Profile

Cover photo
Gurkan Genc
Works at Cycle for Future
Lived in World
787 followers|202,012 views
AboutPostsPhotosYouTubeReviews

Stream

Gurkan Genc

Shared publicly  - 
4
Add a comment...

Gurkan Genc

Shared publicly  - 
 
Zambia’dan Botsvana arasındaki nehri gemi ile geçmem yaklaşık 10 dk sürdü. Üç ülkenin sınırı tam bu noktada. Zambia, Zimbave ve Botsvana. Gemi ile karşıy
6
Alper Aslankaya's profile photoMuammer muammer's profile photo
2 comments
 
Sevgili Gürkan yeni yıla çok buruk girdik😔oysa yeni umutlar dilemiştim Umarim sen daha güzel girmişsindır seni burdan da takip etmeye çalışırım dualarımızdasin gururumuzsun 😊2017 yılın yıldızlar kadar parlak geçsin 🎇🎆Allaha emanet ol görüşürüz 💝
 ·  Translate
Add a comment...

Gurkan Genc

Shared publicly  - 
 
GÜRKAN GENÇ - GENÇ KAŞİFLER PROJESİ
“Gelecek için Pedalla” adını verdiğim proje kapsamında 2012 yılında bisiklet ile dünya turuna çıktım. (www.gurkangenc.com) Verdiğim çeşitli burslarla genç bisikletçileri ve sporcuları desteklemekteyim. Genç Kaşifler projesi de bu burslardan bir tanesidir.
“Genç Kaşifler” projesi, az bilinen/bilinmeyen Anadolu rotaları ile hikayesi olan rotaların araştırılması ve çıkarılmasına yönelik bisikletli gençlerin, özellikle üniversite öğrencilerinin, çalışmalarını yönlendirerek destekleyen kapsamlı ve bütünleyici bir proje ağıdır. Bu çerçevede ilk proje olarak Karaman-Mersin arasındaki unutulmaya yüz tutmuş eski Roma yollarının bisiklet rotaları olarak kazandırılmasını içeren "Likaonya – Kilikya Birota (Bisiklet) rotaları / Lycaonia – Cilicia Birota routes" seçilmiştir. Projenin ilk bursiyerleri olan Çukurova Üniversitesi Bisiklet Topluluğu üyesi öğrencileri, 2014 yazı çalışmalarına ait izlenimlerini “Geçmişe pedallamak” ve “Yörüklerin izinde” başlıkları ile paylaşmışlardır. 
2014 yazında gerçekleştirdiğimiz ilk çalışmanın çıktılarını değerlendirirken, yanıtını aradığımız “Genç Kaşifler 2015 nasıl bir çalışma olmalı?” sorusu ardından yeni sorular doğurdu. Bisikletli keşif nasıl olmalı? Sadece bir noktadan diğerine gitmeyi mi amaçlamalı insan? Yoldan çekilen birkaç fotoğraf, varılan şehir tabelalarından ve nerede yenilir içilir bilgilerinden mi ibaret olmalı paylaşılan? 5 günde 5 ülke anlayışında bir turistik gezi mi olmalı? Ne kadar yol almalı bir günde 40 km, 60 km, 100 km, 120 km? Koyulan hedefe doğru nefes almadan her gün mü yola devam edilmeli?
Oysa yolun bizzat kendisidir özel olan, hedeften daha önemlisi yolculuğun bize kattıklarıdır. Öteki ile buluşmak üzere yola çıkılmalı bisikletle. Çünkü öteki ile iletişime geçtiğimizde kendimizi anlamaya başlarız. Kuru bir laftan ötedir bu, gerçekten hissederek anlamak, kendi kalıplarını kırarak ötekinin yaşadığı koşulları öğrenmek yolculuğun belki de temelidir.
Genç Kaşifler projesi neyi hedeflemeliydi? Tur bisikletçiliği üzerine uygulamalı bir eğitim süreci içermeliydi elbette. Aynı zamanda yol gösterici olmalıydı, sadece ben olgusunun ötesine geçebilmeliydi. Görmediğimiz, bilmediğimiz hayatlar olduğunu bize öğretmeliydi. En önemlisi örnek olmayı başarabilmeliydi. 
Bu nedenle 2015 Genç Kaşifler projesini biraz farklı kurguladık. Projemiz Mersin’den Karaman’a eski Roma yollarını izleyen bisiklet rotalarının çıkarılmasını içeriyordu. Bu belki de projenin en kolay yönüydü. Eski Roma yollarını günümüzde Yörükler göç yolu olarak kullanıyor. Bu nedenle bu yaz çalışacağımız rotanın başlangıç noktasında bulunan bir Yörük obasını ana kampımız olarak seçtik. Yazın Mirtilli yaylasına göç eden Kadıncık Yörüklerinden Ahmet Şahin ve ailesi misafir çadırlarına yerleşmemize izin vererek eşsiz bir deneyim yaşamamızı sağladılar.
Bu yaz iki rota üzerinde çalıştık. İlk rota Höyük alanından başlayarak Kemer yayla (Tetrapyrgia) üzerinden Dedeli yaylası (tahminen Ad Fines), Manazan mağaraları, Karaman ve Karadağ Binbirkilise ile Değle ören yerinde son buldu. İkinci rota ise geçen sene geçtiğimiz Dağpazarı köyünden başlayarak kısmen İngiliz Sait Paşa yolunu takip ederek Kırobası (Mara) üzerinden Sarıaydın ve Uzuncaburç (Diocaeseria) ören yerinde son buldu. Her iki rota arasında kalan zamanımızı yine Yörük obasında geçirdik. Genç kaşifimiz Yörük ailesi ile iç içe yaşadı. Daha önce hiç bilmediği bir kültürü, yaşam tarzını yakından gözlemleme fırsatını buldu. Cocakdere vadisinin içinde bisiklet sürmenin keyfini yaşadı, bulunduğu bölgedeki en yüksek dağlardan bir tanesi olan Yıldız Dağı’na tırmandı.
Nasıl bir deneyim oldu? Kendisine bir kulak verelim…..
http://www.gurkangenc.com/…/yoruklerin-toros-daglari-et…/211
Projeye Destek olanlar
- İsmail Seyyar Çukurova Bisiklet Evinin sahibi, bir ay boyunca bisikleti bizde kaldı. kira ücreti almadı
- Benan Okyar - Ata'ya bisikletle eşlik etti.
- Murat Canlı - Yıldız dağı tırmanışına rehberlik etti
- Emin Eraslan - göç fotoğraflarını verdi
- Yörük Ahmet Şahin ve ailesi bir ay boyunca misafir çadırını kullanımımıza verdiler.
- Ultra Maraton Koşucusu Merve Ülker ve Bülent Satır - 2 Ultra maraton yarışısında topladıkları destek paralarını projeye aktardılar
- Nuzhet Türker Proje başkanı
- Destek bölümüne mebla gönderip bu güzel projeye destek olan değerli okuyucuların adları da şu sayfada yazmakta (http://www.gurkangenc.com/tr/destek)
Teşekkürler
 ·  Translate
Yazının Seslendirmesi      Bu yaz iki rota üzerinde çalıştık. İlk rota Höyük alanından başlayarak Kemer yayla (Tetrapyrgia) üzerinden Dedeli yaylası (
8
1
Nejdet GÜNDÜR's profile photo
 
GÜRKANI TAKDİR EDİYORUM BÜYÜK CESARET BİSİKLETLE DÜNYA TURU KOLAY DEĞİL
 ·  Translate
Add a comment...

Gurkan Genc

Shared publicly  - 
 
Bisikletimi Hail şehrinden dümdüz aşağı doğru saldım mı, direkt başkent Riyad’a gidirim. Tabi rota o taraf değil. Önce ülkenin batısında yer alan Al Ula şe
10
Add a comment...

Gurkan Genc

Shared publicly  - 
3
1
Yusuf OKUROĞLU's profile photo
 
Sizi tebrik ediyorum. İyi cesaret. Ben asla yapamazdım.
👏👏
 ·  Translate
Add a comment...

Gurkan Genc

Shared publicly  - 
6
Alper Aslankaya's profile photo
 
Mükemmel 👌 
Add a comment...

Gurkan Genc

Shared publicly  - 
10
Aleyna Ertok's profile photo
 
Gürkan Abi senin sitenden sana mesaj attım ve instagramdan dm attım bakarsan çok sevinirim önemli bir konu için yardımına ihtiyacım var :)
 ·  Translate
Add a comment...

Gurkan Genc

Shared publicly  - 
 
Add a message to your video
 ·  Translate
15
3
Add a comment...

Gurkan Genc

Shared publicly  - 
 
  The route I followed in Saudi Arabia on bike  From Dumat Al-Jandal till Hail there aren’t any other villages or towns and even gas stations for about
7
Add a comment...
Story
Introduction
.
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Previously
World
Links
Other profiles
Work
Employment
  • Cycle for Future
    2010 - present
Basic Information
Gender
Male
Relationship
Single
Public - 2 weeks ago
reviewed 2 weeks ago
Public - 2 months ago
reviewed 2 months ago
Friendly staff.. Nice place.
Public - 3 months ago
reviewed 3 months ago
Before that place I looked 10 guest house in this city. Thx god all of them fully booked and some of them try to charge more money and I found this place. Lovely place, clean room, strong wifi, good service Excellent.. Come here..
Public - 4 months ago
reviewed 4 months ago
16 reviews
Map
Map
Map
I am cycling round the world. I arrived this restaurant after 48200km and 41 countries later. Thx for nice foods :)
Public - 4 months ago
reviewed 4 months ago