Profile cover photo
Profile photo
Galeri Soyut Sanat Galerisi (Art Gallery)
371 followers -
www.galerisoyut.com.tr
www.galerisoyut.com.tr

371 followers
About
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Galeri Soyut
Add a comment...

Post has attachment
Galeri Soyut'un 2011'den itibaren düzenli olarak gerçekleştirdiği Yeni Aralık 2018 projesine başvurular başladı!
Hemen http://galerisoyut.com.tr/yeni-aralik-sergisi-basvuru/ adresinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sorularınız ve Yeni Aralık projesi ile ilgili detaylı bilgi almak için http://galerisoyut.com.tr/yeni-aralik-sergisi-basvuru/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu iletiyi paylaşarak projenin daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
“Tema / Duman – 2” sergisi, 24 sanatçının katılımıyla 22 Haziran – 11 Temmuz 2018 tarihleri arasında Galeri Soyut A veB Salonunda gerçekleştirilecektir. Sergiye katılacak sanatçılar arasında Ahmet Yeşil, Ali Özhan Güneş, Behzat Feyzullah, Binnur Yücebaş, Emrah Emir, Engin Korkmaz, Ercan Ayçiçek, Hakan Eraslan, Hasan Çağlayan, Hüseyin Feyzullah, Hüseyin Yıldırım, Levent Oyluçtarhan, Mahmut Özdemir, Medine Özen, Mehmet Sakızcı, Nil Köken, Nurettin Akkaya, Necmettin Özlü, Orhan Umut, Peruze Hamurcu, Sema Öcal, Sertap Yeğin, Ümit Türk ve Yusuf Şengür bulunuyor.

“Theme / Smoke -2” exhibition can be watched in Gallery Soyut A&B Hall between June 26th and July 11th with the participation of 24 artists.

http://galerisoyut.com.tr/tema-duman-2018/

TEMA / DUMAN

Şüphesiz ki ”Duman” kavramını kesin olarak tanımlayabilmek oldukça güçtür. Hepimiz için çağrışım yaptığı anlamlar birbirinden farklıdır. Bu bağlamda bir şeyin ne olduğunu tanımlamadan önce ne olmadığının da sorgulanması bakış açılarımızı zenginleştirmek adına yararlı olacaktır. ”Ne ”olanın ve ”ne” olmayanın tanımını koyacak olan elbette ki sanatçılarımızın kimliği ve kavramı yorumlamaktaki yaklaşımlarına bağlı kalacaktır. Sanatçılarımızın bu edimi ”Duman” kavramının nereden başladığını, nereye yolculuk ettiğini ve bu süreç içerisinde yeni metaforlar kazandırılarak tema içeriğinin ne denli görülebilir hale getirebileceğini hep birlikte görebileceğiz.

Duman temasını biraz açacak olursak; birçok göndermeyi içerisinde barındıran bir kavramdır. Belli bir dizimsel sıraya koyabilmek oldukça güçtür. Kimi zaman somut geçişlere kimi zamanda soyut geçişlere tekabül eder. Kültürel ve politik yer yer psikolojik katmanların göstergeleri halini alır. Öngörülen ve öngörülemeyen süreçleri, iletişimin başlangıcını ve iletişim halinin olmayışını, belirsizliği anımsatabilir. Bağımlılığın temsili halini kapsayabilir. Çoğu zaman başlangıcı ve çoğu zaman da yok olmayı temsil edebilir. Bu bağlamda bizler için zaman zaman ”Ruh” kavramının göstergesi halini almıştır… Yayılmaya, çoğalmaya, görüş açılarımızdaki muallaklığa işaret edebilir. Gerçeği gizlemeyi, arada kalmayı ve tarafsız kalmayı bize fısıldayabilir. Seslenme, işaret, haberleşme, bir şeyin bir şey yerine geçme hali de bu açılımlara dahildir. Kimi zaman hoş edimler için, kimi zaman da hoş olmayan edimleri ifade etmek için kullanılırken, kendinden önceki aşamanın büyüklüğüne, şiddetine, soğukluğuna ve sıcaklığına, kimsesizliğine ya da çokluk gücüne, uzaklığına ve yakınlığına derinliğine ve sığlığına ve son olarak gizlenme ve kaybolmayı ifadelendirebilir.
Yukarıda belirttiğimiz gibi, varış yolumuz anlatılacak olan şeyin sınırlarını bir ölçüde çizebilmek, görünür ve anlaşılabilir hale getirebilmek, temanın kendine çoklu bir gözle bakabilmeyi sağlayabilmektir. Temaya kesin bir form giydirebilmek, bu işi deneyimleyen kişinin yani sanatçının görevi haline gelmektedir. Her ne kadar sanatçıların yapım süreci sırasında heyecanlarına tanıklık etmemiz mümkün olmasa da, eserin tamamlandıktan sonraki aşamasında, izleyiciler olarak temayı şeklen ve fikren kavramsallaştırabileceğimizi umuyorum.

2017’de Galeri Soyut’ta ilki gerçekleştirilmiş olan ‘’Tema-Duman-1’’ sergisi, birçok olumlu eleştiriler aldı ve ilgi gördü. Bu sene 22 Haziran – 11 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘’Tema-Duman-2’’ sergisiyle, referans alınan konunun izleyiciyle buluşturularak sanat yapıtı ile izleyici arasındaki mesafeyi biraz daha kısaltıp, bir adım daha yaklaşmayı hedefliyor.
Yaratma sürecinde, teknik yönün izleyici ile açıkça paylaşılabilmesi ve sanatçıların ‘’Duman’’ temasını evrensel bir yüzey ve zaman içerisinde deneyimleri ile harmanlayarak, kendilerine özgü bir üslupla bir araya getirmeleri, sanatı söylem boyutundan görsel bir boyuta taşıyarak ayrı bir boyutun kapısını aralamıştır. Sanatçılarımızın bahsi geçen temaya nasıl bir kimlik kazandıracakları ve hangi öyküleri giydirerek görünmezi görünür hale getirecekleri büyük bir heyecan konusu…

Binnur Yücebaş / Mayıs-2018
Add a comment...

Post has attachment
Galeri Soyut, 22 Haziran – 11 Temmuz 2018 tarihleri arasında Ayşe Canbolat’ın “Bir-İm” isimli ikinci kişisel seramik sergisini sanatseverlerle ile buluşturuyor.
Gallery Soyut brings together Ayşe Canbolat’s 2nd solo ceramic exhibition named “One-Sign”, the dates between June 22th and July 11th with art lovers.
http://galerisoyut.com.tr/ayse-canbolat-2018/

1982 Adana doğumlu Ayşe CANBOLAT, seramik eğitimine 1996 yılında Seyhan Anadolu Kız Meslek Lisesi, Seramik Bölümü’nde başladı. 2002 yılında başladığı Çukurova Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik Bölümü’nde 3 yıl lisans eğitimi aldıktan sonra, 2005-2006 eğitim-öğretim yılında İspanya’nın Valencia şehrinde Universidad Politechnico de Valencia Üniversitesi’nde bir yıl süre ile Sokrates-Erasmus öğrencisi olarak öğrenim gördü ve 2006 yılında Çukurova Üniversitesi’nde lisans derecesini alarak mezun oldu. 2007 yılında Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Seramik Ana Sanat Dalı’nda “Seramik Şekillendirme Yöntemlerinde Tornanın Kullanımı ve Seramik Tornalar” başlıklı Yüksek Lisans tezini tamamlamış, 2016 yılında “Çağdaş Seramik Sanatında Simgesel Anlatımlar” başlıklı teziyle Sanatta Yeterlik derecesini almıştır. 2013 yılında Çukurova Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak başladığı çalışma hayatına, halen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik Bölümünde öğretim üyesi olarak devam etmektedir. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli karma sergi ve yarışmalarda eserleri sergilenen Canbolat’ın seramik alanında bir ödülü ve bir kişisel sergisi bulunmaktadır.

1982 Ayşe CANBOLAT born in Adana started her ceramic education at Seyhan Anatolian Vocational High School, Ceramic Department in 1996. After graduating from Çukurova University, Faculty of Fine Arts, Department of Ceramics, where she started her studies in 2002, she studied at the Universidad Politechnico de Valencia University in Valencia, Spain for one year as a Socrates-Erasmus student in 2005-2006 academic year. and graduated in 2006 with a degree in Cukurova University. In 2007, she completed her Master’s thesis entitled “Usage of Turning and Ceramic Turning in Ceramic Shaping Methods” at Anadolu University, Institute of Fine Arts, Ceramics Main Art Department. In 2016, she received PhD degree under the title of “Symbolic Expressions in Contemporary Ceramic Art”. She has been working as an assistant professor at Muğla Sıtkı Koçman University, Bodrum Fine Arts Faculty, Department of Ceramics as a lecturer at Çukurova University in 2013. Canbolat, which exhibits her works in various group exhibitions and competitions both domestically and abroad, has a reward in ceramics field and a personal exhibition.
Add a comment...

Post has attachment
Galeri Soyut, 25 Mayıs – 13 Haziran 2018 tarihleri arasında Ali Özhan Güneş’in 6. kişisel resim sergisini sanatseverlerle ile buluşturuyor.
Gallery Soyut brings together Ali Özhan Güneş’s 6th solo painting exhibition, the dates between May 25th and June 13th with art lovers.
http://galerisoyut.com.tr/ali-ozhan-gunes-2018/

1982 yılında Gaziantep’te doğan Ali Özhan Güneş, 2007 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek Lisans Eğitimini Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Bölümü’nde 2011 yılında tamamladı.

2009 yılında ’’Tanık’’ isimli kişisel sergisiyle Galeri Soyut’ ta başladığı sanat kariyerinde 6 kişisel sergi gerçekleştirdi. Yeni sergisi ’’İsimsiz!’’ İle izleyicisinin karşısına çıkan Güneş, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Bölümü’nde Sanatta Yeterlik Eğitimine devam etmekte olup, çalışmalarını Eskişehir’deki stüdyosunda sürdürmektedir. Sanatçı Galeri Soyut tarafından temsil edilmektedir.

Kişisel Sergiler:

2018 ‘’ İsimsiz’’ Galeri Soyut / A Salonu, Ankara.

2014 ‘’Aldanış’’ Galeri Soyut / B Salonu, Ankara.

2013 ‘’Cenneti Dikizlerken’’ Teşvikiye Sanat Galerisi, İstanbul.

2012 ‘’Daha Fazla İzle Beni!’’ Teşvikiye Sanat Galerisi, İstanbul.

2011 ‘’Görülme Arzusu’’ Galeri Soyut, Ankara.

2009 ‘’Tanık’’ Galeri Soyut, Ankara.

In 1982, Ali Özhan Güneş born in Gaziantep. In 2007, graduated from Art Division in Education Faculty at Cumhuriyet University then he has completed master’s degree programme at Painting Department in Institute of Fine Arts at Mersin University in 2011. He started his artistic career with solo exhibition in 2009 is a Witness at Gallery Soyut, then he presented to the audiance that Desire to be Seen, 2011, Watch Me More!, 2012, Peeping at Paradise, 2013, and Deception, 2014 exhibitions. He exit to the viever with new exhibition is Untitled!, the artist who began to Ph.D at Painting Department in Institute of Fine Arts at Anadolu University, lives and works in his studio in Eskişehir. The artist is represented by
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded