Profile cover photo
Profile photo
GCL.pl
1 follower
1 follower
About
Posts

Post has attachment
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Darłowskiej wydało książkę Leszka Walkiewicza p.t. „Tajemnice militarne ziemi darłowskiej". Nowo wydana książka liczy 320 stron i ponad 150 ilustracji. Znajdują się w niej m.in. informacje o największych działach kolejowych Trzeciej Rzeszy, o darłowskim poligonie, na którym testowano gigantyczne armaty „Dorę i Gustawa" i ich udziale w walkach pod Sewastopolem. Autor opisuje też stanowiska artylerii zaporowej i przeciwlotniczej, jakie zachowały się na darłowskich i bobolińskich wydmach do dzisiaj. Ponadto zamieszcza także ciekawostki dotyczące broni: V-1, V-2 i V-3 oraz prób z „córami i synami Renu" na poligonie w Trąbce. Leszek Walkiewicz odsłania wiele tajemnic związanych z budową w darłowskiej stoczni żelbetowych statków oraz obozem jeńców wojennych w okresie II wojny światowej.
Publikacja jest owocem podpisania umowy przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Darłowskiej z Zarządem Województwa Zachodniopomorskiego na dofinansowanie projektu realizowanego za pośrednictwem Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej w ramach Programu Operacyjnego PO RYBY na lata 2007-2013.

#Darłowo #Walkiewicz #militaria #tajemnice #uzbrojenie  
Photo

Post has attachment
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Darłowskiej wydało książkę pod redakcją Leszka Walkiewicza p.t. „Utwory poetyckie o Darłowie i wiersze poetów darłowskich". Na 144 ilustrowanych stronach zamieszczono 169 wierszy ponad 30 autorów.
Publikacja jest owocem podpisania umowy przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Darłowskiej z Zarządem Województwa Zachodniopomorskiego na dofinansowanie projektu realizowanego za pośrednictwem Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej w ramach Programu Operacyjnego PO RYBY na lata 2007-2013.

#Darłowo #Walkiewicz #poezja #wiersze  
Photo

Post has attachment
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Darłowskiej wydało książkę napisaną przez Leszka Walkiewicza p.t. „Kronika Ziemi Darłowskiej". Na 128 ilustrowanych stronach autor chronologicznie odnotowuje wszelkie ważniejsze fakty i wydarzenia z dziejów tej ziemi od czasów najdawniejszych po dzień dzisiejszy.
Ziemia darłowska ma długie i burzliwe dzieje. Miało na to wpływ m.in. jej położenie na pograniczu terenów pomiędzy dobrami biskupów kamieńskich, książąt zachodniopomorskich a Pomorzem Gdańskim. Takie usytuowanie spowodowało, że obszar ten wielokrotnie przechodził z rąk do rąk. Wystarczy, że przypomnimy, że na przestrzeni jednego wieku w latach 1217 - 1317 sprawowało na niej kolejno rządy siedem różnych dynastii i dwudziestu: króli, książąt i margrabiów, nie licząc udzielnych władców rodu Święców. Kolejno panowali tu, władcy Danii, zachodniopomorscy Gryfici, gdańscy Sobiesławice, rugijscy Wisławice, Piastowie, czescy Przemyślidzi, margrabiowie brandenburscy.
Możemy jeszcze dodać że w okresie późniejszym ziemia darłowska należała jeszcze do Szwecji, Rosji, Francji i Prus, oraz znajdowała się pod okupacją Związku Sowieckiego.
Na przestrzeni wieków miasto i okolice rozwijały się, upadały i odradzały na nowo. Zamieszkiwali ją: Kaszubi, Wenedowie, Polacy, Niemcy, Szkoci, Francuzi, Żydzi, Skandynawowie. Wszyscy oni tworzyli fakty i wydarzenia historyczne, lub byli wciągani w ich wir. Miasto z antyczną metryką miało i ma europejski charakter. Przez ponad 300 lat Darłowo było siedzibą Książąt Zachodniopomorskich. Prawie tyle samo lat należało do Związku Miast Hanzeatyckich. Ocalone od zniszczeń II wojny światowej rozpoczęło nowy okres swoich dziejów. Ta kronika przypomina kolejne pokolenia i ich wkład w rozwój Darłowa i ziemi darłowskiej. Czytelnicy znajdą w niej wiele interesujących informacji. Publikacja została dofinansowana przez samorząd województwa Zachodniopomorskiego z Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

#Darłowo #Walkiewicz #kronika #historia  
Photo

Post has attachment
Ośrodek Wczasowy Sunset
14 domków letniskowych drewnianych oraz pawilon parterowy murowany.
http://sunset.dabki.info/
Photo

Post has attachment
Ja, HP Pavilion g7 i taśma matrycy sam na sam. Na zdjęciu efekt naszego kilkunastominutowego spotkania. Gorzej było z rozstaniem. Początkowo kilkakrotnie rozchodziliśmy i wracaliśmy, aż w końcu rozeszliśmy się definitywnie. Spotkanie zakończyło się pełnym sukcesem! :-)
Photo

Post has attachment
Darłowo. Mieszkanie 3 pokojowe w bloku 4 piętrowym na pierwszym pietrze Mamy do sprzedania mieszkanie 3 pokojowe w bloku 4 piętrowym na pierwszym piętrze, rok budowy - 1970, lokalizacja; woj. zachodniopomorskie, powiat sławieński, Darłowo, ul. Wyspiańskiego. Mieszkanie spółdzielczo-własnościowe o pow. 47 m kw. Składa się z 3 pokoi, oddzielnej jasnej kuchni oraz przedpokoju i łazienki z WC. Na podłodze parkiet, okna wymienione na nowe, centralne ogrzewanie (kotłownia osiedlowa). CWU z własnego pieca gazowego. Mieszkanie wymaga remontu. Budynek ocieplony, okolica spokojna i cicha, z duża ilością zieleni. Cena mieszkania 150.000 do negocjacji. Kontakt; 723 413 329.
PhotoPhotoPhotoPhoto
2013-10-15
4 Photos - View album

Post has attachment
Kancelaria Radcy Prawnego dr Maciej Jabłoński

Dr Maciej Jabłoński jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie obronił pracę magisterską Wprowadzanie papierów wartościowych do publicznego obrotu papierami wartościowymi. W 2000 roku uzyskał tytuł Master of Business Administration Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Manchester Metropolitan University. Na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w 2009 roku obronił pracę doktorską Prawno-finansowe aspekty polityki państwa w zakresie rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich w Polsce. Następnie uzyskał tytuł Executive Master of Business Administration Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

Mecenas Maciej Jabłoński w ramach praktyki współpracuje z krajowymi i międzynarodowymi kancelariami prawnymi oraz podmiotami, instytucjami i urzędami administracji publicznej wszystkich szczebli.

Dr Maciej Jabłoński jest adiunktem w Katedrze Prawa i Zarządzania Środowiskiem IEiB WFCH UKSW w Warszawie.

http://kancelariajablonski.pl/
Photo

Post has attachment
Co powiecie o nowych produktach Adobe? Nie jest to oprogramowanie, lecz sprzęt do rysowania. Sami zobaczcie.

Post has attachment
Pracownia Ceramiczna Ceramikarnia powstała z wielkiej pasji do gliny i potrzeby tworzenia, przy wsparciu projektu "Własna firma po 45 roku życia".

W pracowni prowadzone są zajęcia ceramiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ponadto w ofercie przewidziano również zajęcia grupowe – pokazowe dla różnych grup wiekowych, zajęcia rodzinne dla rodziców i ich pociech, podczas których uczestnicy mogą zapoznać się z cyklem wytwarzania naczyń ceramicznych, ulepić niewielki ceramiczny przedmiot. W pracowni odbywają się także zajęcia filcowania. Zarówno dorośli, jak i dzieci pod okiem instruktorki zamieniają wełnę pod wpływem wody, mydła i własnych sił w niesamowite formy ozdobne czy użytkowe. Wszystkie prace, które powstają w pracowni z ceramiki i filcu wykonane przez uczestników są ich własnością. W Ceramikarni znajduje się Galeria Na Piętrze, w której sprzedawane są oryginalne wyroby ceramiczne, stanowiące doskonały pomysł na upominek.

http://www.ceramikarnia.pl/

#Ceramikarnia #Słupsk #pracownia  
Photo

Post has attachment
Tokary. Szkolenie z zakresu zarządzania stroną internetową Działaj Lokalnie Darłowskiego Centrum Wolontariatu.

Gospodarzem było Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Tokary "Tokary - Moje najpiękniejsze miejsce na ziemi".

Więcej informacji znajdziecie pod adresem http://dl.wolontariat.com.pl/projekt,czym_wiata_bogata.html

#Tokary #szkolenie
Photo
Wait while more posts are being loaded