Profile cover photo
Profile photo
Jógoviny.cz
24 followers -
Nahlédněte do jógového kalendáře, objevte jógová studia a učitele ve svém okolí. Plus spousta jógového čtení. Vítejte v Jógovinách!
Nahlédněte do jógového kalendáře, objevte jógová studia a učitele ve svém okolí. Plus spousta jógového čtení. Vítejte v Jógovinách!

24 followers
About
Posts

Post has attachment
Lektorka jógy Míša Klímová připravila skvělý FOTOČLÁNEK s návodem, jak a proč pracovat s rollerem, pěnovým válcem, který patří mezi pomůcky na jógu. K uvolnění ztuhlých svalů i zkrácených šlach, k posilování i k masáži jej ale používají i sportovci. Uvnitř článku najdete velkou fotogalerii se sérií cviků.
Add a comment...

Post has attachment
Lektorka jógy a zpěvačka v jedné osobě Iamme Candlewick absolvovala intenzivní měsíční výcvik tradiční tantry. Připravte se na skvělé čtení - její styl vyprávění je svébytný, surový (v nejlepším smyslu slova), svižný, poutavý, hluboký, emotivní, veselý i dojemný :)
Add a comment...

Post has attachment
Lektorka jógy Bára Hu podruhé absolvovala terapii tmou. Právě dnes ze tmy vystoupila a hned se s námi dělí o své čerstvé pocity... Je to moc zajímavé čtení, doporučujeme i za světla :)
Add a comment...

Post has attachment
Abyste byli přijati na praxi do kolébky aštanga jógy v indickém Mysoru, musíte s předstihem projít poměrně náročným registračním procesem. Lektorka a oddaná praktikantka aštanga jógy Eliška Sluková byla po roce opět přijata a celý únor strávila stejně jako loni ve Sri K. Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute. Jenže když se blížil čas odjezdu, necítila se vůbec dobře - fyzicky ani psychicky, prožívala těžké chvíle. Jak nakonec s celou situací naložila?

"Režim je i tentokrát podobný, jen je zde stále více studentů ze všech koutů světa, zhruba 400 lidí v jednom měsíci. A ti všichni se musí od časného rána do pozdního dopoledne prostřídat v oné magické místnosti, kde se každé ráno cvičí jóga v tradičním mysore stylu. Co se však neustále vyvíjí, je moje perspektiva, moje vnímání světa, moje cesta..."
Add a comment...

Post has attachment
"Co mám dceru, vnímám, že mnoho žen kolem mne, které se věnují józe ať už jako lektorky, či ve svém volném čase, a které mají dítka, nějakým způsobem tíhnou ke kontaktní výchově svých dětí... Pravděpodobně proto, že jóga k tomu svádí. A opačně, k józe svádí kontaktní rodičovství."

Moc milé zamyšlení od lektorky jógy a zároveň maminky Marie Hledíkové: "Toto pojednání je výsledkem dumání nad studiem jógy a současně pročítání knih o výchově dětí, kdy jsem v jeden moment nalezla společného jmenovatele a zničehonic došlo v mé hlavě k syntéze."
Add a comment...

Post has attachment
O svůj životní příběh a cestu k józe, se s námi dělí Eva Ježovičová, lektorka hatha jógy a zároveň tisková mluvčí slovenského města Zvolen. Uvnitř článku najdete také Evino nádherné jógové video, které moc doporučujeme ke zhlédnutí - je to pohlazení po duši :)

"Na začátku příběhu stojí děvče. Drobné, ustrašené, nesmělé a často i utrápené. Stojí v koutě, velkýma tmavýma očima pozoruje svět. Ví, že tam venku je něco důležitého a uvnitř ještě cosi důležitějšího. Postavit se před publikum, vyslovit, co leží na jazyku a stát se sama sebou je zatím pro ni nemožné. A potom děvče pozná jógu..."
Add a comment...

Post has attachment
Naulí je stimulační masáž břišních orgánů, jedna z jógových očistných technik. Na pohled možná legrační, ale účinná.

Ve článku jogínky Šárky Konečné se dozvíte "jak na to":
"Často jsem trpěla bolestmi břicha. Ať už se jednalo o psychosomatické příznaky strachu v oblasti žaludku a solar plexu, či o intoleranci na nějakou potravinu. S postupem času jsem pak začala pociťovat, jak na mě mé tělo křičí 'dost, už takto nechci'..."
Add a comment...

Post has attachment
Co byste řekli na pořádný jógový retreat na Srí Lance? :)

"Pokud každoročně řešíte dilema, zda vyrazit na dovolenou relaxační, sportovní či exotickou, a správné formy odpočinku se ne a ne dobrat, vyberte si z každého to nejlepší!

Jógový retreat vám přinese nejen odpočinek a opálení, ale také nový pohled na vlastní jógovou praxi, poznáte nové lidi, se kterými můžete diskutovat, učit se od nich a nechat se inspirovat... A budete mít také spoustu času vstřebat nové informace, pocity a zážitky z jógy."
Add a comment...

Post has attachment
"Pokud cvičíte hot jógu či bikram jógu, určitě jste během lekcí ve studiu postřehli, že si někteří jogíni přes svou jógamatku rozprostírají speciální ručník. Ten většinou podložku svým rozměrem kopíruje a svému majiteli dodává potřebnou stabilitu během cvičení. Protiskluzové ručníky jsou extra savé, rychle schnou a při silnějším pocení jsou prakticky nenahraditelné. Proto jsou velmi oblíbené také při praktikování všech dynamických stylů jógy - aštanga jóga, vinjása jóga, power jóga apod., zkrátka všude tam, kde z člověka teče pot proudem."

Praktický článek na téma jak správně používat ručník na jógu a podle čeho vybírat.
Add a comment...

Post has attachment
Psoas, neboli bederní sval, spojuje horní a dolní část těla. Je velmi důležitý pro stabilizaci trupu. Cvičitelka jógy, jógové terapie a Školy pánevního dna Michaela Cusanová se vypravila až na Island, aby tam absolvovala speciální kurz práce s tímto svalem.

Část kurzu se odehrávala v dechberoucí Modré laguně, v krásné modré vodě s horkými termálními prameny...
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded