Profile cover photo
Profile photo
Jan Podhajsky
397 followers -
Talkative
Talkative

397 followers
About
Jan's posts

Post has shared content
Why do copyright monopolists think they can just take somebody else's work? New column on TorrentFreak.

Copyright monopolists insist on the idea of controlling the fruits of other people’s labor, such as when other people copy a particular file. This attitude is offensive, insulting, and antithetical to a free market.

http://torrentfreak.com/why-do-copyright-monopolists-think-they-can-just-take-somebody-elses-work-130203/

Post has shared content
Jedno rande a poněkud děsivá kyberpunková vize budoucnosti.

Post has attachment

Post has shared content
ODS vás baví

Jednání o tak závažné smlouvě by nemělo probíhat v hysterické a přepolitizované atmosféře, kterou vytvořily nejrůznější pirátské spolky.

Europoslanci ODS se zoufale snaží vysvětlit fatální selhání. Zdrželi se hlasování o ACTA a teď nevědí jak z toho ven – pooh.cz/pooh/a.asp?a=2017775

Post has shared content

Post has shared content
Cpt. Copyleft opět zasahuje!
Dotaz na ČNB :-)

Dobrý den,

při podrobné inspekci bankovek jsem si všiml, že na rubové straně je v levém dolním rohu uveden nápis (C) ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. Při podrobném studiu jsem zjistil, že tento nápis předepisuje např. § 4 odst. 1 vyhlášky ČNB č. 412/2009 Sb., podle níž je při spodním okraji bankovky drobným písmem vytištěn nápis „(C) ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA“ (vlevo).

Jde o výhradu copyrightu podle čl. III odst. 1 Všeobecné úmluvy o autorském právu vyhlášené ve Sbírce zákonů pod č. 2/1960 Sb. Podle § 3 písm. a) zákona č. 121/2000 Sb., je však bankovka nepochybně úředním dílem, a tedy se na ni copyright nevztahuje. Z toho vyplývá, že uvedení značky Copyrightu nemá na bankovce žádnou funkci.

Bylo by možné tento rozpor odstranit při následující emisi a značku copyrightu, která na bankovkách po jejich vydání nedává smysl, již neuvádět a vyhnout se tak zmatečnosti?

S pozdravem

Jakub Michálek
Česká pirátská strana

Post has shared content

Post has shared content
Wait while more posts are being loaded