Profile cover photo
Profile photo
Keramzit keramické kamenivo
Keramzit - ľahké keramické kamenivo
Keramzit - ľahké keramické kamenivo
About
Posts

TEPLÁ PODLAHA S KERAMZITOM

Keramzit Leca – ľahké keramické kamenivo je vhodný na realizáciu suchých teplých podláh, ako v rodinných domoch pri rekonštrukcii podlahy, v novostavbách domov, aj pri rekonštrukcii bytov a nebytových priestorov. Termo izolácia podlahy Keramzitom je suchý rýchly proces. vďaka ktorému je pochôdzná vrstva po ukončení ihneď používateľná. Pri takejto realizácií zateplenia podlahy je možné navrch požiť akúkoľvek podlahovú krytinu. Vykonávanie tepelno izolačného podsypu pod podlahu s Keramzitom je rýchle a jednoduché. Pri takto zaizolovanej podlahe, získate aj zvukovú izoláciu medzi jednotlivými podlažiami.
Pri samotnom zatepľovaní Keramzitom sa podlaha dokonale vyrovná, takže nie je nutné ju pred samotným zateplením vyrovnávať napríklad cementovým poterom.
Doporučená skladba podlahy z hora nadol:
ľubovolná nášľapná vrstva/podlahová krytina
nosné podlahové dosky
tepelno izolačný vyrovnávací podsyp kamenivo Keramzit
geotextília 100-200 g/m2
www.keramzit-kamenivo.sk
Add a comment...

ZAZELENANIE STRIECH

Pomocou ľahkého keramického kameniva Keramzitu je možné nie len aplikovať ochranné zásypy na strechy, ale je ich možné aj zazelenať a tým vytvoriť dokoračné atraktívne plochy. Pri takomto riešení s použitím Keramzitu Leca je možné na plochej streche, okrem tepelnej izolácie a ochrane samotnej strechy aj vytvoriť ďalšie miesto pre pohodlný odpočinok a relax. Keramzit vďaka svojej objemovej hmotnosti, ktorá je niekoľkonásobné nižšia ako objemová hmotnosť klasickej zeminy je pre takýto účel maximálne vhodný materiál.
O možnosti zazelenania strechy rozhoduje:
spôsob budúceho využívania samotnej strechy
statika nosnej strešnej konštrukcie
Výhody zazelenania strechy:
zlepšené tepelno izolačné vlastnosti
zlepšené zvukovo izolačné vlastnosti
zlepšenie mikroklímy
absorpcia kysličníka uhličitého a produkcia kyslíka
odstraňovanie prachu v ovzduší a jeho zachytavanie vo vegetácií, substráte
zazelenaná plocha navyše ktorá nezaberá miesto na pozemku
zároveň slúži ako ochrana samotnej strechy
v letných mesiacoch ochladzuje dom a neprepúšťa teplo prostredníctvom nahriatej strechy
možnosť zazelenať strechy až so spádom do 24 stupňov
Add a comment...

Post has attachment
TEPELNÁ IZOLÁCIA STIEN PIVNÍC

Keramzit – ľahké keramické kamenivo je veľmi vhodné použíť pri tepelnej izolácií stien pivníc. Takáto izolácia stien pivníc pomocou Keramzitu Leca sa môže urobiť aj dodatočne, už na postavených stavbách. Takto vykonanou izoláciou Keramzitom sa okrem tepelnej pohody a výbornými prestupmi tepla pôsobiacimi na steny pivnice zabezpečí aj samotná drenáž okolo Vášho domu.

Ďalšou podstatnou výhodou použitia Keramzitu je že samotné technické prevedenie je veľmi jednoduché ako z technického, tak aj časového hľadiska a dá sa vykonať aj dodatočne pri už postavených stavbách bez toho, aby znemožnili bežné fungovanie domácnosti.

Na izoláciu stien pivníc, dodatočnú izoláciu základov sa používa kamenivo Keramzit L frakcia 10 – 20 mm. Prevedenie s použitím Keramzitu nesporne prináša lepšie tepelno izolačné vlastnosti celého objektu, domu. Ihneď po dokončení je plocha pochôdzná, alebo pripravená na sadenie trávy….. .

Takto prevedená dodatočná izolácia základov, zateplenie stien pivníc neprináša žiadne zmeny v samotnom statickom zaťažení, tlaku na dom, alebo jeho okolie.
Photo
Add a comment...

Keramzit - ľahké keramické kamenivo

Využite aktuálnu akciu na Keramzit ľahké keramické kamenivo pre Vašu stavbu a záhradu.
DOPRAVA v rámci Slovenska ZDARMA!!!!
Add a comment...

Post has attachment
Keramzit - ľahké keramické kamenivo pre Vašu stavbu a záhradu.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded