Profile cover photo
Profile photo
Krakowskie Centrum Psychodynamiczne s.c.
8 followers -
Ośrodek psychoterapeutyczny i szkoleniowy.
Ośrodek psychoterapeutyczny i szkoleniowy.

8 followers
About
Krakowskie Centrum Psychodynamiczne s.c.'s posts

Post has attachment
Ostatnie zajęcia dla kursantów Etapu Wstępnego Psychodynamicznego Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży dla grup z Krakowa, Lublina, Rzeszowa, Warszawy i Wrocławia odbędzie się 16 czerwca 2017 (piątek) w godzinach 10 – 17:30 w siedzibie KCP, ul. Zamoyskiego 56, Kraków.
Celem warsztatu jest wprowadzenie w zagadnienia psychoterapii psychodynamicznej oraz w tematykę wyjazdu wakacyjnego i II roku Studium.

Photo

Post has attachment

Post has attachment
Dwuletnie Studium poświęcone zdobywaniu praktycznych umiejętności z zakresu psychoedukacji i psychoprofilaktyki dzieci i młodzieży, a także organizacji pracy świetlic oraz ośrodków socjoterapeutycznych.
Jest to nietypowy program szkolenia, kształcący z uwzględnieniem psychodynamicznego spojrzenia na diagnozę potrzeb dzieci i młodzieży, ich kryzysów rozwojowych, zespołów dezadaptacyjnych a na psychopatologii kończąc. Efektem takie podejścia jest umiejętność zaproponowania oraz zorganizowania adekwatnej do aktualnych potrzeb aktywności socjoterapeutycznej, psychoedukacyjnej, psychoprofilaktycznej a na psychoterapeutycznej kończąc.
Specyfiką szkolenia jest podział na dwa etapy, z których każdy ma swoją odrębną charakterystykę, a które jednocześnie uzupełniają swoje programy szkoleniowe, tworząc tym samym całościowy kurs przygotowujący do uzyskania certyfikatu socjoterapeuty i rekomendacji Trenera I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, jak również socjoterapeuty Polskiego Stowarzyszenie Socjoterapeutów i Trenerów.
Kurs uczy możliwości terapeutycznego spojrzenia na pracę zawodową w zupełnie nieterapeutycznych sytuacjach: szkoła, domy dziecka, ośrodki szkolno-wychowawcze, zajęcia socjoterapeutyczne zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
https://www.kcp.com.pl/opis-szkolenia
Photo

Post has attachment
Przypominamy uczestnikom Etapu Wstępnego Psychodynamicznego Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży, że do 15 czerwca 2017 należy wysłać formularz zgłoszeniowy na Etap Zaawansowany Studium.
https://www.kcp.com.pl/rekrutacja-studium 
Photo

Post has attachment
W najbliższą sobotę 3.06.2017 zapraszamy kursantów Etapu Wstępnego Psychodynamicznego Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży na jednodniowe spotkanie warsztatowe z mgr Januszem Kitrasiewiczem oraz mgr Maciejem Wilkiem.
Celem warsztatu jest wprowadzenie w zagadnienia psychoterapii psychodynamicznej oraz w tematykę wyjazdu wakacyjnego i II roku Studium.
Spotkanie odbędzie się w Bydgoszczy w godzinach 10 – 17:30, miejsce spotkania: "Przystań Bydgoszcz" ul. Tamka 2 (Wyspa Młyńska).
Photo

Post has attachment
Ta informacja powinna zainteresować osoby, które wybierają się na Konferencję :-)
----
Tegoroczna wrześniowa Konferencja z udziałem prof. Otto Kernberga i prof. Eve Caligor zakończy się uroczystą kolacją, która odbędzie się 17 września (niedziela) 2017 roku o godz. 20.30 w Hotelu Park Inn, ul. Monte Cassino 2. Koszt uczestnictwa to 250zł. Ilość miejsc ograniczona!
Osoby zainteresowane udziałem w bankiecie prosimy o zgłoszenie mailowe na adres: biuro@ptppd.pl
https://www.facebook.com/events/1136895203042982/

Post has attachment
Margaret Mahler to kolejna, ważna postać w świecie psychoanalizy. Urodziła się 10 maja 1897 roku w Sopron. Węgierska psycholog dziecięca zajmująca się psychoanalizą. Przedstawicielka teorii relacji z obiektem w Stanach Zjednoczonych (tak jak Melanie Klein i Donald Winnicott w Wielkiej Brytanii). Do innych autorów działających w ramach tej koncepcji zalicza się między innymi Otto Kernberg, Erik Erikson, Harry Sullivan i William Ronald Fairbairn. Jej głównym zainteresowaniem był rozwój dziecka. M. Mahler opracowała teorię indywiduacji - separacji rozwoju dziecka.
Photo

Post has attachment
Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży realizujemy w kilkunastu miastach Polski: https://www.kcp.com.pl/gdzie-uczymy
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
7.04.1896 urodził się Donald Woods Winnicott- brytyjski psychoanalityk, z wykształcenia lekarz dziecięcy. Zmarł w 1971 roku. „Winnicotta wyróżniała niezwykła empatia w stosunku do dzieci, gruntowna wiedza o zjawiskach psychosomatycznych, wynikająca z praktyki pediatrycznej, talent do komunikowania złożonych i oryginalnych koncepcji klarowną prozą i głębokie zainteresowanie kulturą. (…) Jego własne koncepcje skupiały się wokół problematyki rozwoju emocjonalnego i czynników środowiskowych oddziałujących bardzo wcześnie na osobowość, ze szczególnym uwzględnieniem roli matki. (…) Wiele wprowadzonych przez niego pojęć, np: WYSTARCZAJĄCO DOBRA MATKA, PRAWDZIWE I FAŁSZYWE SELF, OBIEKT PRZEJŚCIOWY jest używanych poza obszarem psychoanalizy - przez psychologów rozwojowych, pedagogów, psychoterapeutów i w środowisku medycznym.”
D.W. Winnicott „Dom jest punktem wyjścia” /Nota o autorze/, IMAGO Gdańsk 2010
Photo
Wait while more posts are being loaded