Profile cover photo
Profile photo
Plazma Yazılım
7 followers -
Medikal Yazılımda 20 Yıllık Tecrübe
Medikal Yazılımda 20 Yıllık Tecrübe

7 followers
About
Posts

Post has attachment
Dr.Plazma Medikal Yazılımları
Daha detaylı anlatım + Videlar için ;
http://www.hastane.tv

Tüm medikal yazılımlarımıza ait karışık ekran görüntüleri.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-12-07
59 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Dr.Plazma® Muayenehane + SağlıkNET
http://www.hastane.tv/muayenehane-yazilimi.html

Muayenehane Yazılımı

"Dr.Plazma Muayenehane + SağlıkNET" Doktor ve Diş Hekimi muayenehanelerinde; minimal zaman ve efor ile muayene kayıtlarını hazırlayarak Sağlık Bakanlığı Sağlık NET sistemine yollayan bir yazılımdır. 

Muayenehanelerin de SağlıkNET verisi yollama zorunluluğundan hareketle Plazma yazılım olarak sizler için bu ürünü geliştirdik. Amaçlanan fazla zaman ve efor harcamadan SağlıkNET verilerinin hazırlanması ve bakanlığa yollanmasıdır. SağlıkNET verilerini sadece Sağlık Bakanlığıca akredite olmuş ve güvenlik sözleşmesi imzalamış yazılım firmaları yollayabilir. Plazma Yazılım, bakanlıkça akredite olmuş bir firmadır.

Yazılımın Özellikleri
- Doktor ve Diş hekimleri için spesifik muayene ve tanı ekranları
- Aynı kuruma bağlı birden fazla doktor ile çalışabilme ( poliklinikler için )
- Hasta kimlik kayıt ve doktor bazında kabul ekranı
- Hazır muayene şablonları kullanarak tek tıklamada muayene sonlandırma
- Hastanın eski muayene ve tanı kayıtlarından veri transferi ile hızlı muayene sonlandırma
- ICD10 tanı listeleri
- Kategorik SUT listesinden işlem ekleme
- Elektronik reçete hazırlama
- Randevu Modülü
- ve tabiki SağlıkNET veri yollama modülü

ÖMÜR BOYU LİSANS !
Dr.Plazma Muayenehane + SağlıkNET lisansı yıllık değil ÖMÜR BOYU lisanstır. Yazılımını 1 kez satın alır ve ömür boyu kullanırsınız. Dilerseniz, standart ürün bedelinin %25 'i kadar bir yıllık üyelik bedeli ile bakanlığın mevzuat değişikliklerinden kaynaklanan yazılım güncellemelerini otomatik olarak yükleyebilirsiniz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dr.Plazma® Tıp Merkezi Yazılımı
http://www.hastane.tv/hastane-yazilimi.html

Bu yazılım ile neler yapılabilir ?

• SGK Medula ile %100 uyumlu entegrasyon. Hasta işlemlerini; provizyon alımından, faturalama aşamasına kadar adım adım izler ve gereken işlemleri yapar.
• İlaç raporları ve diğer SGK raporlarını hazırlar, medula sistemine yollar.
• Mernis üzerinden TC kimlik sorgulaması yapar.
• Sağlık Bakanlığı SağlıkNET servisi ile iletişim kurarak gün sonunda tüm defter protokollerini Sağlık Bakanlığına yollar.
• Medikal randevu sistemi ile hasta randevularını organize eder
• Vezne işlemlerine pratik çözümler sunar. Ücretli, SGK ve özel anlaşmalı kurumlara uygun tarifeler ile faturalama işlemlerini gerçekleştirir.
• Veznelerin günlük kasa aktivitelerini yönetir, giren / çıkan paraları gün sonunda raporlar
• Hasta carilerini takip eder, tahsilat ve ödeme işlemlerini yapar, borçlu hastaları listeler
• Hastaya uygun kimlik bilgileriyle Muvaffakatname hazırlar
• Vezneden onaylanmamış hiçbir hizmetin poliklinik, laboratuvar gibi alt birimlere gitmesine izin vermez.
• Klinik alt birimlerine iş isteklerini ( muayene , tahlil vs. ) elektronik olarak yollar aynı zamanda manuel kullanım için Adisyon fişi tanzim eder.
• Hastalara fatura tanzim eder, dilerseniz yazdırabilir veya topluca yazdırılmış gibi muhasebeleştirebilirsiniz.
• Veznede yapılabilecek tüm indirim / artırım ve fiyat değiştirme işlemlerini kullanıcıya özel yetkilerle belirleyebilirsiniz.
• Veznede tüm fiyatlar önceden belirlendiği gibi hazır olarak gelir, fiyatlarda değişiklik yapıldığı takdirde ( örneğin indirim ) gün sonu indirim raporları ile yöneticilere bildirir, kontrol dışı indirime izin vermez.
• Veznelerin gün sonu kapanışlarında, her vezne için; muhasebeye teslim etmeleri gereken nakit ve kredi kartı işlem tutarlarını belirler, veznelerin açık veya fazla kapanış yapmalarını önler.
• Muayene anamnezlerini ( hikâyesi, şikâyeti, bulguları, tedavi ve ICD10 tanılarıyla ) tek bir tuş ile doldurur ( hazır şablonlar )
• Sağlık raporu ve Ehliyet raporlarını otomatik olarak tanzim eder.
• Bir tıbbi tahlil laboratuvarının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak özellikte ve yeterlilikte LABORATUVAR MODÜLÜNE sahiptir. 1.250 test için hazır formlar, referans aralıkları ( yaşa ve cinsiyete uygun olarak ) sisteme tanıtılmış olup hemen kullanılmaya hazırdır.
• Laboratuvarda bulunan cihazları yazılıma bağlayabilir ve sonuçların sisteme otomatık olarak atılmasını sağlayabilirsiniz.
• Laboratuvar sonuçlarını internetten yayınlayabilirsiniz.
• Radyolojik tetkik sonuç raporlarını hazırlar ve sisteme kaydeder.
• Doktorlar, kendi bilgisayarlarından laboratuvar ve radyoloji sonuçlarını gözlemleyebilirler.
• Doktor aktivitelerini en ince detayına kadar raporlar. Ücretli ve SGK hasta sayıları, ciroları ve katılım paylarını ayrı ayrı listeler.
• Herşeyin Raporu = “İşletme Raporu” ile görmek istediğiniz detayları siz belirlersiniz program size raporlar.
• Hasta faturaları, kurum faturaları, firma faturaları, ödemeler / tahsilatlar, personel ödemeleri ve genel giderler, banka ve kredi kartı kasalarına ait giriş / çıkışlar ve virman işlemleri. Mali yönden bir sağlık işletmesinin sevk ve idaresi için ihtiyaç duyulan tüm muhasebe fonksiyonları MEDİKAL MUHASEBE modülünde bulunmaktadır.
• Onlarca hazır Tıbbi ve mali analiz raporuna sahiptir. 
( Örneğin en çok işlem gören 50 hizmeti listeleyebilirsiniz, Dr. Mehmet Beyin son 2 ayda ne kadar hemogram istediğini, bu hizmetlerin cirolarını ve hangi hastalara verildiğini görebilirsiniz )
• Ayrıntılı raporlar ile Stok ve depo kontrolünü sağlayabilirsiniz.

 

Sistemin Modülleri ve Entegrasyonları

Banko Modülü - Poliklinik Modülü - Medikal Muhasebe Modülü - Laboratuvar Modülü - Tetkik ve Radyoloji Modülü - Randevu Modülü - Ameliyathane Modülü - Stok ve Satın Alma Modülü - SağlıkNET2 Entegrasyonu - SGK Medula Entegrasyonu - İlaç Takip Sistemi ( ITS ) Entegrasyonu - Mernis TC Kimlik Entegrasyonu - Resmi Muhasebe Entegrasyonu - Poliklinik odaları hasta monitör sistemi entegrasyonu
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dr.Plazma® Güzellik Merkezi Yazılımı
http://www.hastane.tv/guzellik-merkezi-yazilimi.html

Güzellik Merkezi Yazılımı

"Dr.Plazma Güzellik Merkezi Yazılımı" SPA ve Güzellik merkezleri için tasarlanmış bir yazılımdır. Ürün ve hizmet satışı ile başlayan süreç terapi odalarında hizmetin verilmesi ile tamamlanır. Dinamik randevu modülü ile oda ve terapistlerin doluluk oranları incelenip anlık olarak en müsait terapist ve oda tespiti yapılabilir. Satın alınan paket hizmetlerin seansları bitene kadar randevu planlaması yapılıp izlenebilir.

Özgün iş akış şemasına sahiptir
Tüm terapistlerin randevularını tek çizelgede görebilir, belli bir saat dilimi için en müsait terapisti bulabilir ve terapistlerin günlük randevu detaylarına aynı ekranda göz atabilirsiniz. Esnek fiyatlandırma politikalarınızı yazılıma aktarabilir, kampanya fiyatları, üye veya üye olmayan kapı müşterilerinize farklı tarifeler düzenleyebilirsiniz. Satılan tüm paket veya ürünlere ilişkin detaylı satış istatistikleri alabilirsiniz, dilerseniz tek bir hizmetin kimlere satıldığının detaylı raporlarını da alabilirsiniz. Hizmetleri tek tek seçmek yerine paketler oluşturabilir, bu paketlere özel kampanya tarifeleri belirleyebilir ve paket satışları bazında raporlar alabilirsiniz. Satılan ürün ve verilen hizmetler bazında detaylı istatistik raporlar alabilirsiniz. Terapist aktivitelerini izleyebilir ve primlerini tek bir tuşa basarak hesaplayabilirsiniz.

Üyeleriniz kendi randevularını alabilirler
Üyeleriniz web sitenize girerek kendi randevularını alabilirler. Program ve site birlikte çalışır, siteden alınan randevu anında ekranınıza düşer. Sistem hatalı ve mükerrer randevu alınmasına asla izin vermez. Hizmetin verildiği oda ve uygulama süresine bağlı olarak en uygun oda / saat alternetiflerini sistem size ve ziyaretçilerinize sunacaktır. Özellikle internet üzerinden pazarlanan medikal hizmetler için ideal bir randevu sistemidir. Her ziyaretci asla hata yapmadan kendisi için en uygun oda / gün ve saatleri seçip kendi randevusunu alabilecek sizin iş yükünüz hafifleyecek ve en önemlisi personel kaynaklı hataları ortadan kaldırabileceksiniz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dr.Plazma® Görüntüleme Merkezi Yazılımı
http://www.hastane.tv/goruntuleme-merkezi-yazilimi.html

Görüntüleme Merkezi Yazılımı

"Dr.Plazma Görüntüleme Merkezi Yazılımı" Banko / Muhasebe / Randevu / Raporlama gibi bir görüntüleme merkezinin ihtiyaç duyabileceğiniz tüm modüllere sahiptir. Bu modüllerin neler olduğunu "Hastane / Tıp Merkezi" bölümünde inceleyebilirsiniz. Tüm bu modüllere ilave olarak görüntüleme merkezleri için özel modül ve fonksiyonlarla donatılmıştır.


Randevu panelli üzerinden hasta işlemleri
Randevu organizasyonu bir görüntüleme merkezinin en temel unsurudur. Hangi cihazın hangi dakikalar arası ne kadar boş zamanı var ve oraya hangi hastaları yerleştirebiliriz. Hastaya günler öncesinden randevu verebileceğiniz gibi anlık olarak gelen hasta trafiğini yönetmenin en pratik yolunu bu yazılım size sunmaktadır. Hasta çekimde mi? raporu yazıldı mı? sonucu verildi mi ? tüm bu faaliyeti tek bir panelden yönetebileceğiniz yazılım.

Çekim Onay Modülü
Ücretlendirilen ve kasa tarafından onaylanan çekim istekleri bu modülde listelenir. Teknisyenler çekimi yapılan tetkikleri işaretleyerek onaylar.

Raportör Modülü
Çekim onayı verilen tetkikler direk olarak bu modüle gönderilir, ilgili raportör tetkike ait raporu Dr.Plazma Rapor Editörü ile kolayca hazırlar. Rapor editörü Microsoft word benzeri bir yazım editörüdür, rapor hazırlayıp kaydedebileceğiniz, eski raporları açıp inceleyebileceğiniz ve üzerinde değişiklikler yapabileceğiniz yardımcı bir programdır. Bu editör ile dilediğiniz raporu şablon olarak kaydedebilirsiniz, gerektiğinde bu şablonlardan yararlanabilir ve hazırladığınız raporları yazıcıdan bastırabilirsiniz. Rapor hazırlandıktan sonra onaylanır ve kaydedilir. Yetkili doktor bulunduğu yerden raporu açıp inceleyebilir ve üzerinde değişiklik yapabilir veya yapılması talimatında bulunur.

Sonuç Teslim Modülü 
Çekim Raporu onaylanan tetkikler bu modüle aktarılır. Listeden seçilen tetkik raporu hastaya teslim edildiğinde ( teslim onayı verildiğinde ) listeden kaybolur. Eğer yetki verirseniz personel borçlu hastaların sonuçlarını teslim edebilir, aksi takdirde “hastanın borcu var” uyarısı çıkar. ( seçeneksel ) Yukarıdaki onayları veren personel onay esnasında açılan personel listesinden kendi ismini seçer, böylece çekimi kim yaptı, raporu kim yazdı, sonucu kim teslim etti, hangi tarih ve saatte gibi önemli bilgiler ( sorumluluklar ) sisteme kaydedilmiş olur.

Hastanıza rapor hazırlarken yazılımda bulunan hazır tetkik rapor şablonlarını kullanarak kendi raporlarınızı yaratabilir veya PDF, word dökümanları, resim dosyaları, video dosyaları gibi her türlü harici dosyayı hasta dosyasına ekleyerek Dr.Plazma içinde güvenli bir şekilde arşivleyebilirsiniz.

Anlaşmalı kurum hastaları için sınırsız sayıda farklı fiyat tarifesi yaratabilir, kurumlardan gelen hasta istatistiklerine, reprezant aktivitelerinin dökümüne ulaşabilirsiniz. Gelişmiş iç muhasebe fonksiyonları ile işletmenin gelir/gider, kasa, vezne hesaplarını etkin bir şekilde denetleyebilirsiniz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dr.Plazma® Laboratuvar Yazılımı
http://www.hastane.tv/laboratuvar-yazilimi.html

Laboratory Information System ( LIS )

"Dr.Plazma Laboratuvar Yazılımı" ihtiyaç duyabileceğiniz tüm fonksiyonlara sahip ( LBYS ) Laboratuar Yönetim Sistemidir. Yazılımında 1.300 adet test tanımı, bazı testlerin birden fazla materyal ile çalışılacağı düşünülecek olursa yaklaşık 2.500 adet test formu sistemde hazır olarak bulunmaktadır. Her test formunda o teste ait parametreler ve her parametrenin yaş, cinsiyet ve SAT kriterlerine göre olası normal değerleri bulunmaktadır. Yazılım, kurulduğu anda kullanılmaya hazır tanımlamalar ile donatılmıştır.

Laboratuvar çıktılarının kağıt üzerinde nasıl görünmesini istersiniz ?
Tamamen sizin kontrolünüzde, dilerseniz tüm formu dilerseniz her satır ve sütunu istediğiniz gibi sağa-sola, yukarı-aşağı hareket ettirebilir, yazı karakterlerini ve yazı boyutlarını değiştirebilirsiniz. Sonuç çıktısına otomatik logo ilave edebilirsiniz. Artık tüm rapor çıktılarınız kendi dizaynınız ile print edilecektir.

Cihaz Entegrasyonları
Laboratuvar cihazarı ile yapılan entegrasyonlar laboratuarın maksimum hızda, minimum hata ile sonuç vermesini sağlar. Laboratuvarınızdaki cihazlar, saatte 2.000 adet test yapabilir, ancak laboratuvar teknisyeni saatte 2.000 testi cihaza kaydedip, numuneleri cihaza yükledikten sonra, sonuçları yazıcıdan çıkartamaz. Tek yönlü ve çift yönlü iletişim sayesinde cihazlar sonucu çıkarır çıkarmaz, sonuçlar otomasyon sistemine online olarak aktarılır. 

Değiştirilebilir Özellikler
- Sonuçlar çıktığı anda otomatik SMS ve e-mail gönderimi
- Testlerin normal değerleri otomatik olarak yazılır. ( Yaş, cinsiyet, SAT gibi kriterlere bağlı olarak )
- Yazdığınız sonucun normal değer sınırları içinde olup olmadığı otomatik olarak kontrol edilir.
- Her test için materyal tanımlayabilir ve her materyal için farklı bir form tasarlayabilirsiniz.
- Hastaların eski test kayıtlarına tek bir tuş ile ulaşabilir ve yeniden düzenleyebilirsiniz.
- Testler için form tasarlarken dilediğiniz gibi parametre satırı oluşturabilir, parametreleri isimlendirebilir, normal değerler ekleyebilirsiniz.

 

Sistemin Modülleri ve Entegrasyonları

Banko Modülü - Medikal Muhasebe Modülü - Laboratuvar Modülü - Randevu Modülü - Stok ve Satın Alma Modülü - SağlıkNET2 Entegrasyonu - Mernis TC Kimlik Entegrasyonu - Resmi Muhasebe Entegrasyonu - Cihaz Entegrasyonları
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dr.Plazma® Genetik Yazılımı
http://www.hastane.tv/genetik-yazilimi.html

Genetik Laboratuvar Yazılımı

"Dr.Plazma Genetik Yazılımı" özel genetik tanı laboratuvarları ve Üniversitelerin Tıbbi Genetik bölümleri için geliştirilmiş bir yazılımdır. Klasik laboratuvar yazılımında olduğu gibi hastanın kimlik kaydı ve kabul işleminin ardından spesifik genetik analiz raporlarının üretilmesini ve yazdırılmasını sağlar.

• HLA DOKU TİPİ RAPORU
• TİROİD RESEPTÖR BETA EKSON 7, 8, 9,10 DNA DİZİ ANALİZİ RAPORU
• KİSTİK FİBROZİS-CFTR GENİ MUTASYON ANALİZ RAPORU
• BETA GLOBİN GENİ DNA DİZİ ANALİZİ RAPORU
• NPM1mutasyon analizi
• JAK-2 GEN MUTASYONU 
• RT-PCR RAPORU
• DÖNOR SPESİFİK ANTİKOR (DSA)
• SEROLOJİK CROSS-MATCH
• MİTOKONDRİAL DNA DİZİ ANALİZİ RAPORU
• BETA GLOBİN GENİ DNA DİZİ ANALİZİ RAPORU
• Y KROMOZOMU MİKRODELESYON MOLEKÜLER GENETİK ANALİZ RAPORU
• Sisteme her türlü genetik analiz şablonu tanımlayabilme

Tüm bu spesifik raporlar; antetli ve hasta bilgileri doldurulmuş olarak otomatik hazırlanır, analiz parametrelerinin girilmesinin ardından ana bilgisayar üzerinde arşivlenir.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dr.Plazma® Gıda Laboratuvarı Yazılımı
http://www.hastane.tv/gida-laboratuvar-yazilimi.html

"Dr.Plazma Gıda Laboratuvarı Yazılımı" Gıda laboratuvarları için geliştirilmiş çok kullanıcılı bir otomasyon sistemidir. Bir numune için firmadan teklif alma sürecinden numuneye ait analizlerin raporlanma sürecine kadar tüm iş adımları yazılımda senarize edilmiştir. Yazılımda bulunan iş adımları aşağıda özetlenmiştir.

Teklif Hazırlama
Tüm senaryo bir firmaya teklif hazırlama ile başlar. Teklifde numuneler, numunelerin analizleri, analizlerin fiyatları ekrana otomatik olarak gelir. Teklifin idari birimlerce elektronik ortamda onaylanır. Müşterinin teklifi kabul etmesinin ardından ekrandaki teklife son olarak MÜŞTERİ ONAYI verilir. 

Numune Kabul
Numune kabul görevlisi, firmanın numuneleri geldiğinde hangi numunelerin geleceğini, hangi analizlerin çalışılacağını önceden bilir zira teklif hazırlanırken tüm bu bilgiler teklife işlenmiştir. Numuneye kabul onayı verilir ve kabul raporu yazdırılır. Sistem Numunelere otomatik olarak barkod etiketi oluşturur, etiketlerde numunelerin hangi laboratuarlara gideceği yazar. Numune kabul görevlisi NUMUNE KABUL ONAYI verdiği anda, ilgili laboratuarlar numuneleri kendi ekranlarında görmeye başlayacaktır.

Laboratuvar
Fizik, kimya, Mikrobiyoloji ve Moleküler biyoloji laboratuarı gibi birden fazla laboratuar sistemde kullanılabilir. Her analizin çalışılacağı laboratuvar sisteme önceden tanımlanmış olduğundan bir analiz sadece kendi laboratuarının ekranına düşer. Laboratuvar kullanıcıları sisteme tanıtılırken o kullanıcının hangi laboratuarda çalışacağı bildirilir. Böylece numune ve analizler o kullanıcının ( o laboratuarın ) ekranına otomatik olarak düşer.

Bir analizin sonucu yazılacağı zaman, sistem analize ilişkin sonuç hariç diğer tüm bilgilerini ekrana getirir. ( Analizin sonuç birimi, kabul kriteri, ölçüm limiti, tepit limiti, ölçüm belirsizliği, geri kazanım ) Bu bilgiler analizin çalışılacağı numuneye göre değişiklik gösterebileceğinden, bu bilgiler sisteme tanımlanırken numune ile ilişkisine göre ayrı ayrı tanımlanabilmektedir.

Bir analizin sonucunda beklenen olasılıklar, hangi sonuç değerinde UYGUN veya UYGUN DEĞİL olduğu sisteme önceden tanımlanmış olduğundan siz sonucu yazdığınızda ( rakamsal değer gibi ) veya olası sonuç değerlerini listeden tıklayarak seçtiğinizde( Saptandı / Saptanamadı / < ölçüm limiti gibi ) sistem, UYGUN / UYGUN DEĞİL değerlendirmesini kendisi yapar.

Sonuç Hazırlama ve Yazdırma
Bir sonuç raporu farklı formatlarda yazdırılabilir, Bakanlık Formatı, Özel İstek rapor Türkçe veya İngilizce formatları sisteme yüklü olup dilerseniz farklı excell formatları tasarlayıp sisteme kaydedebilirsiniz. Kullanılacağı zaman sadece formatı seçmeniz raporunuzun hazırlanması için yeterli olacaktır.
Sisteme bir bilgi tanımladığınızda örneğin analizadı, numune adı, numune kabı vs. sistem sizden bu bilginin İngilizce karşılığını da isteyecektir. Böylece raporu İngilizce olarak hazırlamak istediğinizde raporun tüm terminolojisi İngilizce olarak gelecektir. Ayrıca bu ekranda ÜST YAZI otomatik olarak hazırlanmaktadır.

Muhasebe
Programın muhasebe modülünde ön muhasebe sistemi bulunmaktadır. Firma faturaları, faturalara ilişkin yapılan tahsilatlar, firmaların cari hesap dökümleri, bakiyeleri, genel gider ( harcama ) kayıtları, personel ödemeleri tüm bu cari işlemler neticesinde kasalarınızın son durumları gibi bilgileri bu modülde bulabilirsiniz.

Satın Alma
İşletmenizin satın alma ve depo kontrolünü etkin bir şekilde yapabileceğiniz, detaylı raporlar ile depolarınızı denetleyebileceğiniz, yapılan satın alma işlemlerinden doğan işletme borç ve ödemelerinin muhasebeleştirildiği bir modüldür.

İstatistikler
Numune, analiz, firma, laboratuar ve tarihsel dönem bazında her türlü istatistik raporları bu modüldedir. Raporların içeriğinde cari aktiviteyi de görebilirsiniz.

Dökümantasyon Sistemi
Şirket içi; duyuru, eğitim, satın alma gibi konularda yazışma ihtiyacını elektronik ortamda karşılayan bir sistemdir. Yetkili kişi bir dökümanı ( word, excell, pdf vs. ) sisteme yükler ve bu dökümanı kimlerin okumaya yetkili olduklarını belirtir. İlgili kişilerin ekranlarında alarm sembolü belirir. İlgili kişi dökümanı okur ve okuduğunu bayan eder. Dökümanı yayınlayan kişi, bu dökümanı kimlerin okuduğunu sistemden izler. 

Dökümanlar merkezi veritabanında elektronik veri olarak kaydedilir ve sadece okunacağı zaman word, excell, pdf türü dökümana dönüştürülerek ekranda açılır. Hem dökümanları arşivleme hem de yayınlama konusunda pratik çözümler sunan bir modüldür.

Yönetim ve Tanımlar
Yazılımdaki tüm değişken parametreler yönetim tarafından bu modülde tanımlanır.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Mobil Sağlık Yazılımı
http://www.hastane.tv/mobil-saglik-yazilimi.html

"Dr.Plazma Mobil Sağlık Yazılımı" Mobil sağlık işlemi yapan laboratuarlar için geliştirilmiş özel bir yazılımdır. Diğer yazılımlarımızda olduğu gibi, işletmenizin tüm kayıt işlemlerini ve işletme muhasebesini bu yazılım ile takip edebilir buna ilave olarak spesifik tarama işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Klasik laboratuvar tahlil çalışma fonksiyonları bu yazılımda fazlasıyla mevcuttur, bu yazılımın diğer laboratuvar yazılımlarından farkı tüm bu özelliklere ilave olarak çalıştığınız kurumların tarama yapılacak personellerini hızlıca ve topluca kayıt edebilir, tetkik sonuçlarını tek bir tuşa basarak yazıcıdan çıkartabilirsiniz. Kısaca bu laboratuvar yazılımında MOBİL SAĞLIK ve SAHA TARAMA fonksiyonları bulunmaktadır.

Sistemin İşleyişi
Yeni bir işlem kaydını başlatırken 2 seçenek ile karşılaşırsınız; NORMAL HASTA ve TOPLU KABUL normal hasta seçtiğinizde klasik "Tıbbi Tahlil Laboratuvar" sistemi gibi çalışabilirsiniz ( Laboratuvar yazılımı bölümünde anlattığımız tüm özellikler ) Toplu Kabul seçeneği ile kayda başlarsanız yazılım size yeni ekran özellikleri açar, Teklif Yaratma özelliği ile kuruma özel fiyatlar ile topluca kabul işlemi yapılır. Her kurum için özel fiyat tarifesi seçebilme, fason tanımı yapabilme özelliği gibi, mobil sağlık işletmelerine özgü bir çok pratik çözümleri bu yazılımda bulabilirsiniz

Odiometri Sonucu
Sağ ve Sol kulak verilerini yazılıma girdiğinizde sistem size grafik dahil Odio sonucunu otomatik olarak oluşturur ve kaydeder.

Solunum Fonksiyon Testi ( SFT )
SFT cihazlarından çıkan raporları PDF formatında sistemine kaydeder.

Akciğer Grafisi
Tarama yapılan 500 personelin akciğer grafisi raporunu 5 sn. içinde oluşturabilirsiniz, radyolog doktorun değerlendirmesi neticesinde sağlıklı durumdaki tüm kişilere tek tıklama ile, her birine ayrı ayrı sonuç raporu hazırlanır, hasta kimlik bilgileri, yaş cinsiyet, protokol numarası ve rapor şablonunu yazılım kendisi doldurmak suretiyle 500 kişi için ayrı ayrı rapor oluşturulur ve sisteme kaydedilir.

Laboratuvar Testleri
Yazılım zaten bir tıbbi tahlil laboratuvarının tüm özelliklerine haizdir. Dolayısı ile laboratuvar sonuçlarını dilerseniz elle dilerseniz cihazdan otomatik veri çekmek suretiyle hazırlayıp, sisteme kaydedip raporlayabilirsiniz.

Sahadan veri çekme
- Sahada yapılan taramaların sonuçlarını excell veya pdf olarak getirip sisteme aktarabilirsiniz
- Sahada internet bağlantınız varsa laptopunuzdan sisteme bağlanıp verileri kaydedebilirsiniz

Toplu Raporlama
Hasta ismi ile yapılan aramalarda hastanın sonuçlarını dökebileceğiniz gibi dilerseniz Firma ismi ile arama yapıp firmanın taranan tüm hastalarına topluca döküm alabilirsiniz.
Siz yazıcıya kağıtları yerleştirin gerisini yazılım kendisi halledecektir.

Hızlı ve Masrafsız
Rekabet koşullarından dolayı çok düşük fiyatlarla toplu tarama yapan mobil sağlık işletmelerinin daha az personel maliyeti ile çok daha hızlı ve hata yapmaksızın tüm işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir yazılım.

Muhasebe İşlemleri
Tıp Merkezi yazılımında mevcut olan tüm iç muhasebe özellikleri bu yazılımda eksiksiz olarak mevcuttur. Firma cari hesaplarını takip edebilir, firmalara fatura kesebilir, borç ekstreleri çıkartabilir, firmalarınıza üst raporlar hazırlayabilirsiniz.

Web Sonuç
Yazılıma entegre edilebilen web sonuç sistemi ile tüm sonuç raporlarınızı web siteniz üzerinden firmalara ve hastalara ulaştırabilirsiniz.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded