Profile cover photo
Profile photo
İnter BiLgi - BiLgi Arşivi
85 followers -
Teknoloji, Sosyal Medya, Webmaster Bilgileri
Teknoloji, Sosyal Medya, Webmaster Bilgileri

85 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
5G Kablosuz Geniş Bant Teknolojisi Nedir?

Muhtemelen 5G teknolojisi ve mobil iletişimde nasıl devrim yaratacağı konusunda çok fazla yutturmaca duydunuz. Çok daha hızlı ve mevcut 4G LTE'nizin yerini alıyor, ancak bir dakika bekleyin. Tüm yeni teknolojilerde olduğu gibi (4K UHD), bazı artan acılardan kurtulacak ve bunun için cihazların hazırlanması gerekiyor. Şu anda, yalnızca seçili ABD şehirlerinde mevcuttur ve önceki kablosuz teknoloji gibi zamanla genişletilecektir. Bununla birlikte, 5G büyük bir sorun ve sonuçta bağlı cihazlar ve evler için bir oyun değiştirici olacak. Yeni teknolojiye, kısa ve uzun vadede sizin ve benim için ne anlama gelebileceğini daha yakından inceleyelim.

#5G #Mobile #5GTeknolojisi

https://interbilgi.com/8953/5g-kablosuz-genis-bant-teknolojisi-nedir.htm
Add a comment...

Post has attachment
Google Asistan'ı Ana Sayfa Düğmesinden Kaldırma

Google Asistan, 2016 yılında tanıtıldı ve aslen Google Pixel cihazlarına özeldi. 2017 yılının sonlarında yapay zekaya sahip sanal asistan Android 5.0 Lollipop ve üstünü çalıştıran tüm Android cihazlara geldi.

Google Asistan güçlü ve havalı olsa da, herkes bunun hayranı değil. Temelde bir telefonun ana anahtarını kaçırdığı için. Bu oldukça sinir bozucu olabilir çünkü asistan yanlışlıkla Ana Sayfa tuşuna bastığınızda görünür.

Böylece, sihirbazın başlamasını önlemek için Ana Sayfa düğmesine uzun basmak istiyorsanız işte nasıl yapılacağı.

#GoogleAsistant #Google #Google Asistan

https://interbilgi.com/8941/google-asistani-ana-sayfa-dugmesinden-kaldirma.htm
Add a comment...

Post has attachment
Telefonunuz, reklamverenlerin, alışkanlıklarına göre reklamları hedeflemek için kullanabilecekleri çok sayıda veriye sahiptir. İzleme kimliğini sıfırlamak ve reklam kişiselleştirmeyi devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Android veya iOS’ta Reklam İzlemeyi Sınırlama ve Reklam Kimliğinizi Sıfırlama İşlemi

Reklam, teknoloji şirketlerinin herkese bu kadar harika, eğlenceli ve kullanışlı uygulamalar ve hizmetler sunmasını sağlar. Telefonunuz, reklamverenlerin günlük telefon kullanımlarının hedefli reklamlar sunmak için kullandıkları özel bir profilini oluşturmak için kullandıkları bir dizi bilgi içerir. Reklam kimliğini tamamen devre dışı bırakamazken, Android ve iOS reklamı sıfırlamanın yollarını sunar. Promosyon kimliğinizi nasıl sıfırlayacağınızı ve kişiselleştirilmiş reklam profili izlemeyi nasıl iptal edeceğinizi öğrenin.

#Android #iOS #Ads #Tracking

https://interbilgi.com/8920/android-veya-iosta-reklam-izlemeyi-sinirlayin-ve-reklam-kimliginizi-sifirlayin.htm
Add a comment...

Post has attachment
Windows 10 Hesap Şifreleri Nasıl Sıfırlanır?

Bir kullanıcı hesabının şifresini unutmuş olan Windows 10 kullanıcıları artık bu hesaba giriş yapamazlar. Hesap türüne ve diğer parametrelere bağlı olarak şifreyi sıfırlamak için bazı seçenekler vardır: BT departmanı tarafından yönetilen bir iş hesabı veya özel bir hesap olup olmadığı.

Windows 10 iki ana hesap türünü destekler: yerel hesaplar ve Microsoft hesapları. Yerel hesaplar yalnızca cihazda bulunur, Microsoft genel olarak hesaplar.

Hesap türü, bir hesap şifresinin sıfırlanıp sıfırlanmayacağını belirler. Hesap şifresi çevrimiçi olarak sıfırlanabildiği için çözüm Microsoft hesapları için kolaydır.

#Microsoft #Windows

https://interbilgi.com/8911/windows-10-hesap-sifreleri-nasil-sifirlanir.htm
Add a comment...

Post has attachment
Windows 10 Home aygıtlarında gpedit.msc (Grup İlkesi) Özelliğini Etkinleştirme

Windows 10’da gpedit.msc nedir? Windows 10’da gpedit.msc ne işe yarar? Windows 10’da gpedit.msc özelliği nasıl etkinleştirilir?

Grup ilkesi düzenleyicisi gpedit.msc, yalnızca Windows 10 işletim sistemlerinin Professional ve Enterprise sürümlerinde kullanılabilir.

#Windows #gpedit.msc

https://interbilgi.com/8903/windows-10-home-aygitlarinda-gpedit-msc-grup-ilkesi-ozelligini-etkinlestirme.htm
Add a comment...

Post has attachment
Oyun severler her zaman koleksiyonlarına eklemek için yeni şeyler ararlar. PC / dizüstü bilgisayarlar, oyuncuların oynamaktan hoşlandıkları cihazlardır. Xbox bazı muhteşem oyunlar sunan böyle bir konsol. Ancak bu oyunu Xbox konsolu olmadan oynayamıyoruz. Bu yazıda PC’niz de ve MAC’iniz de Xbox oyunlarının bulunduğu oyunla ilgili tam bir eğitim bulacaksınız. 2019’da Windows ve MAC için bu en iyi Xbox One emülatörlerine bir göz atalım

Oynamak insanlar için bir hobi haline geldi. En iyi oyun deneyimini elde etmek için, insanlar oyun klavyeleri ve fareleri, daha iyi grafik kartları ve hatta Xbox’lar, oyuncuların oyun oynaması için özel donanımlar satın alıyor.

Bir Xbox’taki oyun deneyimi çoğu oyun cihazıyla veya donanımıyla karşılaştırılamaz. Ancak, her oyuncunun en iyi oyun ortamını yaşamak için bir Xbox satın alması mümkün değildir.

#Xbox #Windows #Mac #Emulator

https://interbilgi.com/8891/windows-pc-ve-mac-icin-en-iyi-5-xbox-one-emulator-2019.htm
Add a comment...

Post has attachment
Semantik Seo nedir? Semantik arama nedir? Semantik arama seo için ne kadar önemli? Semantik Arama seo için ne kadar önemli?

Arama motoru optimizasyonu çok yaygın olarak kullanılmakta ve dijital pazarlama çağında tanımlanmaktadır. Daha iyi SEO olarak bilinen arama motoru optimizasyonu, şirketlerin İnternet'te ki arama botlarının sitelerini tanımasını sağlamak için anahtar kelimeler kullanma şeklidir. Birçok girişimci, web sitelerinin algılanmasını sağlamak için giderek farklılaşmaya güveniyor. Semantik (Anlamsal) arama sorguları, web sitelerini farklılaştırmanın bir yoludur!

#SEO #SemanticSearch #SemantikArama

https://interbilgi.com/8885/semantik-arama-seo-icin-neden-ve-ne-kadar-onemli.htm
Add a comment...

Post has attachment
DaFont, ücretsiz fontlar için en sevdiğim yer. Ne zaman güzel fontlara ihtiyacım olursa, DaFont‘a giderim. DaFont’un bu kadar popüler olmasının nedeni, büyük font koleksiyonu ve indirilmesidir. Site gezinmek kolay ve kolay görünüyor. DaFont’da Comic, Groovy, Old School, Decorative, Horror, Romance vb. Gibi çeşitli kategoriler mevcuttur.

#DaFont #Font

https://interbilgi.com/8871/dafonta-en-iyi-10-alternatif-dafont-benzeri-siteler.htm
Add a comment...

Post has attachment
Bloatware Xiaomi Cihazınızdan Nasıl Kaldırılır (Kök (Root) Gerekmez) ?

Xiamoi telefonlardan Bloatware nasıl kaldırılır? Bloatware Xiamoi telefonlardan nasıl kaldırılır?

Xiaomi, bütçe cihazları ile akıllı telefon dünyasını hızla devralıyor. Hindistan ve Çin pazarına hakim olan şirket, bir amiral gemisi cihazının özellikleriyle birlikte düşük fiyatlı akıllı telefonlar sunmayı başarıyor.

#Xiaomi #Bloatware #Android

https://interbilgi.com/8848/bloatware-xiaomi-cihazinizdan-nasil-kaldirilir-kok-gerekmez.htm
Add a comment...

Post has attachment
Snapchat Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Bu yayını indirdiğinizde, bir Snapchat kullanıcısısınız. Snapchat’in sizi bağımlı hale getirebilecek en iyi trend uygulamalarından biri olduğunu biliyorum. Fakat bir şekilde, hesaplarımızı bu sosyal medyadan silmemiz gereken farklı durumlar var. Snapchat hesabınızı kolayca silmek için çok az talimat var. İşte bunu silmek için tüm kolay yolları tartıştık!

#Snapchat


https://interbilgi.com/8823/snapchat-hesabi-kalici-olarak-nasil-silinir?.htm

Add a comment...
Wait while more posts are being loaded