Profile

Cover photo
Henrik Ernst Hansen
Works at Mindmill - Intelligente digitale løsninger. Specialister i søgemaskineoptimering, online markedsføring og konverteringsoptimering.
Attended Erhvervsakademi Aarhus
683 followers|15,710 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Henrik Ernst Hansen

Shared publicly  - 
 
Hvem skal man tage fat på, hvis man skal bruge en dygtig freelance Google Adwords Specialist? Helst i Aarhus området..
 ·  Translate
1
Add a comment...

Henrik Ernst Hansen

Shared publicly  - 
 
De 6 trends på fremtidens e-handel baseret på kvalitativ analyse. Rigtig spændende konklusioner og mine tanker om dem..              
 ·  Translate
1
Add a comment...

Henrik Ernst Hansen

Shared publicly  - 
 
Det er simpelthen genialt!
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Det kan vel næppe komme bag på nogen :-)
 ·  Translate
1
Jackie Frandsen's profile photoPeter Lauge's profile photoMichael Bach Kjeldsen Elkjær's profile photo
3 comments
 
Kender dem ikke...
 ·  Translate
Add a comment...
 
Så fik jeg fornyet mine certificeringer og tilmeldt os det nye Google Partner program :-) #lovelymonday   #Googlepartner  
 ·  Translate
2
Add a comment...
Have him in circles
683 people
Jonas Krat Frank's profile photo
Paw Hellegaard's profile photo
David Fonsbo's profile photo
Nikolaj Storgaard Pedersen's profile photo
Tim Liljendahl's profile photo

Henrik Ernst Hansen

Shared publicly  - 
 
How about..
3
Add a comment...
 
Chuck Norris died 20 years ago, Death just hasn't built up the courage to tell him yet.
2
Add a comment...

Henrik Ernst Hansen

Shared publicly  - 
 
Det er vel kun et spørgsmål om tid, før alle webshops leverer indenfor 30 minutter!!?? Amazon er i fuld gang med droner..
 ·  Translate
1
Add a comment...

Henrik Ernst Hansen

Shared publicly  - 
 
Så fik jeg også min vanity URL - super cool..
 ·  Translate
1
Add a comment...
People
Have him in circles
683 people
Jonas Krat Frank's profile photo
Paw Hellegaard's profile photo
David Fonsbo's profile photo
Nikolaj Storgaard Pedersen's profile photo
Tim Liljendahl's profile photo
Work
Occupation
Søgemaskineoptimering, webudvikling, e-handel og online markedsføring
Employment
  • Mindmill - Intelligente digitale løsninger. Specialister i søgemaskineoptimering, online markedsføring og konverteringsoptimering.
    Partner & E-business Strategist, 2010 - present
  • One.com
    Online Marketing Manager, Dubai, 2009 - 2010
Basic Information
Gender
Male
Other names
Henrik Hansen
Story
Tagline
Jeg har over 8 års erfaring med SEO, online markedsføring, e-handel og digitale strategier. Jeg er en passioneret iværksætter med speciale i at skabe forretning gennem udvikling af stærke strategier, multichannel marketing og konverteringsoptimering.
Introduction
Specialist i søgemaskineoptimering, Google Adwords, e-handel og online markedsføring. Brænder for at skabe synlighed og sunde forretninger på Internettet.
Education
  • Erhvervsakademi Aarhus
    Markedsføringsøkonomi, 2003 - 2005
Links
Contributor to