Profile cover photo
Profile photo
Hotelová škola Plzeň Skvrňany
8 followers
8 followers
About
Hotelová škola Plzeň Skvrňany's posts

Post has attachment
Příprava na praxi
Studenti v Domě přírody CHKO Český les v Klenčí pod Čerchovem, kde budou v rámci své letošní odborné letní praxe získávat praktické zkušenosti zapojením do běžného provozu centra. http://www.hotelova-skola-plzen.cz/cesky-les-priprava-na-praxi
Během nácviku provázeli žáky ze základních škol a seznamovali je s praktickými ukázkami přírodnin a ekologických souvislostí v rámci daného území.
Hotelová škola spolupracuje v rámci praxí také s CHKO Slavkovský les.
PhotoPhotoPhoto
23.05.17
3 Photos - View album

Post has attachment
Válka profesora Klamma
Tělocvična hotelové školy zaplněná školními lavicemi a ani nedutajícími studenty. Probíhá vyučovací hodina literatury na gymnáziu - divadlo Minor – Válka profesora Klamma, v hlavní a jediné roli vystupuje se svým monologem vynikající herec Oldřich Navrátil. Ztvárňuje postavu profesora, kterému je studenty dávána za vinu tragédie, jež se stala před rokem na tomto gymnáziu.
Profesor obhajuje své zásady a snaží se vysvětlit svoji pravdu, nastiňuje postoj pedagoga a studenta k důležitosti a kvalitě vzdělání a dotýká se i slabin současného školství. http://www.hotelova-skola-plzen.cz/valka-profesora-klamma 
PhotoPhotoPhotoPhoto
22.05.17
4 Photos - View album

Post has attachment
Studenti hotelové školy na Rallye Plzeň
V květnu se třídy HC2 a HC3 zúčastnily interaktivní hry Rallye Plzeň, kterou pořádá spolek Knoflík. Studenti byli losováním rozděleni do skupinek po pěti, každá z nich dostala obálky, které je pomocí různých indicií prováděly centrem města. Těmito indiciemi byly portréty slavných osobností, fotografie či různé předměty, které souvisí s kulturou, sportem, historií či hospodářstvím v Plzni. http://www.hotelova-skola-plzen.cz/rallye-plzen
Kromě hledání následujícího stanoviště, měli soutěžící zodpovědět otázky týkající se právě té ulice, ve které se nacházejí. Některé úlohy byly řešeny pomocí morseovky a jiných rébusů. Na skupinku, která dorazila do cíle v nejkratším čase se správně vyplněným dotazníkem, čekala výhra v podobě spousty sladkých odměn. Otázky byly psány v angličtině i němčině, účastníci si tedy měli možnost procvičit znalosti těchto jazyků. Studenti si hru užili a určitě prohloubili všeobecné znalosti týkající se nejen centra Plzně.
PhotoPhotoPhoto
17.05.17
3 Photos - View album

Post has attachment
Londýn 2017
Studenti Akademie hotelnictví a cestovního ruchu vyrazili v dubnu na nejvýznamnější zájezd letošního roku - do Londýna ve Velké Británii. Zájezdu se zúčastnilo 46 studentů naší školy a 3 učitelé. http://www.hotelova-skola-plzen.cz/londyn-2017 Nabitý program zahrnoval čtyři dny přímo v hlavní metropoli – v Londýně. Během pobytu navštívili studenti všechny významné památky Londýna, včetně muzeí i slavného nákupního centra Harrods či nultého poledníku v Greenwichi. Studenti byli ubytováni v hostitelských rodinách, kde si procvičili své jazykové znalosti.
Akce byla pečlivě naplánována, studenti se ve ,,světě,, neztratili a všichni se šťastně vrátili obohaceni o mnoho nových zážitků a zkušeností.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
02.05.17
6 Photos - View album

Post has attachment
Akademie hotelnictví a cestovního ruchu je skutečně dobrá škola.
Začíná druhé kolo přijímacího řízení. Ještě se můžete přihlásit ke studiu pro rok 2017/2018. Přihlášky podávejte od 28. 4. 2017 do 28. 5. 2017.

Informace získáte na webu školy http://www.hotelova-skola-plzen.cz/ nebo osobně na adrese školy Nade Mží 1, Plzeň-Skvrňany
Přijďte mezi nás – Těšíme se na vás #stredniskola #plzen #hotelovaskola
Photo

Post has attachment

Post has attachment
CR1 v centru Plzně
Třída CR1 vydala na prohlídku historického centra Plzně. http://www.hotelova-skola-plzen.cz/cr1-v-centru-plzne
Studenti si zahráli na průvodce, každý si vybral jednu pamětihodnost a o té poreferoval ostatním dvojjazyčně, v českém i německém jazyce. Strávili tak velmi příjemné slunečné dopoledne, při kterém pochytili nejen pár nových německých slovíček, poznali zatím nepoznané z Plzně, ale hlavně „okusili“, jaké je to mluvit před skupinkou lidí v cizím jazyce.

Post has attachment
Dne 23. března se žáci třídy HC2 zúčastnili exkurze do Konstantinových Lázní. Měli možnost ochutnat místní léčivý pramen, podívali se do hotelů Prusík a Lowenstein. http://www.hotelova-skola-plzen.cz/hc2-na-exkurzi-v-konstantinovych-laznich
Místní zaměstnankyně je seznámila s různými procedurami, které pomáhají lidem s pohybovým onemocněním a kardiovaskulárním onemocněním. Žáci získali mnoho informací o novinkách v lázeňských službách.

Post has attachment
Baristický kurz
Ve čtvrtek 6. dubna proběhl na Akademii hotelnictví Plzeň baristický kurz http://www.hotelova-skola-plzen.cz/baristicky-kurz-1 pod vedením Gorana Josiče, majitele první plzeňské pražírny kávy a člena baristické asociace.
Během kurzu žáci získali informace o historii kávy a oblastech jejího pěstování, o obsluze a nastavení kávovaru a kávomlýnku. Naučili se připravovat a servírovat espresso a další druhy kávy. 
PhotoPhotoPhotoPhoto
10.04.17
4 Photos - View album

Post has attachment
Ve dnech 17. – 18. března 2017 se konal v Eurocentru v Jablonci nad Nisou 17. ročník veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour. V rámci festivalu se konala soutěž studentů středních škol Poznej svůj kraj. Naši školu reprezentovali: Dušan Platzer a Jindřich Klíma.
http://www.hotelova-skola-plzen.cz/studenti-na-euroregion-tour-v-jablonci
PhotoPhotoPhotoPhoto
10.04.17
4 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded