Profile cover photo
Profile photo
Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
26 followers
26 followers
About
Posts

Post has attachment
Meslek yaşamında 40 yılı geride bırakan Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, tıp sektörünün durmadan geliştiğini ve Türk hekimlerin göz hastalıklarında yüksek teknolojiyi kullanarak ameliyat başarısını giderek yükselttiklerini söyledi. Türkiye'de sağlıkta dönüşüm programıyla birlikte, 2002 yılından sonra hızlı bir gelişme yaşandığını kaydeden Kaşkaloğlu, çevre ülkelere nazaran göz tedavilerinde önemli aşamalar elde edildiğini söyledi. Hangi branşta olursa olsun, hekimlerin kendilerini güncel bilgilerle donatmasının önemine de dikkat çeken Kaşkaloğlu, "Yılın önemli bir bölümünde tıp alanındaki son gelişmeleri takip etmek için yurtdışı kongrelere katılıyoruz. Kongrelerin yararı Tabii ki; hekim olarak gelişen teknolojiyle birlikte artık Amerika'daki bir kongreye bizzat katılmak gerekmiyor. Internet üzerinden online olarak da kongreleri takip edebiliyoruz. Bir hekimin kendi gelişimini sürekli sağlaması gerekiyor. Bunun için başkalarının deneyimlerinden de faydalanmak önemli" diye konuştu.

Türkiye'de göz bankalarının yeterli olmadığını vurgulayan Kaşkaloğlu Göz Has-tanesi Kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, korneaların muhafaza edildiğibankalar konusuna önem verilmesi gerektiğini belirtti, "Yatırım yapılması gerekiyor" dedi.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Uzak-yakın gözlük değiştirmekten sıkılan Danimarkalı Bay Nielsen, Trifokal (3 odaklı) mercek kullanarak yaptığımız CLE ameliyatı ile gözlüklerinden kurtuldu. Bay Nielsen artık uzak-yakın ve orta mesafeyi kusursuz görebilecek, gözlüksüz kitap okuyup bilgisayar kullanabilecek.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Prof.Dr.Mahmut Kaşkaloğlu 13 haziran 2016 tarihinde Selanik'te yapılan TVRS toplantısında davetli konuşmacı olarak “Katarakt ameliyatında yeni teknikler” konulu bir sunum yaptı.
PhotoPhotoPhoto
2016-06-14
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Doktorumuz Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena'nın katıldığı Berlin'de gerçekleştirilen "European Refractive Laser Symposium" da lazer tedavilerindeki son gelişmeler paylaşıldı.
Photo
Photo
2016-06-12
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Rodos'tan gözlüklerinden kurtulmak üzere hastanemize gelen Bay Nikos, Prof. Dr Mahmut Kaşkaloğlu'nun gerçekleştirdiği Intralase/Lasik ameliyatı ile gözlüklerine veda etti.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Bay Arne, Almanya' dan Dünya turuna çıkmış. Türkiye'ye uğradığında gözlüklerinden kurtulmak için iyi bir adres ararken Prof Dr. Mahmut Kaşkaloğlu'nu duymuş. Başarılı bir operasyondan sonra Bay Arne de tıpkı diğer Lasikliler gibi çok memnun.. Kendisine Dünya turunu keyifle tamamlamasını diliyoruz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Son günlerde  sözlü ve yazılı basında akıllı lens terimi çok sıklıkla kullanılmaktadır. Kaşkaloğlu göz hastanesidoktorları tıbbi konulara isim yakıştırmayı uygun bulmamakla beraber konuya açıklık getirmek adına  burada  bazı bilgileri paylaşacağız. Akıllı lens birileri tarafından trifokal lensleri tarif etmek için kullanılmıştır. Biz bu  akıllı lens terimini kullanmıyoruz, tıbbi konulara daha ciddi yaklaşılması gerektiğini düşünüyoruz. Akıllı lens diye adlandırılan trifokal göziçi lensler yeni bir şey değildir. Kliniğimizde “akıllı lens” diye adlandırılan  trifokal lensler katarakt ameliyatlarından sonra uzun süredir uygun hastalara kullanılmaktadır.
Bilindiği gibi göziçi lensler monofokal yani tek odaklı ve multifokal yani çok odaklı olarak iki gruba ayrılır.
Katarakt ameliyatından sonra tek odaklı lens takılanlar ameliyat sonrasında uzak için gözlük kullanmayabilir ancak yakın okuma için gözlük kullanırlar. Çok odaklı mercekler ise iki veya üç odaklı olabilirler. İşte  akıllı lens adı yakıştırılan trifokal mercekler adından anlaşılacağı gibi üç odaklıdır. Katarakt ameliyatında trifokal mercek takılan  kişiler gözlüksüz olarak kitap okuyabilir, bilgisayar kullanabilir ve televizyon seyredebilirler. En yaygın trifokal mercekler Zeiss Acrilisa Tri, Alcon Panoptix ve Finevision lensleridir. Katarakt ameliyatıolacak hastalara hangi merceğin uygun olacağına gözün bazı kriterlerine bakılarak karar verilir. Hastanemizde tecrübeli doktorlarımız her türlü katarakt ameliyatını başarıyla yapmaktadır. Akıllı lens ameliyatı ve akıllı lens ameliyatı fiyatları için hastanemize başvurabilirsiniz.

http://kaskaloglu.com/akilli-lens-nedir/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kaşkaloğlu Göz Hastanesi başhekimi Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena, lasik ameliyatlarının miyopi ile birlikte, hipermetrop ve astigmatta da başarıyla uygulandığına dikkat çekti.

Halk arasında lazer operasyonlarının sadece miyop hastalara yapıldığı gibi yanlış bir algının bulunduğunu hatırlatan Bilgehan Sezgin Asena, "18-65 yaş aralığında, kırma kusuru dediğimiz görme bozukluklarını yaşayan kişilere uyguladığımız lasik operasyonunda, öncelikle kornea topografisi gibi birtakım özel tetkikler ile değerlendirme yapıyoruz. Eğer kişinin göz yapısı ve numarası uygunsa, lasik işlemini gerçekleştiriyoruz. Bunun için gözün en önünde yer alan saydam kornea tabakasının şekil ve kalınlık bakımından "excimer laser" için uygun olması gerekiyor. " dedi. Halk arasında "göz çizdirme" olarak bilinen ve göz bozukluklarının bıçakla giderildiği operasyonların, modern ve teknolojik lazer cihazlarıyla çok kısa sürede ve daha konforlu bir şekilde yapılabildiğini dile getiren Asena, şu bilgileri verdi: "Halk arasında bıçaksız lasik olarak ifade edilen intralase lasik yöntemiyle, miyopi, hipermetrop ve astigmat gibi göz bozuklukları düzeltilebiliyor; lasik olan kişiler, 10-15 dakikalarını ameliyat odasında geçirip, 40-50 saniyede gerçekleştirilen lazer uygulamalarıyla gözlüklerinden kurtuluyor. " Lasik operasyonunun ardından kişilerin ertesi gün normal yaşamlarına dönebildiğini vurgulayan Bilgihan Sezgin Asena, sadece ilk haftalarda darbeye maruz kalınabilecek agresif sporlardan uzak durulması gerektiğini söyledi.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Lasik ameliyatları ile gözlüğün pabucu dama

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi başhekimi Operatör Dr Bilgehan Sezgin Asena, lasik ameliyatlarının miyopi ile birlikte hipermetrop ve astigmatta da başarıyla uygulandığını dikkat çekti. “ lazer operasyonlarını sadece miyop hastalara yapıldığı gibi yanlış bir algı var”dedi.

Lastik operasyonlarının 18 ve 65 yaş aralığında kırma kusuru olan göz bozukluklarını yaşayan kişilere uyguladığınız söyleyen Dr Asena, “ yapılan tetkikler sonunda kişinin göz yapısı ve numarasının uygun olduğu belirlenirse lasik işlemini gerçekleştiriyoruz bunun için gözünün önünde yer alan saydam kornea tabakasının şekil ve kalınlık bakımından excimer lazer için uygun olması gerekiyor” diye konuştu.
Halk arasında göz çizdirme olarak bilinen ve göz bozukluklarının bıçakla giderildiği operasyonların bugün modern ve teknolojik lazer cihazlarıyla çok kısa sürede ve daha konforlu bir şekilde yapılabildiğini dile getiren Op. Dr.Bilgehan Sezgin Asena, “ artık miyopi, hipermetrop ve astigmat gibi göz bozuklukları düzeltilebiliyor. Lasik olan kişiler 10 - 15 dakika ameliyat odasında geçirip 40 - 50 saniyede gerçekleştirilen lazer uygulamalarıyla gözlüklerinden kurtuluyor” diye konuştu. Lasik operasyonunun kişilerin ertesi gün normal yaşamlarına dönebildiğini söyleyen Op.Dr Bilgehan Sezgin Asena sadece ilk haftalarda darbeye maruz kalınabilecek agresif sporlardan uzak durulması gerektiğini hatırlattı.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded