Profile cover photo
Profile photo
Jan Drozd
46 followers
46 followers
About
Jan's interests
View all
Jan's posts

Post has attachment
Tenhle pán odhaduje, že kolem roku 2025 bude 100% všech nově vyrobených vozidel (osobních, nákladních, autobusů, atd.) pohánět elektricky motor. Tak se podívejte proč (anglicky). 

Post has attachment

Post has attachment
Dokument z roku 2011 o znovuzrození elektrických aut. Už tehdy bylo jasné, že konec spalovacích motorů se tentokrát opravdu blíží. Anglicky, 90 minut, stojí za to vidět. https://youtu.be/ru89x1jmpq4

Post has shared content
Dokážou velká data a jejich využití pomoci zvrátit volby?
Mnoho hlasů tvrdí, že statistici prohráli volby, protože jejich předpovědi byly tak mimo. Ale co když statistici naopak pomohli volebnímu výsledku – ale pouze ti, kteří užívali novou metodu? Je ironií historie, že Trump, který si často stěžuje na vědecký výzkum, zvolil velmi vědecký přístup ke své kampani.

(via +Josef Čečerle​​​) 

Post has shared content
Když se k neudržitelnému stavu společnosti ozve špičkový sportovec, neprojde mu to jen tak
Zajímavý rozhovor s někým, kdo by mohl být na Česku a zdejších sponzorech zcela nezávislý, přesto nad veřejným děním přemýšlí a komentuje jej.

“Vtipné je, že jsem se vlastně vůbec nevyjádřil k přijímání uprchlíků. Ale článek v polovině společnosti vyvolal automaticky pocit, že jsem sluníčkář, přijímač uprchlíků a vítač. Začaly mi chodit opravdu dost nenávistné zprávy. I výhrůžky. A naopak – z té druhé poloviny mi začali psát lidé, že mě obdivují, že jsem s tím vyšel ven, že jsem je podpořil a tak dále. Jenže já jsem je ve skutečnosti nepodpořil. Nechci snižovat to, že část lidí cítí strach, třeba i oprávněný. Vždyť se podívejte, jakými informacemi je každý den straší různá pochybná média, čím je zahlcuje třeba Twitter.“ (Jen vytrženo z kontextu.)


Post has attachment

Post has shared content

Post has shared content
Why should we be transitioning our transportation from fossil fuels to sustainable energy sources like wind and solar? Here's why...

http://www.cnn.com/interactive/2016/12/specials/vanishing/

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded