Profile cover photo
Profile photo
Ghasedak 24
34 followers -
خرید اینترنتی بلیط هواپیما
خرید اینترنتی بلیط هواپیما

34 followers
About
Posts

Post has attachment
این اشتباهات را در فرودگاه انجام ندهید🔻

خرید اینترنتی بلیط هواپیما کار بسیاری از مسافران را راحت کرده است، اما نمی توان انکار کرد که از درب خانه ما تا رسیدن به پای هواپیما استرس ما را رها نخواهد کرد. بنابراین بهترین و منطقی ترین کار این است که با انجام کارهای عجیب و غریب بر این استرس اضافه نکنیم. اگر اولین بار است که قرار است با هواپیما پرواز کنید، این اشتباهات را انجام ندهید تا پروازتان راحت باشد.

http://blog.ghasedak24.com/?p=2406
Photo
Add a comment...

Post has attachment
پروازهای قطر به ایران بیشتر می‌شود

قطرایرویز: قصد داریم فعالیت‌های خود در ایران را با معرفی یک پرواز مستقیم به فرودگاه بین‌الملل اصفهان از ماه فوریه سال 2019 گسترش دهیم.
به گزارش قاصدک 24 به نقل از تراول دیلی‌نیوز؛ طبق اعلام شرکت هواپیمایی قطر این ایرلاین از ژانویه سال 2019 پروازهای خود به شیراز و اصفهان را افزایش خواهد داد و از ماه فوریه نیز یک پرواز مستقیم به فرودگاه بین‌المللی اصفهان ایجاد خواهد کرد.
گفتنی است اصفهان چهارمین شهر ایران پس از تهران، شیراز و مشهد است که قطر ایرویز از دوحه به آن پرواز مستقیم ایجاد خواهد کرد. این پروازها با هواپیمای ایرباس 320 انجام خواهد شد و هر دوشنبه و جمعه به اصفهان حرکت خواهند کرد. قرار است سه پرواز هفتگی جدید نیز به فرودگاه شیراز ایجاد شود. این شرکت همچنین قصد دارد تعداد پروازهای هفتگی به تهران را به دو پرواز افزایش دهد.
اکبر البکر مدیرعامل قطر ایرویز گفت: "با توجه به فوق‌العاده بودن اصفهان از نظر قدمت و داشتن بازارهای سنتی ما خوشحال هستیم که این شهر را چهارمین دروازه ورود به ایران از طریق هواپیمایی قطر معرفی کنیم."
وی افزود: "ما پروازهای خود به شیراز و تهران را نیز به صورت هفتگی افزایش خواهیم داد."

https://ghasedak24.com/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
تامین سوخت در فرودگاه‌های خارجی با برنامه ای محرمانه

علی عابدزاده از برنامه تامین سوخت برای ایرلاین‌های ایرانی در کشورهای دیگر خبر داد اما از افشای جزئیات آن خودداری کرد.
به گزارش قاصدک 24؛ عابدزاده گفت: "در خصوص عدم تحویل سوخت به ایرلاین‌های ایرانی در برخی کشورها برنامه‌هایی داریم تا بتوانیم سوخت هواپیماهای ایرانی را در سایر کشورها تامین کنیم که البته جزئیات آن را اعلام نمی‌کنیم."
وی با اشاره به تلاش های انجام گرفته برای مدیریت تحریم ها گفت: "موظف هستیم که به پروازهای داخلی و خارجی سرویس دهیم، مردم داخل و خارج همه ایرانی هستند."
عابدزاده افزود: "قیمت بلیط ‌های پروازی در پیک پروازی متفاوت است؛ نرخ بلیط را باید ایرلاین‌ها کنترل کرده و مشتری مداری کنند."
وی همچنین به کاهش نرخ پروازهای خارجی طی هفته‌های گذشته اشاره کرد و گفت: "ایرلاین‌های داخلی عملکرد مطلوبی داشته‌اند و 80 درصد پروازهای داخلی نرخ‌های مشخصی دارد."
عابدزاده درخصوص قیمت بلیط هواپیما گفت: "سیاست‌های سازمان هواپیمایی کشوری درباره قیمت‌ها همین مسیری است که طی کرده‌ایم. "
وی در پایان اذعان داشت: "بانک مرکزی نرخ ارز مورد نیاز خطوط هواپیمایی را از طریق سامانه نیما تامین می‌کند و شرکت‌های هواپیمایی نیز بر همین اساس بلیط ‌ها را به مردم می‌فروشند."

https://ghasedak24.com/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
سوخو مناسب ایران نیست

امروزه نیاز به نوسازی ناوگان هوایی در کشور امری واضح و مبرهن است اما قطعاً این هواپیماها باید ایمن و دارای کیفیت بالا باشند.
به گزارش قاصدک 24؛ محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: "ارزیابی های اولیه نشان می دهد که هواپیمای سوخو، محصول مناسبی برای آب و هوای کشور ما نیست."
رضایی کوچی، ضمن اشاره به حضور شرکت های روسی در ایران برای مذاکره جهت فروش هواپیماهای مسافربری، گفت: "قطعا آنچه که واضح و مبرهن است که ایران برای تقویت ناوگان هوایی به هواپیماهای مسافربری جدید نیاز دارد، اما قطعا" این هواپیماها باید ایمن و دارای کیفیت بالا باشند".
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: "به طور حتم در بحث خرید هواپیما این مسئله باید مورد توجه قرار گیرد، که سرمایه های کشور نباید برای خرید هواپیماهای بی کیفیت به هدر برود."
وی افزود: "ایرلاین های کشور در گذشته اقدام به مذاکره با شرکت های روسی و خرید هواپیمای توپولف کردند و در آن زمان هزینه بسیاری برای خرید این محصولات شد، اما این هواپیماها برای آب و هوا و جغرافیای کشور ما ساخته نشده بود و مشکلات بسیاری را در صنعت هوایی کشور ایجاد کرد و در نهایت ایرلاین ها مجبور شدند که این هواپیماها را از دور فعالیت خارج کنند."
رضایی کوچی در پایان اضافه کرد: "قطعاً در خرید هواپیمای سوخو روسی نیز باید دقت های لازم و کارشناسی صورت گیرد و مسئولان وزارت راه و شهرسازی نیز باید بر این مسئله دقت لازم را داشته باشند، از این رو هواپیمایی باید داخل کشور شود، که ایمن و دارای کیفیت بالا باشد".

https://ghasedak24.com/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
حرکت آزمایشی قطار قزوین – رشت

قطار قزوین - رشت با حضور محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه حرکت خود را به صورت آزمایشی از ایستگاه قزوین آغاز کرد.
به گزارش قاصدک 24، دکتر محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، دکتر سالاری استاندار گیلان، دکتر خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی، دکتر محمد زاده مدیرعامل شرکت راه آهن و جمعی از مدیران استانی مسافران اولین قطار قزوین - رشت هستند.
گفتنی است این خط آهن حدود ۲ ماه دیگر با حضور رییس جمهور به طور رسمی افتتاح خواهد شد. خط آهن قزوین – رشت که ۱۶۴ کیلومتر طول دارد در قالب ۸ قطعه ساخته شده و از ایستگاه سیاه چشمه به سمت رشت جدا شده است.
این خط از ایستگاه سیاه چشمه تا ابتدای ایستگاه کوهین به طول ۳۰ کیلومتر یک خطه، از ایستگاه کوهین تا ایستگاه لوشان به طول ۴۰ کیلومتر ۲ خطه و از ایستگاه لوشان تا انتهای مسیر یک خطه است. همچنین حداکثر سرعت قطارهای باری در مسیر قزوین - رشت ۱۲۰ کیلومتر و قطارهای مسافربری ۱۶۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
پیش بینی می‌شود این خط سالانه ظرفیت ۳ میلیون و ۳۸۱ هزار نفر مسافر و ۹ میلیون و ۸۶۷ هزار تن بار را دارد. در احداث این خط آهن ۵۳ دستگاه تونل به طول ۲۲ کیلومتر، ۶۲ دستگاه پل خاص به طول ۹ کیلومتر و ۵ ایستگاه در کوهین، لوشان، منجیل، رستم اباد، امام زاده هاشم و رشت ساخته شده است
همچنین برای ساخت آن ۱۴ میلیون متر مکعب خاکریزی، ۱۸ میلیون متر مکعب خاکبرداری و یک و نیم میلیون متر مکعب بتن ریزی شده است.

https://ghasedak24.com/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
اعطای مجوز پرواز دائمی به فرودگاه سمنان

مدیر فرودگاه سمنان: مجوز پرواز دائمی برای پرواز هواپیما از فرودگاه مرکز استان به نقاط مختلف کشور به زودی اعطا می شود.
به گزارش قاصدک 24؛ حسین شجاعی افزود: "با همکاری تمامی نهادهای اجرایی مربوط، اولین پرواز از فرودگاه سمنان به سمت فرودگاه هاشمی نژاد مشهد مقدس ساعت 10 صبح روز پنجشنبه 24 آبان انجام شد."
وی خاطر نشان کرد: "امکانات حداقلی برای انجام پروازهای دائمی از فرودگاه سمنان وجود دارد و بعد از مشخص شدن نواقص احتمالی از سوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران مجوز پروازهای دائمی به این فرودگاه اعطا می شود."
شجاعی در ادامه، زمان دقیق اعطای مجوز را منوط به اعلام دیدگاه های کارشناسی نهادهای مربوط دانست.
مدیر فرودگاه سمنان گفت: "بر اساس ارزیابی های انجام شده تمامی مسافران پرواز مشهد - سمنان روز شنبه 26 آبان از فرودگاه شهید هاشمی نژاد به سمت فرودگاه سمنان انجام شد، از امکانات فرودگاه سمنان و پرواز انجام شده رضایت داشتند."
گفتنی است فرودگاه مرکز استان سمنان در 10 کیلومتری جاده سمنان - مشهد واقع شده است و سابقه تاسیس آن به سال 1355 بر می گردد.

https://ghasedak24.com/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
برقراری پروازهای ایرانی علی‌رغم تحریم های سوختی

مقصود اسعدی سامانی: هیچ پرواز و مسیر پروازی در اثر عدم سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایرانی حذف نشده است.
به گزارش قاصدک 24؛ دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: "علی‌رغم این‌که برخی از کشورها از سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایرانی امتناع می‌کنند اما سازمان هواپیمایی و شرکت‌های هواپیمایی تدابیری را اتخاذ کرده‌اند که بر اساس آن مشکل تحریم‌های سوختی را می‌توانند دور بزنند."
اسعدی سامانی گفت: "نباید انتظار داشته باشیم کاهش قیمت دلار به سرعت در کاهش قیمت بلیط هواپیما اثرگذاری قابل ‌توجهی داشته باشد."
وی اذعان داشت: "اگر نرخ دلار در همین عدد سطح ۱۱ هزار تومان ثابت بماند یا کاهش یابد در درازمدت می‌تواند منجر به کاهش قیمت بلیط هواپیما خواهد شد."
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تصریح کرد: " نرخ بلیط هواپیما بر اساس نرخ ROE (نرخ تبدیل ارز) است که هفتگی اعلام می‌شود و بیش از نرخ دلار نیمایی است."
وی در پایان تاکید کرد: "همچنان بخشی از پرداخت‌های ارزی توسط ارز بازار آزاد انجام می‌شود و نمی‌توان ارز ۹ هزارتومانی را برای تمام بخش‌های مورد نیاز تامین کرد."

https://ghasedak24.com/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
تاسیس دو شرکت نوسازی ناوگان و لوکوموتیو

محمود زارع نیا از تاسیس دو شرکت با مجوز نوسازی واگن و لوکوموتیو در طبس خبر داد.
به گزارش قاصدک 24؛ زارع نیا سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت طبس گفت: "در صورت فعالیت این دو شرکت افقی برای توسعه صنایع جوار ریلی ایجاد خواهد شد و به موازات آن می‌توان واحدهای ساخت قطعات و تجهیزات احداث شود."
وی تصریح کرد: "با توجه به وجود اداره کل راه‌آهن شرق در طبس، تنوع مواد معدنی از فلزی و غیرفلزی و نقل ‌وانتقال بار از منطقه راه‌آهن شرق، وجود 76 درصد معادن زغال‌سنگ کشور در طبس، رویکرد دولت برای جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی و صنایع فرآوری مرتبط و همچنین مقرون به صرفه بودن استفاده از ناوگان ریلی در حمل‌ ونقل بارهای معدنی، فعالیت صنایع جوار ریلی در طبس را توجیه ‌پذیر می‌کند."
زارع نیا گفت: "یکی از شرکت‌ها با حجم سرمایه‌گذاری 250 میلیارد ریال در واحد تعمیرات، بازسازی و نوسازی لوکوموتیو فعالیت خواهد کرد."
وی افزود: "شرکت دوم نیز درزمینه بازسازی و نوسازی واگن با سرمایه‌گذاری 150 میلیارد ریال و اشتغال مستقیم برای 75 نفر در طبس فعالیت خواهد کرد."
سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت طبس گفت: "این شرکت‌ها با نظر مثبت رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی توانستند مجوزهای تاسیس را بگیرند."
گفتنی است این شرکت‌ها قرار است در مجاورت مرکز راه‌آهن و با توجه به ارتباط این مرکز با خطوط اصلی و خطوط فرعی ریلی احداث شوند که موافقت‌های اولیه آن در خصوص واگذاری زمین در مجاورت راه‌آهن شرق کشور انجام شده است.

https://ghasedak24.com/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
نخستین قطار ارومیه - مشهد به راه افتاد

امروز سوت نخستین قطار مسافری از ارومیه به سمت ایستگاه راه‌آهن مشهد نواخته خواهد شد.
به گزارش قاصدک 24؛ مدیرکل راه‌آهن خراسان از ورود نخستین قطار مسافری از ارومیه به مشهد مقدس در روز سه شنبه خبر داد.
محمد هادی ضیایی ‌مهر گفت: "با توجه به افتتاح خطوط ریلی ارومیه و اتصال آن به شبکه ریلی، ساعت 14:30 روز دوشنبه نخستین قطار مسافری از ایستگاه ارومیه به مشهد مقدس حرکت و پس از طی 27 ساعت روز سه‌شنبه ساعت 5:30 دقیقه بعدازظهر وارد ایستگاه مشهد خواهد شد و سپس روز دوم آذرماه سال جاری مشهد را به مقصد ارومیه ترک خواهد کرد."
وی افزود: "این قطار با پنج واگن مسافری با ظرفیت 226 نفر و یک سالن نیم‌رستوران و واگن مولد برق، عزیمت کرد. همچنین این قطار از مبدا ارومیه حرکت خواهد کرد و پس از پشت سر گذاشتن شهرستان‌های مهاباد، میاندوآب، مراغه، میانه، زنجان، قزوین، تهران، سمنان، شاهرود، نقاب و نیشابور به مشهد می‌رسد."
گفتنی است مسافران این قطار ۱۶۰ نفر از خانواده‌های معظم شهدای استان آذربایجان غربی هستند که به‌عنوان نخستین مسافران قطار ارومیه به زیارت بارگاه ثامن‌الحجج مشرف می‌شوند.

https://ghasedak24.com/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
برگزاری نهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و هوانوردی

رضا سراج: این نمایشگاه 5 تا 8 آذر در دو بخش نمایشگاهی و نمایش هوایی برگزار می‌شود.
به گزارش قاصدک 24؛ سراج مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش افزود: "بخش نمایشگاهی در فضایی به وسعت 17 هزار مترمربع و در سه سالن سرپوشیده با حضور 100 شرکت داخلی و خارجی و نمایندگانی از کشورهای روسیه، آلمان و ایتالیا برگزار می‌شود."
وی گفت: "بخش نمایش هوایی نیز درضلع شمال شرقی فرودگاه بین ‌المللی کیش در فضایی به وسعت 100 هزار مترمربع برگزار می شود و 4 تیم به نمایش هوایی می‌پردازند."
مدیرعامل شرکت سرمایه ‌گذاری و توسعه کیش گفت: "معرفی منطقه آزاد کیش به عنوان مقصد برتر گردشگری کشور، نمایش توانمندی‌های صنایع هوایی و هوا فضایی کشور، نو‌سازی و به روز رسانی فرودگاه‌ها و ناوگان هوایی کشور، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان هوایی و هوانوردی و جلب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی از اهداف اصلی برگزاری این رویداد صنعت هوایی کشور در کیش است."
وی در پایان افزود: "علاوه بر حضور مقامات بلند پایه لشکری و کشوری و اهمیت این نمایشگاه در عرصه‌های ملی و بین‌المللی و ضمن برگزاری سمینارها و نشست‌های تخصصی با حضور فضانوردان و متخصصان صنایع هوایی داخلی و خارجی، در حوزه فضایی با حضور تیمی 5 نفره از منجمین و اخترشناسان کشور و با ایجاد رصدخانه سیاربرای دیدن آسمان کیش در شب، اقدامی اثرگذار و جالب توجه برای متخصصان، جوانان و نوجوانان پیش‌بینی شده است."

https://ghasedak24.com/
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded