Profile cover photo
Profile photo
İstanbul Sanayi Odası Vakfı
3 followers
3 followers
About
Posts

Post has attachment
İstanbul Sanayi Odası'nda, Duayen Sanayiciler İçin Saygı Günü

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis Başkanlık Divanı, İSO-İSOV Yönetim Kurulu, İSOV Mesleki Eğitim Kompleksi’nde İSO eski Meclis Üyeleri’ni sabah kahvaltılı toplantıda bir araya getirdi. Kahvaltının ardından sırasıyla, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, İSO Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay, İSO Meclis Onur Üyesi Ömer Dinçkök, İSOV Onursal Başkanı Engin Koyuncu, İSO Eski Meclis Üyesi Radi Dikici, İSO Meclis Onur Üyesi Mehmet Şuhubi ve İSO Meclis Onur Üyesi İbrahim Bodur birer açılış konuşması yaptı. Açılış konuşmalarının ardından Türk sanayisi ve İSO’ya büyük hizmet ve katkıları olan eski Meclis Üyeleri’ne ‘Yaşam Boyu Onur Ödülleri’ takdim edildi. İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan yaptığı açılış konuşmasında İSO Okulu’nda birçok şey öğrendiğini ve hâlâ da öğrenmekte olduğunu dile getirerek “Üretmenin bir kültür olduğunu ben İSO’da öğrendim” dedi. Bahçıvan “Burada bu sabah birlikte olduğumuz her büyüğümüzün, her sanayicimizin Türk sanayisinin mihenk taşlarında ayrı ayrı ve anlamlı bir yeri var. Öte yandan benim hayatımda da bu salondaki herkes, İSO okulundaki öğrenciliğim boyunca farklı hatıralar ve izler taşıyor” diye konuştu. İSO Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay da, konuşmasında İSO’ya hizmet etme fırsatı yakaladığını, bunun herkese nasip olmadığını ve bu bayrağı ileriye taşımanın en büyük amacı olduğunu ifade etti. Okyay, ‘İSO-İSOV Dün Bugün Yarın Sergisi’nde’ emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu. Ödül törenin ardından 8 Mart 2014 tarihinde açılan İSO’nun birikimlerini paylaşmak, oda ve İSOV’un yaptığı hizmetleri, gerçekleştirdiği çalışmaları anlatmak, gelecek nesillere örnek bir eser bırakmak amacıyla hazırlanan ‘İSO-İSOV Dün Bugün Yarın Sergisi’ gezildi.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-06-03
17 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Lütfi Kırdar'da Genç Türkiye Zirvesi Gerçekleştirildi

İstanbul Sanayi Odası ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle 23-24-25 Mayıs 2014 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde “Genç Türkiye Zirvesi” gerçekleştirildi. Türkiye’nin bilim dünyasında gelişimine katkıda bulunmak üzere düzenlenen “Genç Türkiye Zirvesi”ne, İstanbul Sanayi Odası Vakfı (İSOV) Dinçkök Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileride ROBOTİNO isimli robotla gösteri yaptılar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından lise ve üniversiteler arasında düzenlenen 7. ve 8. Uluslararası Robot Yarışması’nda Hareketli Robotlar kategorisinde “Robotino” ile iki yıldır üst üste Türkiye Birinciliği’ni kazanıyor. Eşyalara konum değiştirme, yön belirleme, cisim ve renk tanıma gibi özelliklere sahip olan Robotino, öğrencilerin endüstriyel robot programcılığında önemli aşamaya geldiklerini kanıtı niteliği taşıyor. Teknoloji ve Sanayi Bakanı Fikri Işık ve İSO Başkanı Erdal Bahçıvan’ın da bulunduğu kalabalık bir izleyici kitlesine şampiyon robotlarıyla gösteri yapan öğrenciler için İSO Başkanı Bahçıvan, “Ülkemizin aydınlık yarınları için tüketimden değil, üretimden itibar kazanmaya çalışan bir gençliğe ihtiyaç duyuyoruz. Gençliğin yaratıcı ve yenilikçi yapısının, bütünsel kalkınmamız için kullanılması gerekiyor” dedi. İSOV Dinçkök Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, standa gelerek kendilerini tebrik eden İSO Başkanı Bahçıvan ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-06-03
6 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Genç Türkiye Zirvesi
6 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Duayenler
17 Photos - View album
Add a comment...

İSO-YTÜ Gençlik Zirvesine Davetlisiniz

İstanbul Sanayi Odası ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle 23-24-25 Mayıs 2014 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde “Genç Türkiye Zirvesi” gerçekleştirilecektir. 7. ve 8. Uluslararası Robot Yarışmasında Hareketli Robotlar kategorisi Türkiye Birincisi olan okulumuz İSOV Dinçkök Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri; Robotino isimli robotuyla Buz Hokeyi gösterisi yapacaktır. Sizleri, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’ndeki standımızı ziyarete bekliyoruz. Katılımınız geçlerimize ve bizlere destek verecektir. Katılım için : 0212 293 54 18 / 0533 360 24 85
Add a comment...

Post has attachment
İstanbul Sanayi Odası Vakfı Dinçkök TEML'den Büyük Başarı

Mesleki ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması, bilgi ve becerileri kullanabilen, bilimsel düşünen, girişimci, rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi amacıyla inşaa ettiğimiz ve 2006 yılında Milli Eğitime hibe ettiğimiz “İstanbul Sanayi Odası Vakfı Dinçkök Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi”yeni bir başarıya daha imza attı… 2007 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığımız ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansıyla (JICA) birlikte lise ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen robot yarışmasında Lisemiz öğrencileri geçen yıl olduğu gibi yine 1.lik derecesi elde ettiler. Hareketli robotlar kategorisinde ROBOTİNO isimli robot ile 1.lik derecesi, başka bir kategoride de 3.lük derecesi elde eden öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve okul yetkililerini tebrik ediyoruz. İstanbul Sanayi Odası ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle 23-24-25 Mayıs 2014 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde “Genç Türkiye Zirvesi” gerçekleştirilecektir. 7. ve 8. Uluslararası Robot Yarışmasında Hareketli Robotlar kategorisi Türkiye Birincisi olan okulumuz İSOV Dinçkök Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri; Robotino isimli robotuyla Buz Hokeyi gösterisi yapacaktır. Sizleri, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’ndeki standımızı ziyarete bekliyoruz. Katılımınız geçlerimize ve bizlere destek verecektir. Katılım için : 0212 293 54 18 / 0533 360 24 85
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-05-20
5 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Robot Yarışması
5 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
İstanbul Sanayi Odası Vakfı Olağan Mütevelliler Heyet Toplantısı Yapıldı...

Vakfımızın 2014 yılı olağan Mütevelli Heyet toplantısı 26 Mart 2014 Çarşamba günü düzenlendi. 

Mütevelli Heyet toplantısından önce düzenlenen yemekte Mütevelli Heyet üyeleriyle  İSO Meclis üyeleri bir araya geldi. 

Vakfın Olağan Mütevelliler Heyet Toplantısı Odakule Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Toplantı Mütevelli Heyet Başkanı Sayın Zeynep Bodur OKYAY’ın Başkanlığında saat 13:30 da başladı. 

Sayın Bodur; Vakfın faaliyetlerini 20 yıldır üyelerinin enerjisi, inancı ve cömertliğiyle sürdürdüğünü belirterek Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişiminde eğitimli kişilerin yetiştirilmesinin ne denli hayati olduğunu belirtti.

Vakfın 2013 yılı faaliyet raporunu ve 2014 yılı çalışma programını Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Cengiz KAYA sundu.

Toplantı sonunda Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erdal BAHÇIVAN Vakfın ülke eğitimine, kültürel, bilimsel ve sosyal gelişimine yaptığı katkılara değindi. İSOV’un, vakıf kültürünün en önde gelen etkin temsilcilerinden birisi olması arzusunu dile getiren Başkan, Vakfa yeni katılan üyelerle birlikte yeni bir heyecan eşliğinde el birliğiyle İstanbul Sanayi Odası Vakfını güçlü ve saygın bir marka haline getirme arzusunu dile getirdi. 
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-03-27
9 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Mütevelli Heyet Toplantısı
9 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
İSOV Yönetimi ve İSO Üyeleri Bursiyer Öğrencilerle Buluştu...

İstanbul Sanayi Odası Vakfı (İSOV) Yönetim Kurulu ile İSO (İstanbul Sanayi Odası) Meclisi üyesi çok sayıda sanayici, İSOV Sakıp Sabancı Konferans Salonu’nda eski ve yeni bursiyerler ile kahvaltıda bir araya geldi.

Sıcak bir ortamda geçen kahvaltıya, İSO Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay, aynı zamanda İSOV Başkanı da olan İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, İSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Adnan Dalgakıran ve İrfan Özhamaratlı da katıldı.

Toplantıda İSO Yönetim Kurulu Üyeleri ile İSOV Mütevelli Heyet Üyeleri, İSO Meclis Üyeleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olmak üzere İSOV’un bugüne kadar burs verdiği öğrenciler de bulundu.

Kahvaltının ardından İSOV Başkanı Erdal Bahçıvan’ın konuşmasıyla başlayan toplantıda, İSOV Dinçkök Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Özkan Çelik, okulla ilgili bir detaylı bir sunum yaptı. İSOV’un eski ve yeni bursiyerleri de kısa birer konuşma ile dinleyicilere duygularını aktardılar.

Sermayenin sadece ‘para’ olmadığını, bilgi ve deneyimin çok daha önemli bir sermaye olduğunu, toplumun faydası için bu üçlünün bir araya getirilmesi gerektiğini vurgulayan İSO Yönetim Kurulu Başkanı, henüz üye olmamış İSO üyesi sanayicilerden bu ulvi görev için İSOV’a üye olmalarını ve destek-katkı sunmalarını beklediklerini ifade etti.

Erdal Bahçıvan, bu toplantının yapıldığı günün anlam ve önemine binaen de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

1994 yılında kurulan İstanbul Sanayi Odası Vakfı dar gelirli ailelere mensup, öğrenimlerinde başarılı olan; İlköğretim öğrencileri, Ortaöğretim öğrencileri, Üniversite öğrencileri (Teknik alanlar), Depremzede çocuklar, Şehit asker çocukları, Şehit polis çocukları ve Şehit öğretmen çocuklarına karşılıksız burs imkanı sağlıyor. Vakıf, halen 500’e yakın öğrenciye burs desteği veriyor.

Toplantıda eski ve yeni bursiyerler de kürsüye çıkarak duygu ve düşüncelerini dinleyicilerle paylaştı. İki eski ve iki aktif bursiyerin yaptığı konuşmalar, dinleyicileri duygulu anlar yaşattı, büyük alkış aldı.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-03-24
22 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded