligji i Ri i Falimentimit konsiderohet kyç në funksionimin e aktiviteteve afariste në ekonominë e tregut dhe në zhvillimin ekonomik në përgjithësi. Për t'u informuar rreth procedurës së falimentimit dhe rëndësisë së këtij ligji, Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë organizoi një ngjarje me Ministren e ...
1
Add a comment...

Kosovalive360

Shared publicly  - 
 
Treni ishte provokim i Serbisë, thotë Veseli në gazetën Die Presse
 ·  Translate
Kryeparlamentari Kadri Veseli, në një intervistë për gazetën prestigjioze austriake “Die Presse”, ka thënë se ajo që po ndodh sot në Veriun e Kosovës kujton operacionet në Gadishullin e Krimesë, para se ajo u aneksua nga Rusia. Die Presse: Sonte në Bruksel negociojnë Kryeministrat dhe Presidentët ...
1
Add a comment...

Kosovalive360

Shared publicly  - 
 
Kosovë-Gjermani, nënshkruhet deklaratë për bashkëpunim në fushën e sportit
 ·  Translate
Sot, në ambientet e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, është nënshkruar një Deklaratë e përbashkët e qëllimit, ndërmjet Ministrisë Federale për Punë të Jashtme të Republikës Federale të Gjermanisë dhe Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Republikës së Kosovës. Kjo deklaratë është ...
1
Add a comment...
Story
Tagline
Shpejtesi, Paanshmeri, Besueshmeri
Introduction

KosovaLive360 është agjenci e lajmeve online, pjesë përbërëse e KosovaLive Media Group, që politikën e saj të pavarur redaktuese e bazon në shërbimin profesional informativ në gjuhën shqipe dhe angleze. 

Contact Information
Contact info
Email