Profile cover photo
Profile photo
icesi
21 followers -
درباره ما
درباره ما

21 followers
About
Posts

Post has attachment
انکودر چیست؟

به طور کلی انکودر ها به تجهیزی گفته میشود که یک حرکت مکانیکی(خطی و دورانی) را به سیگنال الکتریکی تبدیل کرده تا بتوان مشخصه های متفاوتی را از آن سیگنال مورد استفاده قرار داد،یا به طور ساده تر انکودر ها وسیله ای هستند که حرکت دورانی یا خطی را به سیگنال دیجیتالی ۰ یا ۱ تبدیل کرده البته نا گفته نماند که بعضی از سری های انکودر ها خروجی آنالوگ(۰ تا ۱۰ ولت و یا ۴تا۲۰میلی آمپر) دارند.
ادامه در:
http://icesi.ir/16/what-is-encoder
Add a comment...

Post has attachment
ترانسمیتر چیست
در کارخانجات صنعتی که پروسه تولید به صورت گسترده در حال انجام است تجهیزات و دستگاههای اندازه گیری و کنترلی جهت نظارت بر تولید به طور متمرکز با سیستم های مانیتورینگ در اتاق فرمان انجام می پذیرد به طوریکه تمامی پروسه تولید با المان های موجود در دسترس کنترل کننده قرار دارند. تا در مواقع لازم نظارت و یا کنترل متغیرها در تمامی نقاط کارخانه را صورت پذیرد.
ادامه در :
http://icesi.ir/19/transmitter/
Add a comment...

Post has attachment
اتوماسیون صنعتی در یک نگاه
این روز ها سخت است تصور کرد پروسه تولیدی را بدون سیستم های اتوماسیون صنعتی، نیازهای رو به رشد در محصول با کیفیت بالا و ...
هرم و نمای اتوماسیون در یک نگاه را در لینک زیر ببینید:
http://icesi.ir/14/overview-industrial-automation/
Add a comment...

Post has attachment
کتاب renewable energy conversion transmission and storage


نویسنده: Bent Sørensen

نکته: این کتاب به زبان انگلیسی می باشد.
دانلود در لینک زیر:
http://icesi.ir/17/energy-conversion-transmission-and-storage/
Add a comment...

Post has attachment
اندازه گیرهای فلو
در صنایع نفت،گاز،پتروشیمی و آب یکی از مهمترین پارامترهایی که باید در سیستم و پروسه اندازه گیری شود و دقت اندازه گیری آن بسیار مهم است فلومترهای هستند،فلومتر ها اساسی ترین نقش را در پروسه ها ایجاد می کنند،این نقش در موارد و مکانهای مختلف اهمیت مختلفی دارد.
ادامه در لینک زیر:
http://icesi.ir/18/flow-meters/
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
نشریه صنعت هوشمند یکی از مجلاتی می باشد که در زمینه کنترل و اتوماسیون صنعتی به صورت ماهنامه بر روی میز متخصصین این عرصه قرار میگیرد،مطالبی که در این مجله نشر میشود ،به صورت خبری و آموزشی بوده که یکی از پرمخاطب ترین مجلات تخصصی می باشد.
Add a comment...

Post has attachment
گزارشی از نمایشگاه صنعت برق ۱۳۹۴

پانزدهمین نمایشگاه صنعت برق ایران از ۱۷ آبان ماه ۱۳۹۴ در روز یکشنبه با حضور کثیری از صنعت گران برق آغاز شد این نمایشگاه که در ۴ روز صورت گرفت با نمایش حدود ۵۰۰ غرفه از شرکت های داخلی و خارجی از رویدادهای  مهم صنعت برق  می باشد. شرکت کنندگان با رویکردهای متفاوت از صنعت برق حضور یافته و گستردگی این صنعت را دوباره با اجتماعی نسبتا مناسب در مقابل بازدیدکنندگان قرار دادند. استقبال خوب متخصصان و مهندسان صنعت برق ایران از این نمایشگاه نسبتا مورد تایید بود به طوری که حتی در ۲روز میانی نمایشگاه که با بارش باران همراه شده بود بازدیدکنندگان زیادی از ۲سالن میلاد و خلیج فارس بازدید نمودند.
سالن خلیج فارس از مهمترین سالن ها بود که شاهد میزبانانی همچون شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران(مپنا)، شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی ، شرکت مدیریت شبکه برق ایران، شرکت فرآب،کرمان تابلو، ایران ترانسفو ، آریا ترانسفو و سندیکای صنعت برق ایران برای بازدید کنندگان این صنعت نوآوری ها و خدمات ارزشمند خود رابه نمایش کشیده بودند.
سالن ۳۸ و میلاد نیز به صورت جامع شرکت هایی از کشور های ژاپن، کره ،چین و ترکیه را درخود گنجانده بودند ، که البته دراین سالن ها شرکت های معتبر داخلی نیز در کنار آنها فعالیت داشتند.
در کل گستردگی این نمایشگاه ۱۵ سالن و ۱۱ محوطه فضای باز را تحت پوشش داشت که به صورت تصویری برای شما آورده شده است

نمایشگاه صنعت برق
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded