K tomu dodám jen: http://focusontheuser.org/
Google je se svým "social search" pěkně monopolní prase.

O co jde? Když hledáte nově na Google, v první desítce vidíte ne top výsledky obecně, ale výsledky, co se líbí vašim "přátelům" ze "sociální sítě" Google+. Do této sociální sítě se mimochodem nově musíte povinně registrovat, protože založení Google účtu vám automaticky založí profil na Google+ (a taky Gmail, i když jej nechcete).

Problém zde nastává v tom, že webmasteři nemají na výběr -> ať chtějí nebo ne, musí usilovat o to, aby jejich web byl na Google+ dobře propagován a přijat, protože jinak si jej lidé nebudou "oblibovat" a nebude umístěn ve vyhledávání. Přirozené výsledky, odkazy, obsah, to vše přestává platit, záleží jen na tom, co vaše kruhy "oblibují" (jen a pouze) na Google+. A každý musí oblibovat, aby byl v top 10.

Naprosto ukázkové zneužití dominantní pozice na trhu (ve vyhledávání, změnou jeho algoritmu) pro přesun uživatelů i do jiného svého produktu.

// edit: a to není vše - marketingové heslo "Don't Be Evil" se definitivně mění od 1. března na realistické "Be Evil" -> http://gizmodo.com/5878987/its-official-google-is-evil-now

Vaše osobní data budou uchovávána, sdílena a sbírána napříč službami, bez možnosti to ovlivnit či vypnout.
Shared publiclyView activity