Profile cover photo
Profile photo
Jan Dušek
86 followers -
Kdybych se líp učil, mohl jsem moderovat Kolotoč
Kdybych se líp učil, mohl jsem moderovat Kolotoč

86 followers
About
Jan's interests
View all
Jan's posts

Post has attachment
Dobový "dokument" o tzv. Číhošťském zázraku.

Máte-li čtvrt hodinky času, prosím, podívejte se.

Post has attachment
Pěkný, po dlouhé době skutečně pěkný rozhovor na "Parlamentních" "Listech", hodnotná diskuze pod článkem (jak je tam ostatně zvykem) nechybí.

Post has attachment
Tak, mám další rám na mini-kvadroptéru (250 mm mezi vzdálenějšími motory). Vyřezal jsem ho z 1,5 mm sklotextitu a stříknul na černo. Distanční sloupky jsou z 6 mm hliníkové trubičky, se zalepeným závitem na koncích.
Zdá se být velice pevný, ale uvidíme, co z toho zbyde po prvním nárazu do stromu.
Celé to váží cca 120g, pořád mi to přijde trochu hodně, ale už není moc kde ubírat. :)
Photo
Photo
21.04.16
2 Photos - View album

Post has attachment
Tak první video ze zalétávání mého nového stroje - snažil jsem se to moc nehonit. 
"Stick scaling" v nastavení KK 2.1.5 je na 50 u všeho - i tak je koptéra docela "nezbedná" a reaguje dost bleskově na jakýkoliv pohyb ovládacích pák.

Přes svátky zamakám na odlehčení - chystám se odvrtat ta duralová ramena, a až přijdou nové regulátory, předpokládám, že bych mohl cca ještě 80 - 100 g srazit ze vzletové hmotnosti. 

Pak ještě asi vyměním řídící jednotku za OpenPilot - tím půjdou taky nějaké gramy dolů.. :)

Post has attachment
Tak, už to lítá... 

Je to můj další samo-domo multikopter, velikost rámu cca 26 cm (mezi vzdálenějšími motory). Motory z Amazonu.de, při plném výkonu mají něco okolo 18000 ot/min a tah cca 400 g. Vrtule jsou klony Gemfan Bullnose z Aliexpresu, rozměr 5", stoupání 4,5".
Celé to řídí KK2.1.5 a pohání 2200 mAh baterie. 
Video výstup z kamerky Xiaomi Yi online vysílá Boscam TS5823, papírový výkon 200mW, ale myslím, že je to o dost méně.

Celková letová hmotnost je 720 g. To ještě musím vylepšit - je to příliš moc, chystám se provrtat ta duralová ramena a vyměnit regulátory. Tyto 30A jsou přiliš velké a těžké, bohatě budou stačit poloviční 12A...

I teď je ale kvadroptérka dost svižná, maximální rychlost okolo 70 km/h, je o poznání agilnější než můj předchozí výtvor... :)
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-03-21
5 Photos - View album

Post has shared content
Je to fakt pravý Jirka? 
Ano, toto je a takto se vyjadřuje pravý facebookový profil mluvčího prezidenta.
Photo

Vojtěch Filip v Událostech a komentářích: "Psal jsem mu esemesku, Mílovi, ještě mi nevolal, ani nevodepsal... Dyk to moch mít jako úkol od toho parlamentu evropskýho, jako vyšetřovat ty mrtvý konta, válečný, v těch bankách, švýcarskejch..." :)
Ha ha, jo!
#ransdorf

Sháním nějaký wifi router (který umí i repeater) s odnímatelnou anténou - neválí se někomu (nejlépe v okolí Olomouce) - nějaký doma? 

Díky!

Dnes jsem koupil autu kola se zimními pneumatikami, sobě zimní boty a taky jsem dal kabát do čistírny. Závěje očekávám každým dnem... :)

Post has attachment
Přátelé, pozor na týpky jako je například p. poslanec Martin Kolovratník z ANO (nebude líp). Protože se řidiči vyhýbají automatické platbě za šek vzletně nazývaný "správní delikt" a eskalují obvinění do správního řízení, vymyslelo pár makových hlav, že při jasných důkazech (!!!!!!) by bylo fajn zrušit právo na odvolání. (!!!!!!!!!!)

EDIT: "pár chytrých hlav" změněno na "pár makových hlav"
Wait while more posts are being loaded