Profile cover photo
Profile photo
INF-MEDIA USŁUGI INFORMATYCZNE SIEDLCE
4 followers
4 followers
About
Posts

Najnowsze wersje rozwiązań ESET dla użytkowników domowych i małych firm już 25 października!

Premiera nowych wersji produktów ESET dla użytkowników domowych i małych firm (do 4 stanowisk) odbędzie się 25 października! Już teraz przesyłamy kilka najważniejszych informacji.

ZMIANY W PORTFOLIO

Wraz z najnowszą wersją ESET zmienia swoje dotychczasowe portfolio usuwając z niego rozwiązanie ESET Smart Security. Program ten zostaje zastępiony przez ESET Internet Security, wyposażony w najnowszej wersji w Anti-Theft. Wśród dostępnych rozwiązań znajdą się:
• ESET NOD32 Antivirus – legendarny program antywirusowy;
• ESET Internet Security – następca ESET Smart Security, pakiet bezpieczeństwa, zapewniający kompletną ochronę komputera podłączonego do Internetu;
• ESET Smart Security Premium – pakiet bezpieczeństwa klasy premium dla najbardziej wymagających użytkowników;
• ESET Security Pack 1+1 – pakietu programów do ochrony 1 komputera (PC, Mac) i 1 smartfona/tabletu (z Androidem).
• ESET Security Pack 3+3 – pakietu programów ESET do ochrony 3 komputerów (PC, Mac) i 3 smartfonów/tabletów (z Androidem);
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
WannaCrypt / Wana Decrypt0r 2.0 / Wanacry – jak się chronić?

Mowa jest już o co najmniej 200 000 zainfekowanych komputerach na całym świecie. Robak/ransomware znany jako WannaCrypt / Wana Decrypt0r 2.0 / Wanacry rozpowszechnia się wyjątkowo szybko. Zobaczmy jak możemy się chronić.

Zanim zaczniemy, warto powtórzyć, że atak rozpowszechnia się przez sieć – wykorzystywana jest przede wszystkim komunikacja na port 445 TCP (protokół SMB).

Obecnie najszybsza i skuteczna metoda to zaktualizowanie Windowsów.

Jeśli masz wspieraną wersję Windows (np. 7, 8.1, 10, 2008 server) aktualizacja przyszła marcu tego roku. Sprawdź czy masz wgrane wszystkie poprawki.
Jeśli masz niewspierany system operacyjny – np. Windows XP, Windows 2003 Server, czy starą Vistę – Microsoft wypuścił na nie dedykowane patche. Zainstaluj je ręcznie.

Źródło: https://sekurak.pl/wannacrypt-wana-decrypt0r-2-0-wanacry-jak-sie-chronic/
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nemucod atakuje w Europie! W Polsce jest już numerem 1!


Eksperci ostrzegają – w Europie w błyskawicznym tempie rozprzestrzenia się wirus komputerowy Nemucod, którego celem jest szantaż i wyłudzenie pieniędzy od swoich ofiar. Kamil Sadkowski z krakowskiego laboratorium antywirusowego firmy ESET podkreśla, że wśród wszystkich wykrywanych obecnie w Polsce zagrożeń co trzecie to Nemucod. Tym samym jest to obecnie najbardziej aktywne zagrożenie komputerowe w kraju.

Zagrożenie rozprzestrzenia się za pośrednictwem wiadomości mailowych, które zawierają złośliwy plik. Cyberprzestępcy wysłają wiadomości, które poprzez socjotechniczne sztuczki przekonują odbiorców do otwarcia zainfekowanego załącznika – archiwum zip. W rzeczywistości to plik JavaScript. Po otwarciu załącznika, zagrożenie zostaje zainstalowane na komputerze ofiary, a następnie pobiera z sieci kolejne wirusy.

- Nemucod pobiera z sieci zagrożenie typu „ransomware” takie jak TeslaCrypt lub Locky, które szyfruje pliki na komputerze ofiary i żąda okupu za odblokowanie do nich dostępu. TeslaCrypt i Locky używają standardów szyfrowania podobnych do tych stosowanych przez instytucje finansowe podczas zabezpieczania płatności online, co oznacza, że odszyfrowanie takich danych może okazać się niemożliwe – mówi Kamil Sadkowski, analityk zagrożeń z firmy ESET.

Eksperci z firmy ESET przygotowali kilka rad, które pomagają uniknąć zainfekowania komputera złośliwym programem:

Nie otwieraj załączników przesyłanych w wiadomościach mailowych od nieznanych nadawców.
Poinformuj o zagrożeniu swoich kolegów – mogą przez przypadek kliknąć w zainfekowany załącznik.
Regularnie twórz kopie zapasowe swoich danych i przechowuj je na zewnętrznych nośnikach danych (np. dyskach USB) lub w chmurze.
Regularnie instaluj aktualizacje systemu operacyjnego i innych programów znajdujących się na komputerze.
Wyposaż swój komputer w program antywirusowy i zadbaj o regularną aktualizację bazy sygnatur wirusów.

Źródło: http://www.eset.pl/O_nas/Centrum_prasowe/Aktualnosci,news_id,11344
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Photo
03.03.2017
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Ferro Backup System 5™
SIECIOWY SYSTEM BACKUPU i ARCHIWIZACJI DANYCH
Bezterminowa licencja na 5stanowisk: 490pln brutto

ZAPRASZAMY!

Ferro Backup System™ (FBS) to profesjonalny, sieciowy system backupu i archiwizacji danych przeznaczony dla firm i instytucji. Pozwala chronić dane przechowywane na stacjach roboczych, laptopach i sieciowych serwerach plików pracujących pod systemami Microsoft Windows®, Novell NetWare®, Linux, MacOS.

Dzięki Ferro Backup System™ w kilka chwil wykonasz backup plików lub całego systemu operacyjnego i zabezpieczysz krytyczne dla funkcjonowania Twojego przedsiębiorstwa informacje przechowywane na komputerach podłączonych do sieci lokalnej.

-Od 60% do 80% krytycznych danych jest przechowywanych w komputerach biurowych i laptopach.
-90% laptopów i komputerów biurowych nie jest nigdy poddawanych procesowi archiwizacji.

Niskie koszty wdrożenia rozwiązania
Ferro Backup System nie wymaga drogiego serwera, serwerowej wersji systemu operacyjnego, czy też napędów taśmowych. Ze względu na to, że backup danych odbywa się już po stronie stacji roboczych a nie na serwerze, na serwer backupu można przeznaczyć zwykły, tani komputer PC z większym dyskiem twardym.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Tablica Promethean 78 Touch DryErase - Zestaw 1 (el. 1/6 zawiera: tablicę interaktywną, Projektor Benq MX507 DLP XGA/3200ANSI/13000:1, głośniki Genius, kabel VGA/ kabel zasilający)
Cena promocyjna: 5299pln brutto*

Cena obowiązuje do 02.12.2016r
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded