Profile cover photo
Profile photo
JJA
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment
Public
Awaria baterii jest jak złodziej  - przychodzi jak nikt się nie spodziewa.

Tym przedziwnym stwierdzeniem oczywiście można określić i scharakteryzować każdą awarię, jednak w przypadku baterii jest ona bardzo bolesna i najczęściej kosztowna. Na poniższych zdjęciach zobrazowany jest szczególny przypadek - uszkodzenie ogniwa tzw. zwarcie.

Taki rodzaj awarii powoduje, że w skrajnym przypadku wózek widłowy pomimo 100% naładowania baterii pracuje tylko 10 minut, zatem realna pojemność takiej baterii to zaledwie 3%!!!! Tak właśnie jest w tym przypadku.

Pomimo dużej pojemności jedno ogniwo jest tak uszkodzone, że powoduje spadek napięcia baterii do poziomu nie akceptowalnego przez wózek widłowy. Omawiane ogniwo momentalnie nagrzewa się do temperatury 70%. Kolejne etapy uszkodzenia przebiegają lawinowo.

Jedynym sposobem na maksymalne wyeliminowanie takich sytuacji jest stały serwis baterii. Zatem zapraszamy do kontaktu i odwiedzenia strony: http://jja.com.pl
Photo
Photo
2015-10-14
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
W dzisiejszym świecie tak brutalnym i zabieganym brak czułości i delikatności jest dramatyczny w skutkach :-) Wydaje się czasem, że wszelkie sposoby zabezpieczenia przed przypadkowym uszkodzeniem są już kompletnie dopracowane, jednak kreatywność i brak ogarnięcia ludzkich zdolności wciąż zaskakują:-)
Photo
Photo
2015-05-11
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Mycie i picie przedłuża życie!!!!

Takimi słowami można bardzo krótko odpowiedzieć na pytanie: Co zrobić aby bateria działała długo.

Bateria czy inaczej akumulator najczęściej jest najsłabszym ogniwem każdego sprzętu magazynowego. Narażona jest na szereg czynników nieprzyjaznych. Pomijając wszelkie czynniki techniczne pracy wózka, jednak najbardziej nieprzyjaznym dla baterii jest sam człowiek.

Bateria lubi PIĆ!!!1
reakcja chemiczna w każdym akumulatorze może zachodzić gdy jest odpowiednie środowisko  - środowisko płynne i wilgotne (baterie z elektrolitem ciekłym). Zaniedbanie tej części obsługi (dolewanie wody demineralizowanej lub destylowanej) powoduje, że drastycznie spada sprawność całego układu. Przegrzanie ogniw powoduje szybkie odrywanie się masy czynnej - co prowadzi do agonii baterii.

Bateria lubi być czysta!!!
Zabrudzenie baterii w czasie powodowane jest  w głównej mierze przez dolewanie wody w nieodpowiednim momencie. Wbrew pozorom dolewanie  tzw. zapas  nie jest korzystne. W kwestii wody należy pamiętać o dwóch czynnikach: dolewanie wody musi być czynnością regularną, dolewanie wody może być przeprowadzone tylko i wyłącznie po zakończonym ładowaniu.

A jak wyglądają moi pacjenci, którzy nie czują przyjaznej ręki.
Zdjęcia poniżej.

W przypadku pytań, wątpliwości proszę kontaktować się z firmą JJA. http://jja.com.pl
PhotoPhotoPhoto
2015-05-06
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nasza metoda pracy zapewnia wysoką jakość usługi. W przypadku wymiany elementów wyposażenia akumulatora udzielamy gwarancji od 12-24 miesięcy. W przypadku zakupu nowej baterii trakcyjnej udzielamy gwarancji 24-36 miesięcy.

Czynności serwisowe prowadzone w zakresie regeneracji pozwalają uzyskać nawet 100% pojemności nominalnej. O spodziewanych wynikach regeneracji, które są zawsze (i obowiązkowo) poprzedzone dogłębną diagnostyką informujemy naszych klientów przed przystąpieniem do czynności serwisowych.

Więcej na http://jja.com.pl/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Serwis i regeneracja akumulatorów
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded