Profile cover photo
Profile photo
Grzegorz Gorol
340 followers
340 followers
About
Grzegorz Gorol's posts

Post has attachment

Post has shared content
Ehhh

Post has shared content
Czy wiara w uzdrowienie jest równie skuteczna co medycyna? Badania coraz częściej temu przeczą. 
#medycyna   #medicine   #lekarz   #lekarze   #badania   #placebo   #lekarstwa   #choroba   #leczenie  

Zbieram się powoli do własnego bloga. Może blog to złe okreslenie. Miejsca na swoje przemyślenia które miały by mieć uporządkowany charakter. W związku z tym szukam czegoś co mogło by to zasilić. 
Myślałem o napisaniu czegoś samodzielnie, ale nie ma to najmniejszego sensu w sypadku systemu blogowego. 
Natomiast miło by było znaleźć coś co mogło by nie być Wordpressem. Nie to, że nie lubię WP – jest świetny, jednak trochę toporny i niestety pluginy często nie są aktualizowane wraz z głównym wydaniem. Nie wspomnę o tym że jako najpopularniejszy tego typu system jest też w miare podatny na ataki.
Czego szukam? Czegoś co pozwoliło by w prosty sposób na:
- postowanie na FB i G+,
- łaczyło by oba systemy komentarzy,
- w prosty sposób obsługiwało filmy z YT,
- miało w miarę prosty system skórkowania,
- pozwalało na tworzenie wersji językowych wpisób najlepiej w jednym miejscu bez komplikowania jakby to była 2ga strona, do tego niezależna,
- sprawdzanie piswoni to podstawa. 

Dzięki za rady. 

Post has attachment
;)

Post has attachment
Akcja czyszczenia internetu zakończona sukcesem 
Połączenie tego:
http://someonewhocares.org/hosts/
i tego:
https://jansal.googlecode.com/svn/trunk/adblock/hosts
w jednego host file  I mordka się cieszy.

Wywalony adblock, chrome zjada mniej ramu niż FF :P - nie żeby był to problem... no ale... Lepsze szybkie i natywne rozwiązania. 

Nie będzie podsumowania zeszłego roku, o nie. 
Jedynie mała notka o tym co mnie poruszyło w tym, jestem właśnie w trakcie "Rozplatanie tęczy" Richarda Dawkinsa. Chyba jedna z jego słabszych książek, ale z kilkoma naprawdę dobrymi myślami przewodnimi. Z nich wszystkich jedna wryła mi się w pamięć, myśl bardzo prosta jednak stojąca w opozycji do wielu głoszonych obecnie populizmów.
W skrócie chodzi o to że "równanie w dół" to zło, zło szczególne. Zło które udaje dobro, zło które niesie za sobą wiele ofiar głównie wśród naukowców. Przypomniało mi się również kilka rozmów z profesorami jakie odbyłem w swoim życiu, mówię o prawdziwych - tych z politechniki (tak zacznie się chejt czemu to ścisłowcy i inżynierowie są niby lepsi od humanistów) w niczym jeśli spojrzeć na samego człowieka. No ale nie o tym notka, Każdy z nich swoimi słowami zgadzał się z prof. Dawkinsem szczególnie w jednej kwestii - upraszczanie nauki w szkole, robienie cyrku doświadczeń i pokazów. To nie sprzyja wyławianiu prawdziwie utalentowanych osób, to sprzyja wyławianiu przeciętnych magistrów bez widoków na karierę w przyszłości. Sam jestem przeciętny, tak tacy są też potrzebni. Jednak tracąc tych wyjątkowych, zrażając ich cyrkowymi sztuczkami... tracimy więcej.

Stad moje nie dla ucyrkowiania szkoły, równania w dół i wprowadzania reform edukacyjnych aby wszystkim było w szkole fajniej.... Bo na tym tracą ci najlepsi którzy są potrzebni. Oni nie mają problemów ze schematami matematycznymi, oni nie potrzebują opisowej fizyki, oni brzydzą się doświadczeniami na poziomie podstawówki. 

Post has attachment
Gratulacje +Wolna Polska - wiadomości  za zablokowanie możliwości komentowania po krytyce w temacie: https://plus.google.com/117580123581788224990/posts/axvLZBfsRkS

Jednak jeśli już blokować, to wolał bym całkowicie aby już te śmieciowe treści nigdy nie trafiały na moją tablicę. 

Post has attachment
"Co udało się wyśledzić socjologom i psychologom? Na przykład to, że ludzie, którzy wierzą w jedną teorię spiskową są bardziej skłonni uznać za prawdziwe również inne. Wygląda więc na to, że chodzi tu raczej o pewien typ patrzenia na świat, niż po prostu uznanie argumentów dotyczących pojedynczej sprawy. Ale bliższe spojrzenie pokazało coś jeszcze ciekawszego.
Otóż wiara nie słabnie, jeśli dwie teorie spiskowe wzajemnie się wykluczają. Badacze z brytyjskiego University of Kent stwierdzili, że ci sami ludzie wierzą w to, że Osama Bin Laden nadal żyje oraz w to, że był już martwy, gdy do jego kryjówki przybył oddział specjalny. Bez sensu? Nie, jeśli uznamy, że wiara w teorie spiskowe wynika raczej z poglądów wyższego rzędu."

No coś w tym jest, nawet więcej przykładów na potwierdzenie tego ostatnimi czasy widuję. 

Post has shared content
Wait while more posts are being loaded