Profile cover photo
Profile photo
Ghasedak 24
25 followers -
خرید اینترنتی بلیط هواپیما
خرید اینترنتی بلیط هواپیما

25 followers
About
Posts

Post has attachment
سهم هر یک از شرکتهای هواپیمایی در تاخیرات پروازی مرداد ماه 96

Ghasedak24.com
Photo

Post has attachment
ممنوعیت ورود گردشگران به گهر تا خرداد 97

احمد گودرزی، مسئول منطقه حفاظت شده اشترانکوه: " از گردشگران درخواست داریم تا ۱۵ خردادسال آینده به این منطقه مراجعه نفرمایند چراکه توسط مامورین یگان حفاظت منطقه، برگشت داده می شوند".
به گزارش قاصدک24؛ گودرزی اظهار کرد: " از مهرماه سال جاری، ورود به گهر ممنوع می ‎شود اما هنوز علاقمندان به طبیعت از مناطق دور مثل مشهد، تهران، شیراز به این منطقه می‎آیند. این تعطیلی برای احیای مراتع و بازسازی منطقه است لذا درخواست داریم به قانون احترام بگذارند و با اصرار وارد منطقه نشوند".
وی در ادامه گفت: " این افراد از کوره راههای دیگر وارد منطقه می ‎شوند و به دلیل وسعت و پهنه زیاد، کنترل آن به سختی انجام می شود".
مسئول منطقه حفاظت شده اشترانکوه با بیان اینکه این منطقه استراتژیک با تمامی مناطق کشور حداقل در ۳۰ مورد فرق دارد، افزود: " هم اکنون در حال ایجاد اجرای یکسری برنامه ‎های آبخیزداری، آبخوان داری و پهنه بندی و برنامه ریزی جهت جلوگیری از فرسایش خاکی در فصل بارش و برنامه‌ریزی برای ورود گردشگران با ضابطه در قالب شرکت هستیم. همچنین برای کپه کاری و درخت کاری منطقه تدابیری در دست هست که خواهشمندیم به این جهت طبیعت ‎ دوستان همکاران لازم را داشته باشند".

https://ghasedak24.com/
Photo

Post has attachment
شامگاه چهارشنبه گذشته، برخورد یک پرنده با ایرباس ۳۲۰ هواپیمایی آسمان، پرواز تفلیس- تهران سبب وارد آمدن آسیب به دماغه این هواپیما و فرود آن در فرودگاه امام خمینی(ره) شد.
روابط عمومى هواپيمايى آسمان در این خصوص می‌گوید: "هواپیمای ایرباس 320 به رجیستر APF در مسیر برگشت از تفلیس حین فرود در فرودگاه امام، در اثر برخورد پرنده با دماغه هواپیما و نواحی اطراف، دچار صدمه شدیدی شده است که پرسنل مهندسی فرودگاه امام شرکت آسمان در حال برسی بدنه و تعویض دماغه صدمه دیده هستند. در اين حادثه به كسى آسيب نرسيد و پرواز به سلامت در فرودگاه مقصد به زمين نشست".

Ghasedak24.com
Photo

Post has attachment
کلاهبرداری از مسافران ایرانی در فرودگاههای خارج از کشور

مسافران ایرانی چوب سودجویی شرکتهای مسافربری را می خورند، کسی پاسخگو نیست؟
به گزارش قاصدک24؛ دوشنبه گذشته، مسافرانی که بلیط پرواز 23:30 ایران را خریداری نموده بودند، پس از ورود به فرودگاه استانبول، متوجه شدند که هیچ پروازی برای ساعت درج شده بر روی بلیط، وجود ندارد!
یکی از مسافران در این خصوص گفت: " مسئولان کانتر پس از بررسی شماره پرواز، ساعت خروج هواپیما را 2:30 بامداد اعلام کردند و پس از اینکه ساعتها معطل یک مسئول از شرکت کیش ایر برای پاسخگویی بودیم، متوجه شدیم که از ما کلاهبرداری شده است".
وی در ادامه افزود: " یک شرکت توریستی برای یک شب صرفه جویی هزینه اقامت، در ساعت پرواز بلیط دست برده و موجب سرگردانی بیش از 200 مسافر شده بود. مسئول کیش ایر نیز پس از حضور در فرودگاه تایید کرد که ساعت پرواز در بلیط اشتباه درج شده و شرکت توریستی را مقصر اصلی عنوان کرد".
بررسی ها نشان می‌دهد که این ماجرای تلخ هر چند شب یکبار، برای مسافران ایرانی در فرودگاه آتاتورک تکرار می شود. حال سوال اینجاست که « آیا یک شرکت توریستی می‌تواند به راحتی ساعت و تاریخ بلیطها را برای مسافران ایرانی در خارج از کشور دستکاری کند یا خیر»؟
لیلی اسدی، مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی کیش ایر در این خصوص می‌گوید: " این پرواز به صورت چارتری بوده و تغییرات زمانی بلیطها به چارترکنندهها از سوی شرکت هواپیمایی کیش ایر اعلام شده اما متاسفانه گاهی تخلفاتی از سوی این افراد صورت می گیرد".
وی افزود: " مسافران جهت پیگیری و رسیدگی می توانند از طریق سامانه ثبت شکایات و اعلام شماره پرواز درصدد بررسی موضوع از طریق شرکت هواپیمایی باشند".

https://ghasedak24.com/
Photo

Post has attachment
فیلیپ ون کولر، هنرمندی علاقمند به چتربازیست که عکسهای چتربازی‌اش را با کمی خلاقیت به تصویر سازی‌های جالب بدل می‌کند. 👌🏻

Ghasedak24.com
Photo

Post has attachment
آغاز فروش بلیط اربعین از آبان ماه

مقصود اسعدی‌سامانی، دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی: " در ایام اربعین اجازه چارتر کردن به ایرلاینها داده شده، ولی چارتر کننده‌ها حق فروختن بلیط به نرخ بیشتر را ندارند".
به گزارش قاصدک24، اسعدی‌سامانی در خصوص نرخ پرواز عتبات عالیات در ایام اربعین گفت: " بر اساس توافقات صورت گرفته نرخ بلیط پرواز رفت و برگشت مشهد‌ــ‌نجف و مشهد‌ــ بغداد 1.5 میلیون تومان، رفت و برگشت تهران‌ــ‌نجف و تهران ــ بغداد یک میلیون و 200 هزار تومان، قیمت بلیط یک‌طرفه تهران ــ نجف 600 هزار تومان، قیمت بلیط یک‌طرفه مشهد ــ نجف نیز 750 هزار تومان و قیمت بلیط پرواز از سایر شهرهای کشور به شهرهای نجف و بغداد نیز یک میلیون و 200 هزار تومان تعیین شده است".
وی با اشاره به اینکه شرکتهای متقاضی تا 20 مهر ماه فرصت دارند تا برای انجام مراحل اداری خود اقدام کنند، گفت: " بلیطهای ایام اربعین از تاریخ 13 تا 22 آبان ماه در دفاتر شرکتهای تعیین شده به فروش می رسد".
اسعدی‌سامانی افزود: " این نرخها تنها برای ایام اربعین و به دلیل افزایش تقاضا از پیش مشخص می شود و برای سایر اوقات سال و حتی دهه اول محرم نیز نرخ گذاری صورت نمی گیرد و قیمتها تکلیفی نیستند".
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در ادامه گفت: "هدف از تعیین نرخ بلیط هواپیما برای ایام اربعین، ساماندهی به افزایش یکباره تقاضا و جلوگیری از ایجاد بازار سیاه برای بلیطهای پرواز عتبات عالیات است، به همین خاطر در سال گذشته این انجمن تصمیم به تعیین سقف قیمتی گرفت".
اسعدی‌سامانی در توضیح تضمین جلوگیری از افزایش قیمت مجدد نرخ بلیط هواپیما در ایام مذکور گفت: " نظارت بر روی فعالیت آنها وجود دارد و در کنار آن دفاتر فروش مشخصی در ارتباط با فروش بلیطهای پروازهای ایام اربعین مشخص شده تا بلیطها در مقطع زمانی مشخص فروخته و نرخهای مصوب شده اعمال شود".
وی در پاسخ به این سوال که « آیا ایرلاینها اجازه چارتر کردن بلیط را دارند؟»، گفت: " ایرلاینها این اجازه را دارند ولی چارتر کنندهها حق فروختن بلیط به نرخ بیشتر را ندارند. برخی از دفاتری که به عنوان دفاتر شرکتهای هواپیمایی خود را معرفی می کنند، دفاتر چارتر کننده هستند که بر اساس قراردادهای منعقد شده و تعهدهای صورت گرفته بلیطها را با نرخ تعیین شده می فروشند".

https://ghasedak24.com/
Photo

Post has attachment
آیا می‌دانید سال 1943، بیشترین آمار سقوط هواپیما را با رقمی بالغ بر 562 سقوط در اختیار دارد؟
عنوان نخست مرگبارترین سال نیز، از آن 1972 میلادی با 3.329 نفر کشته است!
گفتنی است کانتاس، امنترین ایرلاین دنیا و چین ایر نا امنترین آن است.

Ghasedak24.com
Photo

Post has attachment
نمایی از دهکده زیبای هالستات در اتریش 😍

Ghasedak24.com
Photo

Post has attachment
آغاز طرح مطالعات و مرمت «گراند هتل» قزوین

محمدعلی حضرتی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قزوین: " مطالعات گراند هتل توسط شرکت سمگا آغازشده است و این شرکت از اواخر مهرماه شروع به کار خواهد کرد".
به گزارش قاصدک24، حضرتی اظهار داشت: " گراند هتل، نخستین هتل به سبک جدید در کشور است که اواخر دوره قاجار احداث شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. این بنای تاریخی بر روی بنایی که در آغاز چاپارخانه صفویان بوده احداث‌شده است که طبقه زیرین را حفظ کردند و دوطبقه روی آن با استفاده از مصالح چوب افزودند و به‌عنوان گراند هتل استفاده‌ می‌شده است و بعدها در قسمت شمالی مجموعه اتا‌قهایی را نیز افزودند".
وی با اشاره به اینکه خریداری این مجموعه اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ انجام‌ شده است، افزود: " از سال ۹۳ گراند هتل را در چارچوب طرحهای صندوق حفظ قرار دادیم که با توجه به محدودیت منابع مالی به بخش خصوصی واگذار شد و همین موضوع موجب شد که مقداری از این روند برای انتخاب سرمایه‌گذار به‌کندی پیش رود چون سرمایه‌گذاری زیادی نیاز است".
حضرتی خاطرنشان کرد: " برای مرمت بخش نخست این مجموعه حدود ۱۱ میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده است، اما تصور می‌کنیم تا ۱۵ میلیارد تومان نیاز به سرمایه‌گذاری داشته باشد".
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قزوین در ادامه گفت: " مراحل واگذاری طی و شرکت سمگا برنده مزایده شده است و هم‌اکنون مطالعات طرح مرمت را انجام می‌دهند".
وی در پایان یادآور شد: " مطالعات گراند هتل توسط شرکت سمگا یا همان شرکت سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی ایران که وابسته به بانک گردشگری است آغاز شده و این شرکت کار خود را از اواخر مهرماه آغاز می‌کند و مرمت این اثر تاریخی یک سال و نیم پس از آغاز کار قابل بهره‌برداری است".

https://ghasedak24.com/
Photo

Post has attachment
آیا می‌دانید خطوط هوایی ایر کوریو کره شمالی با یک ستاره کیفیت، تنها به 4 یا 5 مقصد بین‌المللی پرواز می‌کند و در جایگاه نخست بدترین خطوط هوایی جهان قرار دارد؟

Ghasedak24.com
Photo
Wait while more posts are being loaded