Profile cover photo
Profile photo
Jakub Jones
98 followers -
Linux, OSS, bass, djent... @B_TX
Linux, OSS, bass, djent... @B_TX

98 followers
About
Jakub's interests
View all
Jakub's posts

Post has shared content

Post has shared content
Začňeme počítat jádra CPU ve smartphonech na deka... :-D 
10-core Tri-Cluster designs incoming! MediaTek MT6797 Helio X20 deca-core: 4x ARM Cortex-A57 at 2GHz, 4x ARM Cortex-A53 and 2x ARM Cortex-A72 at 2.5GHz on 20nm process with LTE Cat6!
Qualcomm Snapdragon 818 deca-core: 4x ARM Cortex-A53 at 1.2GHz, 2x ARM Cortex-A53 pushed at 1.6GHz and 4x ARM Cortex-A72 at 2.0GHz with Adreno 532 on 20nm process!
More: http://hexus.net/tech/news/cpu/82579-mediatek-deca-core-mt6797-helio-x20-soc-specs-surface/

Post has shared content
Skvělé zakončení... :D
Dneska jsem absolvoval kontrolu na živnostenském úřadě. Byl jsem dost zvědavý, jak to bude probíhat, protože celé moje podnikání spočívá v noťasu, telefonu, autě a připojení k internetu.
Prvně musím říct, že obě paní byly velice milé. Tady na venkově je příjemné zacházení na úřadech celkem standard, ale i tuhle laťku paní překonala. Fakt super, po téhle stránce nemám vůbec co vytknout.
Ale dostala mě vlastní náplň kontroly - takže pochopil jsem z toho, že šlo o to, zjistit, že:
1. vykonávám jenom činnost, na kterou mám ŽL
2. nemám zaměstnance
3. nemám provozovnu
4. ví o mně sociálka, finančák a ZP

Takže když si to tak vemete logicky:

bod 1 nemají šanci poznat z jakýchkoli mých papírů. Museli by  u někoho jiného najít moji vydanou fakturu na něco, k čemu nemám oprávnění. Čili jestli tohle chce úřad kontrolovat, očekával bych, že si prostě vezmou pakl faktur z velké firmy a půjdou dodavatel po dodavateli a budou koukat do svého rejstříku, jestli na fakturovanou živnost má ŽP.

Na bod 2 se dá jednoduše zjistit dotazem na sociálku. Jestliže bych měl zaměstnance a nenahlásil je na sociálce, tak je nejspíš nenahlásím ani kontrole z ŽÚ, že...

Bod 3 stačilo zjistit telefonickým dotazem nebo teda doporučeným dopisem, ať nežeru.

Všechny věci z bodu 4 si mohli zjistit dotazem na patřičné instituce. Optimalizovaným datovým kanálem samozřejmě, čili asi tak stokrát efektivněji než nějakým "kontrolováním" mé osoby.

No a jak to ve skutečnosti probíhalo: 
paní ručně psala "zápis o kontrole" na papír, na který měla přicvaklý kopírák a další papír, aby mi mohla dát kopii. Tuhle pokročilou technologii už jsem dlouho neviděl :) Část času tedy strávila tím, že vypisovala moje iniciály, IČO, na každý papír značku kontrolního případu (asi 10 znaků samozřejmě...), pečlivě číslovala strany... No a pak jela podle šablony a vlastními slovy vypisovala, co zjistila: že jsem jí slovně sdělil, že skutečně dělám jenom to, na co mám ŽL, a faktury tomu odpovídají, že jsem doložil nějaké papíry z pojišťovny, finančáku a ZP...

Extrémně zábavná je právě ta kontrola faktur - samozřejmě je mám jenom elektronicky, takže jsem je radši pro účely kontroly předtím vytiskl, abych paní nerozčiloval tím, že bych jí je dal na flashce :) Čili kdybych s mým ŽL na ajťařinu celý rok prodával cukrovou vatu, tak stačilo před kontrolou vytisknout nějaké rozumně vypadající faktury :)

Fakt dost silně na mě z toho dýchla kafkovská atmosféra... Paní moc hodná a přesně plnící povinnost uloženou jí nadřízeným, nadřízený snažící se naplnit instrukce ministerstev a zákonů... všechno v pohodě, akorát to celý nemá vůbec žádný smysl a daleko efektivnějších výsledků by dosáhl program, který by systematicky porovnával rejstříky ŽÚ, FÚ, sociálky a ZP...

...anebo aspoň - do psích kulek - kdyby té milé paní někdo aspoň na počítač (který tam měla) nainstaloval nějakou prkotinu, která by jí umožnila ty absurdity doplnit do předvyplněného formuláře...

Čili abych to shrnul, opět jsem získal další argument podporující mou hypotézu, že hlavním účelem celé státní správy je zvyšovat zaměstnanost žen :)

P.S. moje žena taky pracuje na úřadě :)))

Post has attachment
prostě autogeniální google... :D
Animated Photo

Chrome (a chromium) po aktualizaci zustava v RAM i po vypnuti prohlizece a je zase o dost rozezranejsi, Dobre Google!!!!

Post has attachment
Mám navíc vstupenku na Brutal tak nabízím! \m/

Post has shared content

Post has attachment
Ikdyz na prvni pohled to ma daleko k metalu (psychadelic rock) tak se do toho plno metalistu rychle zaposloucha...

Post has shared content

Post has attachment
#desktop  
Photo
Wait while more posts are being loaded