Profile cover photo
Profile photo
Istanbul For Sale
3 followers
3 followers
About
Posts

Post has attachment
İstanbul'da Yatırım Çeşitleri
https://www.istanbulforsale.com/project-details/via-port-venezia

İstanbul elbette ki yatırım yapacak olan kişiler için adeta bulunmaz bir nimettir. Çok fazla alternatif olması nedeniyle yatırımcıların gözü her zaman bu şehirde olmuştur. Yabancılar da son yıllarda ciddi şekilde ülkemizde ve şehirlerimizde yatırım yapma yoluna gitmekteler.

Pek çok yatırım alternatifi olmasına karşın son yıllarda herkesin ilk sıradaki tercihi genellik ile gayrimenkul sektörü üzerine oluyor. Bu sektör hızla gelişiyor ve gelişmeye de devam edecek gibi duruyor.

Hal böyle olunca da elbette pek çok kişi yatırım için gayrimenkul sektörünü tercih ediyor. Özellik ile İstanbul için bu durum gerçekten çok doğru. Gayrimenkuller sürekli olarak değer kazanıyor ve ilgi görüyor. 

#istanbulforsale #forsale #istanbul #emlak #yatırım #gayrimenkul #sale
Photo

Post has attachment
Türkiye'den Gayrimenkul Satın Alma Süreci Ne Kadar Sürüyor ve Detayları Nelerdir ?
https://www.istanbulforsale.com/project-details/taksim-residences

Son dönemlerde yabancıların ülkemizde yatırım yapmaları ve de gayrimenkul satın almaya başlamaları dikkatleri çeken bir konu olmaktadır. Bu nedenle de pek çok şirket de bu konuda bilgi vermeye ve de danışmanlık yapmaya başlamıştır.

Kişilerin en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi de satın alma sürecinin ne kadar sürdüğü ve sürecin nasıl ilerlediği oluyor. İlk olarak rezervasyon ücreti ödeniyor. Detayların olduğu bir kontrat imzalanıyor. Güvenlik izinleri çıkartılıyor.

Bu işlemlerin tamamı ise yaklaşık olarak üç ay kadar sürüyor. Elbette burada tüm sözleşmelerin incelenmesi, detayların araştırılması ve ödemenin yapılması önemli konudur. 

#istanbulforsale #forsale #istanbul #emlak #yatırım #gayrimenkul #sale
Photo

Post has attachment
Türkiye'de Gayrimenkul Alım Satımı 
https://www.istanbulforsale.com/project-details/sisli-residence

Gayrimenkul sektörünün büyümesi ile beraber bu konu ile ilgilenenlerin de sayısı gün geçtikçe artıyor. Elbette bu konuda da son yıllarda yabancı yatırımcıların gayrimenkul alım satımları daha çok dikkat çekiyor.

Bu konuda asıl önemli olan başlıklardan bir tanesi ise kuşkusuz bazı önemli detaylara dikkat etmek ve ona göre kararlar almak olacaktır. Bu doğrultuda uyulması gereken bazı yasal konular da mevcuttur. İlk olarak sözleşmeler kesinlikle resmi şekilde düzenlenmelidir.

Bu durumda da satış vaadi sözleşmesi imzalamak gerekiyor. Burada yine çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi de sözleşme için anlaşma yapılacak firmalara ve güvenilir olup olmadıklarına dikkat etmek gerektiğidir. 

#istanbulforsale #forsale #istanbul #emlak #yatırım #gayrimenkul #sale
Photo

Post has attachment
İstanbul For Sale Yatırımcılara Ne gibi Hizmetler Sağlıyor?
https://www.istanbulforsale.com/project-details/levent-life-residences

Gayrimenkul yatırımların artması ile beraber pek çok danışmanlık firması da hizmet vermeye başlamıştır. İstanbul For Sale firması sizlere özellik ile de yabancı yatırımcılara çok ciddi hizmetler vermektedir.

İlk olarak satılık, kiralık konutlar hakkında bilgiler veriliyor bu konuda detaylı bir araştırma yapılıyor. Yatırım fırsatları hakkında kişiler bilgilendiriliyor. Piyasadaki en güncel ve de en önemli bilgiler ve veriler hazırlanıyor ve ilgili kişilere aktarılıyor.

Başvuru süreçleri ve gereken tüm evraklar ile ilgili de yabancı yatırımcılara bilgiler aktarılır. Bütün bu yatırım aşamalarında firma ve yetkilileri sizlere destek verir ve sizlerin yanında olur. Böylece işlemler hızlı halledilir. 

#istanbulforsale #forsale #istanbul #emlak #yatırım #gayrimenkul #sale
Photo

Post has attachment
Yabancı Yatırımcılar Gayrimenkul Danışmanlıkları ile Neler Elde Eder?
https://www.istanbulforsale.com/project-details/esse-residences

Son yıllarda gayrimenkul sektörü dışarıdan yatırımcıların da yoğun bir ilgisini çekiyor. Bununla beraber pek çok yabancı yatırımcı ülkedeki süreçleri bilmiyor.

Bunun için de pek çoğu bu alanda danışmanlık hizmeti veren firmalar ile çalışıyor. Bu doğrultuda ise kendilerine portföy hizmetleri, sektör analizleri, geliştirme hizmetleri, kullanıma özgü proje geliştirme, yatırım analizleri, finansman analizleri ve de pek çok proje ile müteahhitlik analizleri veriliyor.

Yabancı yatırımcılar burada olmasalar bile sektör içindeki değişimlerden yatırım fırsatlarından ve de tüm önemli gelişmelerden haberdar oluyorlar. Deneyimli çalışanlar ile danışmanlık hizmetleri sürekli olarak hizmetlerini geliştirmekte ve de müşterilerine iyi hizmet vermektedir. 

#istanbulforsale #forsale #istanbul #emlak #yatırım #gayrimenkul #sale
Photo

Post has attachment
Yabancı Yatırımcılar İçin Geçerli Olan Vergiler Nelerdir?
https://www.istanbulforsale.com/project-details/art-residence

Gayrimenkul sektörünün gelişmesi ile beraber pek çok yabancı yatırımcı da bu sektöre ilgi gösteriyor ve alım satım işlemlerini yapıyor. Bu doğrultuda pek çok kişinin merak ettiği başlıklardan bir tanesi ise elbette ki vergiler oluyor.

Yabancı yatırımcıların sorumlu oldukları vergiler hakkında bazı genel bilgiler vermek istiyoruz. İlk olarak kurumlar vergisi, yabancı yatırımcıların da sorumlu oldukları vergi çeşitleri içerisinde yer alıyor. Bu tutar ise net karın yüzde yirmisi kadar oluyor.

Yine gelir vergisi de söz konusudur. Bu ölçü ise elde edilen gelire göre değişkenlik göstermektedir. Katma değer ve emlak vergileri de kişilerin sorumlu oldukları vergilere örnektir. 

#istanbulforsale #forsale #istanbul #emlak #yatırım #gayrimenkul #sale
Photo

Post has attachment
İstanbul Gayrimenkul Piyasasında İlgi Gören Projeler
https://www.istanbulforsale.com/project-details/mirage-resindence

Gayrimenkul sektörü günden güne büyük ilerleme ve gelişme göstermektedir. Bununla beraber de yatırımcıların sayısı giderek artmaktadır. Özellik ile son yıllarda yabancı yatırımcılar da ülkemize ve bilhassa da İstanbul gibi büyük şehirlere önem vermekteler.

Pek çok yabancı yatırımcı gayrimenkul danışmanlık firmaları ile süreçleri takip ederek en büyük değer gören yatırım projelerini araştırıyorlar. İstanbul projeleri elbette büyük ilgi görüyor. Yine kentsel dönüşüm projeleri, rezidanslar ve villalar çok büyük ilgi odağı haline gelmiş durumdalar.

Pek çok yatırımcı İstanbul içindeki yatırımları ve satılık ya da kiralık ilanlarını danışmanlık firmaları sayesinde hızlı bir şekilde öğreniyor ve satın alma işlemlerine hemen başlıyor. 

#istanbulforsale #forsale #istanbul #emlak #yatırım #gayrimenkul #sale
Photo

Post has attachment
Gayrimenkul yatırımları için en çok tercih edilen şehir olarak İstanbul'un nedenleri nelerdir?
https://www.istanbulforsale.com/real-estate

Gayrimenkul yatırımları gün geçtikçe artıyor. Bununla beraber yabancı yatırımcıların da sayısı artış göstermiştir. Yabancı yatırımcılar ülkemizde hem İstanbul hem de diğer tatil bölgelerindeki şehirlerde konut alımlarını artırmış durumda.

İstanbul gayrimenkul açısından sürekli olarak prim yapmaktadır. Gayrimenkullerin değerleri düşmüyor aksine sürekli olarak artış gösteriyor. Bu nedenle yatırım yapan kişiler bu yatırımın karlı bir şekilde sonuçlanacağını da biliyor.

Üstelik her iyi yakadaki projeler de büyük ilgi görüyor ve değeri artacağı ön görülen pek çok arsa ve konut da satın alınıyor o bölgelerden. Bu nedenle İstanbul yabancı yatırımcılar için de çok büyük bir yatırım kaynağı haline geldi. 

#istanbulforsale #forsale #istanbul #emlak #yatırım #gayrimenkul #sale
Photo

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded