Profile cover photo
Profile photo
Idan Barir
177 followers -
عيدان برير • עידן בריר
عيدان برير • עידן בריר

177 followers
About
Posts

Post has attachment
Using scanner app #CamScanner and loving it! It digitizes any paper documents and saves me so much time. Get it here: http://cn2.me/15fti6

Post has attachment

Post has shared content

Post has attachment
חייב לכתוב תגובה, חייב לכתוב תגובה, חייב לכתוב תגובה...

Post has attachment

Post has attachment
אתמול שודרה בגלי צה"ל עדותה המרתקת של החטופה היזידית המשוחררת אח'לאס ח'דר, שהכין בכישרון וסבלנות חברי היקר +ג'קי חוגי. העדות של אח'לאס מטלטלת וצריכה להישמע על ידי כל אחד מאיתנו.

זה קרה לה, נערה תמימה בת 14 (!) לפני שנתיים, עד שברחה לבסוף ממקום שביה, אבל זה קורה גם היום, יום-יום ושעה-שעה, לכמעט 3000 נשים יזידיות שהיו פחות ברות מזל מאח'לאס ונותרו בשבי, עד היום, שנתיים פחות כמה ימים, נתונות לאונס יומיומי על ידי הדוחים והנפשעים שבאנשים.

אנא, האזינו ובעיקר שתפו. שתפו גם מבלי להאזין. שתפו כדי שהדברים יגיעו רחוק.

אני מצרף כאן את תרגום הדברים שאמרה אח'לאס בהקלטות, באדיבותו של ג'קי. אם אתם משתפים את הפוסט, אנא ודאו שהם מצורפים לפוסט שלכם.

<<<על רצח אביה>>>
לנגד עיני הרגו את אבא שלי. הוא התקשה ללכת, אז כדי להיפטר ממנו, וכדי שלא יעיק עליהם, הרגו אותו. אני - ראיתי את הדם של אבא שלי. גהרתי על גופתו, אבל אחד מהם, מאנשי דאעש, משך אותי לאחור. הוא לא איפשר לי לרכון על גופתו.

<<<על אבראהים, איש דאע"ש בן הכפר שלה>>>
נישקתי את ידו, אמרתי לו – אל תחלל את הכבוד שלי. אל תאנוס אותי. הוא אמר: את כופרת, את לא בנאדם. אתם היזידים וגם הנוצרים, מגיע לכם. כי אתם כופרים. אינכם עובדים את אלוהים, ולא את שליחו.

<<<על חברתה, ג'יהאן>>>
שניים באו מסוריה, רצו לקנות אותי ואת החברה שלי. כשראיתי אותו, התעלפתי. נראה כמו חיה. החזקתי בידה, אמרתי להם: 'אל תקחו את החברה שלי'. לא הפסקנו לבכות. לקחו אותה לסוריה. שלושה ימים אחרי שהגיעה לשם – היא התאבדה.

<<<על זריקת הגופות למזבלה>>>
פתאום הם קיבלו טלפון: אמרו להם, הנערה שמכרתם לנו התאבדה. הם ענו להם: תשליכו אותה לאשפה, שהכלבים יאכלו אותה. היא כופרת.

<<<על הספל>>>
אחרי יומיים הביאו לי מים. לא יכולתי להחזיק את הספל, מרוב עינויים ומכות. הוא נפל מהיד שלי, ונשבר. לקחתי אחד הרסיסים וחתכתי את הוורידים. נפצעתי ואיבדתי הכרה. באו ויצקו עלי מים כדי להעיר אותי.

<<<על ניסיונות ההתאבדות>>>
ארבע פעמים ניסיתי להתאבד. פעמיים ניסיתי לחתוך ורידים. פעם לקחתי 150 כדורים, ופעם שתיתי בנזין. כולן נכשל. אלוהים רצה לתת לי הזדמנות אחרונה. כדי שאחיה ואצא מידם של הכופרים האלה ואפעל למען הבנות בשבי שלהם. שאעמוד מולם ואבייש אותם. שאהיה סמל. סמל לַבָֹּנות שכל יום מתות אלף פעמים. גם אני, כל יום מתה אלף פעמים מחדש.

<<<תשובה לשאלה האחרונה>>>
השאלה מתקבלת בברכה, היא אומרת. אבל החיים שלי לבשו שחורים לנגד עיני. לא ראיתי חיים. אנסו אותי בצורה הנפשעת ביותר. אני פוחדת מהחיים שלי. פוחדת מהגוף שלי. אפילו ממראה פניי אני פוחדת. השאלה הזאת קצת קשה.

Post has attachment
הרבה שאלו אותי בימים האחרונים, בעקבות קמפיין סחר ובכלל, על אמיתות הידיעות על כל שדאע"ש שרף 19 נשים יזידיות במוסול. כמה שאלו גם לדעתי בעניין האמירה של מזכ"ל האו"ם בעניין הכספים שהועברו לדאע"ש מהיזידים. התשובות שנתתי הפתיעו כמה שואלים והחלטתי לכתוב על זה.

בקיצור נמרץ אגיד שעד שלא תובאנה הוכחות, לא נשרפו 19 נשים. העיתונים שפרסמו את זה בוודאי חושבים שהם עשו טובה גדולה ליזידים כששמו במרכז הבמה את העניין אבל הם חטאו ופשעו פעמיים - פעם אחת בכך שהנושא כלל אינו הנשים החטופות אלא דאע"ש והמפלצתיות שלו והתקשורת העולמית עושה כאן את העבודה בשבילך הארגון המתועב הזה יותר מכפי שהוא אי פעם יוכל לבקש.

החטא השני הוא בכך שהדיווח הוא בגדר מעט מדי ומאוחר מדי (וכאמור, גם מסיבות לא ענייניות): אם הנשים החטופות היו מעניינות את התקשורת, היו לה שנתיים ארוכות לדווח על הסבל היומיומי שלהן וכל הגיהינום שהן עוברות ולקרוא באופן נחוש לשחרורן. מיותר להזכיר שזה לא ממש קרה.

אז לא, כל עוד לא קיבלתם הוכחות, אל תאמינו לסיפור על שריפת הנשים ודעו שכל התמונות שראיתם היו מזויפות. אל תאמינו לכל סיפור על דאע"ש באופן אוטומטי, גם אם פורסם בגארדיאן, בנ"י טיימס או באינדיפנדנט. הארגון הזה עושה דברים רעים ונוראים ולא צריך שקרים, שמועות או גוזמאות כדי להעצים את זה.

אני מרגיש קצת מוזר לכתוב את הדברים הללו. הרי אני הראשון שרוצה שייכתבו על נושא החטופות, אבל לפעמים, כך לימדוני רבותיי, יש חשיפה שלא רק שאינה מועילה, היא אף מזיקה והרסנית. הדרך לגיהינום רצופה כוונות טובות. אמצעי התקשורת ששיתפו פעולה עם הסיפור הזה (ועם סיפור מזכ"ל האו"ם) חשבון שבאו לברך אך יצאו מקללים וצריכים לקבל את הכרטיס הצהוב (הייתי מוציא אדום, אך במה זה היה מועיל...?)

Post has attachment
Coming soon from Google...

Post has attachment
חדש שלי באתר #העין_השביעית על קולות של מהפכה מרחובות בגדאד ועל שדר טלוויזיה שהוביל את הסנטימנט העממי נגד הפוליטיקאים ואנשי הדת (אם בכלל עוד נותר ביניהם הבדל בעיראק) אך לא זכה להגיע אל הארץ המובטחת של הובלת המחאות בזמן אמת.

Post has attachment
I save a lot of sketchbook lists and notes which I shoot with my smartphone camera and upload to Keep. I keep a lot of these collections in my Keep but in the last 2-3 weeks a weird message started to appear in random pictures - "Whoops! There was a problem displaying this image (see attached screenshots). Sometime the error message is followed by "retrying" and in other instances, it's only the error message.

Many of the images in these collections are simply lost this way. Some of them I managed to retrieve on the Android app, but many don't appear there as well.

Does anyone know what's the problem? I should mention perhaps that I use Firefox and not Chrome (not sure if that makes a difference).

Thanks in advance!
Photo
Photo
4/20/16
2 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded