Profile cover photo
Profile photo
Kancelaria Adwokacka Toruń. Adw. Mariusz Lewandowski
9 followers
9 followers
About
Kancelaria Adwokacka Toruń. Adw. Mariusz Lewandowski's posts

Post has attachment

Adwokat Mariusz Lewandowski zaprasza do Filii Kancelarii w Rojewie, która prowadzi obsługę prawną osób fizycznych oraz osób prawnych z miejscowości należących do właściwości Sądu Rejonowego w Inowrocławiu, Konina, Bydgoszczy etc...

Post has attachment
Szersze zastosowanie systemu dozoru elektronicznego przed nami. Kancelaria stoi na stanowisku, że instytucja ta winna znajdować zastosowanie w razie orzeczenia kary do 2 lat pozbawienia wolności - co pozwoliłoby na jej większe zastosowanie i odciążenie jednostek penitencjarnych, jak i wiązało się ze skutecznym systemem resocjalizacji. Wszystko przed nami.

Prezydent RP stosuje prawo łaski, które wiąże się z darowaniem kary i brakiem konieczności jej odbycia. Dla przykładu warto wskazać, że podstawowymi motywami skorzystania z tej prerogatywy Prezydenta RP są względy humanitarne, trudne sytuacje rodzinne i zawodowe, upływ czasu od popełnienia czynów, nienaganne opinie środowiskowe. Zastosowanie w/w instytucji jest szczególnie cenne dla osób ściganych europejskim nakazem aresztowania, albowiem uzyskanie łaski prezydenta będzie wiązało się z uchyleniem europejskiego nakazu aresztowania.

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded