Profile cover photo
Profile photo
Kámen Projekt
3 followers
3 followers
About
Posts

Post has attachment
Právě jsme zařadili do prodeje exkluzivní kamennou zeď Pearl Gold Massive! Veškeré další informace o tomto skvostu z pravého přírodního kamene naleznete na našem webu.
Photo

Post has attachment
Pokládka přírodního kamene

Při pokládce obkladů a dlažeb z přírodního kamene hrají významnou roli určité faktory. Jedná se zejména o faktor, zda pokládku provádíme v interiéru či exteriéru. Dále zda pokládáme na již v minulosti vytvořenou vrstvu (např. stará dlažba či obklad) nebo zda realizujeme pokládku na nově vytvořenou vrstvu. Podle toho volíme druh penetrace. Základním pravidlem je, že povrch podkladu by měl být suchý, savý, soudržný, zdrsněný, zbavený všech nečistot, mastnot a zbytků jiných nánosů.

Dalším faktorem je jaký kámen pokládáme. Následující návod slouží čistě pro pokládku travertinů a mramorů, tzn. pórovitých a krystalických vápenců. V případě že chceme být opravdu pečliví a vyhnout se tak určitým nežádoucím projevům přírodních materiálů, kamenné dlaždice nejdříve očistíme od prachu, který na nich ulpívá při těžbě a zpracování přírodního kamene. Poté provedeme základní impregnaci jednotlivých dlaždic. Velmi vhodné jsou přípravky značky AKEMI, které naleznete na www.akemi.cz Kamenné desky musí být před základní impregnací absolutně suché, zbavené prachu a nečistot. Základní impregnaci nelze dělat v prostorách, kde teploty klesají pod plus 9 stupňů Celsia. Základní impregnaci nanášíme rovnoměrně válečkem či štětcem, a to pouze na upravenou (pohledovou) stranu dlaždice. Přebytečná impregnace by po kameni neměla stékat, musí se do kamene pozvolna „vpíjet“. Po finálním zaschnutí jsou desky připravené k pokládce.

Co se týká úpravy podkladu, jelikož podklad by měl být absolutně rovný (někdy nutno vylít stěrkou), suchý, čistý, bez prachu, soudržný, savý a hrubý, v případě potřeby provedeme dodatečné zdrsnění. Podklad poté zameteme a vyluxujeme. Na takto připravený podklad nanášíme válečkem penetraci pro lepší soudržnost mezi lepidlem a podkladovou vrstvou. Doporučujeme penetrace značky MAPEI, se kterými máme velmi dobrou zkušenost. V každém specializovaném obchodě MAPEI Vám personál ochotně poradí, která penetrace je vhodná pro Váš účel lepení a podkladní vrstvu, na kterou budete penetraci aplikovat. Po zaschnutí penetrace je podklad připraven k pokládce.

Lepidlo volíme podle použití do interiéru či exteriéru. Lepidlo by mělo být:

- flexibilní
- mrazuvzdorné
- bílé – na přírodní kámen nedoporučuje používat lepidla šedá
- podle použití, tloušťky a formátu kamenných desek volíme spíše lepidlo se zrychlenou dobou zavadnutí. Obecně platí, že kamenná deska nesmí mít dostatek času k „vypití“ vody z lepidla. Toto ale není pravidlem a měli bychom se držet doporučení výrobce.

Lepidlo podle návodu výrobce (např. MAPEI) důkladně rozmícháme s vodou, případně s jinými aditivy. Lepidlo natahujeme na podklad pomocí hřebene pečlivě a rovnoměrně. Pro větší tloušťky kamenných dlaždic doporučujeme hřeben se zubem výšky cca. 1 cm. Poté si vezmeme dlaždici a na její spodní (kontaktní) stranu taktéž naneseme lepidlo, které poté hladkou stranou hřebene „stáhneme“ zpět do kýble. Tímto způsobem dojde k tomu, že budou zaplněny póry na spodní straně kamene a kámen se tímto zpevní. Za další dojde k tomu, že na podkladu i dlaždici bude nanesena vrstva lepidla, která se poté mezi sebou lépe spojí a vytvoří soudržnější spoj. Takto připravenou dlaždici umístíme do lože lepidla, které jsme si vytvořili hřebenem na podkladové vrstvě. Dlaždici jemně přimáčkneme, případně maličko poklepeme. Přimáčknutí a poklep musí být dělán s vysokou opatrností, aby nám kamenná dlaždice nepraskla. První dlaždicí si vždy zakládáme rovinu podle vodováhy, případně jiného nástroje. Dále postup opakujeme a mezi dlaždice umísťujeme klínky, které nám udávají velikost spáry. Pro moderní vzhled doporučujeme pokládat s co nejmenší spárou např. 1 – 2 mm. Pro rustikální vzhled je možno dodržovat o dost větší spáru např. 1 cm. Přebytečné zbytky lepidla, které se nám mohly dostat na horní čistou plochu kamene okamžitě otíráme vlhkou houbou. Upozorňujeme, že zbytky lepidel, které necháte na povrchu dlažby či obkladu okamžitě reagují s vápencem a tímto může povrch kamene lokálně přijít o svůj lesk nebo se na něm mohou vytvořit nepravidelné mapy. Jak již bylo zmíněné, zásadně používáme lepidla bílá a ne šedá! A to kvůli možnosti tvorby výkvětů na kameni. Důsledně dodržujeme dilatační celky.
Po dokonalém zavadnutí a vyschnutí lepidla se plocha dlažby stává pochozí.

Před spárováním kamenné dlaždice očistíme, celou plochu zameteme, případně i vysajeme. Zásadně nepoužíváme „Odstraňovač cementových nánosů“ na kamenné obklady a dlažby v lesklé povrchové úpravě. Pokud jste dodrželi výše uvedený postup, na dlaždicích byste mít při pokládce žádné naschlé cementové nánosy míti neměli. Pokud ano, pokládka nebyla provedena správně. Barvu spárovací hmoty volíme buďto kontrastně k barvě přírodního kamene (toto je méně obvyklé) a nebo se snažíme docílit co nejpodobnějšího odstínu. Spárovací hmoty společnosti MAPEI mají velmi širokou škálu barev, ze které si vybere opravdu každý. Spárovací hmotu rozmícháme podle návodu výrobce a obklady a dlažby z přírodního kamene zaspárujeme. Dovolujeme si upozornit, že přírodní kámen by neměl být spárován celoplošně. V případě tohoto postupu opět přijde spárovací hmota do kontaktu s horní pohledovou plochou a vápenec opět může nepatřičně zareagovat, a to i v případě že jsme se snažili tuto horní pohledovou vrstvu ochránit základní impregnací. Spárujeme tudíž pomocí spárovací pistole s vyústěním rovnou do prostoru spáry mezi dlaždicemi. Přebytečnou spárovací hmotu ihned otíráme vlhkou houbou, každou dlaždici pečlivě během spárování čistíme. Na žádné dlaždici nenecháváme zbytky spárovacích hmot zasychat nebo, déle než je nezbytně nutné, působit. Po dokončení spárování čekáme podle instrukcí výrobce spárovací hmoty na dokonalé zaschnutí. Po dokonalém vyschnutí dlažbu opět očistíme, zameteme a vysajeme. Po dlažbě se stále pohybujeme zásadně v čisté, suché, měkké obuvi nezanechávající žádné otisky, abychom nezpůsobili na dlažbě škody před finálním ošetřením.

Absolutně suchou kamennou dlažbu či kamenný obklad zbavený všech nečistot a prachu následně impregnujeme, případně navoskujeme atd. Opět doporučujeme přípravku společnosti AKEMI, které jsou vhodné pro ošetření přírodního kamene.

Závěrem si dovolujeme upozornit, že kámen je přírodní materiál, který není možné udržovat pomocí volně dostupných prostředků, kterými se čistí např. laminátové či dřevěné podlahy, keramika atd. Na přírodní kámen nikdy nepoužíváme prostředky typu Jar, Cif a jiné agresivní chemikálie. Použití těchto prostředků způsobe to, že kámen časem přijde o svůj přírodní vzhled, kresbu, lesk a tyto agresivní chemikálie „rozežerou“ impregnaci, proniknou do kamene a ten obarví. Takto zničený kámen již poté není možno vyčistit. Doporučujeme proto používat prostředky vhodné k údržbě a čištění obkladů a dlažeb z přírodního kamene, a to např. značku HG. Tyto čistící prostředky jsou volně dostupné ve specilizovaných drogeriích a nákupních centrech typu OBI, Bauhaus. Více na http://cz.hg.eu/index/home
Před použitím jakéhokoliv výše zmíněného přípravku, prosíme, pečlivě čtěte návod a postupujte podle instrukcí výrobce. Jestliže se Vám stane jakákoli nehoda, např. na přírodní kámen vylijete červené víno, kávu atd., skvrnu ihned utřete a zasaženou plochu důkladně vyčistěte. Nenechávejte na přírodním kameni tyto látky zasychat. Vyhněte se kontaktu přírodního kamene s látkami kyselými či zásaditými jako jsou např. citróny, pomeranče, oleje atd. Na kuchyňské desky volte pouze žulu, která bude naimpregnována potravinářskou impregnací.

Tento návod na pokládku přírodního kamene nelze brát jako 100% návod, který počítá s jakýmkoli aspektem Vašeho projektu. Každý projekt je svým způsobem unikátní a má svá specifické podmínky a následné postupy. Jestliže si nejste jistí správností postupu pokládky, která je vhodná pro Váš typ projektu, prosíme, kontaktujte nás raději e-mailem či telefonicky s konkrétními dotazy ohledně pokládky.

Nabyli jste dojmu, že přírodní kámen je oproti keramice náročný na pokládku a údržbu? Ano, za určitých okolností to může být pravda, ale opravdový kus přírody, který dýchá a hřeje, žádná umělá keramika pro Váš pocit luxusu a opravdového domova nenahradí. Navíc, kámen je velice vhodný v kombinaci s podlahovým topením, jelikož teplo akumuluje a poté ho dlouho a rovnoměrně vyzařuje do prostoru. Přírodní kámen vždy přispěje k luxusu a komfortu Vašeho domova, kancelářského či komerčního prostoru. Obklady a dlažby z přírodního kamene nikdy nevyjdou z módy, jejich kresba je přírodní a nadčasová … kámen je věčný, tak jako Vaše duše …

Kámen Projekt © – www.kamenprojekt.cz - Kontaktujte nás!
Photo

Post has attachment
Masivní kamenná zeď "Pearl Cream Massive" určená prioritně pro venkovní prostory Vašich projektů, kolem bazénů, do zahrad nebo jako luxusní plot kolem domu. Možno použít i v interiéru jako originální dělicí příčky atd. Tato zeď z pravého přírodního kamene dodá Vašemu exteriéru a interiéru na výjimečnosti. Hledáte něco co nemá kde kdo? Kontaktujte nás.
Photo

Nově otevíráme provozovnu Kámen Projekt v Hradci Králové!

Hledáte nádherné obklady a dlažby za rozumnou cenu pro Váš interiér a exteriér? Hledáte schopnou stavební firmu pro realizaci Vašeho výjimečného projektu? Přijďte se podívat k nám!

Showroom se nachází na adrese Hradecká 839/12, 500 12 Hradec Králové (v areálu naproti společnosti ALLCAR Autocentrum). Veškeré nabízené obklady a dlažby z přírodního kamene včetně fasádních obkladů, kamenných zdí a profilovaných obkladů, které jsou prezentovány na našem webu www.kamenprojekt.cz, budete moci vidět na vlastní oči, poznat jejich kvalitu, krásnou texturu a hlubokou přírodní barvu.

Výrazné zaváděcí slevy a projektové velkoobchodní ceny!

V případě že je pro Vás Hradec Králové daleko nebo nemáte čas, kontaktujte nás a my přijedeme se vzorky za Vámi. Je zde také možnost bezplatného zaslání vzorků poštou na Vaši adresu.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu!

Kámen Projekt - ty pravé obklady, dlažby a Vaše výjimečné realizace!
Wait while more posts are being loaded