Profile cover photo
Profile photo
Hostel REST
3 followers
3 followers
About
Posts

Post has attachment
🌷😎🌼☀️🌡️🕶️🌞🌸🦋🤩🌼🌺

Wiosna zawitała do Krakowa na dobre i jest niesamowicie zielona, ciepła i przepięknie słoneczna. Pogoda w sam raz na wycieczkę na urokliwy Kazimierz! Zobaczcie jaki potrafi być kolorowy w promieniach słońca! :)

#Kraków #Cracow #wiosna #film #słońce #ciepło #spacer #Kazimierz #springinthecity
Add a comment...

Post has attachment
Wilq, Jeż Jerzy, Koziołek Matołek, prof. Filutek i jego pies Filuś, Kajko i Kokosz, Tytus, Romek i A’Tomek, Kapitan Żbik i kapitan Kloss... co mają wspólnego wszystkie te postacie?

Oczywiście KOMIKS!

Od niedawna macie niesamowitą szansę zobaczenia ich wszystkich w jednym miejscu, na unikalnej w skali kraju wystawie PONAD 600 eksponatów związanych z POLSKIM KOMIKSEM!!! Wystawa została otwarta w Muzeum Narodowym w Krakowie i potrwa do 22 lipca.

Można tam zobaczyć m.in. szkice, plansze, albumy z rysunkami i autografami, katalogi, czasopisma, unikalne figurki, zabawki, monety, znaczki i przedmioty codziennego użytku.

Na ekspozycji można także wejść do komiksowej pracowni Papcia Chmiela oraz do biura Kapitana Żbika lub sfotografować się z ulubionymi bohaterami!!!

My załączamy zdjęcia z wystawy, a Wy - mali i duzi wielbiciele komiksu- koniecznie wybierzcie się zobaczyć ją na żywo.

[zdjęcie:krakow,wyborcza.pl]

#wilq #jeż #jerzy #papcio #chmiel #kapitan #żbik #koziołek #matołek #kajko #kokosz #tytus #romek #atomek #kloss #komiks #wystawa #muzeum #mnk #Kraków #Cracow
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zabytkowy i unikatowy Plac Centralny, serce Nowej Huty, można już obejrzeć na YouTubie w 360°!
😀🤣🙃😀🤣🙃😀🤣🙃😀🤣🙃😀🤣🙃😀
Plac - z odchodzącymi od niego pięcioma szerokimi arteriami powstał w latach 1952-1955. Otaczają go osiedla, którym nadano nazwy: A, B, C i D. Nawiązują one - jak wszystkie polskie założenia socrealistyczne - do architektury renesansu i baroku.
Pod załączonym linkiem możecie oglądać Plac Centralny w jednym z jego najpiękniejszych wydań - wiosennym <3
🌸💮🏵️🌹🌳🌱🌷🌼🌻🌺🥀🌾🌿☘️🍀🦋

#Kraków #Cracow #socrealizm #Plac #Centralny #Nowa #Huta #wiosna
Add a comment...

Post has attachment
Niezbity dowód na to, że Kraków zawsze pieczołowicie dbał o swoje zabytki <3
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
#Kraków #Cracow #zabytki #renowacja #funny #old
Photo
Add a comment...

Post has attachment
🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓🤓

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema na powrót otwiera swoje podwoje i zaprasza do super zabawy i nauki! Co ważne - przygotował też dla miłośników nauki zupełnie nowe atrakcje! Są to:

1. Aerofon klawiszowy – do piszczałek o różnej długości zwiedzający wtłaczają powietrze klawiszami, po których ... chodzą.
🎹🎹🎹🎹🎹🎹🎹🎹🎹🎹🎹🎹🎹🎹🎹🎹🎹

2. Mruczący kamień – zwiedzający wkładają głowę do betonowej, sferycznej wnęki i... słuchają - niezwykłe akustyczne doznania gwarantowane!
🔈🔉🔊🔈🔉🔊🔈🔉🔊🔈🔉🔊🔈🔉🔊🔈🔉

3. Wahadła magnetyczne – 4 silne magnesy, które wprowadza się w ruch wahadłowy nad płytami z różnych metali; ruch wahadeł jest przy tym tłumiony w stopniu zależnym od metalowej płytki; tajemnicza siła, która odpowiada za to zjawisko to jedna z podstaw elektryczności.
🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔

Podobnie jak w ubiegłych sezonach można będzie oczywiście dodatkowo poszaleć na trampolinach, poturlać się w kuli zorba, bujać na żyroskopie... :)

Więcej informacji: http://www.ogroddoswiadczen.pl/

#Kraków #Cracow #ogród #doświadczeń #Lem #fizyka #nauka #zabawa
Add a comment...

Post has attachment
‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️
Uwaga, uwaga! Mamy jeszcze wolne pokoje na nadchodzącą Majówkę! A w tym roku będzie ona wyjątkowo dłuuuuga! Zapraszamy Was więc do Krakowa!

#gdzie #na #majówkę #majówka #Kraków #Cracow #hostel #wolne #pokoje #nocleg #bnb
Photo
Add a comment...

Post has attachment
🌃🌃🌃🌃🌃🌃🌃🌃🌃🌃🌃🌃🌃🌃🌃🌃🌃🌃🌃🌃🌃
Tak jak co roku NOC MUZEÓW w Krakowie rozpocznie się o dzień wcześniej niż w innych miastach. Tak jak co roku będziecie mieli w tym czasie możliwość zwiedzenia wszystkich krakowskich (i małopolskich) muzeów i instytucji kultury całkowicie za darmo.
🧐🤓🧐🤓🧐🤓🧐🤓🧐🤓🧐🤓🧐🤓🧐🤓🧐🤓🧐🤓🧐
Program tegorocznej NOCY MUZEÓW znajdziecie tu: https://historia.org.pl/2018/01/26/noc-muzeow-w-krakowie-2017-zobacz-tegoroczny-program-2/
📝📝📝📝📝📝📝📝📝📝📝📝📝📝📝📝📝📝📝📝📝
Warto też przyłączyć się do facebookowego wydarzenia ( https://web.facebook.com/events/175863813180080/ )
żeby na bieżąco śledzić nowe informacje o atrakcjach, jakie na tę niezwykłą noc zorganizowały muzea dla zwiedzających.
😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎😎
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Niesamowity akordeonista z Ukrainy - Alexander Kornev, wykształcony muzyk gra Bacha na krakowskim Rynku. Spotkaliście (i słuchaliście) go?
Add a comment...

Post has attachment
Wycieczka do Krakowa i wypoczynek nad Morzem Czarnym w jednym? To możliwe już od maja tego roku! 22 maja wystartuje bowiem z krakowskiego lotniska pierwszy samolot inaugurujący stałe, bezpośrednie połączenie naszego miasta z ODESSĄ! Na razie loty będą odbywać się 2 razy w tygodniu: we wtorki i piątki. Wyloty z Krakowa planowane są na godzinę 10:50 z przylotem do Odessy o 13:30. Do stolicy Małopolski samolot ma przylecieć o 9:50. Godzina wylotu z Ukrainy to 8:50.

Połączenie z Odessą będzie obsługiwane przez Yanair. To pierwsze regularne połączenie z polskiego lotniska tej powstałej w 2012 roku ukraińskiej linii lotniczej. Flota Yanair składa się z 5 samolotów – czterech Boeingów 737 i jednego Airbusa A321.

Możliwość rezerwacji biletów pojawiła się zaledwie dwa tygodnie temu a więc nie traćcie czasu - ceny zaczynają się już od 450zł za osobę za podróż w OBIE STRONY!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ryszard Horowitz, światowej sławy fotograf urodzony i wychowany w Krakowie opowiada o mieście swojego dzieciństwa...

Cytat pochodzi z pięknego, mądrego, czasami bardzo smutnego, ale ogromie ciekawego wywiadu, który możecie przeczytać tutaj: http://viva.pl/…/ryszard-horowitz-opowiada-o-krakowie-2346…/
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded