Profile cover photo
Profile photo
Centrum DBT Emocje
15 followers
15 followers
About
Centrum DBT Emocje's posts

Post has attachment

Post has attachment
uważne jedzenie, jak jeść uważnie | Emocje: życie warte przeżycia

Post has shared content
Zapraszamy na szkolenie
Ten 2 dniowy warsztat daje przegląd na diagnostykę i diagnostykę różnicową zaburzenia osobowości z pogranicza, podstawowe zasady terapii indywidualnej DBT oraz grupy treningu umiejętności i głównych strategii DBT (strategie dialektyczne, strategie budowania zaangażowania, strategie modyfikacji zachowania i regulacji emocji).
Warsztat odbędzie się 31 marca i 1 kwietnia 2017 w Warszawie w siedzibie Uniwersytetu SWPS. Dwa dni po 8 godzin, zakończone certyfikatem uczestnictwa, oraz materiałami dla pacjentów, przetłumaczonymi przez organizatora (Centrum DBT Emocje). Warunkiem uczestnictwa jest wpłata pełnej kwoty (zgodnie z cennikiem), w tytule przelewu prosimy koniecznie umieścić swoje dane osobowe, a potwierdzenie przelewu przesłać na adres dbtpolska@gmail.com.

Psychoterapia Dialektyczno-Behawioralna (DBT) początkowo była rozwijana jako leczenie dla kobiet, które chronicznie przejawiały tendencje samobójcze i parasamobójcze. Następnie była popularyzowana (został stworzony podręcznik), jako leczenie dla Zaburzenia Osobowości z Pogranicza – Borderline Personality Disorder. Program leczenia oparty jest na koncepcji, która zawiera Teorię Biopsychospołeczną, która wyjaśnia etiologię dysregulacji emocji typowego w BPD. Integruje elementy zmiany zachowania z teorii i praktyki Poznawczo-Behawioralnej z elementami Akceptacji, z teorii Psychologii Społecznej, Psychoterapii Skoncentrowanej na Kliencie, i praktyki ZEN. Dialektyka nawiązuje do równowagi pomiędzy umiejętnościami akceptacji siebie i rzeczywistości oraz umiejętności, które pozwalają na zmianę. DBT ma 4 etapy leczenia bazujące na poziomie dysfunkcji osoby i ma jasną hierarchię priorytetów celów leczenia w każdym etapie:


zmniejszenie zachowań samobójczych i zagrażających życiu;
zmniejszenie zachowań, które przeszkadzają w leczeniu;
zmniejszenie zachowań, które mają poważny wpływ na jakość życia;
zwiększenie umiejętności radzenia sobie.
DBT prowadzi się jednocześnie w 4 trybach: grupowy trening umiejętności, psychoterapia indywidualna, konsultacje telefoniczne oraz zebrania zespołu prowadzącego. Te tryby odpowiadają czterem funkcjom leczenia:
pomoc pacjentom zdobyć nowe umiejętności;
pomoc w motywacji, by stosować te umiejętności;
pomoc pacjentom w zgeneralizowaniu tych umiejętności na codzienne życie;
utrzymanie motywacji i rozwijanie umiejętności terapeutów.
Trening umiejętności składa się z 4 modułów:
uważność;
umiejętności interpersonalne;
regulacja emocji;
radzenie sobie z kryzysem/stresem.

Post has attachment

Post has attachment
dwa formularze CBT, jak postawić myśli przed sądem

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Dobrych Świąt Wielkiej Nocy (mały prezent od zająca)
Photo

Post has attachment
Nowa historia #BPD nadesłana przez odważną czytelniczką (szczegóły jak zawsze zmienione)

Post has attachment
Nowa autorka na blogu- psycholog prokreacji Magda Augustyniak, nowe tematy #niepłodność #ciąża #poronienie to już 4 artykuł na ten temat http://bit.ly/niep5
Wait while more posts are being loaded