Profile cover photo
Profile photo
Грчки Хотели
2 followers -
grcija, greece, hellas, accommodation, hotels, destinations, apartments, rooms, booking, greece vacation, greece holiday, greece islands, greece book now
grcija, greece, hellas, accommodation, hotels, destinations, apartments, rooms, booking, greece vacation, greece holiday, greece islands, greece book now

2 followers
About
Грчки Хотели's posts

Post has attachment
Тасос е едно од најомилените и најпосетените туристички дестинации на северот од Грција. Исто така Тасос како најсеверниот Грчки остров е многу близок до копно, до некои приморски места островот е оддалечен само осум километри од копното.
Тасос не е мал остров неговата површина изнесува околу 400 квадратни километри, островот е познат по благопријатната клима, благодарејќи на геоположбата и на боровата шума на самиот остров, многу бројните фантастични плажи, лагуни и заливи. На Тасос можете да најдете секаков тип и категорија на сместување според вашите потреби http://bit.ly/grcki-hoteli-mk-tasos
‪#‎grcija‬ ‪#‎greek‬ ‪#‎greekhotels‬ ‪#‎halkidiki‬ ‪#‎greece2015‬ ‪#‎грција‬ ‪#‎тасос‬ ‪#‎халкидики‬
PhotoPhotoPhotoPhoto
2015-06-23
4 Photos - View album

Post has attachment
☛☛☛ Криопиги ☚☚☚
Лоциран на Касандра полуостровот на Халкидики.
Има одлична клима, голем планински појас и чисти води за што потврда се двете сини знамиња добиени уште во 1991 год. На Криопиги разгледајте ги екскурзиите до Атос, пештерите на Петралона, како и бројни манастири а потоа одморете на рибни специјалитети, придружени со квалитетно вино и се разбира овошје и мед за десерт.
На сајтот на GrckiHoteli.mk ќе пронајдете 25 хотели, апартмани и гостински соби во Криопиги а овие фотографии се мал дел од сместувачката понуда.
Само внесете капацитет, термин и може веднаш да резервирате, а да платите кога ќе пристигнете: http://bit.ly/grcki-hoteli-mk-kriopigi
‪#‎kryopigi‬ ‪#‎криопиги‬ ‪#‎халкидики‬ ‪#‎chalkidiki‬ ‪#‎greece‬ ‪#‎грција‬ ‪#‎одмор2015‬ ‪#‎одморГрција‬ ‪#‎летувањеГрција‬ ‪#‎vacation2015‬ ‪#‎vacationGreece‬
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Kriopigi, Halkidiki
21 Photos - View album

Post has attachment
Обликуван како вилата на Посејдон и вперен кон Егејското море, Халкидики е одличен полуостров за посетители. Старата борова шума на места стига и до самите плажи каде освен што се огледува во одблесокот на водата прави и комфорни, приодни дебели сенки во атарот на медитеранското лето.
На Халкидики освен што ќе уживате во прекрасните песочни плажи и кристално чистата вода на егејот, ќе уживате насладувајќи се со медитеранската кујна, во која Грците се ненадминливи мајстори. Во и околу Калитеа можете да најдете секаков тип и категорија на сместување според вашите потреби. Сега е полесно од било кога со http://grckihoteli.mk
Photo

Post has attachment
Што е GrckiHoteli.mk? Како работи нашиот сервис?
Колку ќе ме чини вашата услуга?
Дали треба да платам во моментот на резервација?
на овие и уште многу други прашања, ќе најдете одговори на следниот линк: http://bit.ly/gh-faq
Photo

Post has attachment
Јонскиот остров Закинтос е неописливо, нереално прекрасен остров, со филмски пејзажи кои личат како да се ‘’фотошопирани’’, но не се smile emoticon Тоа е само мајката природа во нејзинито најдобро издание.
Морските води кои го опколуваат островот се трикизно сини додека плажата е послана со кадифено мек и златест песок. Закинтос е најголемиот од сите Јонски острови и колку што е убав толку е и благороден, плодната земја на островот ги дава најароматчните гроздови во цела Грција од кои се прави највкусното вино. Секако, да не заборавиме да ги споменеме маслинките и маслиновото масло кое е неизбежна состојка во медитеранската кујна. Островот има богата музичка традиција така што неретко ќе уживате во звуците на грчкото бузуки.
Резервирајте си сместување на време во Закинтос на сајтот на Грчки Хотели. На следниот линк одберете го вашиот термин, одберете од понудените сместувања, резервирајте и платете кога ќе пристигнете: http://grckihoteli.mk/region/zakynthos-island
#zakynthos   #zakintos   #закинтос   #greece   #grcija   #грција   #grckihoteli   #грчкихотели  

Post has attachment
Нашата понуда содржи преку 15.000 сместувања низ Грција, со сигурност ќе го пронајдете идеалното место за Вашиот престој.
#macedonia   #macedonian   #makedonija   #makedonski  

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded