Profile cover photo
Profile photo
Joga Park
19 followers -
Studio Jogi - Gdańsk Wrzeszcz
Studio Jogi - Gdańsk Wrzeszcz

19 followers
About
Posts

Post has attachment
Rozpoczęcie Kursu wstępnego - poziom 0 w edycji wczesnoporannej.

Już 11 września 2018 zapraszamy na rozpoczęcie Kursu wstępnego - poziomu 0" w godzinach wczesnoporannych. Wszystkie zajęcia Kursu rozpoczynają się o godz. 7:00 a cały kurs trwa 10 tygodni.

Jest to pierwszy etap nauki jogi według metody BKS Iyengara, który obejmuje zamknięty cykl 20 lekcji (po 1,5 h). Uczestnicy poznają podstawowe asany (pozycje ciała), elementy ćwiczeń oddechowych, pozycje relaksacyjne oraz zapoznają się z wykorzystywanym na zajęciach sprzętem.

Początek Kursu 11.09.2018 r. (wtorek).

Zajęcia w ramach Kursu będą odbywać się dwa razy w tygodniu w każdy:
wtorek o godz. 7:00
czwartek o godz. 7:00

Prowadzący - Marek Boniewski

Koszt - 280 zł*/ 20 zajęć
Płatność należy uiścić do 9 września w recepcji studia gotówką lub kartą.

W celu dokonania rezerwacji miejsca prosimy o kontakt z recepcją pod numerem tel.: 58 344 56 74.

* Dla nowych klientów dodatkowa opłata w wysokości 5 zł za wydanie karty członkowskiej.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Warsztaty "Intensywne wprowadzenie do VINJASA JOGI"

KIEDY: 11 sierpnia 2018 r
GODZINA: 16:00 - 19:00
PROWADZĄCY: Michał Głuszek
KOSZT: 90 zł

Warsztat Intensywne Wprowadzenie do Vinjasa Jogi to propozycja dla osób, które mają za sobą kilka miesięcy doświadczenia na macie i noszą się z zamiarem spróbowania swoich sił w wyjątkowo dynamicznej odmianie jogi, jaką jest vinjasa – lub osób, które czują się na tyle dobrze przygotowane siłowo i kondycyjnie, by właśnie od vinjasy zacząć swoja przygodę z jogą.
Trzygodzinny warsztat będzie okazją do zapoznania się z założeniami filozoficznymi vinjasy oraz psychologicznym ujęciem odpowiadającego jej pojęcia ‘flow’. Duży nacisk położony zostanie na oddech i używanie go jako skutecznego narzędzia tak przy rozwijaniu płynności przejść między pozycjami, jak i intensywnym pogłębianiu samych pozycji. Zajmiemy się również analizą wzorców ruchowych i detali poszczególnych pozycji, na co w ramach typowej dynamicznej półtoragodzinnej praktyki niekiedy brakuje czasu. Wybrane pozycje spróbujemy pociągnąć o poziom – czy dwa – dalej niż zwykle, mierząc się z ich wymagającymi i zaskakującymi niekiedy progresjami – i eksplorując tym samym granice swoich aktualnych możliwości.
Całość zamkniemy prezentacją – a następnie wspólnym zasłużonym przetestowaniem – narzędzi asystowania przy relaksacji.

W celu dokonania rezerwacji miejsca prosimy o kontakt z recepcją pod numerem tel.: 58 344 56 74.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy na warsztaty TRE (Tension & Trauma Releasing Exercises) z wykładem.

KIEDY: 11 sierpień 2018
GODZINA: 14:00 - 17:00
KOSZT: 90 zł
PROWADZĄCY: dr Marek Stanisław Kulikowski

Ćwiczenia te uwalniają z ciała stres, napięcia i emocje.
Gdy w naszym życiu wydarzają się trudne chwile, nasze ciała reagują prosto i bez myślenia: uciekam albo walczę. Zmienia się chemia i fizjologia: adrenalina, ciśnienie krwi, napięcia mięśniowe i tym podobne. Mamy po prostu przeżyć. Po wszystkim, powinien nastąpić powrót do normalnego stanu organizmu, a najczęściej nie następuje.
Dlaczego? Przecież Matka Natura wyposażyła nasze ciała w systemy samo naprawcze. Otóż nie korzystamy z nich bo nam nie wolno! Tak sobie w naszym ucywilizowaniu ułożyliśmy prawa i zwyczaje, że nie możemy okazywać słabości - stracimy twarz. Zwierzęta nie patrzą na to co wypada a co nie, tylko reagują i na przykład, po prostu trzęsą się ze strachu - a nam nie wolno! Wtedy organizm nie dostaje „zwrotnej” informacji że można już wyłączyć system walki i ucieczki i tkwimy w nim często przez całe życie.
Ciało tego nie wytrzymuje i chorujemy: boli nas kręgosłup lub kolano, pojawia się nie wiadomo skąd alergia, nadciśnienie i inne dolegliwości. W ćwiczeniach TRE dajemy sygnał ciału, że zagrożenie mija i następuje głęboka relaksacja, aż dziwne i zaskakujące jak może być głęboka. Po prostu „magia” - trzeba to samemu przeżyć, żeby uwierzyć.

Ćwiczenia są proste i składają się z dwóch części. Seria łatwych ćwiczeń gimnastycznych w wygodnym stoju, a potem kładziemy się na karimacie w odpowiedniej pozycji i pozwalamy ciału pracować.

Miłych wibracji i do zobaczenia na ćwiczeniach.

UWAGA - kobiety w ciąży nie mogą brać udziału w zajęciach.

Dr Marek Kulikowski - z zamiłowania i wykształcenia jestem doktorem nauk biologicznych, absolwentem Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Jestem certyfikowanym trenerem metody TRE i korzystam z nich osobiście na co dzień. Od trzech lat systematycznie ćwiczę i obserwuję swoje ciało, uczę się go. Rozluźniłem się i pozbyłem kilku dolegliwości, z tych najważniejszych – uporczywych bóli kręgosłupa.

W celu dokonania rezerwacji miejsca prosimy o kontakt z recepcją pod numerem tel.: 58 344 56 74.

Serdecznie zapraszamy!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Rozpoczęcie wakacyjnego Kursu- poziom I podstawowy - 08.08.2018

Wszystkich, którzy rozpoczęli już swoją przygodę z Jogą zapraszamy na zamknięty kurs poziomu I (podstawowego).

Na kurs mogą uczęszczać osoby, które ukończyły Kurs poziomu 0 (wstępny) lub mają za sobą minimum sześć miesięcy regularnej praktyki. Kurs jest zamkniętym cyklem zajęć, w trakcie trwania nikt nie może do niego dołączyć co powoduje, że wszyscy równomiernie rozwijają swoje umiejętności i wiedzę.

Zajęcia odbędą się w następujące dni:
środy o godz. 18:30
piątki o godz. 18:00

PROWADZĄCA: Patrycja Bernacka-Rubik

KOSZT - 320 zł / 20 zajęć*
Płatność należy uiścić do 05 sierpnia w recepcji studia gotówką lub kartą.

Informacje oraz zapisy w recepcji Joga Park lub pod numerem tel.: 58 3445674.

Dla nowych klientów dodatkowa opłata w wysokości 5 zł za wydanie karty członkowskiej.

Serdecznie zapraszamy !
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Warsztaty "Joga na krzesłach" - część III

KIEDY: 21 lipca 2018 r
GODZINA: 14:00 - 17:00
PROWADZĄCA: Patrycja Bernacka-Rubik
KOSZT: 90 zł

Zajęcia jogi wg metody B.K.S. Iyengara są nierozerwalnie związane z wykorzystywaniem rozmaitych pomocy. Niektóre z nich są już powszechnie znane tak jak klocki czy paski, inne znane są tylko uczestnikom rzadkich lekcji terapeutycznych jogi Iyengara (np. "ciumbale" i " łedże") a jeszcze inne, jak "wieloryby"i treslery - z uwagi na ich gabaryty - rzadko wykorzystywane na dużych grupach. Są jednak też przyrządy znane nam doskonale z życia codziennego - krzesła, które będąc stabilną podporą stanowią wyjątkowy asortyment umożliwiający eksplorowanie trudno dostępnych miejsc w ciele. Krzesło - trochę kanciaste i twarde daje nam możliwość odkrywania asany w innym wymiarze. Z jednej strony ułatwia wykonywanie pozycji, z drugiej stawia ciału wyzwanie. Z jednej daje oparcie i stabilność, z drugiej pozwala dotknąć przestrzeni.

Warsztat przeznaczony jest dla osób praktykujących systematycznie jogę minimum pół roku.

PATRYCJA BERNACKA-RUBIK - certyfikowany nauczyciel IYENGAR YOGA o stopniu INTRO II.
Od dziecka związana ze sportem i z tańcem. Jeszcze będąc w szkole średniej ukończyła kurs instruktorski i zdobyła tytuł Instruktora Tańca Współczesnego. Rok później została Instruktorem Rekreacji Ruchowej ze specjalnością aerobik (od 1999r), a wkrótce potem Instruktorem Body Mind Jogi poziomu I i II (od 2001r). Zafascynowana formami Body&Mind, a w szczególności hatha - jogą, rozwijała swoje zainteresowanie pracy z ciałem i możliwościami jego rozwoju, a przy tym zachodzącymi zmianami stanu umysłu.
W 2006 roku zdała egzamin w Szkole Open Mind Health & Fitness drugiego poziomu szkoleń otrzymując dyplom Advance Aerobic Instruktor OM. Wzięła udział w wielu międzynarodowych konwencjach i uczestniczyła w licznych warsztatach praktyki jogi u doświadczonych polskich i zagranicznych nauczycieli (m.in. Konrada Kocota, Agaty Biernat, Henryka Liśkiewicza, Roberta Spicy, Jurka Jaguckiego, Renaty Koby, Lois Steinberg, Corin Biria oraz Sharata Arory - nauczyciela indyjskiego).W 2008 roku, prowadzona przez Konrada Kocota, ukończyła Kurs Nauczycielski Jogi wg metody Iyengara stopnia INTRO II w Krakowie. Od 2008 r. pozostaje wierna jodze, która stała się częścią jej życia.

W celu dokonania rezerwacji miejsca prosimy o kontakt z recepcją pod numerem tel.: 58 344 56 74.

Serdecznie zapraszamy!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Rozpoczęcie wakacyjnego kursu - poziom 0 w edycji porannej

Początek kursu 23.07.2018 r. (poniedziałek).

Zajęcia w ramach kursu będą odbywać się dwa razy w tygodniu w każdy:
poniedziałek o godz. 8:30
czwartek o godz. 8:30

Wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z Jogą zapraszamy na kolejną edycję porannego, zamkniętego Kursu "0" (Wstępnego), który będzie trwać 10 tygodni. Jest to pierwszy etap nauki jogi według metody BKS Iyengara, który obejmuje zamknięty cykl 20 lekcji (po 1,5 h). Uczestnicy poznają podstawowe asany (pozycje ciała), elementy ćwiczeń oddechowych, pozycje relaksacyjne oraz zapoznają się z wykorzystywanym na zajęciach sprzętem.

Prowadząca - Paulina Jasińska

Koszt - 280 zł*/ 20 zajęć
Płatność należy uiścić do 20 lipca w recepcji studia gotówką lub kartą.

W celu dokonania rezerwacji miejsca prosimy o kontakt z recepcją pod numerem tel.: 58 344 56 74.

Szczegóły na http://www.studiojogapark.pl i w recepcji Joga Park.

* Dla nowych klientów dodatkowa opłata w wysokości 5 zł za wydanie karty członkowskiej.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Rozpoczęcie Kursu - poziom II (pozycji odwróconych)

Początek kursu: 11.07.2018 r. (środa).
Zajęcia w ramach kursu będą odbywać się dwa razy w tygodniu w każdy:
poniedziałek o godz. 18:00
środa o godz. 18:30

Prowadząca: Patrycja Bernacka-Rubik

Kurs - poziom II (pozycji odwróconych) jest kursem pozwalającym rozwinąć nabyte umiejętności na kursach niższych poziomów.
Płynnie wprowadza w zakres asan poziomu II. Kurs ten obejmuje wszystkie pozycje z sekwencji Salamba Sarvangasany (świecy) i część sekwencji Sirsasany (stania na głowie).
Wprowadza w praktykę Adho Mukha Vrksasany (stanie na rękach) i Pincamayurasany (pawia).

Kurs poziomu II jest przeznaczony dla wszystkich osób, które praktykują minimum 1 rok lub ukończyły kurs poziomu I

Koszt - 169 zł*/ 8 zajęć
Płatność należy uiścić do 8 lipca w recepcji studia - gotówką lub kartą.

W celu dokonania rezerwacji miejsca prosimy o kontakt z recepcją pod numerem tel.: 58 344 56 74.
Szczegóły na www.studiojogapark.pl i w recepcji Joga Park.

* Dla nowych klientów dodatkowa opłata w wysokości 5 zł za wydanie karty członkowskiej.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Rozpoczęcie wakacyjnego kursu - poziom 0 w edycji popołudniowej

Wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z Jogą zapraszamy na kolejną edycję popołudniowego, zamkniętego Kursu "0" (Wstępnego), który będzie trwać 10 tygodni. Jest to pierwszy etap nauki jogi według metody BKS Iyengara, który obejmuje zamknięty cykl 20 lekcji (po 1,5 h). Uczestnicy poznają podstawowe asany (pozycje ciała), elementy ćwiczeń oddechowych, pozycje relaksacyjne oraz zapoznają się z wykorzystywanym na zajęciach sprzętem.

Początek kursu 05.07.2018 r. (czwartek).

Zajęcia w ramach kursu będą odbywać się dwa razy w tygodniu,
w każdy:
poniedziałek o godz. 18:30
czwartek o godz. 18:00

Prowadząca - Katarzyna Gałąska i Katarzyna Sołczyńska

Koszt - 320 zł*/ 20 zajęć
Płatność należy uiścić do 1 lipca w recepcji studia gotówką lub kartą.

W celu dokonania rezerwacji miejsca prosimy o kontakt z recepcją pod numerem tel.: 58 344 56 74.

* Dla nowych klientów dodatkowa opłata w wysokości 5 zł za wydanie karty członkowskiej.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Uwaga! Drobne zmiany w grafiku od 07.06.2018 r.

W poniedziałki o godz. 7:00 zapraszamy na Ashtange Mysore z Beatą Liszkiewicz-Drzewucką.
W każdy wtorek o godz. 8:30 Ashtange 0 poprowadzi również Beata, a o godz. 19:30 Agnieszka Hyla.
W czwartki Jogę regeneracyjną o godz. 20:00 poprowadzi dla Was Julitta Zielińska, a w każdą sobotę Ashtange 0 o godz. 12:00 - Beata.

Zapraszamy do wspólnej praktyki!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy na warsztaty "Air Jogi "LEVEL UP" z Michałem Głuszkiem.

KIEDY: 23 czerwca 2018
GODZINA: 16:00 - 19:00
KOSZT: 90 zł
PROWADZĄCY: Michał Głuszek

Warsztat Air Joga - Level Up jest propozycją dla osób uczęszczających regularnie na zajęcia od przynajmniej 6 miesięcy, które coraz bardziej komfortowo czując się w podstawowych pozycjach i sekwencjach, mają potrzebę i gotowość do pogłębienia swojej praktyki. Warsztat ten może być solidną podstawą do wzięcia udziału w kolejnej edycji kursu Instruktorskiego Air Joga w Joga Park.

W ramach trzech godzin warsztatu z uwagą przyjrzymy się poszczególnym kategoriom asan i sekwencji oraz optymalnemu układaniu ich w spójną praktykę. Porównując pozycje i sekwencje klasycznych odmian jogi z ich podwieszonymi ekwiwalentami, będziemy eksplorować potencjał hamaka w pogłębianiu swojej – nie tylko powietrznej – praktyki. W warsztatowym stylu będziemy analizować i dopracowywać detale wybranych asan, intensyfikując ich praktykę precyzyjnym zgraniem z odpowiednio wyregulowanym oddechem. Sporo uwagi poświęcimy odwróceniom i pozycjom zaawansowanym. Całość zamkniemy prezentacją – a następnie wspólnym zasłużonym przetestowaniem – narzędzi asystowania przy relaksacji.

Miejsce na warsztacie gwarantuje zapłata pełnej kwoty za warsztat (90 zł) w recepcji studia.
Ilość miejsc ograniczona ze wzgędu na ilość dostępnych hamaków na sali.

Zapraszamy do wspólnego latania!
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded