Profile cover photo
Profile photo
Kancelaria Adwokacka Ius Cogens s. c. Piotr Konieckiewicz Marcin Synak - Prawnik Toruń
24 followers -
Strona Kancelarii Adwokackiej w Toruniu
Strona Kancelarii Adwokackiej w Toruniu

24 followers
About
Posts

Post has attachment
W ciągu ostatnich miesięcy trochę zaniedbaliśmy publikowanie nowych artykułów w Internecie. W najbliższych tygodniach postaramy się to nadrobić. W dniu dzisiejszym publikujemy pierwszy z całej serii artykułów na tematy związane z rozwodami. Zachęcamy do czytania i komentowania.
Add a comment...

Post has attachment
W ostatnim czasie zaniedbaliśmy nieco naszego prawniczego bloga. Zamierzamy jednak naprawić ten błąd. Poniżej znajdziecie Państwo artykuł mojego wspólnika adwokata Marcina Synaka dotyczący sposobów egzekucji kontaktów z małoletnimi dziećmi. W praktyce zdarza się, że rodzic pod którego pieczą pozostają dzieci po rozwodzie albo rozstaniu rodziców utrudnia lub uniemożliwia drugiemu rodzicowi widywanie się z małoletnimi. W takich przypadkach konieczna będzie kolejna ingerencja sądu. W przypadku, gdy mamy zagwarantowane kontakty w wyroku rozwodowym albo postanowieniu sądu rodzinnego kolejnym krokiem jest złożenie wniosku o zagrożenie nielojalnemu rodzicowi nakazaniem zapłaty określonej sumy pieniężnej za każdy niezrealizowany kontakt z dziećmi.
Add a comment...

Post has attachment
Zdarza się, iż wobec osób przebywających za granicą toczą się postępowania karne w Polsce lub zostały wydane prawomocne wyroki skazujące. Osoby takie często są poszukiwane listem gończym lub Europejskim Nakazem Aresztowania. Możliwość "swobodnego" powrotu do kraju celem uregulowania sytuacji prawnej zapewnia m.in instytucja listu żelaznego, o której traktuje poniższy artykuł.
Add a comment...

Post has attachment
W dzisiejszym wpisie prezentujemy artykuł autorstwa adw. Piotra Konieckiewicza wskazujący jakie roszczenia przysługują kierowcom zatrudnionym w firmach transportowych.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Osobom zamierzającym w najbliższym czasie podpisać umowę najmu lokalu użytkowego polecamy wpis dotyczący możliwości rozwiązania przez strony. Niewiele osób wie, że umowę najmu na czas oznaczony można wypowiedzieć tylko w przypadkach, które muszą zostać wskazane w umowie. Jeśli te okoliczności nie zostaną wskazane to żadna ze stron nie może jej wypowiedzieć. Stosunek najmu wygaśnie z upływem czasu na jaki umowa została zawarta lub za obustronnym porozumieniem.
Add a comment...

Post has attachment
W dzisiejszym wpisie powracamy do tematyki kar umownych. Tym razem objaśniamy dlaczego kary umowne są dobrym sposobem zabezpieczenia roszczeń za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy.
Add a comment...

Post has attachment
Coraz częściej mamy do czynienia ze sprawami dotyczącymi błędów medycznych. Pacjenci, którzy czują się poszkodowani działaniami lekarzy lub innego personelu medycznego mogą dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej. Przed skierowaniem pozwu do sądu warto jednak zadbać o dowody niezbędne w tym postępowaniu. Dobre przygotowanie często może przeważyć szalę zwycięstwa. Poniższy artykuł zawiera wskazówki od czego należy w takiej sprawie zacząć.
Add a comment...

Post has attachment
W wypadku kiedy kilka osób jest współwłaścicielami jednej wspólnej rzeczy niekiedy niezbędne jest zniesienie współwłasności. Poniższy wpis wskazuje w jaki sposób można tego dokonać.
Add a comment...

Post has attachment
Ostatnio nieco zaniedbaliśmy naszego kancelaryjnego bloga, dlatego w dniu dzisiejszym publikujemy krótki wpis dotyczący trwałego i zupełnego rozkładu pożycia jako podstawowej przesłanki, którą sąd bada w trakcie postępowania rozwodowego.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded