Profile cover photo
Profile photo
Józef Sokołowski
827 followers -
Jedyny i niepowtarzalny
Jedyny i niepowtarzalny

827 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
Jest coś, co możemy zrobić jako rodzice i jako użytkownicy internetu: nie korzystać z nikczemnych portali. Bojkotujcie je, nie wchodźcie na nie, nie zapisujcie się tam!  - powiedział Cameron, który wyjaśnił, że ma na myśli serwisy, które nie chronią dzieci przed napastowaniem.

Hannah Smith powiesiła się 2 sierpnia ponieważ otrzymywała na portalu ask.fm nienawistne komunikaty wzywające ją do popełnienia samobójstwa.

Nie znam szczegółów sprawy, ale parę rzeczmy mi tu zgrzyta. Po pierwsze, jeśli ktoś popełnił samobójstwo pod wpływem komentarzy w internecie, to było z nim coś nie tak. Serio, zdrowy człowiek nie wiesza się bo ktoś mu kazał i wylał na niego kubeł hejtu. Ale prościej napaść na litewski portal, niż pytać gdzie byli rodzice rodzice i szkoła. Jeszcze mogłoby się rykoszetem oberwać rządowi. Na hejt trzeba reagować, ale nie można przerzucać odpowiedzialności za to na portal. Słowa o bojkocie Aska, szczególnie gdy padają z ust premiera Camerona, są bardzo niepokojące. Parę dni temu Brytyjczycy zafundowali sobie cenzurę internetu. Skoro można będzie blokować strony porno, to czemu nie usunąć z sieci "nikczemnych portali"? To będzie jeszcze skuteczniejsze niż bojkot, prawda? 

W takich sytuacjach zawsze mnie zastanawia dlaczego nikt nie próbuje pociągać do odpowiedzialności sprawców. Ludzie powinni się nauczyć, że ponoszą odpowiedzialność za swoje słowa, także wtedy gdy padają one w internetowych portalach.

Ale jak już pisałem, nie mam pełnego obrazu sytuacji, a sprawa nie interesuje nie aż tak bardzo, żeby przebijać się przez ten cały tabloidowy crap.
Add a comment...

Post has attachment
Nikt mi nie wmówi, że pająki nie są urocze :-) 
Add a comment...

Post has attachment
Nie wiem czy jestem po prostu jakimś ewenementem, czy po prostu w Google'u spieprzyli sprawę, ale fonty w nowej odsłonie Google Play'a prezentują się u mnie tragicznie. Najlepsze jest F wyglądające jak duża gamma, czy też e prawie nie do odróżnienia od c. U was wygląda to podobnie?
Photo

Do zapamiętania:

Jeśli nie chce Ci się czegoś szukać w dokumentacji (bo jesteś leniwy/bo dokumentacja jest do dupy) i stwierdzasz "zobaczę w źródle" - upewnij się 3 razy, czy czytasz źródło właściwej wersji.

#programowanie
Add a comment...

Post has attachment
Rebeka

Polską muzykę dotąd omijałem łukiem. Nigdy nie należałem do fanów starego polskiego rocka, powoli starzejącego się hip-hopu, czy popu z lat 90. Polska muzyka nie miała dla mnie jakieś większej wartości, poza tym, że była polska. Owszem lubiłem CKOD (po Planie Ewakuacji już nie lubię), od czasu do czasu słuchałem Możdżera (Chopin Impresje!) czy Tomasza Stańko, ale to były nieliczne wyjątki od reguły - nie słuchałem polskiej muzyki.

Ku mojemu zdziwieniu ostatnio zacząłem odkrywać, że w Polsce tworzy się też muzykę, która broni się sama w sobie, a nie tylko wtedy gdy rozpatrujemy ją tylko w kontekście naszego grajdołka. Smolik (solo, nie jako klawiszowiec Wilków), Brodka, czy Maria Peszek weszli na stałe do mojej biblioteki w Deezerze, teraz zaś dołączyła do nich Rebeka.

Bardzo lubię takie spokojne, melancholijne, elektroniczne klimaty...

#muzyka #elektronika #pop
Add a comment...

Post has attachment
Dzięki nowej płycie Daft Punku odkryłem to cudo. Dotąd disco kojarzyło mi się z muzyką której nie warto trącać nawet kijem, a tu prosze, taka niespodzianka. Muszę sobie raz na zawsze wbić do tej pustej łepetyny, żeby nie oceniać muzyki po gatunku.

#disco #giorgio #daftpunk
Add a comment...

Post has shared content
Kolejna ciekawostka kulinarna z Dni Owada. Niestety ja się na to nie załapałem, więc nie powiem jak smakuje :-)
Dzis na obiad szarancza w ciescie :)
Photo
Add a comment...

Przechodzę po raz n-ty World of Goo, tym razem robię to jednak na smartfonie. Po zdobyciu paru osiągnięć stwierdziłem, że poszukam miejsca w którym można je obejrzeć w przeglądarce. Moim pierwszym strzałem było Google+ Games, więc wchodzę w odpowiednią zakładkę, a tam moim oczom ukazuje się komunikat mówiący, że za miesiąc ta część Google+ zostanie zamknięta. Pierwsza myśl: wow, nareszcie, po co to komu było. Druga: zaraz, zaraz, dlaczego o tym nie słyszałem. Jakoś nie mogę znaleźć na żadnym +Spider's Web, czy +Antyweb informacji o tym. Kiepesko szukam, czy to naprawdę była/jest tak zapomniana część ekosystemu Googla, że nie warto o niej pisać?

#googleplus   #googleplusgames  
Add a comment...

Post has attachment
Na tegorocznych Dniach Owada wreszcie udało mi się załapać na karaczany smażone na głębokim oleju. Pycha!
PhotoPhotoPhoto
Pyszne karaczany
3 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded