Profile cover photo
Profile photo
‫گلبارن سبز گیلان‬‎
44 followers -
گلباران سبز گیلان در زمینه تولید خاک و کود ارگانیک
گلباران سبز گیلان در زمینه تولید خاک و کود ارگانیک

44 followers
About
Posts

Post has attachment
اولين نمايشگاه مجازی تخصصي باغباني و كشاورزي در کانال تلگرام
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
سنگ رنگی
سنگ رنگی
golbaranesabz.com
Add a comment...

Post has attachment
شرکت گلباران سبز گیلان در زمینه فروش قطره و اسپره تقویتی گیاهان مشغول به خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
فروشگاه گلباران سبز
Add a comment...

Post has attachment
پیت ماس گلباران سبز به صورت سیلور پک در بسته های 900 گرمی موجود میباشد.

پیت ماس یا تورب در حقیقت بقایای خزه و جلبگ هست که به شکل پودر در آمده و بسیار بسیار سبک می باشد. تقریبا بیست برابر وزن خود آب جذب میکند و همین امر خاک رو همیشه مرطوب نگه میدارد . علاوه بر آن،pHتقریبا خنثی دارد ولی از همه مهمتر اینکه مانع از سفت شدن خاک میشود. لذا باعث طولانی تر شدن عمر گیاه و ازدیاد و مرغوب تر شدن محصول میشود.

بسته به نوع گیاه، از این محصول در خاک استفاده میشود به عنوان مثال نیاز کاج مطبق خاک سبک و مرطوب و ... برای اینکار میتوانیم مخلوطی از دو قسمت خاک برگ(ورمی کمپوست)، یک قسمت تورب(پیت ماس) و یک قسمت ماسه(مثل خاک معمولی الک شده) و مقداری پرلیت رو مخلوط کنیم... اینطوری علاوه بر اینکه خاک کاملا سبک و سرشار از مواد غذایی داریم، بسیار هم مرطوب و ایده آل برای گیاه جنگلی مثل کاج مطبق می باشد.

 در کل پرلیت و پیت ماس و کوکوپیت خاک محسوب نمیشود زیرا:

پرلیت سنگ معدنی می باشد که میتواند آب زیادی به خود جذب کند ولی باید دقت شود  که بعد از خیس شدن، پرلیت تحت فشار زیاد قرار نگیرد چون ترکیب ساختمانیش بهم خورده و دیگر کاراییش رو از دست میدهد.
پیت ماس هم که حاصل بقایای خزه های باتلاق و مرداب ها هست که کمی خاصیت اسیدی دارد و حاوی مقدار کمی مواد معدنی از جمله منیزیم است.
کوکوپیت هم چیزی نیست جز همون الیافی که اطراف میوه نارگیل است که بخوبی میتواند آب و مواد غذایی را در خودش نگهداری کند.
در کل اینها محیط های هیدروپونیک هستند که به خوبی در کشت قلمه ها و گلهای آپارتمانی جواب میدهد و گیاه میتواند رشد خوبی در آنها داشته باشد.
پیت ماس
پیت ماس
golbaranesabz.com
Add a comment...

Post has attachment
پرلیت گلباران سبز به صورت درشت و ریز موجود میباشد.

پرلیت را به صورت مخلوط با خاک جهت سبک و متخلخل نمودن خاک مصرف مینمایند. ضمنا پرلیت جاذب اب بوده و اب مورد نیاز گیاه را تامین میکند با پرلیت میتوان ، آب را به میزان زیاد و به مدت طولانی و با یک توزیع و پخش یکسان در دل خاک در اختیار ریشه قرار داد و از هدر رفتن آن جلوگیری کرد. در واقع انباری بسیار کوچک برای نگهداری مقادیر بسیار بزرگی از آب برای گیاه در دل خاک ایجاد می گردد و به مرور آب را دراختیار ریشه قرار می دهد ،پرلیت سبب می شود که از شسته شدن مواد غذایی خاک جلوگیری شود وجود تخلخل در پرلیت ، تبادلات هوایی و گازی را در خاک برای ریشه گیاه به سهولت فراهم می آورد ، و به این علت باعث اصلاح سیستم هوادهی و آبدهی خاک و در نتیجه بهبود عمل تهویه خاک می شود. درحضور پرلیت مشکل تجمع گازها در خاک نیز تا حدود بسیار زیادی مرتفع میشود .همچنین ریشه ها و اندامهای زمینی گیاه با سهولت بیشتری درخاک قادر به حرکت هستند.
پرلیت با دارابودنPHخنثی درحد 5/7-5/6 از هر گونه اختلالی در ریشه گیاه جلوگیری می کند.
پرلیت
پرلیت
golbaranesabz.com
Add a comment...

Post has attachment
لیکای گلباران به صورت درشت و ریز موجود میباشد.

بسته لیکای 1 کیلویی گلباران حاوی 1 کیلو پوکه معدنی دانه متوسط میباشد که هم دارای مصارف متنوعی میباشد از جمله
زه کشی کف گلدان:
به مصرف لیکا در کف گلدان کار زه کشی انجام شده و علاوه بر اینکه آب اضافی را جذب کرده و مانع سرازیر شدن آب در زیر گلدانی میشود ، به تدریج آب را به ریشه گیاه داده و مانع خشک شدن ریشه میگردد.
روی سطح خاک گلدان:
با مصرف لیکا بر روی سطح خاک گلدان علاوه بر اینکه جنبه تزئین سطح گلدان را دارد مانع تبخیر آب از سطح خاک شده و نیز با ذخیره آب در خود همیشه آب مورد نیاز گیاه را تامین میکند.
مخلوط با خاک گلدان:
با مصرف لیکا به صورت مخلوط با خاک گلدان باعث ایجاد تخلخل در خاک و سبک شدن خاک شده و حرکت ریشه و هوادهی ریشه را تسهیل مینماید ضمنا جاذب آب نیز میباشد.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded