Profile cover photo
Profile photo
‫همیشه آنلاین‬‎
23 followers -
منابع جزوات و سوالات کارشناسی ارشد فراگیر
منابع جزوات و سوالات کارشناسی ارشد فراگیر

23 followers
About
Posts

Post has attachment
عادت درون خوانی به هنگام مطالعه را ترک کنید

یکی از نادرست ترین شیوه های مطالعه درون خوانی می باشد که سبب کند شدن سرعت مطالعه شما می باشد.
درون خوانی چیست؟

درون خوانی یک از نادرست ترین شیوه های مطالعه می باشد که از زمان کودکی به هنگام یادگیری خواندن به ما آموزش داده شده است.

درون خوانی زمانی اتفاق می افتد که شما به هنگام خواندن، کلمات را با خود تکرار می کنید، برخی این کار را با لب خوانی انجام می دهند و برخی با صوت، البته برخی از افراد زیرکانه تر این کار را انجام می دهند، آنها همانطور که با چشمانشان متن را دنبال می کنند آن را با خود زمزمه می کنند.

این عادت نادرست سالهای پیش وقتی که برای اولین بار خواندن را یاد می گرفتید آموزش داده شده است، زمانی که خواندن با صوت به شما آموزش داده می شد، این شیوه ی یادگیری نه تنها سرعت شما را کند می کند بلکه چند بخش بدنتان را به طور همزمان درگیر می کند.
http://hamisheonline.com/10188
Add a comment...

Post has attachment
دستورالعمل ثبت نام ترم تابستان 95 پیام نور
دستورالعمل ثبت نام ترم تابستان 95 پیام نور و همچنین حداکثر تعداد واحد قابل اخذ در ترم تابستان 95 اعلام شد.
دستورالعمل ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان 95 پیام نور به شرح ذیل اعلام می گردد:
درخواست مهمان ترم تابستان 95
1- در خواست مهمان شدن دانشجو و تایید آن توسط مرکز / واحد مبداء و مقصد از تاریخ 3 تیرماه 95 لغایت 12 تیرماه 95
2- پذیرش و ثبت نام دانشجویان مهمان از سایر دانشگاهها تا تاریخ 14 تیرماه 95 در مراکز و واحدهای مجری امکانپذیر می باشد.
انتخاب واحد ترم تابستان 95
3- انتخاب واحد دانشجویان از تاریخ 8 تیرماه 1395 لغایت 15 تیرماه 1395 از طریق سیستم جامع خدمات آموزشی و مطابق برنامه زمان بندی شده انجام می پذیرد.
http://hamisheonline.com/10153
Add a comment...

Post has attachment
مزایا ترم تابستان در دانشگاه پیام نور

از مزایای ترم تابستان در دانشگاه پیام نور می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1- شهریه ثابت و متغیر در ترم تابستان نصف محاسبه می شود
2- ترم تابستانی جز سنوات تحصیلی محسوب نمی شود
3- این ترم معدل ندارد ولی دروس پاس شده فقط در معدل کل محاسبه می شوند
4- ثبت نام و انتخاب واحد در ترم تابستانی پیام نور کاملا اختیاری می باشد و هیچ الزامی به ثبت نام در ترم تابستانی پیام نور نیست.
http://hamisheonline.com/10155
Add a comment...

Post has attachment
نتایج آزمون کارشناسی ارشد فراگیر سال 95 (نوبت 16) اعلام شد

نتایج آزمون کارشناسی ارشد فراگیر سال 1395 (نوبت شانزدهم) دانشگاه پیام‌نور امروز چهارشنبه 8 اردیبهشت بهمراه انتشار کارنامه اعلام شد.

تایج آزمون کارشناسی ارشد فراگیر سال 95 (نوبت شانزدهم) دانشگاه پیام نور اعلام شد.

شرکت‌کنندگان در آزمون دوره‌ های کارشناسی ارشد فراگیر سال 95 دانشگاه پیام نور می توانند با ارایه شماره داوطلبی، شماره شناسنامه یا شماره پرونده، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه و سال تولد از نتایج آزمون کارشناسی ارشد فراگیر خود مطلع شوند.
http://hamisheonline.com/10106
Add a comment...

Post has attachment
راه حل گم کردن شماره پرونده و داوطلبی برای مشاهده نتایج آزمون ها
راه حل گم کردن شماره پرونده و داوطلبی برای مشاهده نتایج آزمون ها : سوالی که این روزها برای تمام دواطلبانی که شماره پرونده یا شماره داوطلبی خود برای مشاهده نتایج آزمونشون پیش میاد اینه که چگونه این اطلاعات رو مجددا بدست بیارم و بتونم نتیجه آزمونم را از سایت سنجش مشاهده نمایم
خب با یک آموزش تصویری به شما نشان می دهیم که چطور می تونید شماره پرونده و دواطلبی مفقود شده را مجددا از طریق سایت سنجش بازیابی کنید
Add a comment...

Post has attachment
زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور نوبت شانزدهم
طبق اطلاعیه ای که بروی سایت سازمان سنجش اعلام شده است زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور نوبت شانزدهم در روز چهارشنبه 8 اردیبهشت از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org قابل مشاهده خواهد بود
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور به شرح ذیل می باشد :
به اطلاع آن‌دسته از داوطلبانی که در آزمون ورودی دوره های فراگیر مقطع کارشناسی ارشد سال 1395(نوبت شانزدهم) دانشگاه پیام نور شرکت نموده اند، می‌رساند: اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی این مرحله در روز چهارشنبه مورخ 95/2/8 از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org اعلام می‌گردد. لذا از داوطلبانی که در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی قرار می‌گیرند دعوت می‌شود، با توجه به مندرجات اطلاعیه‌ای که در این خصوص به‌طور همزمان با اعلام نتایج منتشر خواهد شد، ضمن مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنتی دانشگاه پیام نور و کسب ‌اطلاع از برنامه زمانی و مدارک اعلام شده مربوط به هر کد رشته‌محل، در زمان مقرر برای ثبت‌نام به نشانی مشخص شده مراجعه نمایند.
پیشتر نیز رئیس مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور از اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور نوبت شانزدهم در نیمه اول اردیبهشت خبر داده بود
Add a comment...

Post has attachment
خوب بخوابید ، نمرات بهتری بگیرید
پژوهش محققان دانشگاه "مک‌گیل" نشان می‌دهد که بهبود عادات خواب دانش آموزان دبستانی می‌تواند نمرات بهتری برای آنان به ارمغان بیاورد.
در این پژوهش ۷۴ کودک هفت الی ۱۱ ساله که در برنامه‌های شش‌هفته‌ای برای بهبود عادات خوابشان برنامه‌ریزی‌شده بود، شرکت کردند.
نتایج نشان می‌داد که افزایش ۱۸ دقیقه‌ای خواب در شب می‌تواند پیشرفت چشمگیری در نمرات کودکان به ویژه در درس زبان و ریاضی داشته باشد.
محققان می‌گویند والدین باید مطمئن شوند که کودکان میزان خواب کافی دارند و مدرسه‌ها نیز باید راه‌هایی برای دخیل کردن برنامه‌های آموزشی مرتبط با خواب در برنامه سلامتی‌شان بگنجانند.
این پژوهش در مجله " Sleep Medicine " منتشر شده است.
Add a comment...

Post has attachment


لغو حذف اضطراری در پیام نور از ترم جاری
لغو حذف اضطراری در پیام نور از ترم جاری : مدیر آموزشی دانشگاه پیام‌ نور خوزستان گفت: با توجه به این‌که اگر دانشجو در جلسه امتحان شرکت نکند برای او غیبت موجه غیر‌پزشکی محسوب می‌شود، از این ترم به بعد حذف اضطراری دیگر وجود ندارد.
لغو حذف اضطراری در پیام نور از ترم جاری
ایسنا – ندا اسدی ، مدیر آموزشی دانشگاه پیام‌ نور خوزستان در خصوص شیوه برگزاری امتحانات نیم‌سال دانشگاه پیام نور استان، اظهارکرد: سازمان مرکزی معمولاً ۱۰ روز قبل از شروع امتحانات اعلام می‌کند که امتحانات چه گروه‌های درسی به‌صورت الکترونیکی برگزار شود و در حال حاضر در این‌باره دستورالعملی ابلاغ نشده است.
وی ادامه داد: برگزاری امتحانات به‌صورت الکترونیکی بیشتر در مقطع کارشناسی متمرکز است و در این شیوه مانند امتحانات معمولی دانشجویان به‌صورت حضوری در آزمون شرکت می‌کنند اما به‌جای آن‌که برگه‌های امتحان را با مداد پُر کنند با استفاده از لپ‌تاپ این کار را انجام می‌دهند.
Add a comment...

Post has attachment
هشت نکته برای مطالعه اثربخش تر؛ روخوانی مکرر بی فایده است

هشت نکته برای مطالعه اثربخش تر؛ روخوانی مکرر بی فایده است : هشت نکته ای که بایستی بدانید تا مطالعه ای اثر بخش داشته باشید را در این مقاله خواهیم گفت و به جزئیات آن می پردازیم
1- یادداشت های خود را بارها روخوانی نکنید

بررسی های انجام شده نشان می دهد که بیشتر دانشجویان در زمان مطالعه یادداشت ها و تکالیف خود را بارها روخوانی می‌ کنند. اکثر آنها می گویند که این روش اولویت نخست آنها است. نتیجه همین تحقیقات نشان می دهد که این جریان تکرار شونده اطلاعات، به ویژه برای یادگیری و به خاطرسپاری طولانی مدت مناسب نیست. به عنوان مثال آن دسته از دانشجویان دانشگاه واشنگتن، که در طی این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته بودند، که بخشی از کتاب درسی را مکررا روخوانی کرده بودند نسبت به آنهایی که همان بخش را فقط یک بار خوانده بودند هیچ برتری در یادگیری نداشتند
2- سوالات بسیاری از خود بپرسید

تکنیک بسیار خوبی که می‌ تواند جایگزین روخوانی شود، خودآزمایی است. می‌ توان از سوالات مطرح شده در آخر هر فصل کتاب درسی نیز برای این منظور استفاده کرد. مرور اطلاعات به این شکل در واقع همان چیزی است که یادگیری و به خاطر سپاری را کارآمدتر می‌کند. حتی اگر نتوانید پاسخ را به یاد آورید، زمانی که جواب اشتباه می دهید شناخت دقیقی نسبت به آنچه نمی دانید پیدا کرده و متوجه می شوید باید به کدام قسمت برگشته و مطلب را دوباره مطالعه کنید. این مراحل شما را به سمت مطالعه ای موثرتر رهنمون می کنند.
ضمن اینکه طرح سوال به درک عمیق تر موضوع نیز کمک می کند. به عنوان مثال فرض کنید در حال یادگیری تاریخ جهان هستید، می خوانید که یونان و رم باستان شرکای تجاری بوده اند. مکث کنید و از خود بپرسید چرا آنها با هم شراکت تجاری داشته اند؟ چرا به کشتی سازی روی آورده و کشتیرانی در دریا را فرا گرفته بودند؟
هنگام پرسیدن این سوالات مجبور به توضیح دادن می‌ شوید و در این روند درک عمیق تری از موضوع به دست می آورید، هر چه درک شما از موضوع عمق بیشتری داشته باشد یادگیری بهتر و فراموشی دیرتر به سراغ شما می آید. پس به جای روخوانی سطحی مکث کنید و از خود سوالاتی را بپرسید که به درک بهتر موضوع بیانجامد
Add a comment...

Post has attachment
راهکار های حفظ تمرکز و مطالعه موثر در کنکور ارشد

راهکار های حفظ تمرکز و مطالعه موثر در کنکور ارشد : زمانی که آماده آغاز مطالعه می شوید ، مکرر افکاری به ذهن شما می آیند و ذهن شما را مشغول می کنند یا در حین مطالعه مشغله ای ذهن شما را به سمت و سوی خود میکشد و دیگر نمی توانید بر مطالعه خود تمرکز کنید.

ما تکنیک هایی را آورده ایم که با تمرین و تکرار مداوم آن ها ، قدرت تمرکز خود را افزایش دهید.این راهکار های حفظ تمرکز و مطالعه موثر در کنکور ارشد می باشند
1- هدف خود را مشخص کنید.

تعیین هدف واقعی و واقع‌بینانه و دست یافتنی باعث ایجاد انگیزه می شود و افزایش تمرکز را به دنبال دارد .هدف خودتان را به قدم‌های کوچکتر و هدف‌های خود تقسیم کنید. سعی کنید همه‌چیز مشخص و «قابل دست رسی» باشد.
فراموش نکنید یاد خدا در همه آن به خصوص برای شروع یاری رسان و انگیزه بخش در تمام امور است .
2- ایجاد علاقه به مطلبی که میخوانید.

انگیزش برای به هدف رسیدن ایجاد علاقه می کند. به هر طریقی که می توانید بین خود وکتاب ارتباط خوبی ایجاد کنید.
3- کنترل رفتار جسم در حین مطالعه

هنگام مطالعه، جسم شما نباید هیچ فعالیت دیگری به جز مطالعه کردن انجام بده؛ حتی کارهای خیلی ساده ! ظرفیت توجه در انسان محدوده. معمولا افراد خیلی سخت می توانند دو تا کار را همزمان انجام دهند مخصوصا مردان. اگر از بین ساده‌ترین کارها هم دو کار با هم انجام بشود. مثلا زمانی که داریم می‌نویسیم، نمی‌توانیم چیزی را به خوبی بشنویم.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded