Profile cover photo
Profile photo
Gizemler ve Bilinmeyenler
36 followers -
Sevgili Gizem dostları sizlere elimizden geldiğince Dünyanın dört bir yanından ve yurdumuzdan farklı ve değişik konular sunmak için uğraşma
Sevgili Gizem dostları sizlere elimizden geldiğince Dünyanın dört bir yanından ve yurdumuzdan farklı ve değişik konular sunmak için uğraşma

36 followers
About
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Slenderman Kimdir?

Yüzü olmayan zayıf bir adam siyah takım elbiseli ve yaklaşık 3 metre boyunda. bir sopa gibi ince ayakları , bir ağacın dallarına asılı kolları, uzun elleri ve bacakları var. Yüzlerce yıldır yaşadığı ve çocukları kaçırıp öldürdüğü söyleniyor. Pek çok belirsiz resmi çekildi ve hakkında yüzlerce rapor tutuldu. Onlarca insan önce kayboldu sonrada ormanlık bölgelerde ,kazıklara oturtulmuş ve iç organları çıkartılmış halde bulundu. Slenderman gerçek mi yoksa sadece korkuların yarattığı bir varlık mı ?
Add a comment...

Post has attachment
Karındeşen Jack Kimdir

Londra da Thames Nehri yukarısında Whitechapel bölgesinde, 1888 yılında dünyayı etkiliyen bir seri cinayet vakası ile karşılaşmışlardır. Ağustos ve Eylül ayları içerisinde görünen seri katil, bu zaman diliminde 5 hayat kadınını öldürmüştür. Bu beş kadın cesedi kısa sürede ingilterede tüm manşetlerde yerini almış ve insanları tedirgin etmiştir. O dönemde bir çok polis teşkilatı katili tüm çabalara rağmen yakalayamamışlardır.

Daha sonraki araştırmalara göre, en az 5 en fazla 18 hayat kadını cesedine rastlanmıştır. Yalnız beş hayat kanının aynı seri katil tarafından öldürüldüğü oynaylanmış ve kesinleşmiştir. Polise yazdığı bir mektupta kedidini karındeşen jack olarak tanıtmıştır. Karındeşen Jack yaklaşık 20 hayat kadını öldürdüğü düşünülmektedir. Cinayet dosyası, cinayetlerden 2 yıl sonra kapanmış, fakat bazı bilim adamları ve dedektifler modern teknoloji sayesinde cinayeti kısmende olsa aydınlatmışlar ve bugüne kadar ellerindeki tek fiziki kanıt, kurbanlardan birine ait olduğu söylenen şal ile çalışmalarını sürdürmüşlerdir.

Karındeşen Jack lakablı vahşi seri katil, tarihde vahşi cinayetleri ile yerini almıştır. Karındeşen Jack 1888 yılında cinayetlere başlamış olup, 1898 yılına kadar cinayetlerini büyük bir titizlikle işlemiştir. Araştırmalara göre, Karındeşen Jack lakaplı seri katil, Cinayetlerindeki titizliğin anatomi bilgisi olan kişi veya kişiler tarafından yapıldığı tespit edilmiştir. İşlenen korkunç cinayetlerin benzerliği ve farklı yerlerde işlenmesi, polisi artık çaresiz bırakmıştı.
Karındeşen Jack’in cinayetlerini vahşice işliyordu, öncelikli olarak kurbanlarını boğazlayarak etkisiz hale getirip, daha sonra kulaklarını kesmektedir. Karındeşen Jack, hayat kadınlarına karşı düşmanlığını, işlediği cinayetler açıklamaktadır. Kurbanlarında, karnı ve cinsel organları deşilmiş, bazı organları ise alınmıştır. Karındeşen, kurbanlarını karnı deşilmiş ve bacakları açık bir şekilde bırakmaktadır. Yöntemleri vahşice olmasına karşın, günümüzde bir çok korku filmi karındeşen jack lakablı vahşi seri katilden esinlenmiştir.
Add a comment...

Post has attachment
ALTIN BOYNUZLARIN SIRRI - ŞAMANIN SİHRİ

Hakasya Abakan Türklerinin tarihte boy gösterdiği en eski yurtlardan. Hakasya ismi sonradan anılan bir ad,,, asıl bilinen ismi MİNUSİNSK... Öz Türkçede anlamı;“bin tane suyun toplandığı, birleştiği kutsal yer.” dir. Abakan'ın başkent tarihini incelersek sayfalar yetmez.
Stalin’in son yılları yıl 1952. Sovyet uçakları Abakan' ın üzerinden geçerken manyetik fırtınaya maruz kaldıklarını, radarlarının bozulduğunu rapor ediyorlar. 2 uçak düşüyor, araştırmalar o günün teknolojisiyle sonuç vermiyor.

Nikolay Şvernik dönemi. Yıl 1959... 2 uçak daha düşüyor Abakan’ın üstünde. Bazı koordinatlarda uçuş yasağı geliyor. Araştırma sonuçları bilinmiyor.
Brejnev dönemine kadar yasağın sürdüğü sanılıyor. Bu dönemde de yine uçaklar düşüyor. Bu sefer 3 askeri uçak ve bir de küçük sivil uçak aynı bölge üzerinde düşüyor. Araştırma sonuçları bilinmiyor.
Soğuk savaş dönemi şartlarına göre, bir demir perde ülkesi olan SSCB oldukça ketum davranıyordu.

Daha sonraki yıllarda uydular Abakan üstünde değişik sinyaller belirliyor. Bölge üzerinde alınan sinyallerin ABD uyduları tarafından da tespit edildiği sonradan anlaşılıyor.
Vasili Kuznetsov 1984’te başa geliyor en kapsamlı şekilde bu konuyu araştırıyor ama bir kaç ay sonra Kuznetsov'un devlet başkanlığı sona eriyor.

1988’de Mihail Gorbaçov Yüksek Sovyet Başkanı seçilir. 1991’de malum SSCB dağılır, birçok sırlar da tarihe karışır. Daha sonraki yıllarda anılarını anlatırken bir yakınına Gorbaçov şöyle diyecektir “Tuhaftır ki SSCB ekonomik dağılım aşamasındayken Vatikan bir mezara 2 milyar dolar teklif etti.”
Add a comment...

Post has attachment
Hareket Eden Lanetli Bebekler

Dünyanın Pek Çok Farklı Yerinden Kameralara Yansımış Hareket Halindeki Lanetli Bebek Görüntüleri.
Paranormal Bir Olay Mı? Sahte Vakalar Mı? Yoksa Açıklanamayan Farklı Bir Gizem mi?
Add a comment...

Post has attachment
Dünya Dışı Varlıkların Fiziksel Kanıtları

Kafkas Dağlarında Bulunan Uzaylı Kafataslarının Gizemi

Rusya dağlarında bulunan garip gizemli evrak çantası ve iki adet kafatası. “Komsomolskaya Pravda” ( 13 Mart 1925 tarihinde kurulan günlük Sovyet ve Rus gazetesi.) ve “Rossiyskaya Gazeta” gazetelerinin gazetecilerine göre üzerinde “Ahnenerbe” logosu olan bu evrak çantası çok yakın bir zamanda Adıge dağlarında bulunmuştur.
Adıge Kafkasya bölgesinin dağlarında yer alır. Keşifi yapanlar bilim için SS içindeki en gizli topluluk olan Ahnenerbe amblemli çanta ile bilinmeyen yaratıklara ait iki adet kafa tasını bularak gizli ve doğa üstü güçler üzerinde çalışmaya karar vermişlerdir.
Araştırmacılara göre, SS üyeleri antik dolmenlerin gizemini ve Kishinski Kanyon bölgesinde yüksek doğal radyoaktivilerin sebepleri ile ilgilenmiş oldukları görülmektedir. Ayrıca onların Rusya İç Savaşı(1917-1923) sırasında kaybolan bir yer olan Altın Kuban Rada’yı araştırmış oldukları da muhtemeldir.
Ayrıca araştırmacılar 1941’de Adıge topraklarında, Almanlar tarafından doğruluğuna, eksiksizliğine hayran oldukları bir harita bulmuşlardır. Bu buluş uzmanlar arasında geniş bir ilgi uyandırmıştır.
Tarihçiler Kafkasya'daki Kabardey-Balkar Cumhuriyeti ’nde bulunan Avrupa'nın en yüksek dağı olan Elbrus zirvesine Nazi pankartlarının dikildiği Wehrmacht Edelweiss operasyonu ile ilgili birçok ayrıntıları bilmektedirler. Ancak, Adıge dağlarında bu gizli örgütün amacı neydi?

İsis Projesi ve Uzaylı Mumyası

1961 yılında, KGB' yabancı teknolojisi elde etmek için tasarlanmış çok gizli bir program başlattı. Proje ISIS,. Ve bu Proje Mısır'daki Giza Platosunda bulunan bir mezarın içindeki 13 bin yıllık uzaylı cesedi keşfi ile sonuçlandı.
Soğuk Savaşın ilk yıllarında, Rus askeri yetkililer, ABD nin farklı bir taktik ile uzaylı teknolojisi Mühendisliği avantajı elde ettiğini biliyorlardı, Muhtemelen buda Roswell yakınlarında düşen bir UFO yu incelyerek olmuştu. Rus askeri yetkililer bu İleri teknolojiye kendilerinin de sahip olması gerektiğine karar kıldı ve, Rusların dünya dışı eserler bulunabilir birkaç yer araştırmak için istihbarat servislerini kullandı.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded