Profile cover photo
Profile photo
‫ایران حسابدار‬‎
93 followers -
آنچه در مورد حسابداری و مسایل مرتبط با آن باید دانست
آنچه در مورد حسابداری و مسایل مرتبط با آن باید دانست

93 followers
About
Posts

Post has attachment
آشنایی با حسابداری
حسابداری دانشی است که هدف آن ارائۀ اطلاعات مالی دربارۀ یک واحد اقتصادی به استفاده کنندگان برای تصمیم گیری های اقتصادی و پاسخگویی می باشد.

📜مباحثی که در این مقاله آموزشی به آن پرداخته شده، عبارتست از :
🔹 ⁣هدف حسابداری
⁣🔹⁣⁣دورنمای تحصیلی و شغلی
🔹⁣⁣نقش حسابدار
🔹⁣⁣حسابدار در جایگاه رئیس حسابداری
⁣⁣🔹حسابدار در جایگاه مدیر مالی
🔹⁣بازار کار حسابداری و فرصت های شغلی پیشِ رو
و ....
💻 برای مشاهده کامل این مبحث ، به وب سایت ما مراجعه کنید .

Post has attachment
تعریف شرکت و انواع آن
ﺩﺭ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺗﺠﺎﺭﺕ ،ﺷﺮﮐﺖ ﺗﻌﺮﯾﻒ ﻧﺸﺪﻩ ﻭلی ﻗﺎﻧﻮﻥ ﻣﺪﻧﯽ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻣﺎﺩﻩ 571 ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻃﺮﯾﻖ ﺗﻌﺮﯾﻒ ﻣﯽ ﻧﻤﺎﯾﺪ :
ﺷﺮﮐﺖ ﻋﺒﺎﺭﺕ ﺍﺳﺖ ﺍﺯ ﺍﺟﺘﻤﺎﻉ ﺣﻘﻮﻕ ﻣﺎﻟﮑﯿﻦ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺩﺭ ﺷﯽﺀ ﻭﺍﺣﺪ ﺑﻪ ﻧﺤﻮ ﺍﺷﺎﻋﻪ.
ﺷﺮﮐﺖ ﺟﻤﻊ ﺁﻥ ﺷﺮﮐﺘﻬﺎ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﺎﯼ ﺍﻧﺒﺎﺯ ﮔﺸﺘﻦ, ﺍﻧﺒﺎﺯﯼ. لغت نامه ﺩﻫﺨﺪﺍ ﺷﺮﮐﺖ ﺭﺍ ﺷﺮﯾﮏ ﺷﺪﻥ,ﺍﻧﺒﺎﺯ ﮔﺸﺘﻦ, ﻣﺸﺎﺭﮐﺖ ﺍﺗﺤﺎﺩﯾﻪ ﭼﻨﺪ ﮐﺲ ﺑﺮﺍﯼ ﻏﺮﺽ ﯾﺎ ﻧﻔﻌﯽ ﺧﺎﺹ ﻣﻌﻨﺎ ﮐﺮﺩ. ﻭ ﺩﺭ ﺍﺻﻄﻼﺡ ﺍﺟﺘﻤﺎﻉ ﺣﻘﻮﻕ ﭼﻨﺪ ﻣﺎﻟﮏ ﯾﺎ ﻣﺎﻟﮑﺎﻥ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺩﺭ ﺷﯽﺀ ﯾﺎ ﺍﺷﯿﺎﺀ ﻣﻌﯿﻦ ﺑﻨﺤﻮ ﺍﺷﺎﻋﻪ. ﺧﻮﺍﻩ ﺑﻪ ﺣﮑﻢ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺑﺎﺷﺪ ﺷﺮﮐﺖ ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ ﯾﺎ ﻗﻬﺮﯼ.

این مبحث را به ظور کامل در وب سایت مشاهده کنید :http://www.irhesabdar.ir/types-of-company.html

Post has attachment
بيست اشتباه جبران‌ناپذیر هنگام ارائه‌ی اظهارنامه‌ی مالیاتی
مودیان به ویژه مودیان بزرگ بعضا در تهیه ی اظهارنامه ی مالیاتی به نکات بسیار ساده توجه نمی کنند که همین امر میتواند جریمه ای جبران ناپذیر برای آنان باشد. در این نوشتار به 20 اشتباه کشنده و جبران ناپذیر هنگام تهیه و ارائه ی اظهارنامه ی مالیاتی پرداخته می شود.
۱. عدم توجه به SMS سازمان امور مالیاتی (eror کدپستی و آدرس در حوزه‌ی مالیاتی با سامانه‌ی ماده ۱۶۹ ق.م.م.)

۲. عدم توجه به افزایش یا کاهش سرمایه بدون اجرای تشریفات قانون تجارت

۳. عدم توجه به تعدیلات سنواتی طبق دستورالعمل رسیدگی سازمان امور مالیاتی، و استانداردهای حسابداری

۴. عدم دریافت اطلاعات صحیح محاسباتی از ماده‌ی ۱۵۱ ق.م.م و اعمال تعدیلات اختصاصی مربوط به آن

۵. عدم توجه به دستورالعمل تسهیلات دریافتی(بهره)و حساب جاری شرکا به همراه عدم توجه به قرارداد تسهیلات (تفکیک امسال و سنوات آتی)

۶. عدم توجه به طرف‌حساب‌های حساب جاری شرکاء

۷. منفی شدن لحظه‌ای حساب نقد و بانک

مشاهده کامل این مطلب : https://goo.gl/cpb3sU
Photo

Post has attachment
منتظر تخفیف ویژه به مناسبت عید نیمه شعبان در فروشگاه وب سایت #ایران_حسابدار باشید .
تخفیفی فوق العاده (50%) برای تمامی محصولات موجود در فروشگاه .

http://www.irhesabdar.ir/shop
Photo

Post has attachment
دانلود فایل آموزشی نرم افزار همکاران سیستم
بنا به درخواست کاربران عزیز ، فایل آموزشی نرم افزار همکاران سیستم به صورت فایل PDF برای دریافت، آماده است . اما توضیحاتی مختصر در مورد شرکت همکاران سیستم :
همکاران سیستم در سال ۱۳۶۶، با ۱۲۰ هزار تومان سرمایه و توسط جمعی سه نفره کار خود را آغاز کرد. امروز، همکاران سیستم بزرگ‌ترین شرکت نرم‌افزاری بخش خصوصی است؛ شرکت مسلط بر بازار نرم‌افزار ایران با بیش از ۳۵۰۰۰ مشتری در كسب و كارهای بزرگ، متوسط و كوچك و ۱۳۰۰ نفر سرمایه‌ی انسانی. سود همکاران سیستم در سال ۹۳، پس از کسر مالیات ۳۱ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان بوده است.
همکاران سیستم با به‌کارگیری استانداردهای جهانی و از طریق توسعه‌‌ی فناوری اطلاعات در سازمان‌ها و مؤسسات خصوصی و دولتی، می‌کوشد کسب‌ و‌کار مشتریانش را به عنوان شرکای تجاری خود، توسعه دهد.

جزییات بیشتر در وب سایت.
لینک دانلود فایل آموزشی به صورت پی دی اف : http://bit.ly/2hF6zdd

Post has attachment
📢 حل مشکل زبان فارسی در نرم افزار های حسابداری

🔴 با سلام خدمت شما همراهان همیشگی ایران حسابدار . با توجه به سوالات متعدد شما دوستان عزیز در مورد مشکل زبان فارسی در مورد نرم افزار های حسابداری امروز قصد داریم به صورت تصویری این مشکل را حل کنیم .
( البته یادآوری کنم که به این مشکل بارها و بارها در قسمت نظرات وب سایت ،ایمیل و تلگرام به شما دوستان عزیز پاسخ داده ام ) اکنون با توجه به اینکه به صورت تصویری در سایت توضیح داده می شود ، از این پس به هیچ کدام از سوالات و نظرات شما در خصوص مشکل فارسی بودن ، پاسخ داده نخواهد شد !
🔵 نکته : نرم افزار های حسابداری موجود دراین وب سایت صرفا ، تکرار می کنم صرفا جهت یادگیری شما دوستان عزیز می باشد و در صورتی که شما به هر کدام ازنرم افزار ها تمایل پیدا کردین و قصد استفاده همیشگی داشتید نسبت به خریداری آن اقدام کنید. (قابل توجه دوستانی که با کامنت های توهین و تهدید آمیز به مدیریت سایت بی احترامی می کنند و همچنین اقدام به هک وب سایت نمودند که الحمدلله به سرعت مشکل مرتفع گردید، قصد اینجانب فقط و فقط آموزش و انتقال دانش به دیگران است ! )

💻 برای مشاهده جزییات بیشتر حتما به وب سایت مراجعه کنید .

Post has attachment
15🎉 آذر روز حسابدار بر تمای حسابداران عزیز مبارک باد🎉

💰۱۵ آذر هر سال روز حسابدار در ایران است. این روز در گردهمایی ۱۳ آذر ۱۳۸۶ نهادهای حسابداری ایران شامل انجمن حسابداران خبره ایران، جامعه حسابداران رسمی ایران - به عنوان دو انجمن ایرانی عضو آیفک - انجمن حسابداری ایران، انجمن مدیران مالی، و سازمان حسابرسی به این عنوان نام‌گذاری شد.💰

📜تاریخچه نام‌گذاری📜
فدراسیون بین‌المللی حسابداران (آیفک) در سی‌امین سال تاسیس‌اش ۲ تا ۸ دسامبر ۲۰۰۷ (برابر با ۱۱ تا ۱۷ آذر ۱۳۸۶) را به عنوان هفته جهانی حسابداری اعلام کرد و از اعضای خود در همه کشورهای جهان خواست آن هفته را به همین نام اعلام کنند و گردهمایی‌ها یا آیین‌های ویژه‌ای را به همین مناسبت تدارک ببینند. در آن سال، انجمن حسابداران خبره ایران ضمن اعلام این خبر همه نهادهای حسابداری ایران را برای تعیین روزی با عنوان روز حسابدار فرا خواند. بر اساس آن فراخوان و نشست‌هایی که سپس بین رهبران انجمن حسابداران خبره ایران، جامعه حسابداران رسمی ایران - به عنوان دو انجمن ایرانی عضو آیفک - انجمن حسابداری ایران، انجمن مدیران مالی، و سازمان حسابرسی تشکیل شد، سرانجام، در گردهمایی ۱۳ آذر ۱۳۸۶ روز ۱۵ آذر هر سال به عنوان روز حسابدار در ایران نام‌گذاری شد.
Photo

Post has attachment
آئین نامه شرایط عرضه سهام
هیئت وزیران بنا به پیشنهاد جلسه مورخ 1386/09/12 شورایعالی بورس و با استناد به ماده 2 و بندهای 2 و 3 ماده 4 قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران مصوب 1384، آئین نامه شرایط عرضه سهام شركت های مشمول واگذاری در بورس یا بازار خارج از بورس را به شرح زیر تصویب نمود:
ماده 1: به منظور حمایت از حقوق سرمایه گذاران و با هدف سامان دهی، حفظ و توسعه بازار شفاف، منصفانه و كارای اوراق بهادار، واگذاری شركت ها و سهام متعلق به دولت از طریق بورس اوراق بهادار یا بازار خارج از بورس قبل از واگذاری، در زمان واگذاری و پس از آن، در چارچوب مقررات این آئین نامه و سایر مقررات بورس خواهد بود.
جزییات بیشتر را در وب سایت مشاهده کنید .

Post has attachment
افزایش سرمایه شركت های پذیرفته شده در بورس
تعاریف
ماده 1: اصطلاحات به كار رفته در این دستورالعمل به شرح زیر است:
بورس: منظور سازمان كارگزاران بورس اوراق بهادار تهران است.
شركت: منظور شركت پذیرفته شده در بورس است.
گواهی نامه حق تقدم (حق خرید): گواهی نامه ای است كه در آن میزان حق تقدم در خرید سهم، وجوه قابل واریز و مطالبات سهامدار در صورتی كه وجود داشته باشد، قید شده است.
گواهی نامه نقل وانتقال و سپرده سهام: گواهی نامه ای است كه دارایی سهام و میزان سهام سپرده شده سهامدار را نشان می دهد.
ماده 2: شركت مكلف است برای افزایش سرمایه، علاوه بر رعایت قانون تجارت، مفاد این دستورالعمل را رعایت نماید.
جزییات بیشتر را در وب سایت مشاهده کنید .
Wait while more posts are being loaded