Profile cover photo
Profile photo
Kompresory vzduchotechnika s.r.o.
23 followers
23 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
V technologickém systému výroby a úpravy stlačeného vzduchu dochází ve všech zařízeních k látkové přeměně vodních par na vodu, která se slučuje s pevnými nečistotami a olejem a vytváří emulzi nazývanou kondenzát. Kondenzát je zapotřebí odpouštět ze všech cyklónových odlučovačů, filtrů, sušiček a tlakových nádob, což lze realizovat pomocí několika technických řešení s různými benefity a v rozdílných cenových relacích.

Post has attachment
Funkce vzdušníku v soustavách stlačeného vzduchu
Kompresory vhánějí stlačený vzduch do tlakové nádoby, které si také říká vzdušník (někdy ale také vzduchojem, expanzní nádoba či dokonce tlaková expanzní nádoba). Jakmile je v této tlakové nádobě dostatečný tlak vzduchu, tlakový spínač vydá signál k vypnutí kompresoru. Vzduch je ze vzdušníku odebírán, a tím se v něm tlak snižuje. Klesne-li tlak o nastavenou hodnotu spínač opět kompresor zapne.

Post has attachment
Mighty Seven - výprodej pneumatického nářadí. Dovolte, abychom Vám touto cestou oznámili, že budeme v říjnu letošního roku do našeho programu pneumatického nářadí zařazovat několik zajímavých novinek. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli uspořádat výprodejovou akci na skladové zásoby starších modelů nářadí. Na všechny akční modely platí standardní záruční doba. Akční nabídka je platná do vyprodání zásob!

Post has attachment
Nová legislativa EU v oblasti chladiva u kondenzačních sušiček pro odstranění vody ze stlačeného vzduchu. Máte i vy správnou normu a chladivo...? Nebo budete potřebovat poradit s vhodným výběrem produktu. Více v našem článku na našich internetových stránkách.

Post has attachment
Hledáte sestavu pístového kompresoru, tlakové nádoby a sušičky vzduchu v jednom stroji...? Zkrátka od výroby až po úpravu stlačeného vzduchu se postarají kompresory renomovaného Italského výrobce ABAC.

Post has attachment
Plánujete rozvody stlačeného vzduchu od kompresoru...? Víte jak správně na to...? Pomůžeme Vám od A do Z..:-)

Post has attachment
Unikajícím stlačeným vzduchem nám unikají také značné finanční prostředky. Vzduch nasávaný do kompresorů je zadarmo, ale elektrická energie na jejich pohon nikoli. Ve výrobních podnicích unikne bez užitku 10 až 25 % stlačeného vzduchu. Kolik stojí elektrická energie na tento zbytečně vyrobený stlačený vzduch si ukážeme na příkladu výroby stlačeného vzduchu kompresorem 100 kW:

Post has attachment
Máte problém s kvalitou stlačeného vzduchu od kompresoru a nevíte co tím...? Máme pro Vás další zajímavé čtení..:-) Tentokrát na téma normy ISO 8573.1 kde se dozvíme jak správně filtrovat stlačený vzduch z kompresoru.
https://www.kompresory-vzduchotechnika.cz/poradna/jak-filtrovat-stlaceny-vzduch

Post has attachment
Proč je tak důležité měřit průtok stlačeného vzduchu?
Objemový průtok nám pomůže také porovnat výkony jednotlivých kompresorů. Můžeme si vypočítat specifický výkon, Pspec – napoví nám, kolik kW je potřeba na výrobu jednotkového objemového průtoku 1 m³/min. Více zde....

Post has attachment
Je libo vakuová technika...? No tak proč ne..:-) Máte ji mít.
Wait while more posts are being loaded