Profile cover photo
Profile photo
Kamil Zachert (Polski Egipcjanin)
25 followers -
Archeolog, fotograf, organizator wypraw
Archeolog, fotograf, organizator wypraw

25 followers
About
Posts

Post has attachment
Polecam wakacje w Egipcie bez względu jak spędzane.

Post has attachment
Oprócz nieudanych, nieszczęśliwych małżeństw polsko-egipskich, których osią jest wielki dramat rodzinny, poczucie krzywdy i świadomość złego wyboru, istnieją równolegle bardzo liczne małżeństwa polsko-egipskie, które są udane i szczęśliwe. Problemy codzienne, z którymi się zmagają, nie odbiegają znacząco od problemów przeciętnych małżeństw monokulturowych. Nie jest więc prawdą, że za nieudany związek Polski z Egipcjaninem należy zawsze winić kulturę i religię, z której się wywodzi.

Post has attachment
Myślę, że korzystne dla zdrowia psychicznego jest nie przejmować się zbytnio, nie zamartwiać na zapas, nie brać sobie na barki więcej, niż da się unieść. I właśnie tego możemy nauczyć się od Egipcjan.

Post has attachment
Dzisiaj jest pierwszy dzień najważniejszego święta w islamie: Id al-Adha (Święto Ofiarowania). Polecam z tej okazji mój ubiegłoroczny artykuł na temat tego święta. „Eid Mubarak!” dla wszystkich przyjaciół muzułmanów. #islam #eidmubarak #eidaladha

Post has attachment
Herodot, pierwszy historyk w dziejach, który odwiedził Egipt w V w. p.n.e., nazwał go „darem Nilu”. Bez Nilu, który jest tam głównym źródłem słodkiej wody, nie rozwinęłaby się starożytna cywilizacja, a nawet w ogóle nie byłoby życia.

Post has attachment
Lubię fotografować Egipt. To moje ulubione zajęcie oprócz grzebania w piachu. Przemierzyłem tysiące kilometrów w poszukiwaniu idealnych kadrów. Ale najpiękniejsze krajobrazy Egiptu znalazłem w Tebach Zachodnich.

Post has attachment
No i mamy już miesiąc luty. Jeszcze śpimy snem zimowym, ale gdy tylko się zbudzimy, będą letnie wakacje, które spędzimy oczywiście w Egipcie. Do tego czasu warto przewietrzyć szafę. Jaki styl ubioru preferujecie?

Post has attachment
Zgodnie z nową świecką tradycją podrzucam dzisiaj wpis z mojego archiwum. Dotyczy planowania przyszłości. Mimo że jest sprzed roku, czyli napisany na Stary Rok, nic a nic nie stracił na aktualności w Nowym Roku. Wręcz przeciwnie, z każdym kolejnym okresem staje się coraz bardziej zasadny. Parę rzeczy dopowiem w moim newsletterze. Upewnijcie się, że go otrzymujecie.

Post has attachment
Coś do poczytania w weekend. Mało kto zdaje sobie sprawę, że to właśnie Egipt jest główną kolebką chrześcijaństwa.

Post has attachment
typowy egipski salafita z dużego miasta to miły facet z brodą, który pracuje jako uliczny kaznodzieja. Często zaczepia cudzoziemców i stara się zachęcić ich kulturalną rozmową i subtelną perswazją do przejścia na islam.
Wait while more posts are being loaded